Šatka, babyvak, klokanka? Nosiť bábätka vôbec?

kiva23
12. jún 2009

Chcem sa opytat na vase skusenosti a nazory ohladom nosenia babatiek. Mam 3 tyzdnovu dcerku a zaspinkava len na rukach. Teda niekedy sa podari aj mimo ruk 🙂 Rozmyslam nad tym, ze si zaobstaram satku, alebo babyvak alebo klokanku, aby som mohla aj nieco pocas dna urobit. Nech mam volne ruky. LEn neviem, ci to nosenie je spravne (moja mam ma strasi, ze si an to nosenie zvykne a budem jej otrokom - je proti). A ak je nosenie OK, tak co z toho je najlepsie pre take male babo. A dokedy ju mozem nosit. Odkedy by som ju uz mala ucit samostatnosti a nechat ju spavat samu v postielke?

terezka044
21. jún 2009

mozem sa opytat, mam doma babyvyak na nosenie a maly tam nechce byt. ked sme ho tam dali 1.krat tak bol spokojny a pekne zaspinkal, ale teraz ani za nic ☹ neviem preco, co mam robit?

martao
21. jún 2009

terezka,
vyskúšaj rozne polohy.www.nosime.sk
Niektoré deti to nemajú radi. Pomaly skúšaj.

zuzi118
21. jún 2009

Presne, mozno mu vadi poloha. Moj maly musi byt zvisle, na lezato ani za svet.

sirinka
21. jún 2009

pajinka veru...klokanku neodporucam ani ja...radsej sa poobzeraj po niecom vhodnejsom, na vyber je toho dost.

katuskam
12. júl 2009

ahojte dievcata, precitala som si vase prispevky a uplne suhlasim, ze babatka treba nosit. ja by som chcela kupit satku, ale ked som si zacala vyhladavat stranky, kde by som ich mohla kupit, zistila som, ze je ich "milion" druhov a fakt neviem podla coho si mam vybrat. prosim poradte mi. napr. aku dlzku satky? aky material? ake kriteria vobec zvolit pri vybere? dakujem za pripadne rady. 🙂

jarka007
12. júl 2009

masko prave kvoli chrbtici nosim satku ;).
briketa v satke je relativne horuco, ale ked dieta nenaobliekas, tak mokry nebude. Ja som najmensieho davala dnu len v body, ked boli 30ky horucavy.

zitaje
12. júl 2009

Katuskam, kukni nosime.sk, to je moja domovska 🙂 Je tam sekcia Vsetko o noseni a tam su aj vysledky testovania niektorych satiek, ja som si podla toho vybrala svoju a nevybrala som zle. 😉

daducha
12. júl 2009

Ahoj,

mi mame Manducu a je to fantasticka vec.Ani minutu som nelutovala tie peniaze ktore sme za nu dali.Maly je v nej absolutne spokojny,ja sa dostanem vsade kam potrebujem aj bez kocika,no a kedze mam aj starsieho syna, nie je problem takto zladit ich volny cas.A babo sa potrebuje nosit.Okrem ineho z nosenych deti rastu sebavedomi ludia a ked pride ich cas, sami sa zacnu od nas odputavat.Akurat mi trosku vadi jedna vec teraz v lete nech dam malemu hoci iba bodynko, sme spoteni ja aj on.Ale s tym nic nenarobim 🙂).leto prejde a zase bude fajn.A este - vôbec ma neboli chrbat,co sa o noseni doma na rukach neda povedat.Doma maly totiz Manducu odmieta.Mame aj babyvak, no ten zapada prachom- maly v nom krici ako na raty.

mizulienka
13. júl 2009

aj ja sa pridavam k spokojnym majitelkam manducy..je to ozaj uzasna vec, len skoda, ze sme ju nekupili, ked bol maly este malicky...dost si vyzadoval nosenie a ja som si to odrela na rukach 🙂 ale co uz, nevadi, teraz je spokojny, ked vidi manducu uz sa smeje...ja ho najradsej nosim vzadu na chrbte, ale manzel vpredu, da sa aj na boku...a vazne, oplati sa do toho investovat...ved vsetky chceme mat spokojne a kludne babatka 🙂

yfca
25. máj 2010

Porovnávala som nosiče, ktoré mám doma - šatku, babyvak a patapum (podobné sú manduca a ergo), článok mám na svojom blogu:
http://www.elefantino.sk/babyvak-alebo-satka/
Možno niekomu pomôže pri rozhodovaní...

jasenulka
15. jún 2010

ahojte, ja sa pripájam k fanúšikom nosenia, je to výborné pre bábätko aj pre maminu. tiež som prednedávnom rozmýšľala nad kúpou nosiča a vybrala som si Liliputi, je to také niečo ako Manduca alebo Ergo, len je mäkší a pohodlnejší pre bábätko a aj lacnejší. Nášmu Filipkovi nevyhovoval babyvak ale v Liliputi bol od začiatku spokojný, aj keď som sa toho obávala. Dnes si tam zaspinká, a teraz keď máme bolestivé obdobie "prerezávania zúbkov" je to výborná vec - nebolí ma chrbát ani ruky a on je spokojný. Vrelo odporúčam 🙂

firstbaby
17. jún 2010

ahojte maminy....my mame doma 2 mesacneho drobceka a dnes je presne dva tyzdne,co sa "satkujeme"....je to uzasny pocit,ked vam dieta spi na hrudi...nosime sa kolko mala chce a vyzaduje,je to podobne ako kojenie,teda na poziadanie...sice velku podporu z okolia nemam ale sama sa citim vyborne a mozem vrelo tvrdit,ze pre svoje babatko robim len to najlepsie....mame satku znacky Storchenwiege z bio bavlny,bol to dar od svagrovcom,velmi som ju priala...ak potrebujete kontakt alebo neviete ako zacat,poznam skvelu maminu,co nosi uz svoje druhe dieta a ona nas maminy nosicky zasvatila do tzv.satkovania.... 🙂 dosatkovania priatelia.... 😀

masabi
6. sep 2010

Ktora šatka je na nosenie najlepšia podľa vašich skúsenosti?Da sa kupiť v obchode či len cez net? Ďakujem za všetky odpovede aj rady.

exupery
6. sep 2010

urcite nie klasicku klokanku,nie je vhodna pre babatka...mi mame manducu a som spokojna aj mala,sice zo zaciatku sa jej nepacilo,pretoze nic z nej nevidela,ale teraz uz sa nosime-vyvencit psika,na prechadzku ,do obchodov,pretoze s kocikom sa v nasom meste nikam nedostanem...Zo zaciatku som riesila,ci satku,ci manducu,ci iny nosic,ale nakoniec vyhrala manduca,ked som ju nasla na bazari za 50eur.Satka sa mi nechcela uvazovat,ine nosice vyuzitelne len do 9kg,pripadne nevhodne...Zatial sa nam paci,uvidime dokedy 🙂

bastilly
20. feb 2011

@zuzi118 zeny zeny....babatku je najlepsie na makkej podlozke na rukach ma byt co najmenej a ked , tak ma byt v polohe tzv.klbka, to je pre ababtka prirodzena poloha ako v brusku...klokanka je zla zla zla! babatkam netreba zatazpvat chrbatik atym , ze ho budete davat do zvislej polohy...len skodite...ma strasne tazku hlavicku ku svojmu telicku a tak ho lenn zbytocne zatazujete...

misa0411
20. feb 2011

Z vlastných skúseností možem potvrdiť že šatka je naj. Klokanka nie je vôbec vhodná ani pre dieťa a ani pre toho kto ho nosí. So šatkou sa dajú robiť rôzne úväzi a dá sa nosiť dieťa už od úplného malička. Samozrejme veku treba prispôsobiť aj viazanie a nájsť si vhodý úväz pre oboch. Šatkovanie je nádherná vec pre dieťa i pre rodiča. Ale záleží aj na dieťati, nie každému sa to musí páčiť. A šatkovanie, pri správnom viazaní,ešte prospieva na bedrové kĺbiky.

nat28
3. apr 2012

kocky co si myslite o tomto? 1.video je uvazovanie pre novorodenca, kde ma nozicky ako zabka do pismena M a 2 video je vraj uvazovanie od cca 4,5kg. Su tieto polohy pre babo vhodne co sa tyka postavenia telicka?

https://www.youtube.com/watch?v=e1q30B6-E-8


https://www.youtube.com/watch?v=Hh3YC2vamqY
luciannka83
29. jún 2012

Ako rozoznám, či mám doma nosič, alebo klokanku? Je to staršia verzia čohosi, čo som dostala.

lauricka
29. jún 2012

@terezka044 zaroven v klokanke je vyvijany tlak na genitalie, co je nezdrave, kedze tam dieta len tak visia nohy dolu

b1105
6. sep 2012

Ahoj ma niekto z vas elasticku satku, ste spokojne?

tanula84
3. mar 2013

ahojte dievčatá-vedel by mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi manducou a ergonosičom,okrem ceny samozrejme 😀 dakujem

sue
3. mar 2013

@tanula84 manduca je ergonosič 😉 tam nemá byť aký rozdiel - manduca je jedna značka ergonomického nosiča...

tanula84
4. mar 2013

@sue dakujem 🙂

mamainprogress
29. júl 2013

Prosim poradte mi aky je rozdiel medzi Manducou a inym neznackovym ergo nosicom. Manducu pouzitu ponukaju za cca 60 a neznackove ergonomicke nosice ktore deklaruju rovnaku nosnost za cca 20-40 eur. Dost velky rozdiel. Syn ma 13m a 11kg, rad sa nosi ale vyrasta zo satky a tak chcem kupit nosic ale nechapem tie cenove rozdiely. Vdaka.

yesno22
29. júl 2013

@mamainprogress ktoré neznačkové ergo nosiče máš na mysli? 🙂

mamainprogress
29. júl 2013

@yesno22 napr toto https://www.modrykonik.sk/bazar/satky-nosice-kl...
Nevyznam sa. Je to rovnaka kategoria kvality ako napr manduca? o nej pocuvam vela dobreho.

bodka70
29. júl 2013

@luciannka83 , ak sa v tom dá nosiť dieťa tvárou dopredu, tak je to klokanka a to je absolútne nevhodné na nosenie dieťatka v akomkoľvek veku. zaťažuje dieťatku chrbátik, kĺby, tlačí na genitálie, dieťa v tom doslova visí.

tvárou k telu sú väčšinou nosiče (manduca, šatka, babyvak...), tie sú na nosenie oveľa vhodnejšie, šatka má ešte tú výhodu, že sa v nej dá nosiť bábo vodorovne, aj v polohe do klbka.

behulka
30. júl 2013

@mamainprogress materiál - Manduca je zmes biobavlna, konope. Neznačkové budú pravdepodobne bavlna, možno niečo umelé. Pracovné podmienky pri výrobe, atesty nezávadnosti materiálu a bezpečnosti pri používaní, kvality šitia. No name nosiče sú kópie, ukradnuté hotové nápady.
Je super, že sa zaujímaš o to, prečo je rozdiel v cene taký veľký. Ak ťa zaujíma viac, celkom fajn článok je tu:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=125
Pre synčeka by možno bolo fajn kúpiť rovno nosič pre batoľatá. Ktorý, by snáď poradila @cacika . Nosič, na ktorý si dala link si myslím, že bude už úzky medzi nožičkami. Na Manducu sa mi už tiež zdá dosť veľký. Hlavne ak chcete nosiť ešte nejaký ten rok. Ono ani tak nejde o nosnosť - nepochybujem, že aj neznačkové unesú 20 kíl, ale skôr o rozmery, aby sa dieťatku dobre nosilo.

yesno22
30. júl 2013

@mamainprogress tak vidím, že ti @bodka70 a @behulka už poradili ... ja osobne mám vyskúšanú šatku a manducu, na ktorú nedám dopustiť...slúži hlavne teraz pri dcérke a určite ešte poslúži...radi chodievame na dlhšie túry a tak sa nám vždy zíde 🙂 výhodou je, že dcérka je drobec a je jej v manduce zatiaľ stále dosť pohodlne 🙂

janka743
30. júl 2013

myslim ze to na obrazku je kvalitny ergonosic, ja mam doma taky len v bezovom prevedeni, pani ktora ich tu predavala z PRO mi moj predala za 15 e, preto ze nemal narazene kovove zapinanie na kapucni. inak je to myslim kvalitny ergonosic, so sietkou na chrbatiku, aby sa v lete babo nespotilo. ... nozicky su nasiroko, nie ako pri klokankach. ta pani dokonca mala moznost vyskusat si tusim na tyzden tie nosice, ci su mamky spokojne.
da sa ten nosic nosit vpredu, aleaj vzadu ako "ruksak" - dieta za dospelym.