Treba vonku vždy dávať čiapku?

pimpa
9. máj 2009

co myslite? ja som to citala, ale mam pocit, ze ked je den ako dnes, ze vonku teplo, bezvetrie, v kociku moze byt aj 28 stupnov, tak asi nedat nic, nie? ved sa potom len spoti a bojim sa aby sa neprehrial. A ked ma len 3 mesiace, o klobuciku este nie je rec 😒

vejinka
10. máj 2009

ja davam tiez ciapku ..len vcera v kociku som dala dole lebo bolo bezvetrie a sam si ju daval dole ale inak davam furt

lucaska
10. máj 2009

ahojte, aj ja davam malemu ciapku,siltovku alebo satku ani raz sa nestalo ze by isiel von bez nicoho na hlavke...................

pietra
10. máj 2009

odkedy nie je mala v hlbokom kociku, tak ma na hlave nejaku pokryvku tiez vzdy. Ale v hlbokom som nedavala. skusili ste niekedy pod strechu hlbokeho kociku strcit hlavu? ved tam nema ako nafukat a navyse je tam ovela teplejsie ako mimo kociku. ak prazi slnko a nefuka, ja by som do hlbokeho ziadnu pokryvku nedavala, lebo hrozi prehriatie

shaula
10. máj 2009

Darssy, a prosím tě, jaký je rozdíl mezi průvanem doma a větrem venku? Tak jako tak je to foukající vzduch...

darssy
10. máj 2009

shaula, nie je to to isté, aspon tak nám to vysvetlovala doktorka na ušnom. Vonku vietor fúka, ale neprefukuje. Ale, ked máš doma otvorené okná tak prefukuje! Dúfam, že si ma pochopila, neviem ako to mám napísať 😉

soanpe
10. máj 2009

darssy
já to taky nechápu 😅

jinak my nosíme čepičky a šátečky od této firmy http://www.sterntaler.com/kopfbedeckungen.php?k...
jsou plátěné, vzdušné s UV filtrem 50 a mají bavlněný úpletový rantlík přes ouška 😎

pietra
10. máj 2009

ja tomu rozdielu medzi vetrom a prievanom tiez nerozumiem 😅

pastuska
10. máj 2009

No malý sa narodil v júli, celé leto bez čapice sme chodili, a to buď v babyvaku alebo v kočíku hlbokom. Teraz chodí bez čapice, ak je vonku teplo a nefúka, lebo prehriatie je horšie ako podchladenie a teda môj malý nemá rád príliš teplo. Ak fúka, dám šiltovku, ale nemusí mať zakryté ušká.l Ak sa schladí, dám tenšiu. Chorý ešte nebol. Alebo dám slnečník a nedám ani šiltovku - závisí od okolností. Hlavne, aby nedostal úpal.

petka80
10. máj 2009

Ahoj holky, já jsem četla, že čepička by se měla dávat, když je do 20 stupňů, případně když fouká.

petka80
10. máj 2009

Jo, já jsem pak taky dávala hodně jenom kapucku (slabou mikinku s kapuckou), taky trochu ochrání, ale není v ní takové vedro.

berenika39
10. máj 2009

KOukám, že jem asi nějaká podezřelá. Nedávám malému na hlavu nic. Od té doby, co je venku od 17 stupnů víc. Fouká, nefouká, vždyt my taky ted nenosíme čepice, ne? Zánět středního ucha je infekční, takže vítr ho asi nezpůsobí a jinak prcka oblíkám jako sebe. Jen když vím, že nás čeká celý den venku a je sluníčko, chráním ho před ním, stín, klobouk,mazání. Jen vždycky zírám na mamču v tričku na ramínka a dítě zimní bundu, kulicha,punčocháče a fusak.

aponchie
10. máj 2009

zanet stredniho ucha nevznika pruvanem 😎

mousunek
10. máj 2009

aponchie - ahojky koukam mas to uz za par, tak drzim palce at vse probiha bez problemu 🙂

berenika39 - cepise sice nenosime, ale nejakou pokryvku hlavicky by male decko mit melo at satek nebo kloboucek chrani ho to z casti jak pred vetrem tak od slunce... zanet stredniho ucha sice vitr nepusobi, ale kdyz mu nafouka na hlavicku muze mit pak hodne velke bolesti

berenika39
10. máj 2009

že je venku celej den, je krásně, fouká svěží jarní vánek, je slunečno, ne parno - a bez čepice bude mít bolesti? Tak to si nemyslím. Aspon ho takhle "neoblékám" už od konce března a je jak řepa a spokojenej. Venku jsme celý dny. A kdy nastane ten okamžik odhalení? V úterý v srpnu? Neudou začepicovaný miminka pak choulostivý a náchylný na první fouknutí?

mousunek
10. máj 2009

berenika39 - nevim jak v Praze ale v Usti fouka jeste porad hodne studeny narazovy vitr...

mirka755
10. máj 2009

ahojík
i když mi malá spala v kočárku nebo si jí venku někdo choval, vždy měla na hlavě slabý baretek nebo čepičku. Hlavičku měla i v létě věčně spocenou a stačilo by kdyby jí ofouklo. Budu jí dávat i Ondráškovi :o)

berenika39
10. máj 2009

no jo, tady taky fouká, ale proč by to mělo vadit? vážně ho oblékáme podle sebe. čepici nosíme v zimě a po plavání zjara.

soanpe
10. máj 2009

mousunek
v praze taky fouká, tak nosíme šáteček s bavlněnejma klapkamapřes ouška 😉
nás dospěláky chrání porost vlasů 😀

berenika39
10. máj 2009

celkem by mě zajímalo, jaký je důvod pro to, dávat miminům čepice v květnu. (myslím děti cca 6+. Maličký s horší termoregulací - to je jasný, hlavou se ztrácí dost tepla, tam jistě slabá čepička)

mousunek
10. máj 2009

berenika39 - tak to je jasny ze nebudes davat kulicha ja jsem psala o slabe pokryvce, kolikrat taky vyjdem jen tak a pak jsem rada ze ma na hlavicce alespon kapucku od tricka...

soanpe - s temy vlasky je to velice vystizne, malej ma vlasku pomerne malo...

berenika39
10. máj 2009

tak joooo, vzdávám to.ale čepici nosit moje prťě nebude. až zas v zimě. uznávám, že si to každý dělá po svém. spíš jsem váhala, jestli opravdu náhodou není nějaký pro ty "pokrývky" důvod. není.

mousunek
10. máj 2009

berenika39 - ale kusuj zadny vzdavani, vzdyt je to jen o nazorech ne o boji, kazda mame sve deti stejne naucene jinac... Je jasny ze kdyz mas zdrave prte tak ho nebudes parit v 25st v cepici 😉

berenika39
10. máj 2009

jj, já to beru sportovně, mě jen tak něco nerozhází! 😀 😀 . náhodou jsem mu nedávno koupila takovej ten pirátskej šátek. tak asi pojedem do finska, aby ho užil 😀 😀 . moc mu sluší 😀 .
Proč nosí mimina čepice v květnu????????????????????????????????????????????????? 😀

pastuska
10. máj 2009

No tak my sme tiež boli dneska bez čapice, malý si ju dá sám dolu, keď mu je teplo..a ja mu ju stále nebudem dávať. On akosi vie sám, kedy mu je teplo, kedy zima. Keď mu je zima, kľudne si ju vypýta aj sám. Občas mu ju dám po plávaní, ak ale spí v kočíku, tak ani po plávaní ju nemá. A spí odkrytý s holými nožičkami 🙂

pietra
10. máj 2009

tak ja malej davam pokryvku v maji (kvetnu) nie kvoli zime, ale kvoli tomu, ze uz ma slnko svoju silu, mala ma malo vlasov a nezda sa mi vhodne, aby jej slnko pieklo na hlavu. dospelakom toto slnko este asi nic neurobi, ale podla mna malym detom uz teraz hrozi upal

dzein25
10. máj 2009

Soanpe, také šatky sa dajú aj na Slovensku?Presne také šatky so šiltom hľadám aj tu po levických predajňach a nič....Sú ozaj perfektné... 😀

pastuska
10. máj 2009

pietra - ja mám slnečník, aby nedostal úpal 🙂 alebo ešte takú protislnečnú clonu 🙂

pistok
10. máj 2009

ja čiapku dávam ako som už písala, len toršku na odlahčenie témy chcem napísat, že mám menší problém peknú letnú čiapku kúpit
skoro všade kde prídem majú samé ružovučké a také sladučké pre dievčatká a ak aj nejaká je chlapčenská, tak vždy zelená a ja zrovna tú farbu nemusím
ale ja sa tak lahko nevzdám a nejaké pekné modré letné modely zoženiem
syn si na čiapočku tak zvykol, že ked chce spynkat v kočiari, tak si ju stiahne na očká
alebo aj ked nespí rád hrá schovávačku a stahuje si čapicu na oči a potom zas si ju napraví alebo čaká kým mu ju nenapravíme my a má potom z toho ohromnú radost

shaula
10. máj 2009

pistok, to souhlasím, mně se třeba líbil takový modrý šátek z tenké rifloviny, no ale na něm RŮŽOVÝ motýl. Proč dělají všechno jen růžové? Moc na barvy sice nehraju, klidně klukům obleču i červenou, ale růžová je moc, to jediné ne🙂

pistok
10. máj 2009

ale to je se všim nejenom s čepicemi
taky červenou nebo oranžovou můžu, jenomže růžova ne
a tu cpou všude
ale to jsme odbočili od témy 😅