Oplatí sa kúpiť ergonomický nosič pre 9 mesačné dieťa?

dvojbodka
8. aug 2012

Využijeme ho ešte? Nebude to zbytočná investícia? Mamičky, ktoré máte skúsenosti s týmito nosičmi (mám na mysli najmä ergo carrier, príp. manducu), dokedy ste nosič využívali? Váha u nás nie je problém, malý váži iba 8 kíl... Ďakujem za Vaše názory a skúsenosti. 🙂

zuzka38
8. aug 2012

no ja som ho osobne uz moc nevyuzila, maly v nom uz bol nespokojny, tym, ze lozil a staval sa na nohy, v ergo nosici toho moc nevidel..

ginepra
8. aug 2012

my sme vyuzili na prechadzky v lese... zalezi, ci sa chystate labzovat po prirode, alebo aj hocikde, ked nechcete brat kocik,v nosici sa deticky daju nosit az do 2-3 rokov, takze este mate casuuu... 🙂

karamel
8. aug 2012

dieta v troch rokoch vazi okolo 15 kg, neviem si predstavit, ze by som to nosila na chrbte:( myslim si osobne, ze uz to nevyuzijes....ked chces chodit na tury kup si radsej turisticky nosic🙂

lucia2905
8. aug 2012

moja dcéra má 3 a pol roka a využívame ho doteraz, kedže chodíme na väčšie túry, ktoré sú pre ňu náročné. Vždy sa nejaký kúsok cesty odnesie 🙂 Musím ale napísať, že spokojná v ňom začala byť až okolo dvoch rokov, dovtedy sa jej tam nepáčilo, tiež sa stavala na nohy a môj muž mal okrem turistiky aj dobrú posilovňu 🙂 A najspokojnejšia v nosiči je v tomto veku, hlavne že nemusí chodiť 🙂

sampo
8. aug 2012

Ja som ho kupovala tiez tak neskor, ale moja nosenie nemala rada (teda na rukach to hej 😀)..takze stoji v skrini zatial

careamell
8. aug 2012

Ja si Manducu nemôžem vynachváliť, malý má 12 kg a nosím ho aj doma, keď je nekľudný a ja si potrebujem niečo dorobiť v kuchyni.
Je ale pravda, že nie každé dieťatko má nosenie rado, my sme sa nosili odmalička, takže je zvyknutý.
Na prechádzky so lesa alebo na túry by som však brala radšej turistický nosič, predsa je malý ťažší a keď sme na sebe nalepený, je mu tam aj teplo (teraz v lete)

hradnapani
8. aug 2012

syn ma 15 mes. a najvacsiu slavu nosica mame mozno za sebou. Ale napriek tomu aj dnes je to neocenitelna pomocka, na kratsie vzdialenosti, alebo ked je velmi nekludny, tak nam to pomaha. Skusila by som to. Poznam mamky, ktore nosia deti do takmer troch rokov uplne bez problemov.

xclusive
8. aug 2012

Moj Teo ma 8 a pol mesiaca....tiez ma cca 8.5 kg...manducu vyuzivame do dnes...chodim s nou vencit psov...je to skvela vec...tiez aj do obchodu ked sa mi nechce teperit s kociarom....v kazdom pripade ja som s nou spokojna...uznavam ,ze je to makacka...ale myslim,ze ju vyuzijes...

luciannka83
8. aug 2012

Ja by so- odpo-učala nosič si najp-v požičiať a pokiaľ by vyhovoval, tak by so- si ho kúpila. Ja osobne so- tak u-obila, kedže to nieje lacná záležitosť. Ked nebude vyhovovať, zaplatíš len za požičanie. www.nosi-e.sk

luciferkax
8. aug 2012

Môj má 18 mesiacov a stále ho využívame, aj ked nie každodenne, ale často :D

droby
8. aug 2012

nam sa oplatilo a kupila som ho ked mal maly 13m a vyuzivam ho aj pri vahe 12kg a myslim ze este nam dobre posluzi a neskor aj pri druhom 😉

katy1979
8. aug 2012

my me kupovali manducu ked mal maly 1 rok. A nic lepsieho som kupit nemohla. Ja hovorim ze to boli najlepsie investovane peniaze. dovolenky vylety ci mhd sme zvladali uz iba v nej. V priemere ju vyuzijes do 2-3 rokov. Zavisi to hlavne od samotneho dietata. Aky je typ. Nebudete ju sice pouzivat kazdodenne v tom veku ale raz za cas sa zide

wewe22
8. aug 2012

ja malu nosim posledny mesiac casto idu jej zubky a takto je pokojna
podla mna sa to oplati

katren
8. aug 2012

@dvojbodka ja idem kupovat teraz....Michal ma rok, sice satkujeme, ale pohodlnejsie mi je uz ho nosit na chrbte kvoli brusku.....Dominicka chodi po svojich a ked sa mi nechce brat kocik pre Miska, tak to riesim takto....
ale mne sa to oplati aj pre dalsie babatko, ktore je na ceste, takze my vyuzijeme naplno 😉

bezaz
8. aug 2012

vyuzivame doteraz, mlady v kociari a dcerka v manduce na chrbte, pripadne naopak 🙂 dcerka ma 3,5roka a 15kg.. urcite sa ti oplati, ved pozri aj v bazare

kgnm
8. aug 2012

10 mesiacov bol asi cas, kedy sme Manducu prestali pouzivat, jednak sa mi zdalo uz na dlhsie suvisle nosenie (po pol hodine som musela oddychnut), ze je dcera tazka a jednak to uz bol cas, kedy sa zacala stavat na nohy a nedokazala mi v nej uz tolko vydrzat. Naozaj ti odporucam ako tu uz bolo povedane si to parkrat vyskusat a uvidis co vam obom vyhovuje.

quaxi
4. okt 2012

my sme najviac zacali nosic vyuzivat az po roku, a ked mal syn trochu cez 2 roky, tak uz to odmietol, ale aj tak sme ho stihli uplne zodrat za ten cas 😀 ale vsetko zalezi hlavne od tvojho zivotneho stylu, ak vela chodite do prirody, MHDckou a pod., tak ho skor vyuzijes, ako ked mas vsetko pohodlne dostupne s kocikom. Pri takomto dietati ale rataj, ze uz budes nosit takmer stale iba na chrbte, takze si dobre vyskusaj nositko pred kupou, ci ti sedi na chrbte a ci ho tam vies bezpecne dostat.

andrejjka
10. dec 2012

A aky je rozdiel medzi ergonomickym nosicom a manducou? Je to len znacka? Co Nosidlo Ergonomic Infantino?