Reklamácia v C&A. Neodporúčam

annika
31. aug 2009

Ahojte, mamičky! Chcela by som Vás upozorniť , aby ste nedopadli ako ja včera v predajni C&A v Gyori, v Maďarsku.
Rada som tam nakupovala, mám dve puberťáčky doma a malého prcka, takže som stihla nakúpiť skoro všetko na jednom mieste a za dobré ceny. Aj s kvalitou som bola spokojná, kým som nenatrafila na overál , ktorý bol super cez zimu, lenže sa začal párať, nedalo sa to ani zašiť. Včera som to išla reklamovať stáli 699é forintov, mala som aj blôčik k tomu. Reklamáciu mi uznali, ale kedže som nemala ten štítok, či výsačku k tomu môjmu blôčiku, tak mi to nezobrali naspäť. Aj som hovorila tej predavačke, že je to smiešne, veď tu je blok, načo ešte výsačka?????
TAKŽE POZOR!!!! Keď nakuoujtete v C&A, uložte si pekne aj výsačku okrem blôčiku, ináč sa s vami nebudú baviť.....
Ale jedno je isté! Viackrát sa do toho obchodu nevrátim....

bella888
31. aug 2009

tak ja som nakupovala v c&a v ba dovtedy dokial ma tiez nesklamali a neurazili...kupila som malemu drobcovi supravicku na leto s takym obrazkom na tielku, na stitku bolo napisane ze prat na 40stupnov, tak sme to ani nemali oblecene ved som to najprv chcela oprat a tak som to oprala (na 40stupnov samozrejme) a po vybrati s pracky som zostala zaskocena lebo sa mi obrazok polapil a znicil , tak som to isla reklamovat,,samozrejme teta predavacka zacala byt mudra a snazila sa ma presvedcit o tom ze som prala na vyssej teplote lebo to tak vyzera , ja NIKDY neperiem na vyssej teplote ako 40..tak som jej jasne vysvetlila ze viem prat a nech nerobi debila zo mna a som im to vratila a zobrala som si nieco ine , na naliehanie...

P:S:na narodeniny dostal maly nahodou tu istu supravicku , tak som to isla skusit oprat znova a tentokrat na 30stupnov a predstavte si tiez sa mi ten obrazok polepil , takze nie som ja idiot... VELA ZDARU V C&A!!!

grettka
31. aug 2009

ale takto to plati vo vacsine obchodov... dokonca ked som sa na moznost reklamacie pytala, tak mi pokladnicka povedala, ze visacka nesmie byt odtrhnuta

bodka13
31. aug 2009

😕 sa mi to zdá zvláštne že pri reklamácii potrebujú štítok....a ako by som to s ním oprala pred oblečením 😕
štítok tam podľa mňa musí zostať ak chceš na druhý deň/alebo neskôr vymeniť za inú veľkosť alebo iný tovar 😉

bella888
31. aug 2009

to je blbost ze musi byt stitok na obleceni , ja som nikdy nemala stitok nikde na obleceni a bezproblemmov mi oblecenie aj vymenili alebo vratili peniaze...

titkovamiriam
31. aug 2009

jasom stitok nikdy nemala 😅,vzdy ich odstrihnem a veci operiem 😲 a nemala som problem so ziadnou reklamaciou ci uz na slovansku madarsku ci v rakusku 😉

annika
autor
31. aug 2009

No veď hej, ale to bola reklamácia, nie výmena... A ešte mi tam začala vysvetlovať niečo také, že do 4 týždňov to treba reklamovať.... Tak ja neviem, ale väčšinou kupujem dopredu, o číslo väčšie. Vy nie? A čo keď sa malý do toho nenarastie do 4 týždňov?????
😅 😅 😅

bodka13
31. aug 2009

annika....ona ti asi nemrozumela 😀 😀 😀

diddi
31. aug 2009

stitok chcu mozno preto,ze to chcu znova vratit do predaja.....aj ja som sa "popalila" s takymi nalepenymi obrazkami....uz nikdy take nekupujem...aj ked sa nahodou neprilepia,tak sa urcite zacnu trhat

diddi
31. aug 2009

este ma napadlo,ze je dobre sa pytat pri zaplateni tovaru na reklamaciu a jej podmienky

sirinka
31. aug 2009

tak neviem aky zakon plati v madarsku ale myslim, ze v ramci eu rovnaky a to na oblecenie je 24 mesiacov zaruka...takze v tej dobe sa vyrobok moze reklamovat...

a stitok tam asi nikto nebude dva roky nosit...to su riadne blbosti...

annika
autor
31. aug 2009

No, Diddi, to som skúšala potom v H&M, lebo som tam kúpila malému nohavice na zimu. Pozerali na mňa ako na ufóna, že čo a chcem hneď reklamovať..... A pritom som len bola zvedavá , či ten štítok aj tu potrebujú....
Oni že vraj nie... tak neviem, či je to naozaj tak.. V H&m-ke som ešte nič zatial nereklamovala...

annika
autor
31. aug 2009

airinka, ona nechcela, aby ten štítok tam visel, len aby som to mala u seba... no a pritom ja som bola rada, že aj ten blôčik som našla doma.... 🙂

sirinka
31. aug 2009

annika no zachvilku aby sme si odkladali aj igelitove tasky, do ktorych nam to zabalia... 😝

annika
autor
31. aug 2009

Aj ja sa obávam z toho, sirinka! Fakt už nevedia, čo vymyslieť, aby nemuseli reklamácie vybavovať!!!!

caemployee
12. dec 2013

mile nakupujuce mamicky!, co sa tyka postupu predavacky v Madarsku...etiketa je pre nas dolezita len v pripade vymeny do 30 kalendarnych dni, pretoze vrateny (nenoseny a neposkodeny tovar) davame ihned do predaja a keby ste to doniesli bez etikety, je to robota pre nas, navyse, a my tam tej roboty aj bez toho mame az az...takze je to uplna malickost, ktoru ocakavame od zakaznikov, tim ze im my vyhovieme ocakavame aspon takuto malu zalezitost ze to zakaznik splni...samozrejeme pri reklamacii etiketa nieje potrebna (kto by si aj drzal etiketu viac mesiac :/) a predavaka postupovala zle, s tym suhlasim....no a pre porovnanie konkurencia, povedzte mi jediný obchod na Slovensku co vam do mesiaca vrati aj peniaze naspäť, ziadny taky nieje, co sa tyka zakaznickeho servisu a sluzieb pre zakaznikov sme spicka na trhu!,( H&M pokial viem vracia len na darcekove karty, takze tie peniaze ostavaju aj tak u nich)...takze myslim ze dotycna robi zbytocne zlu reklamu C&A , len kvoli tomu ze jedna predavacka niekde v Madarsku zle postupovala...len tolko som chcel

masinka
12. dec 2013

@caemployee hm, teraz si svojmu chlebodarcovi spravil medvediu sluzbu, tato tema bola uz 4 roky zabudnuta a ty si ju takto opat dal do pozornosti ;-D

k1v
9. feb 2015

Tiež na to musím zareagovat, hoci s takým veľkým odstupom
H&M pri reklamácii buď dá možnosť vybrať si niečo iné, buď to dá na dobropisovu kartu alebo vráti peniaze. Je to na zákazníkovi, co si vyberie