Šatka verzus kočík

duduska25
20. jan 2016

Zdravim mamicky. Chcem sa spytat hlavne mamiciek co nosili svoje deti v satke ci nosiči. Odmietali potom vase deticky kocik? Synceka satkujem hlavne doma, dost mi to vyhovuje, syn zaspi, je kludny a ja si co to porobim. Hlavne vecer sa nosime, na rukach uspavam malinko, syn mi je tazky, ma vyše 7 kil. Ked chceme ist von zas len satka, kocik je postrach. Da sa este " naucit na kocik"? Syn ma 3,5 mesiaca. Ďakujem za názor ;)

aktuality
20. jan 2016

ahoj duduska25...no jasne ze sa da naucit maleho na kocik ja som nosila maleho ale som striedala kocik aj nosič...zacala som ho nosiť ako 3mesačného a teraz má malý 16mesiacov. pred dvoma týždňami som predala nosič už váži 11kg už mi je tažký a už aj peši chodíme, ale sú dni ked kočík beriem von a on sa pýta na ruky alebo keď aj peši nechce niekedy no dneska pekne prešiel ...treba uhádnuť akú má dieťa náladu ...bolo aj tak že kočik som brala a on išiel peši vedľa kočíka..stále sa niečo mení niekedy je tak dobre inokedy inak ...kočík sme používali od narodenia nosič som si zakúpila neskôr ...chcem sa spýtať aj kojíte? lebo keď áno tak to je samozrejme že na mamičke je najlepšie, ale tak skúšajte keď to nepojde hneď prvý deň skuste to na druhý na tretí zoberte si aj kočík aj šatku naraz a uvidíte ...dúfam že som poradila

terezka1947
20. jan 2016

@duduska25 da sa...len musis po troske a vela trpezlivosti..moj druhy kociar velmi neobluboval cca do 3mesiaca...ale nedalo sa vela robit,bola som po druhom cisarskom,bol dost tazky a fakt som niekedy nevladala....

siska53
20. jan 2016

@duduska25 ano. Nasa bola kolikova a zvedava do toho,takze vela na rukach a v nosici. Ale akonahle zaspinkala,bola presunuta do postielky ci kocika.
Do 4m.neexistovalo,aby bola v kociku za bdeleho stavu. No potom uplne v pohode vydrzala a rada a dlho sa kocikovala.

Takze u nas ano,naucila sa.

duduska25
autor
20. jan 2016

@aktuality kojime sa plne, este som premyslala nad sportiakom kde by lezkal. Dam fusak zababusim a hotovo. Asi budem musiet doma trenovat lebo vonku je to s tym kocikom des :(
@terezka1947 veru kocik potrebujem, mam na nom pripnuty skejt pre dcerku. Chodim po nu do skolky a maleho mam na sebe, a je to strasne nanic si obliekat malu v skolke takto. Bundu a maleho na sebe, kropaje potu na cele, a dcerka neposedna, jak v kocurkove ;)))
@terezka1947

duduska25
autor
20. jan 2016

@siska53 takze este mame sancu hovoris ;)

terezka1947
20. jan 2016

@duduska25 noooo...to ako keby som videla seba...tiez,hned po porode ani nie mesiac som chodila po maleho do skolky,najprv s vajickom,potom v nosici,mala som od kamosky ergo nosic,bol super,dokonca aj drobcovi sa tam pacilo,ale bolo to strasne...skolkarik maaaal casu a casu na obliekanie,ja upotena,znicena sa vselijako krutila a obuvala ho ,drobec mi v nosici plakal...normalne som mala uz hodinu pred skolkou bruchabolenie 😀
a kedze mi potom zacal byt dost tazky,musela som uz riesit kociar...fakt sa to niekedy nedalo.
neboj,zvykne si postupne...ja som skusala po 20minutach 😀 ,usmieval na neho,atd...slo to pomaly,ale zvykol si ....

duduska25
autor
20. jan 2016

@terezka1947 nme aspon cusi v tej satke ;))))) budem teda skusat postupne, syn ma mozno zozerie zaziva ale co uz ;)))) leby pocujes ten plac, teda rev sto levov ;)

aktuality
20. jan 2016

myslim ze ked riesite kociar ako prvy po narodeni a potom satku tak potom si zvykne naspat rychlo na kociar

terezka1947
20. jan 2016

@duduska25 mojmu sa v nosici pacila a aj teraz paci,ale ked som sa tak sklanala,klakala si a kadejako ho tlacila,tak to sa mu veru nepacilo a clovek by sa cudoval aky silny hlas na take male babo 😀
veru...ako sto levov 😀
a mam pocit,ze sa v kociariku zo zaciatku bal...potom to bolo ok
drzim palce

zuzuzuzka
17. aug 2016

A ja sa spytam, niesu tie deti, ked ich nosite v satke naucene na ruky? Asi ano, ze? Lebo to ich mate ako keby v kuse na rukach

lenkakasa
17. aug 2016

@zuzuzuzka co znamena naucene na ruky? Ze chce byt pri matke pripadne niekom dalsom? Ano, deti chcu kontakt. Je to normalne. Ale kazde dieta, konahle sa zacne pohybovat, stvornozkovat a podobne ide z ruk dole, lebo sa vie samo presuvat. Ja mam 2 odnosene deti, kym nestvornozkovali boli stale na rukach, chceli byt tam, kam sme isli mi. Akonahle zacali byt pohyblive, uz na rukach tolko byt nechceli.

lenkakasa
17. aug 2016

@duduska25 ja mam 2 odnosene deti a antikocikove 🙂 proste tam nechceli byt. Mladsi je ochotny tam byt napr pri zaspavani. Alebo da aj kratku prechadzku, teda kym idem, pozera sa, je to ok. Skus praveze s detmi ist von a tak ho dat do kociara. bude pozerat dookola a skor ho neico zaujme. Ale este sa moze zmenit to, ked ho das do spotovej casti a trosku ju zodihnes. Moj nechce lezat rovno ani nahodou, kedze este sam nesedi (ma 7 mes), tak sediet ho nedavam, ale trosku dvihnem podlozku a uz je kludnejsi. skus aj ty. Scera starsia teraz, ked ma 2 roky je ochotna ist do kociara, ked tam je jej brat 🙂 Uvidis a drzim palce. Nosenie je krasne, tvori sa intenzivny vztah, ale urcite je super, ked sa da striedat aj kociar a vies si vybrat, co ti v danom momente vyhovuje 🙂

zuzuzuzka
17. aug 2016

@lenkakasa no ano, ze chce byt stale na rukach a place, ked nieje. Ono je to pekne nosit dieta v satke. Aj o tom rozmyslam, ale neviem si predstavit, ze ho budem musiet stale nosit na rukach, resp. na sebe.

duduska25
autor
17. aug 2016

Zdravim damy 🙂 no cele to dopadlo tak, ze asi zaciatkom februara ako keby utalo, a my sme sa normalne kocikovali. Zachvilku sme presli na sportiak a o placi v kociku ani chyru ani slychu 🙂 nejak to samo preslo.všetko dobre prajem.

lenkakasa
17. aug 2016

@zuzuzuzka starsia dcera plakala vkuse. A tak som zacala satkovat a velmi to pomohlo. Proste od narodenia bola placko. SAtka ma fakt zachranila, inak by mi odpadli ruky. Mozno budes mat dieta, tkore polozisa bude sa len pozerat a bude spokojne a nebudes nic riesit. Ale nosenie je fakt o takom inom kontakte. Tazko sa to opisuje 🙂 Vyskusaj a uvidis 🙂 Su deti, ktore chcu byt stale naviazane v satke alebo nosici a potom deti, ktore ponosis a potom su v pohode aj v posteli. Je to skutocne individualne. Ale ako som pisala, nie je to na vecnost. Ale je to skvely pomocnik pri domacich pracach a uspavani 🙂

marguay
6. apr 2019

Ucenie na kocik je pekna blbost. Jedine ak budes flegmaticky pocuvat ten rev. Moja mala ma 18 mes je satkova kocik nam bol donedavna nanic. Az teraz si oblubila byt v nom chvilu a vyvazat sa. Ale ziadne dlhe prechadzky tak 20 min. Kazdy jeden raz ked som ju tam predtym davala plakala. A davala som ju tam len raz denne v snahe minimalizovat utrpenie a cele mesiace sa to nezlepsilo. Dieta samo rozhodne kedy ho akceptuje a ci vobec a nie ze ty mu to nalinkujes