Ortopedické verzus klasické nosítka

miroslavmirec
6. feb 2017

Zdravim mohli by ste mi poradit chceme kupit nositka pre maleho a nevieme sa rozhodnut do akych mame ist ci do drahsich ortopedickych alebo lacnejsich a ci ich aj vobec vyuzijeme a mame to pretrpiet kddze drobec ma svoju vahu a chce vsetko vidiet a len sa prechadzat.
skuste mi poradit hlavne tie mamicky ktore uz nositka mali dakujem

gabika91
6. feb 2017

Urcite sa poobzerajte po ergo nosici. Neviem ako stare mate dietatko a kolko vazi...my mame 3mesiace a zatial šatkujeme a je to ten najkrajsi pocit mat ho pri sebe citit ho a popritom si porobit vsetko co potrebujem...Babatko je spokojne lebo citi maminku a pocuje tlkot vaseho srdiecka...odporucam prestudovat nieco o noseni..napr. na fb je skupina nosime nase deti...mamicky su tam uplne super a poradia...

mychaella
6. feb 2017

ortopedicke 😂 super si to nazvala. ale ako radi predo mnou urcite ergonomicke je to vhodne pre babatko a ovela pohodlnejsie pre nosiaceho. a kludne kup bazarove ak nechces vela investovat. ja nosim uz svoje tretie dieta a je to super...

kacenka2803
6. feb 2017

No nositko má byť kvalitné bietatko by v ňom mali sedieť tak že má mať riťku nižšie ako kolienka v tvare písmena M tak zistíš či je nosič kvalitný

miroslavmirec
autor
6. feb 2017

Tak som to nasiel na nete ze ortopedicke :D tak len pisem co som precital

kacenka2803
6. feb 2017

Ak máš menšie bábo skús najskôr šatku vrelo odporúčam

miroslavmirec
autor
6. feb 2017

Chlapec ma cez 6kg ma 3 mesiace a tyzden priatelka sa d9citala o nositkach atd tak hlada a ja ratam ze chlapec ochvilu zacne behat po styroch a tie nositka ani potrebovat nebudeme

bosoriak
6. feb 2017

@miroslavmirec Kupte manducu alebo ergo nosic. Vyuzijes to aj neskor, ked pojdete napr. len na nakup alebo doma pri chorobe a podobne. Ked dieta zacne lozit, to neznamena, ze sa nebude chciet aj nosit 😉

mychaella
6. feb 2017

no mija prostrednna bojkotovala kocik a akekolvek odlozenie do pol roka. cize bez nosica by som si nepipla...predpokladam , ze ty si vacsinu dna v praci...ja sa jej zastanem a tvrdim , ze su to dobre investovane peniaze. ponosi aj v terene, kam sa kocik nedostane alebo urobi nieco ked si bude dieta vyzadovat pozornost...pri chorobach a zubkoch je to tiez dost dobry pomocnik....a nosia sa aj vacsie deti ...

miroslavmirec
autor
6. feb 2017

Pozerame na tento nosic

nikinka1111
6. feb 2017

ergo nosič jednoznačne. veď v bazári sa dá nájsť kvalitný v pohode cene. ak nosič tak určite ergo. žiadne klokanky kde sa deťom ničí chrbtica... ak si malý zvykne, je to praktickejšie ako kočík 🙂

kacenka2803
6. feb 2017

Nieje tam viac foto napr aj Váhom vo vnútri alebo tip nosiča nejaké meno

nikinka1111
6. feb 2017

@miroslavmirec niekde som čítala že značka chicco nemá ergo nosiče... ak je niečo ergo nosič, učite to bude mať v popise
.

kacenka2803
6. feb 2017

Skús si pozrieť výrobcu babymoov nosič sú tam aj fotky ako má byť správne posadené babo

miroslavmirec
autor
6. feb 2017

@nikinka1111 je tam uvedene ortopedicky nosic

nikinka1111
6. feb 2017

@miroslavmirec našla som aj ja pri ňom napísané že je ergo. no na môj vkus mi príde strašne mohutný a vystužený, ale možno to je môj osobný pociť keďže my fičíme na nosiči typu mai tai 🙂

katkakovac
6. feb 2017

Rozhodne ergonomicky nosic. Kym zacne stvornozkovat, moze to trvat aj 6 mesiacov. Vyuzijete velmi dlho. Na nezaplazenie pri chorobach, cestovani, nakupovani a pod. Nositka su lacne a pre dieta nepohodlne. Predstav si, ze by si visel doslova za rozkrok z chrbatom prehnutym dozadu po dobu niekolkych hodin. Nic moc predstava, ze? Kupte bazarovu, je to dobra investicia.

katkakovac
6. feb 2017

@miroslavmirec mam manducu, ale daju sa zohnat aj lacnejsie. Skus stranku https://www.noseniedeti.sk/

mychaella
6. feb 2017

to chicco rozhodne nie...a trba si dat na to pozor aj pri nevhodnych nosicoch je napisane ergonomicky...skus sa pridat na fb do skupiny nosime nase deti. tam je to vysvetlene co a ako..

miroslavmirec
autor
6. feb 2017

@mychaella uz som sa pridal do skupiny zatial nepotvrdili moju ziadost ale naslo mi viac skupin dufam ze som sa dal do tej ktoru spominate

andrejqqqa
6. feb 2017

To čo je hore pridané je klokanka ktorá bohužiaľ ničí chrbát nosiacemu aj dieťatku hlavne a nosič nemá mať vystuženy chrbatik, dieťa má mať kolienka vyššie ako zadok a chrbatik zagulateny do písmena C... nosím svoje dieťa 6 mesiacov a je to skvelé 🙂

andrejqqqa
6. feb 2017

Radšej investovať do kvalitného nosiča

meluela
6. feb 2017

@miroslavmirec urcite taky co je naozaj ergonomicky (napr. manduca, rischino, bondolino, kibi, zumbucca, storchenwiege ... alebo satka) .. v tych chicco a podobnych vam dieta bude visiet za genitalie a tiez klbiky budu v nespravnej pozicii cim sa zvysuje riziko ze sa budu zle vyvijat
Ale treba byt pripraveny, ze nie kazde babo to ma rado, moje prve dietatko bolo kocikove, v nosici ani za nic, neskor aspon v satke som ho obcas nosila. Druhe neznasa kocik a hlavne sa nosime ci uz v satke alebo v nosici, bez nich by som bola nahrata.
Urcite je dobre to vyskusat, ja som pri prvom predavala po par tyzdnoch znackovy nosic kedze mi v nom vrestal a bola som bez straty. Pripadne existuju aj pozicovne kde si to viete na tyzden pozicat a ak kupite tak vam to pozicovne odrataju z ceny.

andrejqqqa
6. feb 2017

Dieťa začína loziť na 6-9 mesiacov a aj tak je stále najviac spokojne pri rodičoch čo najbližšie a keď malú trápia zuby, choroba , bruško nieje nič lepšie ako nosenie .

modry_mesiac
6. feb 2017

Ak ste cenovo obmedzeni, ja by som vam poradila kupit nosic manducca z druhej ruky, to je taka istota, a pre vasho 3-mesacneho je tak akurat aj velkost, vydrzi vam dlho. Ako radia hore, urcite ergonomicky nosic (teda nie znacky Chico, Babybjorn, Womar). Pri nosici je dolezita aj spravna velkost, aby v tom bolo dietatku dobre a aby ani vas z toho nebolel chrbat. ja to inak velmi odporucam ako prakticku pomocku - aj ked bude uz stvornozkovat, ci chodit, budu casy, ked ho bude treba nosit na rukach (ked mu pojdu zuby, bude chory, alebo proste pojdete niekam na vylet a uz nebude vladat po vlastnych). No a ja ked nosim nasu 9-kilovu len tak na rukach, tak mi po chvili odchadza chrbat. Ked ju dam do nosica, tak ma chrbat neboli. Velmi to setri chrbat rodicov, a aj dieta tam ma lepsie chrbticu nez ked je na rukach, hlavne, ked este nevie same sediet. A ked uz nosic nebudete potrebovat, celkom lahko sa da predat na bazari.

miroslavmirec
autor
7. feb 2017

Dakujem kazdej ktora prispela prispevkom 🙂

katrinka8
7. feb 2017

@miroslavmirec - skús si naštudovať pre začiatok niečo tu: http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...
Určite ergonosič, aby ste nespôsobili synčekovi problémy. My sme boli spokojní so zumbuccou (to je verzia Manducy).

miroslavmirec
autor
8. feb 2017

Dnes pri navsteve doktorky som sa opytal na nositka a ta mi razne odpovedala V ZIADNOM PRIPADE :D mali konges doktorov a razne tam vraveli ze zakazuju šatkovanie a dlhodobe nosenie v nositkach jedina vynimka ak nemozete pouzit kociar vtedy sa to povoluje ale len nositka. Dnesna generacia neni vstavana na nosenie v satkach sme inak stavany sko ludia pred XY rokmi takze berte si priklad z doktorky ktorej meno radsej neuvediem aby som jej neposkodil dakujem za pozornost

katrinka8
8. feb 2017

@miroslavmirec - v prvom rade - kongres doktorov (a to je vlastne čo zač? Nejaká organizácia?) nemôže slobodným ľuďom - rodičom - nič zakazovať či prikazovať 😀 Toto ma naozaj pobavilo teda pre dnešok 😀 Či ako to chcú zakázať? Zákonom? Budú to kontrolovať? Budú aj pokuty? Tie výnimky budú povoľovať ako? 😀😀😀 Prepáč, musela som, nedalo mi 😀
Zaujímalo by ma, z akého konkrétneho dôvodu je dnešná generácia detí stavaná inak ako v minulosti - deti predtým boli na nosenie "vhodné" a tie dnešné už "vhodné nie sú"?
Panebože, kým niektorí lekári niečo vypustia z úst, mali by radšej 3x popremýšľať a hlavne veľa, veľa študovať.

miroslavmirec
autor
8. feb 2017

@katrinka8 my sme sa s priatelkou taktiez na tom dobre zasmiali a ako to chcu kontrolovat netusime vobec :D