Sendy nohavičky s vložkou. Máte s nimi skúsenosti?

anickaajanko
20. okt 2008

Prosím máte niekto skúsenosti so Sendy nohavičkami s ortopedickou vložkou na zabezpečenie zdravého vývoja bedrových klbov novorodencov?
Nám to dnes predpísala Dr. že nemá malý ešte dobre vyvinuté jadierka (balila som len s jednou plienkou a nie dvomi ☹ ) a mám z nich divný pocit. Zdá sa mi to nejak tvrdé či ho to nemôže tlačiť alebo mu to vadiť
ďakujem Vám za všetky postrehy

julyb
20. okt 2008

Ahoj, my sme ich používali cca do 4 mesiacov a bola som s nimi spokojná, lepšie udržia nožičky naširoko ako obyčajná plienka a sú praktickejšie. 🙂

anickaajanko
autor
20. okt 2008

a nemoze ho to boliet ano
s tym miani do overalu nevlezie

julyb
20. okt 2008

to neviem treba to asi nejak napasovat, alebo mu dat niečo volnejšie a dat do fusaku, my sme to nosili v lete tak som dala len nohavičky a na to tie ortopedické

anickaajanko
autor
20. okt 2008

dakujem ti 😉

marianna11
20. okt 2008

ahojte, my sme ich používali tiež tak do 6 mesiacov, ale ja som ich dávala na oblečenie, takže ho určite netlačili. Tak mi to poradili v zdravotníckych potrebách.

vlastadula
22. okt 2008

Ahojte, maminky..som detská sestra z novorodencov a aj dula..Tie nohavičky Sendy sú úžasné,keby som sama mala teraz deti, hned ich beriem. Páči sa mi na nich to, že sú ozaj dostatočne pevné a dobré pre zdravý vývin klbikov, môžu sa dávat na vrchné oblečenie a pri praní sa tak hned nepopraskajú ako poštolkové nohavičky, pretože sú na bokoch pekne obšité šikmým prúžkom. Majú ich aj ako zdravotné, čosi na spôsob Frejkovej perinky a tie sa dajú na plieckach posúvat na suchý zips. Ak má dietatko trochu pozitívny nález na sone a treba príst na kontrolu o 6 týždnov, tak ich hned môžete používat a potom stačí do kontroly v 4. mesiacioch- samozrejme, ako vám povie ortopéd. Nájdete si ich aj na internete.

krazu
24. okt 2008

ahoj, aj my sme pouzivali sendy, som s nimi super spokojna, vobec maleho netlacili a pouzivala som ich na hole telo kedze bolo leto pod bodynko. teraz este davam na noc na overalik do piateho mesiaca a potom kontrola. podla mna su omnoho lepsie ako klasicke postolky - ziadne dve plienky,vtedy mal maly vzdy ritku o dost vyssie ako hlavicku 😀 a zbytocne sa paril. nedavala som mu ich len do autosedacky, aby ho netlacili na brusko.

yasmina
30. nov 2008

no ja napriklad vobec nie som spokojna...to je obycajny tvrdy plas kt.reze ...a dava sa to na oblecenie a dieta v tom nie velmi dobre vyzera...takze to je vec pohladu...a ktora mamicka ma zaujem nech sa ozve cez IP predam jej ich za polovicnu cenu...my sme ich mali oblecene len raz a to na 1 hod.

dadex
25. nov 2010

@krazu @vlastadula @marianna11 aj ja mam nohavicky sendy a pouzivala som ich, no dnes mi doktorka povedala, ze mam balit do 90 stupnov a tieto nohavicky to nesplnaju. tak som trosku mimo, lebo preco by ich vyrabali? My musime balit na dve plienky, aj vy ste preto pouzivali tieto ort. nohavicky? zdalo sa mi to jednoduchsie.

mirka907
25. nov 2010

@anickaajanko balenie na sirko nema ziaden vplyv na vyvin jadierok... (mali sme problemy s klbami, takze to mam prebrate s ortopedom)....takze tvoju doktorku nejako v tomto nechapem

kaja73
25. nov 2010

Suhlasim s mirka907,jadierka nesuvisia s balenim na široko.To balenie ma vyznam ak je klb nespravne uloženy.Ak je uloženy spravne, len jedierka zatial chybaju,balit na široko netreba.Viem to nezavisle od seba od 3 ortopedov.Niektorym detom jadierka dozreju až v roku,niektorym už v 1-2 mesiacoch.Je to ako s rastom zubkov.Poloha klbu je niečo ine,ta je smerodatna pri potrebe balenia na široko.

kosodrevina
8. dec 2011

trochu oživím tému...
my ich používame, zdajú sa mi super, sú jednoduché, tenké.
len je problém kúpiť väčšie čísla inak ako cez e-shop. nemá niekto na predaj veľkosť č. 2?

kasiopeja01
15. júl 2013

Ahojte. Ja by som sa chcela opytat, ake cislo ste kupovali. Sestrin maly ma 3kila, ale neviem, ked kupim xs,ci nebudu o chvilocku male. Kupovali ste rovno S, alebo XS?

lencinka1
24. sep 2014

Ahojte. Nemáte niekto na predaj velkost číslo 3? Alebo ak máte a nepredávate, mohli by ste mi prosím napísať rozmery? My máme viacej kíl a neviem, či keď ich objednam z netu či nám budú aj dobre. Doteraz sme používali iba klasika pampersku, plus 2 bavlnené plienky a postolky. Z akých stránok objednavate? Ďakujem

lusinka001
28. júl 2016

Ahojte, myslite ze ich mozem obcas obmenit s frejkovou perinkou, je to rovnako ucinne?