Nosiče a babyvaky od narodenia. Doporučujete ich?

hanuky
13. sep 2008

Ahojte, ake mate skusenosti s nosicmi, alebo vakmi uz od narodenia?
nie su v tom deticky pokrčene?
su naozaj vhodne aj pre novorodencov? Asi viacere riesime otazku, ako nosit dieta, ked mame plne ruky prace..
Maminy, ktore ich tu predavaju, skoro vzdy pisu - malo pouzivany, resp. par x pouzity... Preco?

azarijka
5. jan 2012

@penelopa Ahoj, ja mam tiez Ergo, mala som najprv manducu ale u mna ergo jednoznacne vedie.... 😉

Inak aj Beco sa mi zda fajn ma aj novorodenecku vlozku a da sa aj odopnut na rozdiel od manduci.

zuzana124
7. jan 2012

@penelopa ahoj, ja som si tie nosiče zapožičala tu http://eskrina.sk/269-pozicovna a dokonca keď som si ergo u nich nakoniec kúpila tak mi vrátili požičovné za ergo.

penelopa
7. jan 2012

@zuzana124
Ahojček!
Už som na to pozerala,ale čítala som recenzie,že Ergo nie je veľmi vhodné od narodenia,že skôr by sa mali požívať babyvaky alebo babyšatky 🙂 .
Tak mám dilemu 😉 .

zuzana124
7. jan 2012

@penelopa ešte som našla že aj tu požičiavajú http://nosime.sk/sk/poziciavanie/ Novorodencov je možné nosiť aj v ergu ale to si musíš dokúpiť novorodeneckú vložku, tu si môžeš pozrieť video http://eskrina.sk/content/27-navod-ergo je tam aj video s tou novorodeneckou vložkou. Ja novorodeneckú vložku nemám takže ti neviem poradiť ako sa v ňom nosí novorodeniatko, ale tuším od tých 4-5mesiacov keď dieťatko už vie samo udržať hlavičku môžeš nosiť bez tej novorod. vložky. Na zimu ti odporúčam ešte kúpiť kapsu, ja mám túto http://www.nosime.sk/tovar2018-mam_ochranna_kap... a veľká spokojnosť.

zuzana124
7. jan 2012

@penelopa tak v tom prípade ak chceš od narodenia tak to by som skôr babyvak, niečo takéto http://www.nosenie.sk/ , určite je dobrá aj baby šatka ale ja by som to viazanie nezvládla, bola som totiž na viazaní šatiek keď sa mi dcérka narodila ale je to strašne zdĺhavé (aspoň pre mňa) a pri tom babyvaku alebo pri ergu máš istotu že to bábo tam dáš v správnej polohe, pri šatke by som si nebola istá či som to správne uviazala. Takže môj názor najprv baby vak a potom keď trošku podrastie tak nejaký ergo nosič, je už na tebe čo si vyberieš 🙂

penelopa
7. jan 2012

@zuzana124
Ďakujem za info 😎 .

kamilka22
7. jan 2012

tak ja odporucam nosic - bajecna vec. K tomu, ze baby pisu, ze je malo pouzivany - odpoved znie - pouzitie na nich nevidno. Ja som mala ergo - pouzivala som ho denne cca 8 mesiacov non stop, naozaj kazdy den. po oprati vyzeral uplne ako novy. Syncek bol v nom spokojny, nosila som ho cca od 4 mesiaca /bola som sprosta, ze som o nom nevedela skor/ s novorodeneckou vlozkou sa podla mna nemas coho bat.

kristimikova
8. jan 2012

Nosic? Super. Bez neho si dovolenku ani neviem predstavit. Nemusela som sa obmedzovat tym, ze na turistiku len na miesta kde sa da tlacit kocik. Hups drobca na chrbat a islo sa. A samozrejme aj doma vyuzivame. Mame manducu čo je do 20 kg, takze este nejaku chvilku ho urcite vyuzijeme. 🙂 A mas volne ruky aj na nejake pracicky...

ostrovanka
16. feb 2012

Mame klokanku BabyBjørn Active. Vynikajuca, chrbtova cast vyborne vypracovana, aby minimalne zatazovala sa chrbtica. Prvy syn sa v nej nosil vela, lebo bol narodeny v Maji, chodili sme po vyletoch atd...
cisielko dva sa nosi viac menej len doma zatial, ked potrebujem nieco porobit.
Mame k nemu aj original kryt pre nepriaznive pocasie, da sa ist von hocikedy. Odporucam.

veronica30
8. dec 2012

mamicky myslite ze babyvak od znacky Lodger je dobry??

b1105
27. mar 2014

@zuka ahoj ja mam ergo tiez chcem sa opytat ci sa oplati kupovat do neho novorodenecku vlozku ci sa to vyuzije, my iba planujem babo ale chcela som nejaky kvalitny nosic kym este pracujem a mozem si to dovolit a rozmyslam aj o vlozke do neho

b1105
27. mar 2014

@azarijka ahoj ako sa to nosi s novorodeneckou vlozkou videla som video ale mam trochu obavy je to pohodlne pre dieta ked je este take male ake mas skusenosti?

b1105
27. mar 2014

@skeptik ahoj toto ma presne zaujima tak sa to neoplati kupovat ta novorodenecka vlozka pride mi to nepohodlne pre dieta?

zuka
27. mar 2014

@b1105 tazko povedat, moj syn sa narodil obrovsky, takze my sme ju nepotrebovali 😉

b1105
28. mar 2014

@zuka no a to bol aky velky? moje dieta malo 3,60 kg a to sa mi zdal tiez velky a hlavicku si drzal pekne

zuka
28. mar 2014

@b1105 mal 4.20, tazka spomienka 🙂

lienocka_sk
1. apr 2014

Ahojte, co sa tyka nosenia, urcite by som do 3 m odporucala mat bud babysatku, ktoru si uviazete tak, aby malo babatko podopretu hlavicku a sedela pevne okolo krku. No a potom je super ergonomicky nosic, ktory sa da vyuzit az do cca 20 kg. Ja som to s dcerkou robila presne tak - do 4 m satka a potom nosic az doteraz, ma 16 mesiacov a uz chce vela behat, ale nosic stale vyuzivame na dlhsie prechadzky, velakrat mi v nom zaspi na chrbte. V zime som maximalne vyuzila nosicsku bundu, do ktorej som zapla seba aj dcerku a isli sme aj do najvacsieho necasu. Teraz na jar mam zas flisovu nosicsku mikinu a nemusim riesit uvazovanie kapsy.