Treba vonku vždy dávať čiapku?

pimpa
9. máj 2009

co myslite? ja som to citala, ale mam pocit, ze ked je den ako dnes, ze vonku teplo, bezvetrie, v kociku moze byt aj 28 stupnov, tak asi nedat nic, nie? ved sa potom len spoti a bojim sa aby sa neprehrial. A ked ma len 3 mesiace, o klobuciku este nie je rec 😒

ptica
1. jún 2009

cepicka je nesmysl, nad 10 stupnu netreba. mimina reguluji teplotu odparovanim z hlavicky, dulezite ji nechat odkrytou.

ptica
1. jún 2009

info z noveho cisla casopisu Rodice verte neverte 😉

shaula
1. jún 2009

Tak musím říct, že jsem trochu změnila názor na nošení čepiček v teplých dnech. Když teď bylo těch pár horkých dnů, kluci měli jen tenoučké látkové čepičky a stejně měli zpocenou hlavičku. Takže teď když je dost teplo a leží, tak jim čepičku nedávám. Ale do sporťáku bych ji dala (obzvlášť pokud fouká vítr).

Ptica - no ale 10 stupňů je teda dost málo, tady bych čepici určitě dala. Při 10 stupních se ti přiměřeně oblečené dítě nemůže přehřát, takže nepotřebuje teplotu regulovat odpařováním z hlavičky, jak píšeš. Naopak tak může teplotu zbytečně ztrácet a riskuješ minimálně pořádnou rýmu, navíc u tak malého mimina, jako je tvoje.

ined77
1. jún 2009

ahojky 🙂 ,
tak já našemu matýnkovi dávám čepičku nebo zkrátka nějakou pokrývku hlavičky stále,jen asi podvakrát,co bylo teď opravdu teplo okolo 30 stupňů měl hlavičku holou,ale...je ve sporťáčku,takže buď pod boudičkou anebo za slunečníčkem,na přímém sluníčku bych ho tak nenechala.jinak teda opravdu mám stále strach,že by mi bez nějaké čepičky venku prochladnul.dnes bylo něco málo přes deset stupňů a byla opravdu zima i mě a to je co říct 😀 .navíc vlásků máme pomálu,takže myslím,že tenká pokrývka neuškodí,naopak 😉 .

ptica
2. jún 2009

shaula, vim, riskuju= ridim se zdravym rozumem a funguje mi to🙂 oblikam ho jako sebe, sama chodim teda bez cepice

shaula
2. jún 2009

Akorát že ty máš podle fotky dost dlouhé vlasy🙂 A prcek jich moc nemá (stejně jako moji) 😀 Dělej, jak myslíš.

shaula
2. jún 2009

Jen jsem zapomněla dodat, že malé mimino (a 5měsíční sem počítám) by mělo mít o 1 vrstvu víc než dospělý. Takže můj osobní názor je, že při 10 stupních čepici ano (samo že ne zimní, ale nějakou ano).

murinka
3. jún 2009

ja mam dvojmesacnu dcerku a ciapocku jej davam vzdy-aj ked su horucavy-ked je horuco-dam jej tenku ciapocku a ked je chladno tak ma hrubsiu ciapocku.nebojim sa-neprehreje sa mi mala.je lepsie dat ciapocku akoby mala dostat prievan abo co 😅 take male babatko podla mna musi mat pokryvku hlavy-ale je to vec kazdeho 😉

aponchie
3. jún 2009

ja vcera venku dala cepicku mala je cerstva a ikdyz je v kocarku chranena lehkou tenkou cepku ma a dam ji zatim porad az pristi tyden ma byt vedro tak uz asi ne

ptica
3. jún 2009

jasne ze pri 10 ano🙂 nekecam, v tom casaku bylo fakt ze nad 10 neni treba🙂
se ridim vlastnimi pocity, napr. pri 15 uz nedavam, jen kdyz fakt fouka.
nachlazeni neni od pruvanu ale od viru🙂 rozhodne ne od pruvanu teploty treba 16 stupnu

ptica
3. jún 2009

jeste je fakt ze jen nosim, tam je tech vrstev treba daleko min. stejne nechapu dvojice mama v tricku a rocni dite ve svetru, bunde a silnejsi cepici pri 20 stupnich - vidam dost casto.

alias313
3. jún 2009

ked je teplo-faaakt teplo a nefuka ja ciapku ani satku nedavam a to ani tenku-vzdy sa v nej spoti....
molnarovak uplne s tebou suhlasim.....
a my mame doma v byte vacsinou chladnejsie ako von...zase ho nechcem obliekat ako cibulku, potom sa len spoti a moze být nachylnejsi na choroby

beruska2x
3. jún 2009

ptica.. ja jsem ofoukla hned po porodu asi na 3. prochazce, v srpnu a mela jsem z toho hoodne slusny zanet zvukovodu, nemohla jsem ani na polstari pohnout hlavou, jaka to byla bolest.. 😕

ptica
3. jún 2009

zanet zvukovodu (pokud myslis vnejsi) neni z ofouknuti uz vubec...
cepice je jiste prevenci nachlazeni, ale jen kdyz je chadno. jinak nej prevence je otuzovani.
jo novorozenci do toho mesice nemaji dokonalou termoregulaci, to je neco jineho

beruska2x
3. jún 2009

tak to nemas pravdu, vim to na 100%.. a takovou bolest nikomu nepreju, horsi nez bolest zubu.. pan primar se moc snazil mi to ulehcit ale bez leku ☹ ..

leonik
3. jún 2009

holky já jsem byla loni v březnu v Holandsku a když jsem viděla jak to chodí tam, tak jsem koukala 😕 Sněžilo, foukal vítr, do toho pršelo, zima a maminky tam jezdily s dětma bez čepic 😕 Sem tam některý měly kapucku na hlavě. Když jsem viděla jak jich většina kašle a soplí, tak nechápu že je nechají bez čepic v takové zimě 🙄

soanpe
3. jún 2009

holky,není čepice jako čepice.
my méme malýho skina 😀 , takže čepice ano, lehká háčkovaná, když je pařák, tak plátěnej klobouček s kšiltíkem

pattie
3. jún 2009

Nevím, ale rozhodně bych to s oblíkáním nepřeháněla, když je venku 28°C tak bych čepičku fakt nedávala, max. klobouček proti sluníčku pro sedící dítě...

zuzana030
3. jún 2009

no moja malinká sa vôbec s čiapočkou nevyspí, stále sa len krúti a je nepokojná, tak je hlávka bez pokrývky a aďka nám spinká ako dudok, ke´d ale fúka, tak čiapočku musí, ale vonku sme vtedy len chvíľku, lebo je to s ňou hrúza, no zle spinká