Nosiče a babyvaky od narodenia. Doporučujete ich?

hanuky
13. sep 2008

Ahojte, ake mate skusenosti s nosicmi, alebo vakmi uz od narodenia?
nie su v tom deticky pokrčene?
su naozaj vhodne aj pre novorodencov? Asi viacere riesime otazku, ako nosit dieta, ked mame plne ruky prace..
Maminy, ktore ich tu predavaju, skoro vzdy pisu - malo pouzivany, resp. par x pouzity... Preco?

daisy33
13. sep 2008

ahoj, ja som kupila nosic manduca, vraj je od narodenia, ale ja som ho kupila az teraz ked ma mala 4 mesiace a to ju tam nosim len sem tam, tiez radsej pockam kym bude mat spevneny chrbatik. ale na prenos na navstevu a tak je super. neskor ho budem sand pouzivat castejsie napr. do lesa, tento nosic je az do 20 kg. ale pre mensie babo by somskor brala babyvak kde dieta lezi ale tiez by som ho radsej pouzivala len chvilu, napr na uspatie alebo ukludnenie dietatka. pytala som sa na nazor svojej pediaricky, vraj mozem pouyivat ak nie na cely den napr. na nakup a tak.

lenocka80
13. sep 2008

ahojky. Tiez mam manducu a je super. Ja som ho zacala pouzivat, ked mal maly asi mesiac a pol a nedam na nu dopustit 🙂 Marek sa mi vzdy pekne ukludnil, ked som si s nim uz nevedela poradit a ked som sa este aj pohupkavala na fit lopte tak okamzite zaspal....Este stale to sem tam praktizujem, ked nechce spat 😀 A pouzivam ju aj ked ideme do poradne a tak, lebo tak mam volne ruky a malemu sa v nej paci...Len by som vytkla jednu nevyhodu, ze sa v nej babo neda otocit tvarickou von. Marek by uz chcel teraz vsetko obzerat a tam sa mu to neda 😢

chromozom
13. sep 2008

Ja nosim od narodenia v satke a som velmi spokojna. Ked sa naucis spravne viazat uvaz, babatko bude spravne zafixovane. babyvak som mala pozicany na vyskusanie, ale nevedela som sa s nim stotoznit, babatko mi v nom plandalo, lebo sa neda tak dobre dotiahnut ako satka, s ktorou si babo uviazes vlasne az uplne k telu "ako obvaz". A preco sa predavaju? Najjdednoduchsie vysvetlenie mi pride to, ze deti proste rastu a pre vacsie deticky uz stacia kratsie satky a aj z babyvaku vyrastu. A su aj deticky, co nechcu byt v ziadnom nosici.

annag
13. sep 2008

ja som mala šatku aj babyvak, oba sme zodrali. Malý zaspával vo vaku tak, že bol v pyžamku, hrubom vreci na spanie a tak som si ho celého vložila do vaku, nohy mal samozrejme, dávno z neho von. A používala som ho od narodenia - podstatné je, aby bábetko bolo v relatívne horizontálnej polohe a nezaťažovalo si chrbticu kolmým nosením. A nosila celá rodina, nielen mama 😉

anezena
13. sep 2008

chromozom, z babyvaku deticky tak skoro nevyrastu. su az do 50 kg, moja neterka ma 2,5 roka, a ked idu do ZOO ale. do lesa, svagrina ho ma stale po ruke, ked nahodou mala nevladze. a super s atam zmesti.ked sa maly narodil mali sme kupeny nosic Red Castle, pisane od nar. - je tam opierka na hlavicku, ale nechcel mi tam byt. tak som kupila babyvak a super vec. lenze ked mal asi 4 mes., mozno trosku viac, na kolisku je uz maly a na to aby v nom sedel je este maly a aj taky chuducky. tak som chcela vyuzit Red Castle - malemu sa v nom veeelmi pacilo, i ked som s nim nebola ani raz vonku. ale potom som s adozvedela, ze to nie je dobre pre babeno, lepsie su ergonomicke nosice.tak sme predali a kupili patapum - super vec- dnes sme boli na jarmoku a maly v nom aj pozeral a ked chcel buvat, zaboril tvaricku do mna a spinkal.

martina46
14. sep 2008

ja neviem, ale to vertikalne nosenie malych babatiek....
no pozrite tu, kolko maju tito drobci? a takto nosia v afrike.

https://www.youtube.com/watch?v=E4l3nLP0vF8


https://www.youtube.com/watch?v=fCetPP2GX_0
avanka
14. sep 2008

Tak my sme tiez kupili babyvak, ale maly mi v nom vobec nechce byt, reve ako o dusu 😀
Nebol ani nie je nejako dovod ho nosit, lebo spinka sam v postielke, von mame kocik, inak je z neho dobre babo, to ja len, ze ked ho uz mame kupeny, tak aspon po dome ho vyuzijem....no nic 🙂

cartmanko
14. sep 2008

no my nemame ani satku ani ziaden vak ani nosic. uvazoval som o red castle. doma nosime v zavinovacke. nedate nejake linky na to co pouzivate? mne sa v tej satke moc deti nepacia. zdaju sa mi tam take nejake pokrcene.

annag
14. sep 2008

nosenie.sk alebo nosime.sk , určite by Vám pomohlo

bihan
14. sep 2008

Náš baby vak je málo nosený, lebo ho máme ako záložné nosítko 😀 prevažne nosím v šatke

zuka
14. sep 2008

My sme mali niekolko nosicov a nakoniec som musela uznat, ze tie najdrahsie su najlepsie. Ale nie pre znacku, ale skutocne pre funkcnost. Ak uz nie satka, tak potom Manduca, alebo Ergo (alebo dalsie, ako Papatum a ostatne na www.nosime.sk). Ide o to, ze v satke a v spomenutych nosicoch dietatko nevisi, ako vo vsetkych ostatnych klokankach a nosicoch, ale sedi! Tie "visiace" vobec nie su pre deti zdrave a dvojnasobne pre chlapcov!
Ja mam Ergo a je to prve nositko, z ktoreho ma vobec neboli chrbat (a to maly vazi 11 kg). Ale podstatne-prepodstatne je to, ze je zdrave pre krpca.

aninka30
13. jan 2011

ahojte mam kupeny baby vak uz asi dva mesiace ale neviem ho pouzivat :( maly je tam divne pokrceny neviem ci to mam spravne nastavene ako ho tam vkladat atd...dost by sa mi zislo keby mi to mohol niekto ukazat ... ale ti co to prezentuju v pk nie su...tak neviem co s tym :/
a ja potrebujem volne ruky!!!!!!!!!!a tiez ked idem so psom by mi bolo lepsie strcit krpca (3 a pol mesiaca)do baby vaku ako sa trepat s celym kocikom (btw. vytah je na medziposchodi tak si viete predstavit tu vyhru)

motylikova
13. jan 2011

@aninka30 ahoj,my mame 6tyzdnovu dcerku a nosime ju v babyvaku.na zaciatku som mala presne ten problem co Ty,vak mi dala kamaratka z CR este aj bez navodu.ja som to vyriesila tak ze som 1.dala na google heslo babyvak,nasiel koopec obrazkov 2.na stranke nosime.sk je dost podrobne opisany navod 3.na youtube zase podla hesla baby bag,alebo baby sling naslo vela vela instruktaznych videi.stravila som nad tym 1 den,ale ten super pocit ist s nou potom na prechadzku,spokojnucko spiacou na mne...akurat mi vadia ludia co 1.ve co ked nas vidia lutuju ju,ze chudatko aka je pokrutena,ze je lepsie byt v kociku pre nu :/ mrzi ma trochu ze podla nich ju doslova tyrame,skoda ze ti ludia nevedia nic o nazoroch ortopedov a psychologov (okrem milion clankov na nete sme to konzultouali aj osobne s lekarmi a boli jednoznacne za)
tak vela stastia a malo odsudzujucich pohladov prajeme 🙂
aha este nam sa lepsie nosi vonku,lebo je hrubsie oblecena v takom makkom overale,lebo je este drobna 🙂 ale pouziva ho aj doma najma tati na uspavanie,lebo sa 3x prejde po izbe a drobna spi :D

mamutka
13. jan 2011

@aninka30 skus pozriet ten navod tu
http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=4
a ja som presla na manducu, ma aj ovela vyssiu nosnost a mam probl.s klbamy od porodu, a vak som dost citila, ale manducu nie, je robena perfektne s ohladom na chrbat nosica a babatko ma krasne podsadenu ritku a obly chrbatik, takze uvolnene, nie ako v klokankach - vacsinou vidno to a potom sa necudujem, ze sa ludom nosenie nepaci.
mne sa drobec zdal vo vaku tiez pokrceny, on bol taky vacsi, ale v manducke sa schoval, ulozil ako chcel a pohodicka

danula.ch
18. apr 2011

ahojte, prosim poradte co odporucate viac pre mesacne babo: babyvak Premaxx alebo satku Ring-sling? potrebuje to segra a chce v tom nosit malu kym neprejdu na Manducu, tu mam odskusanu ja, ale sa mi nepozdava pre tak male babo. takze nosit v tom chce asi do 4. mesiacov
dakujem za vsetky rady 🙂

kaja73
18. apr 2011

@danula.ch ja som v manduce nosila maleho od 2m a bolo to v pohode.Ale myslim,že je vhodna už od narodenia,nie?pardon ja som mala ergonomicky nosič bondolino,ale to je ten isty princip.

danula.ch
19. apr 2011

@kaja73 mala slabucko drzi hlavicku, zatial by bolo fakt lepsie drzat ju viac vodorovne

kaja73
19. apr 2011

@danula.ch mne bondolino držalo hlavičku malemu dobre.Mal ju opretu o mna lickom a upevnenu nosičom.Vobec sa mu nekymacala. 🙂 mala som aj babyvak,ale tam maly len reval a bol strasne v klbku z coho som nemala dobry pocit-ani krpec.A moja chrbtica ho teda riadne citila,ked bol v babyvaku.V bondoline ho možem mat aj teraz- to ma 13 kg a takmer ho necitim.

danula.ch
19. apr 2011

@kaja73 tiez sa bojim o sestrinu chrbticu, ma miernu skoliozu. mozno predsa len zvazime ergo nosic, ale nie manducu, lebo tam to uz skusala a malej sa tam nepacilo. aj Bondolino ma novorodenecku vlozku alebo to pre novorodencov funguje tak isto ako pre vacsie deti? Bondolino sa mi velmi paci na pohlad 🙂

miika
19. apr 2011

ja si neviem uz ani predstavit nenosit dieta v babyvaku - u vsetkych troch synov sme takto prekonali novorodenecku koliku, vzdy sa tam krasne ukludnili
inak - aj on casto hrozne reve ked ho tam davam, ale par krat ho pokolisem a ukludni sa a bud sa ukludni a len pozera alebo sa ukludni a zaspinka
potom ho uz len vyklopim aj s babyvakom do postielky - na brusko a on sa spokojne vyspi zvysne 2-3 hodinky

plus mozem s nim varit, starat sa o dalsieho maleho synceka, mozem s nim pracovat za pocitacom a napr. ist s nim nakupovat - ale tam si pripadam ako exot, vsetci si na nas ukazuju prstom. Myslela som si ze pouzivanie babyvakov na verejnosti sa stane casom bezna zalezitost, ale skor opak je pravdou.

nevyhodou je bolest chrbta, ak ho nosim moc dlho a este ked zaspava, neznasa ked s nim sedim, takze musim pri zaspavani chodit alebo stat, inak zacne plakat, co nie vzdy vyhovuje

kaja73
20. apr 2011

@danula.ch vložku nema.Proste sa to prisposobi velkosti babatka.Myslim, že je vhodne od 4 kg-nepamatam si to presne.A ked bol vačši,tak sa dala nad hlavičku pretiahnut taka kapucka a mal tmu a vedel spinkat-do pol roka cez den aspon jeden spanok mal v nom.Da sa nosit aj na chrbte,ale to až vačšie dieta.

jaannuusskkaa
5. dec 2011

ahojte baby co mate nosic manduca...nas maly ma 2 mesiace aaa neviem ci ho neviem do toho navliect ale zda sa mi ze malemu je nepohodlne akoby ma nevedel nozkami obkrocit neviem mam ho nosit na boku alebo mozem normalne vpredu a ked v predu tak ako....

penelopa
5. jan 2012

Ahojte,babule.
kto má baby nosič Ergo vyskúšaný?Mám naň zálusk,no potrebujem referencie z pravej ruky.
Ďakujeeeem.

zuzana124
5. jan 2012

@penelopa ahoj ja mám ergo nosič odskúšaný, dcérku som v ňom nosila cca od 8 mesiacov do dvoch rokov a sem tam ešte aj teraz. Nevedela som sa rozhodnúť medzi manducou a ergom a tak som si cez net požičala oboje a rozhodla som sa pre ergo keďže ten mi sedel lepšie. Ja som s ním maximálne spokojná, vrelo odporúčam. 🙂

penelopa
5. jan 2012

@zuzana124
Ahojček!
A je to možné si zapožičiať???A kde konkrétne???Je možné v Ergu nosiť aj novorodencov??
Ďakujem. 😉

skeptik
5. jan 2012

@penelopa Ergo je super, ale nie od narodenia. Od narodenia do tych 4-5 mesiacov je dobry Babybjörn. Novorodenecka vlozka do Erga je dost nanic - je to stale prilis velke a strasne sa v tom poti aj matka aj dieta.

penelopa
5. jan 2012

@skeptik
Zdravím 🙂 !
A máš Babybjörn aj vyskúšaný?A kde ho môžem dostať kúpiť,je taktiež ergonomický?
Díky.

skeptik
5. jan 2012

@penelopa napriklad tu http://www.amazon.de/BabyBjörn-Bauchtrage-Trage...

Mam ho odskusany, ved preto som napisala. Je ergonomicky. Na amazone najdes aj lacnejsie, ale ak chces najlepsi, tak si kup ten.

penelopa
5. jan 2012

@skeptik
O peniažky resp.eurá mi nejde,chcem naj🙂))A čo vravíš na šatky od narodenia?
Mne sa nepáčia,lebo som asi pohodlná a nevedela by som ich viazať.A ja potrebujem šup do nosiča a odchod 😎 .

olifcek
5. jan 2012

odporucam ergo nosic manduca. Je vhodny od narodenia, resp.od 3.5kg. My sme sa nosili a iba nosili, kociar sme predali. Nosili sme sa donedavna. Teraz uz ale nepouzivame ani ten, uz mesiac. Oliv v manduce zaspala na prsniku, bola tam spokojna. Ked uz vedela chodit, tak iba na spinkanie ho vonku chcela, al.ked uz nevladala chodit. Je to super. Paci sa mi aj to, ze sa neda dat tvarickou vpred ked je na hrudi rodica, nakolko to nie je zdrave.