Šatky na nosenie. Máte s nimi skúsenosti?

verka
3. okt 2006

babule mate niektore skusenosti s tymito satkami, dnes aj v telerane na markize bola jedna mamicka a mala v tom malu. Mne sa to uda ako dost dobra vec, tak neviem...

jj2202
3. okt 2006

ake satky?

verka
autor
3. okt 2006

take tie co sa uvzu okolo pasa, a nosi sa v tom babatko....
jj2202 nie si nahodou z TN?

jj2202
3. okt 2006

nie, povodne som z okolia TT momentalne PK 😉 🙂

mracik
3. okt 2006

ahoj verka, ja si tiež plánujem šatku kúpiť, mám babyvak po synčekovi, ale šata sa mi zdá variabilnejšia. Kukni na www.vbavlnce.cz, tam je o tom dosť popísané, sú tam aj fotečky

verka
autor
3. okt 2006

dobra stranka je aj http://www.vatanai.cz/
ale nevies nejaku slovensku stranku?

mracik
3. okt 2006

myslím, že je nejaká www.nosimesa.sk, alebo tak nejak, veď skús v googli pohľadať, ja plánujem kúpiť šatku z tej stránky, ktorú som písala, dovezenie na SK je približne za 100SK, takže to nie je tak veľa, ale je dosť drahá oproti ostatným,

tretulka
3. okt 2006

ja tiez uvazujem o kupe baby-vaku /satky/, pozerala som na www.nosimesa.sk, je tam aj popisane o vyhodach tejto satky..vraj to pomaha aj pri kolikach, babatkam sa v nich paci 🙂

mracik
3. okt 2006

tretulka ja som používala pri druhom synčekovi babyvak - tak sme si ho obľúbili, že v kočíku som ho odvtedy ako som ho kúpila ani raz neviezla - až neskôr v buginke. Rozmýšľam teraz pri treťom nad šatkou aj preto, že sa dá uviazať na obe plecia, takže sa mi zdá lepšia na chrbticu

matja
3. okt 2006

Babenky, aj mne sa to zdá super vec, ale rozmýšľala som nad tým, či potom si bábätko nezvykne až moc na to, že ho stále niekto nosí len na rukách, či potom bude chcieť sedieť alebo ležkať prípadne chodiť samo. Čo myslíte?

mracik
3. okt 2006

Mati, ja som môjho macka nosila stáále, prišli sme domov, uložila som ho do postieľky, sám sa tam krásne hrajkal a aj sám záspával. To som pri prvom vôbec nepoznala. A akonáhle začal aspoň trošku chodiť, vôbec sa už nosiť nechcel...

mracik
3. okt 2006

inak Maťka IP

matja
3. okt 2006

ďakujem 😉

kangaroo
3. okt 2006

Ahojte.Aj ja som šatkonosička.S tou chrbticou máš mráčik svätú pravdu.Mám povahovo rozdielne deti, malý mal problémy s bruškom a nosenie mu pomohlo k lepšiemu spánu,okrem iného, a malej je jedno v čom ju vozím či nosím,skôr je to pre môj dobrý pocit.Xcela som tým povedať,že nebadám nejaký návyk na šatku,iba spokojnosť z oboch strán 😉

adula76
9. okt 2006

Tretulka, www.nosimesa.sk mi nevedelo natiahnut, nevies, ked je problem?

mracik
10. okt 2006

www.nosime.sk teda bez sa

susik77
3. máj 2007

Ahojte, neviete, aky je najlepsi material na satky? Chcem si objednat, ale neviem sa rozhodnut: platno, kanafas, lan, tkane satky?

yfca
25. máj 2010

Ahojte,
porovnala som na svojom blogu z vlastných skúseností babyvak, šatku a patapum (podobné ako manduca a ergo) :
http://www.elefantino.sk/babyvak-alebo-satka/
...a chystám pokračovanie s videami ako ich používať.

nanika
26. máj 2010

yvca, tie nosice maju novorodenecku vlozku, daju sa nosit deti v nich skor, ako v 6 mesiacoch...

yfca
10. jún 2010

...dat sa daju, akurat sa neodporuca nosit deti, ktore este same nesedia/nelozia vo zvislej polohe, jedno ako, ci s vlozkou, alebo celkom bez nosica, len tak na rukach.... aspon pani Kiedronova (rehabilitacna sestra) v knizke Nezna naruc rodicu tak pise a mne to prislo zmysluplne. Inak super knizka, ako narabat s malymi babatkami...

ramzesa
23. apr 2012

@yfca a potom ako sa ma nosit dietatko? Napr. ak je balene na siroko, ako ho mam dat do satky do kolisky? 😕
A este by som potrebovala poradit ohladom satky. Ked babo este velmi nedrzi hlavicku a je v krizi s kapsou, tak tu kapsu mozem vytiahnut az na hlavicku al. ako? 😕

ramzesa
23. apr 2012

Este jedna otazka, je potrebne satku pred prvym pouzitim vyprat? Dnes mi dosla, ked tak by som ju vyprala vecer, nech do rana schne 😝 . Som ju akurat skusila a mala mi v nej uz spinka 😅 .
@yfca

kafoditka
23. apr 2012

@ramzesa pozri si tuto stranku, v galerii mas kopec obrazkov, ako sa daju satky uviazat a na youtube najdes aj videa s postupom ako na to 😉 ja som satku pred prvym pouzitim vyprala, syna som balila nasiroko len dva tyzdne tusim a satkovali sme sa zhruba od mesiaca 🙂 http://www.nosmesa.eu/fotoalbum/1/satka

ramzesa
23. apr 2012

@kafoditka dakujem 😉 . No, ja som chcela satku tiez vyprat, ale reku skusim a uz mi v nej mala spi 😕 . A je pekne spokojna, nechce sa mi ju budit. Dufam, ze v tej satke nie su nejake chemikalie 😕 , ale asi by nemali byt nie? Mam Liliputi. A aky uvaz si pouzivala od toho mesiaca? My sme uz mesiac mali.

kafoditka
23. apr 2012

@ramzesa neboj, urcite ziadne chemikalie v nej nie su 🙂 ja som mala satku didymos, kolisku som neviazala vobec, malemu sa to nepacilo, vacsinou som viazala kriz s kapsou vo vnutri..pozri si ten link, co som ti dala, su tam aj videa s navodom, ako to uviazat...

ramzesa
23. apr 2012

@kafoditka no podla navodu som si uviazala ten kriz s kapsou. Ale pozriem aj videjko 😉 , pre istotu.
Cize v pohode mozem aj ten kriz s kapsou, nemalo by to vadit na chrbatik?

kafoditka
23. apr 2012

@ramzesa hlavne je podstatne, aby malo babatko v satke chrbticu do obluka, vtedy je spravne uviazane, nesmie ju mat rovnu..

monr
23. apr 2012

@ramzesa uvaz koliska sa napr. V nemecku odporuca čoraz menej. Ale ak to babu vyhovuje, tak preco nie. Zvisly uvaz, napr spominany kriz s kapsou nahradí aj siroke balenie, ak je dieta v satke zvislo, a spravne podsadene, netreba ho k tomu trapit sirokym balenim.
Pri krizi s kapsou, ak nedrží hlavicku, tak sa isti bocnym pruhom látky, občas treba striedat strany.
Satku je sice dobre vyprat, ale ked ti tam teraz spinka, nic sa nedeje. Su z materialov vhodnych pre deti, nakolko mnohé aj oblizuju satku.
Nakuknu do temy V com nosite svoje miminka, ci tak nejako, neviem dat teraz presny link, je tam o noseni dost popisane.

ramzesa
23. apr 2012

@kafoditka ano, myslim, ze chrbatik ma spravne, tak sa mi zosunula, nie uplne do gulky, ale rovno to urcite nie je 🙂 . A vlastne v tej kapse ma aj nozky na siroko 🙂 .

ramzesa
23. apr 2012

@monr dakujem 🙂. My sa balime aj do latkoviek, takze si myslim, ze plus satka, je to dost siroko 🙂 . No mala sa mi tak zosunula, ked zaspinkala, ze tu hlavicku mame presne pod tym bocnym pruhom a drzi to super 🙂 . No a budem sa snazit striedat strany 🙂.

monr
23. apr 2012

@ramzesa latkovky su super. Na to zosunutie pozor, satka ju musi pevne obopinat, aby sa nezosunula, treba naviazat pevnejsie.