Obliekanie bábätka v zime. Čo všetko mu navliecť?

monika77
25. feb 2009

Môžete mi poradiť, či stačí pri vykurovaní 20-21 stupňov v izbe obliecť mimčo do dupačiek s dlhým rukávom a stačí prikryť dekou? Alebo dávate ešte jednu vrstvu pod dupačky?

Inak v literatúre som našla, že v izbe kde mimčo spí má byť 18 stupňov, nie je to dosť málo?

halime
6. dec 2011

Dnes ma zaskocil doktor tuna v UK. Vraj mam maleho privelmi naobliekaneho. Mesiac mi kasle, vonnku je 6 stupnov a dnes padal dazd so snehoom. A podla doktora pancuchy pod nohavicami a tielko pod kosielkou je privela ??? Maly ma 6.5 mesiaca a isli sme k lekarovi s hlienovymi hnackami a kaslom (podotykam po dvoch tyzdnoch hnaciek !!! Lebo tu v anglicku su lekari totalni idioti, podla nich vsetko je normalne :(k(( myslite si ze dat dietatku v takom pocasi 3 vrstvy oblecenia je privela??? Fakt ma zaskocil. Podotykam este ze anglicania to su cisti idioti. Minuly tyzden nebolo ani desat stupnov, moj maly spokojny zababuuseny v kociku mi spinkal a na prechoode vedla mna kocka s malinkym kocikom-vajickom budu na kociku upllne aklopenu a v kociku mozno mesacne babatko BEZ CIAPOCKY len tak ledabolo zabalene v deke, myslela som ze zle vidim. Tak neviem co je horsie. :k ja ze dam tri vrstvy alebo ze v uk su zvyknuty deti tahat v zime bez ciapky :(

ladytt
6. dec 2011

@halime Rob si podľa seba vôbec sa nedaj ovplyvniť angličanmi, sú divni 🙂 Tiež som mala podobný zážitok, žena v zimnej bunde a dieťa sa v buse vyzulo a vyzlieklo do tielka a ona ho vôbec neobliekla a už ho ťahala von, tak také holé behalo a ona úplne flegmatická. A bez čiapočky by babätko nemalo byť určite. Ty si matka a najlepšie vieš, čo treba 🙂

beatrisss1
13. dec 2011

A pre tyzdnove babo co odporucate..mame tych 21-23stupnov..ja ho nechavam spat v perinke

pepiminarik
13. dec 2011

kľudne ho nechaj spať v perinke. malé dieťa si ešte nevie regulovať telesnú teplotu. pekny clanok som o obliekani v zime a odporucanych teplotach v radach pre mamicky na kocikoch.sk. kazde dietatko je ine, jedno potrebuje viac tepla, ine menej.

michaela1711
6. máj 2015

Ahojte čo malému ale 5 mesačnému bábätku obliecť v zime von do kočára stačí teplé oblečenie ako body, dupačky, svetrík, rukavičky a teplú čiapku a fusak? Alebo aj volakú kombinézu dávate na oblečko. Alebo kombinézy sa oplatia kúpiť už pre väčšie deti ktoré už fusak nepotrebujú alebo ako to je lepšie. Ja som síce mala prvé bábo ale kombinézu som mu nedávala len teplé zimné oblečko a fusak k tomu.