Treba vonku vždy dávať čiapku?

pimpa
9. máj 2009

co myslite? ja som to citala, ale mam pocit, ze ked je den ako dnes, ze vonku teplo, bezvetrie, v kociku moze byt aj 28 stupnov, tak asi nedat nic, nie? ved sa potom len spoti a bojim sa aby sa neprehrial. A ked ma len 3 mesiace, o klobuciku este nie je rec 😒

soanpe
10. máj 2009

jj, já se v těhu taky zapřísahala, že nebude žádná růžová, ale kopit se dá růžová nebo růžová 😀 😀 😀
jetěže Sofii sluší 😉

pietra
10. máj 2009

pastuska a ked nie je v kociku? 😉

shaula
10. máj 2009

Soanpe, no jo, pro holčičku je to OK, když nenosí jen tu růžovou. Ale klukům to nejde 😀

pistok
10. máj 2009

zavedieme nový modny hit - ružové čiapočky pre chlapčekov
a to aj tie maminky, čo nechcú dávat miminkám čiapky, tak ružové na protest dávat budú 😀
inak každé mimčo má inú odolnost voči vetru a chladu a tiež niektoré ich nosit chu a ine zas nie
tak ako vo všetkom aj tu treba pristupovat k tomu individuálne

pastuska
10. máj 2009

pietra - my sme ešte stále v kočíku len 🙂 chodíme zatiaľ len vo vnútri, ale cez leto to nastane, tak bude mať šiltovku zrejme alebo pirátsku šatku - ak nebudeme niekde v tieni. Mňa trápi len úpal, vietor nie. Ja by som najradšej klobúčik, ale môj malý si všetko dáva dolu - topánky, čiapku, mikinu...

markiza
10. máj 2009

kde ste prosim vas nabrali, ze zapal stredneho ucha sposobuje vietor? 😅

eppik.m
11. máj 2009

ahojky, můj názor je následovný: pokrývka hlavy by měla v prvé řadě batole chránit před nepřízni počasí, to je naprosto logické ... v zimě a když fouká vítr tak dávám čepičku která chrání hlavně ouška a hlavu proti prostydnutí, by jste se holky divili co dokáže vítr když nafouká do dutin a uší, pěknou zastydlou rýmu ! V létě je důležité chránit hlavu proti UV záření a spálení, to je známá věc a samozřejmě také očička, takže nosíme letní čepičku se kšiltíkem, nebo klobouček který chrání i dětský krk proti spálení a také ouška jsou schované ... pirátku bych volila pokuď není moc vedro protože se v ní může dětská hlavička přehřát, takže když tak hodně větrací ... a navíc malé děti by se sluníčku neměli vystavovat, takže hledat stín a klidně i pokrývku hlavy sundavat, opět kůli přehřátí ... takže důležitá je funkčnost pokrývky, né módnost 😉

pistok
11. máj 2009

ono to neni zapal ale neviem ako sa to odborne volá, no proste dieta dostane prievan
aj ja stále i v dospelosti, ked som napr. v autobuse a sú pootvárané okná alebo vonku velmi fúka, večer ma bolí z toho hlava, uši a niekedy aj zuby
niekomu to vadí a inému zas nie
nemám velké skúsenosti s detmi - mojmu dávam čiapku vonku stále preventívne , ale kamarátka už v dospelosti prekonala zápal trojklanného nervu a doktory povedali, že to bolo práve z toho
jasné, že to je už extrém, ale radšej tenkú čiapočku preventívne ako potom pozerat na fnukajúce mimi
aj ked tenučký plátený klobúčik s dierovanou vzorkou, ale vzdy dbám aby mal zakrité ušká
myslím, že tým nič nepokazím, má málo vláskov, tak sa nejak velmi nepotí pod čiapkou
a okrem toho je to pre neho zábava, vie že budeme vonka
ako som už písala každé dieta je iné

claudinka
11. máj 2009

ja mam v taske vzdy zbaleny klobucik, satku, siltovku a ciapocku aj na uska a striedam to 😀 lebo posledne dni je teda vonku vselijako.. ale ked ide spat, vzdy mu davam vsetko dole, lebo sa velmi spoti 😖 ale ked bude teplejsie, urcite budem striedat klobucik so satkou alebo nedavat nic, ak nebude fukat.. ibaze by bolo velmi slniecko, pre istotu asi siltofku.. a vo vanicke by som to tiez tak riesila, najskor asi najtensiu ciapocku, co mas doma 🙂

marelica
11. máj 2009

Podľa odborných publikácií je zápal stredného ucha ako to už z názvu "zápal" vyplýva - sepsa (t.j. rýchle rozmnožovanie baktérií alebo vírusových buniek) v oblasti ušných dutín. Tento zápal môže vzniknúť napr. prechladením v oblasti nosových a ušných dutín, zanesením nečistôt alebo vody do ucha apod. Záleží od imunity organizmu, ako sa s týmito vplyvmi vysporiada. Najmä u malých detí (napr. po očkovaniach, pri prechladnutí, po kúpaní apodl) môže vystavenie vetru celý priebeh urýchliť - extrémy: zápal str. ucha, trojklanného nervu, očných spojiviek apod...

maatkka
11. máj 2009

Ja som rozmyslala ze prestanem malej davat ciapocku teraz ked uz je tak pekne. No ale posledne dva tyzdne mal MM tri krat prievan v uchu z vetra lebo pracuje vonku. A vcera po celodennom pobyte vonku na slnku sla s prievanom na pohotovost aj moja mamina. Strasne jej hucalo v uchu a vraj to bol prievan. Neviem co sa to deje lebo toto som este nezazila a to boli podla mna aj veternejsie roky 😀 v kazdom pripade som si to rozmyslela a moje dieta nosi najtensiu ciapku aku mame nadalej. Do hlbokeho kocika by som jej ju asi nedala lebo tam nenafuka ale ten my uz davno nemame.

pistok
11. máj 2009

je to tak ako som písala, že niekto je na to náchylnejší , iný zas nie a deti tiež
aj mna dost často bolievaju uši z prievanu, tak radšej čiapku ano
ale ak niekto s tým nemá problém a chce to risknút i s mimčom, tak skúšajte kolko znesú - možno budete tý štastný, čo im to vadit vobec nebude a verte mi neni to o otužovaní
najhoršie je to asi kým sa nenaučí povedat, čo ho bolí a tak, aby sme nemuseli zložito pátrat po príčine mrzutosti mimča a všeobecne zistit príčinu až ked je už dost neskoro a bolí ho to velmi

miskachrumka
11. máj 2009

dzein25 presne tak aj ja sa bojim aj ked je bezvertrie predsa su tie uska citlive!!!!!!!!!! 😉

roka96
11. máj 2009

no ja čiapku dávam aj budem dávat... kúpila som mu aj takú šatku turistickú.. tiež si dáva všetko dole čiapku topánky a pod. ale radšej mu ju dám milion krát ako by som mala riskovat úpal , alebo nafúkanie do ušiek...

pastuska
11. máj 2009

Inak teda ja som v živote nepočula, že by niekomu nafúkalo do ušiek...ešte pochopím, že je studený vietor, tak môžu prechladnúť dutiny, ale nafúkanie do ušiek z vetra? Asi preto, že sa to mne a v mojom okolí ešte nestalo. Som za to rada. 🙂

tamka84
11. máj 2009

neviete mi poradiť kde by som mohla kúpiť tie klobúčiky s uv filtrom o ktorých písala soanpe??? hľadala som na nete ale našla som len tú nemeckú stránku.

tiež dávam malej vždy tenučkú čiapku. deti by mali mať vždy nejakú čiapočku, repek. klobúčik na hlavičke. aspoň môj názor.

roka96
11. máj 2009

no mna ked prefúka tak ma kolko krát tiež bolia uši..a z toho potom aj hlava-- neviem , či sa to teda volá nafúkanie do ušiek alebo prechladnutie dutín ale čo sa týka mojho syna robím všetko preto aby bol spokojný...

maatkka
11. máj 2009

No ja tiez neviem ako sa to vola 🙂 ale mne uz kedysi tiez "nafukalo do usi". Nebolo to nic strasidelne skor neprijemne a tiez ma bolela hlava. Mojmu dietatku by som to teda nepriala a samozrejme nikomu 🙂 No a ako som uz pisala mal fuknute v uchu 🙂 aj MM ktory byva chory tak raz za dva tri - roky a teraz sa mu tento prievan podaril tri krat za dva tyzdne do toho isteho ucha vzdy ked bol dlho vonku - v praci. Odvtedy naprava malej ciapocku na uska ako divy 😀

roka96
12. máj 2009

tamka 84 mi sme kúpili šatku s UV filtrom v turistickom obchode... mávajú tam aj šiltovky aj klobúčiky skús pozriet tak... a myslím, že aj v športových obchodoch také predávajú...

majula
12. máj 2009

Baby poraďte kde zoženiem ľahký, vzdušný klobúčik s dierkami??? Nikde v obchode som to nevidela zatiaľ, malému sa dosť potí hlavička 😒

tamka84
12. máj 2009

roka96, dakujem skúsim pozrieť.

majula
12. máj 2009

Klobúčik s UV filtrom majú aj tu: www.babyportal.sk

jola2
12. máj 2009

já někdy čepičku nedávám když nefouká ale máme hluboký kočár (a ještě jsem tam nechala i nánožník 😀 ) ale většinou ji máme. My jsme takový lední medvědi někdy mě připadne že je to venku na punčocháčky a gaťata a souseda výjde s malým s kraťáskama holé nožičky bez ponožek 😒

stvura
13. máj 2009

Ja sa snazim davat...fakt snazim, len dakedy ked mi uz klobucik strhne asi 20x ma to prestane bavit a je len tak. Ma dost huste vlasky, tak hadam v pohode...a uska, tvaricku a krk vzdy kremujem. Ked je veterno radsej mu ju uviazem na 2 maslicky, to uz tak lahucko dole neda...

garfie
13. máj 2009

Já bych ani nedávala....ale když jí ty čepičky tak sluší!!! 😀

quetka
13. máj 2009

majula: neviem z ktorej casti BA si, ale na namesti hran. v petrzalke predajna s odevami, tam maju take lahke siltovecky s dierkami, alebo potom na romanovej ulici v butiku, tiez tam ma pekne klobuciky....

Pocas pobytu v porodnici som absolvovala prednasku s primarom detske odd. a ten upozornovalo do jedneho roka musi mat dieta pokryvku nejaku na hlavu, hoc co ale ma mat. Ked je horuco nemusite zhanat ani klobuciky ci specialne satky, staci obycajna vacsia platena vreckovka ktora sa da pekne uviazat 😉

smardik
13. máj 2009

já zatím dávám pořád i v teple, má letní ve které se nepotí a pak má kloboučky, klobučky se dají sehnat už i ve velikosti 0-3měsíce

majula
13. máj 2009

quetka vďaka, som z petržalky 😉

tinus20
13. máj 2009

ooooooo tak ja si myslim ze treba davat ciapku aj ked je teplo,staci ak by zafukalo a moze mat prechladnute uska,a predsalen ved take male deti maju otvorenu hlavicku...urcite by som davala ciapocku aspon tenku latkovu ...

molnarovak
1. jún 2009

Ja čiapočku nedávam. Mne to pripadá, že na Slovensku máme nejaké "iné" deti - akoby by boli z cukru. Inde vo svete je bežné, že deti behajú bosé, bez čiapok a sú zdravé. Nemajú žiadne vážnejšie problémy ani nebývajú viac choré, než u nás. Prvej dcérke som dávala stále čiapku, aby náhodou nedostala zápal stredného ucha, ako mi každý vravel. A ona nakoniec ten zápal dostala, pretože plakala v postielke a soplíky jej stiekli do ušiek. Teraz mi druhá dcérka chodí stále s holou hlavou a absolútne nebýva chorá. Samozrejme, že keď je vonku zima, tak jej čiapku dám, lebo ešte nemá vlásky. Alebo jej dám na hlavu kapucňu. Ale keď som mala prvé dieťa, tak nemohlo ani nos vystrčiť z domu bez čiapky.