Šatka na nosenie verzus vak pre deti

flirtana
2. aug 2015

Ahojte maminky.riesim dilemu.mam mesacneho synceka a ked chcem napr.navarit al ozehlit,tak sa chce nosit.lenze neviem sa rozhodnut co je lepsie.ci satka na nosenie(v ktorej zevraj byva dost teplo) alebo vak pre deti(zevraj sa tam dieta lahko vlozi ale nie je az taky vhodny pre zdravie ).prosim vas o radu a vase skusenosti.dakujem

kadri
2. aug 2015

@flirtana satka je variabilnejsia, vyuzijes ju ovela dlhsie, vak je len na male babetko a dieta v nom moze byt iba v horizontalnej polohe - to niektorym drobcom nemusi vyhovovat, tiez ak potrebujes balit siroko kvoli klbikom, nie je to ok. v teplom pocasi sa viazu uvezy menejvrstvove, takze si prisposobis ako co treba, najuniverzalnejsi je dvojity kriz - da sa v nom nosit aj v koliske aj vertikalne, nem,usim satku davat dole, ke dvkjladas/vyberas dieta. pripadne si pozri ergonomicke nositka. ja doporucujem jednoznacne satku a tu je par tipov na viazanie 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/babysatka-navody-na-viazanie/

flirtana
autor
2. aug 2015

@kadri dakujem za odpoved 🙂 a este jedna otazocka.je lepsia elasticka al pevna satka?

kadri
2. aug 2015

elasticka je na mensie dieta, tak do 6m, potom uz pod jeho vahou povoluje. zase na zaciatok sa jednoduchsie dotahuje, ale pevna satka nie je ziadna veda, naucis sa to za par dni 😉 dobre je, ak by ti to mal kto ukazat, mam na orave kontakty satkarok, ak by si chcela 🙂 cize mozes zacat s elastickou, potom predat a kupit pevnu alebo rovno kupit pevnu a verit si. aj tak, kto zacne satkovat, nezostane pri jednej satke 😀

flirtana
autor
2. aug 2015

@kadri uprednostnila by som rovno satku ktoru mozem mat odteraz az na dlhodobo.takze asi tu pevnu.a cenovo to vychadza ako?to su satkarki predajkine alebo aby mi ukazali?

kadri
2. aug 2015

@flirtana to su dievcata, co nosili svoje decka, takze maju prax a prehlad. nosena satka sa da kupit od 30€, hladaj kvalitnejsie - didymos, storchenwiege, hoppediz, ellevill, dlzka podla konfekcnej velkosti - tuto dole je tabulka

http://www.nosime.sk/kategoria52-babysatky-stor...

je tam dolezite, aby bola satka tkana keprovou vezbou, nie ako platno, to nema vhodne vlastnosti

flirtana
autor
2. aug 2015

@kadri mas o tom riadny prehlad.hadam sa mi to podari najst.a preco to platno nema vhodne vlastnosti?lebo vacsinou nepisu nic o tej keprovej vazbe.tak neviem kde hladat

kadri
2. aug 2015

keprova vezba je priecne pruzna, co je pre satku dolezite, aby sa ti nosilo pohodlne. zblizka vidiet tkanie akoby take V-cka. klasicke platno ako su plachty, uterky, to nie je dobre. robila som poradkynu nosenia, nosila som syna do 2,5r 😉

lauricka
2. aug 2015

SATKA

flirtana
autor
2. aug 2015

@kadri pozerala som tu tabulku ale su tam len nemecke velkosti.nepokazim tym nic ked kupim 4,6 al 5m?je to skoro to iste ci?

kadri
2. aug 2015

@flirtana v pohode, nepokazis 🙂

flirtana
autor
2. aug 2015

@kadri pozerala som tu tabulku ale su tam len nemecke velkosti.nepokazim tym nic ked kupim 4,6 al 5m?je to skoro to isite ci?

flirtana
autor
2. aug 2015

A tie hybridne satky su tiez dobre?