Šatka verzus klokanka

bjbanika
23. apr 2012

Viete mi poradiť čo je lepšie šatka alebo klokanka? Má s tým niekto skúsenosti? Pri klokankovani nemá dieťatko veľmi naširoko nôžky?

lucka1987
23. apr 2012

@bjbanika satka pripadne ergonomicky nosic ... praveze v obycajnej klokanke sa stava , ze nozicky su prilis pri sebe ...

bjbanika
autor
23. apr 2012

no ja sa neviem rozhodnut preto lebo nas malicky uz nepotrebuje nosit na siroko nohy no aspon tak povedal lekar a zase v satke sa mi to zda take pritesne 😒

atelierbodka
23. apr 2012

Podľa mňa určite šatka, ale ergonomický nosič (manduca, ergo a pod.). 😉 V klasickej klokanke dieťatko visí a práveže vôbec nemá nôžky naširoko, priveľmi sa zaťažuje chrbtica... Ja som pri oboch drobcoch používala šatku od narodenia a potom od tých 7-8 mesiacov manduca 🙂 aaa kebyže mám tretie, urobím takisto 😀

atelierbodka
23. apr 2012

@bjbanika to nevadí že nemusí byť naširoko, ono to nie je na závadu 😉

bjbanika
autor
23. apr 2012

@atelierbodka ďakujem za radu

jezibosorka
23. apr 2012

my mame satku a super vec, dietatko je priamo na tebe, citi tvoje srdiecko, a da sa uviazat na viacero sposobov, ja som nosila mojeho 6 mesiacov vyylucne v satke, niaky kocik, mal reflux,,, a aj klbiky sme balili na siroko asi len 6 tyznov, a aj to viac menej na noc, cez den bol v satke, viazala som na dvojity kriz, takze nozicky viseli dole a bol tvarou ku mne, bolo to krasne, normalne mi to chyba...

bjbanika
autor
23. apr 2012

@jezibosorka jooooj zlate musim asi aj ja vyskusat :D

monr
23. apr 2012

@bjbanika pripájam sa ku kočkám, buď v šatke, alebo ergonomickom nosiči. v oboch má narovnako naširoko nôžky. deťom to iste nie je nepohodlné, skús si ty sadnúť na pol zadku a nohy si nechaj visieť alebo keď máš podložené nohy až pod kolená a dobrú oporu. zaručujem ti, že iste vydržíš dlhšie sedieť v druhom prípade. hor sa do správneho nosenia.

bjbanika
autor
23. apr 2012

Ďakujem

vierao
29. apr 2012

mam klokanku a maly v nej nechce byt. Po pol hodine zacne plakat... Hladam satku.

lili_mia
29. apr 2012

čo mám odsledované, tak v šatke si to dieťa vieš naštelovať .. či má mať nožičky pri sebe, pri väčšom už od seba akoby okolo tvojho brucha, či pásu ... nosič .. noooo .. aký je to pocit nechať visieť nohy počas prechádzky v zoo? visenie nožičiek treba zohľadniť aj pri kočiari, zle sa takto spí, treba vybrať s polohovaním nožičiek

bjbanika
autor
4. máj 2012

@vierao som našla jednu dobrú stránku kde je za uplne smiesnu cenu babysatka ja som si odtial objednala a som s nou spokojna len to su bavlnene nie elasticke neviem aku chces :D www.krasnebruska.sk