Treba na dovolenku plavky pre bábätká?

mareli
30. jún 2008

mamicky poradte mi, ktore uz mate skusenosti. vyuzije babatko plavky vobec? neviem, ci mam kupit, chystame sa na dovolenku. zatial pouzivame iba plavkove plienky, no rozmyslala som, ci by som nemala malej dat aj normalne jednodielne plavky kvoli slniecku. co vy na to? ako ste to vyuzili vy, ktore ste uz boli s babatkom na dovolenke?

jerryjanka
30. jún 2008

mareli dieťa nemam no myslim že na take male babo stačie plavacie plienky
pred slniečkom ochrania a nikde ju to nebude tlačiť 😉

susik77
1. júl 2008

mareli: my berieme pre malu plavky-len nohavicky-ze vraj su lepsie ako jednorazovky. berieme hlavne kvoli tomu, ze ju chceme davat do nafukovac. bazenu.

mamacat
1. júl 2008

mareli, my sme prave dosli z dovolenky. slniecko bolo dost silne tak sme nosili skoro stale tricko s plavkami. (je z plavkoveho materialu a da sa v nom chodit v pohode do vody). tak sme museli natierat iba ruky a nohy. ked nebolo slnko silne rano alebo podvecer tak chodila len v plavkach. (pod nimi mala plienku do vody alebo tie gatky) mne sa s nou vo vode lahsie manipuluje ked ma cele plavky alebo tricko, lebo jej nakremovane telicko je niekedy dost klzke 😕

bihan
1. júl 2008

My máme na bežné kúpanie plavky (doteraz som nezistila, aký naozajstný význam majú plávacie plienky, lebo moč nezadržia a nálož zase v plavkách ostane bez problémov), na dlhšie kúpanie a kurzy vo vode máme kombinézu... Tričko sa jej vkuse vyťahovalo hore.

No a z princípu si myslím, že treba... s odhalenou prdkou ju nechám max. u babky na záhrade.

mtsl
1. júl 2008

ani ja som nepochopila význam plavkových plienok a keď ich namočíš musíš ich zahodiť. malý má plavky a tie hovníčko zadržia v pohode a mám ich kedykoľvek k dispozícii aj na opakované použitie 🙂
plavky využívame dosť často - chodíme do plaveckých jasličiek a na dovolenke bol bazén - tam sa nedá kúpať bez plaviek (vec hygieny) a pri mori (prírodnej vode) je to podľa mňa vec vkusu rodičov.
plavky nie sú ochrana pred slnkom

tonita
1. júl 2008

Ahojte maminky,
ak uz je tu taka tema tak sa chcem len paridit o tom, ze ci dat 4,5 mes. dieta do bazena kupat sa.Hm?- do hoteloveho.vdaka

maca793
1. júl 2008

nie podľa mňa plavky netreba.

nika251
1. júl 2008

Ahoj. Ja som dnes kupila plavky malemu- take ktore sa navliekaju na klasicku plienocku. Chystame sa na welnes pobyt a tam maju len velky bazen a mne osobne by sa asi moc nepozdavalo keby som vedela ze sa do vody vypiska cudzie babetko. A nebodaj pokaka. Ale je to osobna vec. Ja mu plavocky dam. KEd sa s nim kupem ja ci muz- tak plavocky nedam.

zzz
1. júl 2008

ahoj tonita, akurat som saminule pytala na to nasej instruktorky na plavani s....... min. teplota nad 30°C, a hladina chloru 0,3 neviem coho 🙂 ..... ale urcite zavisi aj od babatka...nas krpec sa kupal uz aj v hotelovom 26°C...akurat, vtedy ze e vacsie riziko,ze sa dieta rozplace....ale zvladol.....

adetka
1. júl 2008

v jazierkach sa kupe Mirka naha... do bazenika chodime s plavajucimi plavkami... kedze sme na ne zviknuti z plaveckych jasliciek... plavky zatial nemame... ale mozno kupime... 🙂

adetka
1. júl 2008

toni.. ja som minule leto s Mirkou do verejnych bazenov a jazier nechodila... mala od 6. do 8. mesiacov... predsa len je tam viac chloru... a nevies ake kozne choroby ti ludia maju... v plaveckych jaslickach je voda kontrolovana... casto cistena len morskou solou... a urcena len na kupanie babatiek... ja som sa bala (citala som o babatkach ktore chytili velmi silne alergicke reakcie na nekontrolovane vody)... ale teraz uz behame po jazerach, kupaliskach... ja by som na tvojom mieste toto leto preckala 😉

cathrin
1. júl 2008

mtsl.....niektoré plavky chránia pred slnečnými lúčmi - my máme baby banz s ochranným faktorom 50+ 😉 a dávam jej ich, keď sa kúpe vonku....keď sme v krytom bazéne, tak má iba plaveckú plienku

mareli
autor
1. júl 2008

a teda je lepsie take jednodielne alebo iba nohavickove? tiez sa mi mala smyka ked je natreta.

katka27
1. júl 2008

ja byvam v USA a zo zaciatku som si myslela, ze je to na hlavu, ze male deticky musia mat plavky, ked som to ale prebrala s kamaratkou co ma malu dcerku, tak ta zhodnotila, ze pri pomysleni kolko roznych uchylov (vratane pedofilov) sa medzi nami pohybuje, tak nema chut jej dcerku nechat pobehovat medzi ludmi nahu. Tiez sa mi stalo na plazi ze sa maly chlapcek vedla nas vykakal, to tiez nie je najprijemnejsie ak to nie je vase dieta 😀

janina77
1. júl 2008

Ja davam plienky do vody len do bazena, kde chodime na dojcenske plavanie. Doma v bazene sa kupe bez vsetkeho, tie plienky aj tak nic nezachytia, akurat ze "husty obsah" pravdepodobne nevyplava. Ale myslim si ze 99% deti sa vo vode nepokaka.
No a pri mori by som plavky do roka nedvala ziadne, do bazena ano.
Ja si myslim, ze je ovela zdravsie pre dieta, ked sa okupe v mori v plnej parade bez vsetkeho, nic ho zbytocne nechladi ked ho vyberiete z vody. No a do nafukovacieho bazenu, ktory je len pre moje dieta by som teda plavky ani plienky nedavala urcite ani na dovolenke.
Druha vec je rozni uchyli...

lencici
1. júl 2008

Ja malej dávam plienky a som zatial spokojná ale po prečítani jej asi kúpim aj plavky . Len si to neviem predstaviť že jej pod nich nič nedám naozaj to udrží všetko čo má?

bihan
1. júl 2008

Lencici, ak kúpiš plavky v nejakom obchode s látkovými plienkami, tak určite ;) ale myslím, že je to zbytočné, deti do vody kakajú naozaj veľmi zriedkavo.. podľa mńa sú kúpacie jednorázovky len hlúpym marketingovým ťahom, aby ľudia zase kupovali viac...

mareli
autor
1. júl 2008

lencici to rozmyslam aj ja, ci to tie latkove plavky zachytia. ved moja ked kaka, tak je to skor redsie a to presiakne. ja asi pod plavky dam aj tu plienku plavkovu 😨

lencici
1. júl 2008

bihan ďakujem 🙂 tak jej asi kúpim plavečky..

lante
1. júl 2008

My sme chodili na ti kurzy plávania ani raz sa nestalo, že by sa bábo do vody vykakalo. Myslím že plavkové plienky sú marketingovým ťahom na peňaženky rodiťov a ešte k tomu, keď sa napijú hneď vodou, tak sú pre dieťa skôr príťažou. Si myslím, že normálne plavky a nevystavovať slniečku. Poriadne natierať, ale to si myslím, že každá z nás vie.

anamor
12. júl 2008

kočky na plavanie pre babatka mam kupit jednorazove plienky alebo plavkove nohavicky? Tie plavkove nohavicky do nich ide plienka, neviete poradit???
mate nieco taketo aj vy? http://www.predeti.sk/index.php?idmenu=665 alebo nejake ine?

penelope10
12. júl 2008

ahojte, myslim si ze s jednorazovymi plienkami na plavanie to nie je marketing. tah... kedze babatka tu vodu piju... a aj ked si viem predstavit, ze babatka do bazena nebudu kakat, neviem ako by sa vam pacilo, keby navzajom popijalo vase babo modu ochutenu mocom 😖
a plienocka zachyti aspon co - to 😉

su dokonca bazeny, kde babatko co nevie ovladat svoje pudy do bazenika bez jednorazových plienok alebo plavkových nohaviciek ani nevpustia.

sasenka
12. júl 2008

My sme mali pri mori plienkove plavočky a veru sa nam maly aj pokakal 😉 tak to by bol iný trapas, keby ich nemal 😀 Lebo to práve sa stalo pri bazénoch - nie na pláži. Zdalo sa mi, že cikanie aj tak trochu prepustia 😲
No a plavky sme mali celotelové - taky plavkovy overalík, na ochranu proti zbytočnému opalovaniu (kupila som na mimibazari použité za 300,-), aspon som ho nemusela tolko vela natierať chémiou. Obyčajne plavky netreba, stačia tie plavecké plienky, ved su zvrchu pekné s obrázkami, my používame Huggiesky.
Existujú aj babtkovske plavky s všívanou fóliou, teda netreba potom kupovať plienky do vody, stoja okolo 200,- a viac, len mne sa zdalo, že by sa mu mohla od tej všitej gumy zapariť ritka 😖

mtsl
14. júl 2008

tie plavky s všitou fóliou stoja okolo 150 - 250 v tescu. ritka sa v nich nezaparí keď ich má bábo len vo vode.
inak ak si niekto myslí že cez tie jadnorázovky moč do vody neprejde tak je dosť naivný a tiež by som si nebola vôbec istá že do verejných bazénov nemočia aj dospelí 😀

akvi
14. júl 2008

Plavacie plienky su fakt blbost. samozrejme, tiez sme ich vyskusali, ale nemaju absolutne ziadny zmysel. maly sa mi pocikal v tej plienke este na suchu a bola som totalne prekvapena, ze ta plienka nezadrzi moc ani ked je sucha, nie to este vo vode. Takze je to ozaj pekny oblbovak a marketingovy tah. Kaku vam zadrzia v pohode aj plavky. A je urcite prijemnejsie aj pre dieta, ked nevlaci v bazene nasiaknutu tazku plienku. A plavky by som tiez dala aj malickym detickam, lebo som zistila, ze tak ako mne hole deti na plazi nevadia, tak su ludia, co im to vadi a myslim si, ze to treba respektovat. A s tymi uchylmi, to je tiez na zamyslenie..

andrii
14. júl 2008

Ja to budem riešiť klasickou plienkou a navrch namiesto trička dám normálne biele body,aby nás to viac chránilo pred slniečkom. Ale to až na budúci rok,teraz sme ešte veľmi malinký,aby sme šli do bazéna.

sasenka
14. júl 2008

Plavecké plienky su na niektorých našich plavárnach (aj na baby-plávanie) podmienkou! Aj ke cikanie fakt nezadržia. Aj vo vode nasiaknu, ale menej ako klasická plienka 😉 My ich dávame, pre dobrý pocit svoj aj okolia, za leto minieme 2 balíky. Min. rok sme maleho vo vode nemočili (to mal 4-5 mes.). No a narok sa snad už budy pýtať 😀 😀 😀
Inak deti do 3 rokov podla lekárov sa vo verejnom bazéne nemajú čo kúpať! Len v mori, alebo v bazene so špeciálne upravenou vodou - na baby-plavaní. Ale my sme našho kúpali, ale až teraz po 1. krát 😔 na tej dovolenke, inak u nas na plavárne s nim nechodíme, ani na kúpalisko. Radšej doma na dvore v bazeniku sa vyčlapkáme 😉

mgurnak
29. nov 2008

ahojte...chystame sa s malym na babyplavanie a stale sa rozhodujem, ci kupit tie jednorazove plienky do vody alebo take tie kupacie plavocky pre babatka...ako dlho vydrzia tie latkove? a sa aj peru aleo ako to vlastne je? neviem co je lepsie...

stvura
29. nov 2008

Ahoj, no ja co som sa pytala na babyplavanie, tak teba i plavecke plienky i plavky. Malemu som uz objednala dvojo plaviek, tak dufam ze ich vyuzije. Plavecke plienky dostat klasicky v DMku, ale ako pisala sasenka nasiaknu taktiez...to len aby fakt nesla velka spina do bazenika ked su tam vsetky deti. Latkove rozhodne nie...na babyplavanie ti ich ani nedovolia dat... 😎

gilly
11. máj 2011

ahojte, neviem ci niekto zareaguje ale skusim
co su plavecke plienky v DM - to viem
ale co sa mysli pojmom plavky u takych malych deti do jedneho roka? plavky obycajne teda taky material ako maju dospelaci, alebo plavky specialne pre deti, ktore maju taku vystuz vnutri akoby plienkovu?
my ideme na kupelny pobyt a je tam aj vonkajsi bazenik, tak ze co kupit malemu?
a ak su obyc plavky, tak sa pod to dava plienka normalna? lebo napriklad nas maly ma riedku kaku...