Šatky na nosenie. Máte s nimi skúsenosti?

verka
3. okt 2006

babule mate niektore skusenosti s tymito satkami, dnes aj v telerane na markize bola jedna mamicka a mala v tom malu. Mne sa to uda ako dost dobra vec, tak neviem...

abnka
23. apr 2012

@ramzesa ahoj, rada by som sa vyjadrila k tvojim otázkam.
Ak má dieťa od ortopéda nakázané baliť naširoko tak sa nesmie dávať do kolísky ale len do kolmej polohy, v kolíske má nožičky zomknuté pri sebe, v kolmej polohe má pekne podsadený zadoček a nožičky do M.
Ak si nedrží hlavičku tak áno, vytiahnuť kapsu čo možno najvyššie , tá robí "opierku" pre hlavu. A ešte môžem ten jeden ramenný cíp tak rozprestrieť (neviem to presnejšie povedať, hádam chápeš) a pod ten mu schovať hlavičku, hlavne keď zaspinká.
Šatky nie sú impregnované chemikáliami, nie sú to citrusy 😀 ale tak sú ohmatkané asi ako všetko oblečenie, preto sa odporúča vyprať pred použitím, hlavne ak chceš nosiť koža na kožu ale až si si ju už uviazala nič hrozné sa nedeje, operieš nabudúce 🙂

ramzesa
23. apr 2012

@monr no myslela som zosunula, ako ze nema rovny chrbatik, ale tak ho zgulkla do oblucika, tym padom bola nizsie. Ale hlavicku mala na mojom hrudniku, snad dobre.

ramzesa
23. apr 2012

@abnka dakujem za odpoved 🙂 . Prave toto som sa pytala na ortopedii (s Dr. nejak nebola rec, lebo sestricka ma hned vypoklonkovala von z jeho ordinacie do tej jej miestnosti 🙄 ) , takze som sa pytala jej, ze ako mam potom davat dietatko do satky, ked ma byt balene na siroko. Ze ci ked ho dam zvisle, tak ci mu nebude vadit na chrbatik, ked je este take male. A sestricka absolutne nechapala o akej satke hovorim, takze som sa nic nedozvedela 🙄 .
No prave, ze ja vsetko hned vyperiem, ale aj vyskusat som musela 😅 . Och, my tu tolko veci riesime a v Afrike supnu babo do satky a ziadne starosti. Netrapia sa "25-timi" nazormi od odbornikov 🙄 .

monr
23. apr 2012

@ramzesa správne naviazané bábätko (to už neplatí trebárs pri dvojročných deťoch, kde ten zaguľatený chrbátik nemá opodstatnenie) má mať zaguľatený chrbátik a podsadený zadoček, t.j. kolienka zarovno, prípadne vyššie ako zadoček. http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94

na máloktorej ortopédii sú lekári či sestričky schopné poradiť ohľadom nosenia v šatke, prevažne sú to staršie generácie, ktoré sú za nosenie v kočíku s rovým chrbtom ☹

ramzesa
23. apr 2012

@monr ved to 😒 . Pritom to babo ani v brusku nebolo vystrete ako pravitko 😕 .

ramzesa
24. apr 2012

@abnka no uz viem, ako si to myslela, ze si mam davat pozor na to zosunutie. Po case mi klesla nizsie. To bude tou elastickou satkou. Dnes som tu satku na seba dost natesno priviazala a myslim, ze to uz je OK 😉 . Mala sa mi ani po dlhsom case nezosunula. Len dufam, ze tam nie je prilis natesno 😝 , lebo konce mam okolo seba obmotane na dvakrat 😝 , mala som ich skoro pod kolena 😝 .

tigerca10
8. máj 2013

@ramzesa v elastickych satkach sa dietka ovela viac zosuvaju nez v pevnych. nad pevnou si neuvazovala? netaha tak ramena, mne vyhovuje pevna maximalne 🙂

tigerca10
8. máj 2013

@ramzesa inak sestricky vseobecne "nechapu". v porodnici prvykrat videli latkove plienky na zapinanie 🙂 a nevedeli sa vycudovat. ze ci nemam aj "normalne plienky" :D

ramzesa
8. máj 2013

@tigerca10 my sme uz mali prvy rocik 🙂 , aj ked teraz pouzivam castejsie babyvak, ale z elastickej sme este nevyrastli 😀... ale ma 5 metrov a kym ju okolo seba omotam 😝 ...

olivia15
17. okt 2015

ahojte..môj príspevok k šatkách a noseniu deti je iný...momentálne je to "in" nosiť deti v šatke od útleho veku.. nonstop!! nezdieľam tento názor..mám dcérku, ktorú som nemala "nalepenú" na sebe 24/7 a nie som o to horšia matka ako tá, ktorá to dieťa nosí v šatke.. puto medzi matkou a dieťaťom sa dá vytvoriť aj predsa inak..napríklad pri kojení..deti treba ľúbiť..hladkať..rozprávať sa s nimi a dopriať im priestor..svoj priestor, aby mohli rozvíjať svoju motoriku a spoznávať svet..
každá matka má svoju metódu a vie čo je pre jeho dieťa najlepšie..ale niekedy sa to uberá do extrému.. 😎