Nosiče Liliputi a African Carier. Ktorý je lepší?

lomisela
10. nov 2009

Ak si odmyslím design a malý rozdiel v cene, neviem porovnať klady a zápory týchto dvoch nosičov. Má niekto skúsenosti a vie ich porovnať? Mám 2ročnú dcérku a ideme do ÁZIE a niečo chcem na cestu a neviem sa rozhodnúť.Eštesom pozerala na BECO či nuíe je bezpečnejší ale cena je neporovnateľnejšie vätšia. Ďakujem za každý názor a nechám si poradiť.

helad
10. nov 2009

lomisela, a kde sa oficiálne predáva african, lebo ho hľadám a nikde neviem nájsť... iba po bazároch... 😒
Nechcem nikomu krivdiť, ale ja radšej kupujem v e-shopoch, kde sa potom dá prípadne aj reklamovať alebo tovar vymeniť či vrátiť, teda kde majú uvedené aj svoje obchodné podmienky... ale to je len môj názor...
Ja som skúšala síce len Liliputi, ten odporúčam, je naozaj veľmi pohodlný. 😉

lomisela
autor
10. nov 2009

Ak si dam do vyhladavača African baby carier, tak všetko čo vyhodí na slovensku na všetkych možnych inzertnych strankach, predava to jedna a ta ista kočka. Ma tam aj kontakt na seba a je z Trnavy. Niekde su vyobrazene aj rôzne designy a niekde nie. Baby však píšu, že je komunikatývna a pošle obrázky a boli si vybrať aj u nej doma. Je mi však blbé sa priamo jej pýtať na rozdiel. aby názor nebol jednostranný a nemusela si robiť reklamu. Dobré sa chváli samo.

majaza
11. nov 2009

helad, ja som si od tej babeny kúpila African baby carier a najskôr som sa s ňou dohodla, že keby nám nesedel, že ho môžem vrátiť. Ona jediná ho myslím predáva tu na Slovensku a myslím, že si aj e-shop ide založiť.
No to nič nemení na situácii, že sa s nou velmi dobre komunikuje, môžeš sa jej na čokoľvek spýtať. Napr. ja som jej poslala fotku, či mám malú v nosiči správne, poradila mi, ako sa máme obliesť teraz v zime ked chcem malú nosiť vonku a pod.

lomisela, za opýtanie nič nedáš, skús, ja ked som si od nej kupovala, ona sama sa ma pýtala, či som skúšala aj iné nosiče a či môžem porovnávať ...

danu
7. dec 2009

anicka077 • 5. dec 2009 o 11:52
ahojte baby, mate nieto skusenost s tymto nosicom? uvazujem, co kupit malickemu a neviem sa rozhodnut. ci ergo alebo african baby carrier alebo satku. prosim poradte. ma len dva mesiace. no chcela by som nieco,co vyuzijeme aj teraz, aj neskor ked podrastie. dakujem krasne za vsetky odpovede

lejlocka • 5. dec 2009 o 12:18
ahoj, tiez som pred casom sa rozhodovala a mam ten african... ale pravda je, ze na dvojmesacne dieta to nevyuzijes este. celkove by sa take male dieta nemalo moc nosit vo zvislej polohe. existuju sice nosice z vlozkami atd, ale ja by som to moc nerobila. len ergo ma vlozku a mozes tam babo mat vodorovne, ale viem, ze je to spolu dost drahe a pride mi to trosku kostrbate. ja som mala maleho do 3-4 mesiacov v satke, mala som taku lacnejsiu, ale na nosenie doma stacila. potom som si kupila african. na satku a uvazovanie by som hlavne vonku nemala nervy. ale od tych 4-5 mesiacov vyuzivam nosic skoro denne aj kvoli tomu, ze byvame na tretom poschodi bez vytahu, ale aj do obchodu atd.

anicka077 • 5. dec 2009 o 20:36
lejlocka, ta pani co predava tie africany pisala,vraj je to vhodne aj od narodenia. ale ako vravis, bojim sa tej vertikalnej polohy. ale niekde som citala,ze su mamicky,ktore od mala nosia v tejto polohe. tak preto sa neviem rozhodnut,ze co kupit. lebo kupit satku a potom nosic je financne narocne :(

jaandy • 1d • Včera o 10:12
satku vyuzijes od narodenia az pokial sa bude chciet nosit...je pohodlnejsia ako ktorykolvek nosic

odporucam satku 😉 (len nie tu najlacnejsiu)

ked sa tatik bude citit "ponizeny" nosenim v satke tak mu na jar kup nosic liliputi, je lacny

ale sebe urcite satku 😉

jaandy • 1d • Včera o 10:15
jo, a zvislo mozes v satke nosit od narodenia ked spravne podsadis zadocek a podopries hlavicku...pri refluxe a kolike idealne

anicka077 • Včera o 12:38
ja sa satky bojim. ci ju budem vediet spravne uviazat. preto som uvazovala nad inymi nosicmi

lejlocka • Dnes o 12:46
ja som vyskusala aj to aj to. je to individualne. ale naozaj si neviem predstavit akoby som napr. teraz v dazdi pri aute viazala 4 m satky okolo maleho, ktory teda v klude nie je ani 3 sekundy. pre mna je ten nosic uplne idealny.
ja som maleho mala sem tam v tom nosici v takych 3-4 mesiacoch ale nejak sa mu to nepozdavalo, zato potom to bolo a je super. takze mozno ti ostava proste len vydrzat... alebo kupit a skusit. ja viem, ze zo zaciatku ked sa mu tam moc nechcelo byt pani bola ochotna, ze ked to nepojde mozem nosic vratit. tak sa s nou nejak dohodni.

kacka.l
7. dec 2009

Tak já jsme si koupila ten mei-tai liliputi a je to naprosto super, nechápu jak jsem bez toho mohla vydržet skoro 4.měsíce. Malému se tam líbí a ani uvázat jej není problém. Měla jsem zapůjčenou i klokanku, al nedá se to srovnat. ten pocit tělo na tělo je super.