Nosiče pre novorodenca

pataja
4. máj 2022

Chcela by som sa spýtať, aký máte názor na nosenie babatka mesačného v nosiči? Síce píšu ergonomické, odporúčané, konzultovane s
Pediatrami a pod.ale je to ozaj vhodné pre vývoj chrbtice? Nezaťažuje ich to? To je detto pri satke. Musíme sa nosiť, má reflux, takže dosť času trávi babo na rukach a už nás bolia chrbty, zvýšená poloha v postieľke nestačí, a keď chceme aby aspoň trochu spal tak nosíme, niekedy v kresle sme opretý, ale aj spraviť treba niečo v domácnosti. Tak ako ste na tom vy? Mate to niektorá podobne?

zuzula507
4. máj 2022

@pataja podla vasho popisu, vo vasom pripade urcite by som sla do toho, ja mam tiez mesacnu dcerku a skusala som manduku po synovi no velmi mi nevyhovuje lebo nozicky ma vo vnutri a bojim sa aby ich nemala nejako zle skrcene ked v tom dlhsie bude, myslim si ze manduca je lepsia pre trosku vacsie deti,aspon moj nazor, ale suseda mi pozicala nosic Rischino a je super ovela lepsi ako manduca akurat nozicky ma pekne vonku, celkovo je mäkši, je pravda ze dcerka v nom zatial velmi casto nebola lebo nam je zatial nateraz lepsi kociar no urcite mam v plane ju v nej coskoro zacat nosit castejsie.Znama ktora ma babatko si zase kupila a velmi pochvaluje nosic beLenka.Urcite by som sa vyhla tym roznym lacnym klokankam v ktorych su deticky opacne otocene tvarou vpred tie skodia

xjakubikovak
4. máj 2022

@zuzula507 manduca je tuším až od 3 mesiacov ale môjmu aj tak nesedela čiže reálne je pre väčšie deti.
@pataja ja som nosila je to super🙂 a áno je to v poriadku aj pre mesačné bábo, ak máš nosič dobre nastavený tak babatko má v nosiči chrbatik do písmena C- tak bolo skrcene aj v brušku, väčšie deti už majú chrbatik rovno.
Skús uvidíš, ruky budeš mať voľné a môžeš niečo porobiť a bábätká tam zvyknú byť veľmi spokojné lebo cítia maminu vôňu a tlkot jej ❤️, ja som kojila čiže môj si aj cucol keď chcel 😁

sakaca
5. máj 2022

@pataja nosila som mladšiu id jeje 10 dňa v Rishino flexible a topka, inak by som doma nič nebola urobila a nemohla sa venovať staršej.