Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Šatka - ergonosič verzus kočík

lucia4484
26. feb 2016

ahojte baby, chcem otvoriť diskusiu ohľadom nosenia detí alebo kočíkovaní...vaše názory, skúsenosti, čo uprednostňujete atd...

marcelatje
26. feb 2016

Vzhladom na povahu mojej prvorodonej som isla do satky. Ked bola vacsia osvedcil sa ergonosoc. Bolo to pohodlnejsie ako niekde na ulici viazat satku - v pripade ze sme niekde sli autom a viazala som az po prichode na miesto. Casom sa spiace dieta dalo prelozit aj do kocika. Vyuzila som teda vsetko aj ked kocik asi najmenej 😊

8291
27. feb 2016

Kočík,jednoznačne,ja som mala aj klokanku a boka super,ale to fakt len keď sme vybehli na chvilu do prírody,k rybníku,inak všade v kočiku premňa najjednoduchší spôsob,malá mala svoj priestor.

siska53
27. feb 2016

@lucia4484 kvoli chrbtici skor kocik. Pri malim som ani nosic/satku nemala.
Pri malej kvoli jej kolikam ano,ale ked zaspinkala,sla do kocika.
Kebyze som.vyssej a pevnejsej postavy,tak by satka bola fajn,no kedze nie som,nemozem deti dlhodobo nosit.

A ked uz kocik,tak poriadny - asi ako je na obrazku. Ja som mala Inglesinu magnum,maxivelka spokojnost.

kukakaj
27. feb 2016

Jednoznacne kocik, dietatko ma priestor pre pohyb, lezi na rovnom a mne ako matke vyhovoval dokonale, mam problemy s chrbticou a neviem si predstavit mat na sebe este aj dietatko. No nevylucujem na kratkodobe prenosy aj nosic alebo satku, zvazujem kupu teraz pri druhom, ale naozaj iba na kratkodobe nosenie.

moni244
27. feb 2016

@lucia4484 tiez kocik, vela odnesie, moja bola navyse od malicka antinosiace dieta, akonahle ju niekto zobral na ruky, plakala, to len neskor, okolo roka sa chcela nosit

guiseppinka
27. feb 2016

Ja mam aj kociar aj nosic. Uprednostnujem najviac kociar, aj ked ho musim trepat na 1. poschodie po schodoch. Mala vonku pekne spinkala, ja som pod kociar vedela dat aj nakup. Nosic v zime moc nepouzivam, lebo sama tam neviem narvat malu taku naobliekanu. Aha, vyhoda kociara este je aj v tom, ze mala nemusi byt strasne naobliekana a je jej teplo, lebo je vo fusaku a predsa aj chranena pred vetrom. Nosic vyuzivam, ked ideme do ba a nieco potrebujeme vybavit alebo spravit nakup, tak ju tam dam a netrepeme kociar. Jedine ked ideme do ikey naklikavame vajicko, lebo to trva dlho. Predpokladam, ze teraz v lete nosic vyuzijeme viac.

extrate
27. feb 2016

Využila som všetko, pri malých bábätkách elastickú šatku na ukľudnenie, potom manducu na cestovanie, presuny, uspávanie, kočík na prechádzky aj uspanie. Teraz najviac využívam kočík a manducu už len na cesty.

qwertxy
27. feb 2016

Šatka sa neosvedcila, predala som ju a kúpila manducu - kvôli rýchlemu zapriahnutiu a väčšej istote - vyuzivam ju doma keď treba niečo porobit a malý má vtedy chuť plakať. Na prechadzky a väčšie nákupy kočiar. Na rýchle vybehnutie von manduca.

baaambulkaa
27. feb 2016

Mať aj aj a striedať to podľa dĺžky prechádzky, podľa počasia atď...🙂

lavinis
27. feb 2016

ono je to strašne individuálne, mňa napr. pri dlhšom nosení bolí chrbát a aj malý je nervóznejší, takže používam nosič na kratšie prechádzky a kočík na dlhšie. Osobne si neviem predstaviť nemať kočík alebo nemať nosič, flexibilne využívame to, čo sa nám práve viac hodí 🙂 a ja veľmi zle znášam teplo, takže myslím, že v lete využíjem viac kočík.

katey
27. feb 2016

U nas to ani nie je o tom, co uprednostnujem ja, ale co upredsnotnuju moje deti 😀 takze mne kocik zapada prachom. Syna som odnosila v manduce, dceru nosim vyhradne v satke.

lianka29
29. feb 2016

U nás vyhral ergonomický nosič jednoznačne. Dôvody? V kočiari mi deti byť nevydržali dlhší čas, do mesta, či do centra bol kočiar viac ako nepraktický s buginou to bolo už trochu lepšie. Deti mi v nosiči pekne spali, mohla som sa v kľude najesť v reštike a čo pre mňa najdôležitejšie mohla som kojiť všade 😉. Šatka pre mňa bola o ničom pri väčších deťoch a vždy som mala pocit, že som si ju uviazala nejak zle.. Ale chvilku som novorodencov aj v nej ponosila.. Avšak sa to pre mňa s jednoduchosťou nosiča nedá porovnať...

jankalac
29. feb 2016

prví dvaja boli len v kočíku, nemali sme žiadny problém pri výletoch, spaní, prechádzkach. no moja tretia nechcela od narodenia kočík ani za svet, plakávala strašne,prechádzky a spanie vonku nehrozilo, skúsila som šatku, a bolo dobre. mohla som sa venovať starším, najmladšia si spokojne odfukovala v šatke a všetci sme boli spokojní 😉 . neskôr som kúpila kibi, ten využívam na cestovanie ked nechcem trepať kočík vlakom,busom, ale na kratsie trasy chodím s kočíkom - najstaršieho vystrájame do škôlky, cestou domov nakúpim.....

zuzidlom
29. feb 2016

Satka bola u nas dar z nebies. Najma v prvych tyzdnoch, ja osobne som mala pocit ze dobre uviazana satka mi odlahcila chrbat a ruky. Najma tie ruky...., boze to bol pocit ked sme ju dostali a ja som si zrazu mohla ist, oboma rukami nieco robit, navarit alebo povysavat a vobec sa nebat o babatko ktore pekne spinkalo na mne. Pomahala aj pri prdikoch a cele sestonedelie sme sa velmi vela nosili. Bola som po cisaraku s naslednou vaznou vnutornou infekciou a satka mi naozaj pomohla zvladnut prve obdobie po porode.
Kociar mame obrovsky priestranny hojdavy Marita Roan. Kupila som ho lebo mam zimne dietatko(30.11) a s fusakom ho ani najvacsie vetry neprefukali a malej tam nikdy nebola zima od narodenia. Ten pouzivame najma okolo domu a na dlhsie prechadzky, urcite jeho cas este pride v lete ked bude mala vacsia a vana poskytne vela pevneho priestoru. Je vsak menej prenosny. Velky podvozok a giga vana.
Na vylety do obchodu, autom sme si nedavno kupili spratnejsi a jednoducho manevrovatelny F3 od Gessleinu. Je krasne lahucky a na nakupoch svizny, aj ked na nakup oblecenia a uzsich obchodov vyuzivam satku.
Inak nechapem tie problemy s viazanim satky. Za par sekund je uviazana a navyse v zime pod bundu som uviazala uz doma. Na verejnosti to sice puta pohlady ale nech. Dokonca ma par ludi pristavilo ze ake je to super. Uvidime este ako bude, ale ja ju planujem pouzivat dlhsie, planujem kupu tensej na leto, mat "kocik" poskladany v prebalovacej taske je podla mna perfektne. 😀

lianka29
4. mar 2016

Mala som pri prvých dvoch Manducu, ale uz bola znacne nepekna po dvoch detoch, tak som teraz vsadila na slovenskeho vyrobcu a kupila som si Rischino a nosime sa kazdy den 😉.. ono ke celkom makacka ist s dvomi malymi detmi a ku tomu kociar, najma do obchodov. Kociar teda pouzivam tiez na prechadzky, podla mna je to idealne kombinovat podla potreby.. Neda sa povedat, co je lepsie, ci kociar, ci satka, ci nosic. Kazde sa da vyuzit na inu prilezitost. a kazdemu vyhovuje aj nieco ine..