Treba vonku vždy dávať čiapku?

pimpa
9. máj 2009

co myslite? ja som to citala, ale mam pocit, ze ked je den ako dnes, ze vonku teplo, bezvetrie, v kociku moze byt aj 28 stupnov, tak asi nedat nic, nie? ved sa potom len spoti a bojim sa aby sa neprehrial. A ked ma len 3 mesiace, o klobuciku este nie je rec 😒

bubatinko
9. máj 2009

tak ho predpokladam mas est v hlbokom tak ja by som tam nedavala iba ked by fukalo a to tu najtensiu

mousunek
9. máj 2009

zalezi na pocasi, ale porad je lepsi u takoveho prcka nejakou pokryvku mit preci jen to obcas foukne, treba jen kloboucek ten bys urco sehnala

saska.t
9. máj 2009

kup elasticku satku a uviaz aj to luftuje aj pokryva hlavicku 😉

martina46
9. máj 2009

ak je bezvetrie, nedavala by som, alebo teda chraneny v kociku, ved vonku je pomaly teplejsie ako doma 🙂

paola.o1
9. máj 2009

ja mam vzdy po ruke tenku ciapocku, a ked sa rozfuka nasadim, ked je bezvetrie nedavam.

vikykiss
9. máj 2009

Ahojte ja som síce na Floride...tu niekedy dosť fúka hlavne na pláži ale čiapku nedávam 🙂

vikykiss
9. máj 2009

len klobúčik prosti slnku alebo šatku,šiltovku 🙂 Keď ma 3 mesiačiky nedávaj 😉 keď bude fúkať prehoď na striešku plienku 😉

tin007
9. máj 2009

pimpa, netreba, ak mas patka v hlbokom kociku, tak je urcite dost chraneny proti vetu, zbytocne by sa potil. ja od cca 22 stupnov nechavam hlavku v kociku (hlbsom) vetrat. ak by bol patko na priamom slnku, co by do roka nemal byt, tak potrebuje nieco ako klobucik, siltovku, satku.

pietra
9. máj 2009

ja som v hlbokom kociku v teple nedavala. Len keby fukalo, tak nejaku satku, aby do usiek nenafukalo

shaula
9. máj 2009

Tak to já jsem asi divná, ale já jsem ji dávala. Tenkou, ale dávala.

agnes28
9. máj 2009

ja som tiež dávala. a nikdy sa mi nestalo že by bola spotená. čítala som že na hlavu bábätka čiapka patrí vždy. aj keď tenučká...

leonik
9. máj 2009

já dávám malému vždycky tenkou čepičku. Když je tepleji, tak slaboučký klobouček, má ho i přes ouška 🙂

marelica
9. máj 2009

Viem, čo môže urobiť zápal stredného ucha u takého mimi - vysoké teploty, bolesti, nehovoriac o možných následkoch (poškodenie sluchu apod) - neriskovala by som.... vždy dávam malej čiapočku, alebo aspoň šatku, ktorá je vzdušnejšia, ale ušká prikryje...

mukky
9. máj 2009

nas maly bol bez ciapocky len raz,mali sme ju so sebou ale daval si ju stale dole,ale bolo teplo a bezvetrie,ale som za davanie ciapocky

daducha
9. máj 2009

Nas drobcek tak vrieska ked mu davam ciapku,ze som len cakala na teple ddni, aby ju mat nemusel.V hlbokom kociku mu strechu dvihnem na doraz, takze ak nefuka,ciapku nedavam.Spokojne spinka a fakt je v tom kociku teplejsie ako doma.Kde ho ale vyberam, vzdy mu nieco na hlavku davam.

lalupa
9. máj 2009

hlavne chranit uska pred prievanom,ale neprehrievat, je to potom este horsie...

bammbi
9. máj 2009

Zapal stredneho ucha v ziadnom pripade nevznika, ak je babatko vystavene vetru/vanku. Je to nezmysel, mytus starych mam!!!
Zapal stredneho ucha vznika vzostupnou infekciou z oblasti nosohltana pocas infekcie hornych dychacich ciest, prip.velmi silnej nadchy. Možné je aj zavlečenie virusov alebo bakterii krvou.

V ziadnom pripade sa neodporuca prilis priliehava ciapka v letnych mesiacoch kvoli prehriatiu organizmu (priznaky ako upal) Vhodny je klobucik svetlej farby ako ochrana pred slnkom.

miskastehlikova
9. máj 2009

já mám ještě hlubokej kočárek a dávám jenom lehký klobouček nebo šátek(vzadu na sucháč),ale když je teplo tak nedávám vůbec.Protože na malou nenafouká do hl.kočárku a hlavně je hodně vlasatá a akorát se jí šíleně potí hlava...takže dávám jen když je větrno nebo chladno...

pistok
10. máj 2009

nestíham čítat celé, lebo mi tu lozí drobec, ale sú také plátené tenučké klobúčiky, že ušká sú schované, lebo tie by mali byt vždy a má to také diery-výkroje po stranách. neviem ako to opísat. ono bud je to volne na šnúrke akoby T z látky, alebo sú za uškami gombíčky a tie držia tú čiapočku pohromade. ak viete niektorá a možte pošlite foto. drobec - terasz už 10kg synček- je júlový a kázali nám čiapočky aj vo vnútri - nedávala som. ale vonku zždy. alebo ked mi zaspal vo vnutri pri kojení a ja som ho len preniesla spinkat do kočiara von na vzduch, tak aby som ho nezobudila , dala som len plienočku cez hlavku - uško. ušila som si také menšie štvorce

criterska
10. máj 2009

Náš Tadík už je sice větší, ale minulý rok v létě, když mu byly třeba ty 4 - 5 měsíců a já mu dala tenkou čepičku, mě sprdla naše dr., že ho přehřívám, že mu v takovém hicu nemám dávat na hlavičku nic, říkala, že jak je nad 21 stupňů, tak ať je bez pokrývky hlavičky, já jsem to nebrala tak extrémně, ale třeba včera bylo opravdu teplo, takže bych v klidu vyjela bez čepičky.. 😉 🙂 Natož, když mimi leží v hlubokém kočárku, vevnitř je opravdu hic..

pistok
10. máj 2009

myslím, že každá doktorka má na to iný názor
videla som malé bábo, čo malo zápal uška a hroza ako plačkalo od bolesti
myslím, že ušká by mali byt zakrité vonku vždy, preto neuznávam ani šiltovky a klobúčiky
teda fakt niekedy je krásne bezvetrie
ale teraz aj ked je teplo, tak dost fúka chvílami
timi má 10 mes a vonku bez čiapky nebol, stačí klobúčik ale na zavazovanie so schovanými uškami alebo tenučičká čiapočka
možno to prehánam, ale fakt sa bojím o jeho ušká

bubba
10. máj 2009

moja mala ma teraz 3 roky a ked sme vonku ma pokryvku hlavy nonstop.ci uz koli slnku,zime ,vetru...je pravda ze ked sme niekde v tieni na chvilu jej zlozim klobucik nech s ajej hlavka vyvetra....ale dieta neustrazis hop a uz zasa lieta po slnku,tak kobuk pekne naspat!ja som davala ciapku aj do kociara lahucku tenucku aj ked bolo vonku teplo 😉

zuzka1.
10. máj 2009

ja som davala podla pocasia, Samko mal veeeeeeeeeelmi vela vlasov dlhych, ked sa narodil a capku som nedavala pokial bolo teplo a bezvetrie. Pokial je pekne netreba, teraz, ked je vacsi ma siltovku, ked fuka ciapocku.

bereninka
10. máj 2009

Tak já dávám tenkou čepičku vždy. To mi endošlo, že v kočárku uvnitř je větší teplo... Tak možná zkusím bez čepičky, ale když můj malý má jen malinko vlásků, tak nevím.

fim
10. máj 2009

Já dávám taky pořád slabou čepku nebo klobouček - nosím ven obojí a když se zvedne vítr, měním kšiltovku za čepičku. A proti přehřátí nám snad pomáhá, že odkyju svrchní vrstvu poloviny boudičky, takže tam má jen síťku a když občas foukne, tak se mu tam ten vzduch pěkně protáhne. Lepší řešení nemám. 😎

andrea142
10. máj 2009

Do jedného roka treba vždy. aspoň nejakú tenkú. tá čiapka neuškodí nič a je to lepšie ako by malo bábätko dostať zápal ucha.

egyptanka
10. máj 2009

su aj tenucke ciapocky s dierkami, tak tie su podla mna fajn.

zuzula25
10. máj 2009

ja tiez davam aj ked je bezvetrie,taku ako pise egyptanka ciapocka s dierkami-aj teraz je v nej vonku 😎

dzein25
10. máj 2009

aj ja ešte stále dávam aj keď je bezvetrie, neviem nejako sa stále bojím....

darssy
10. máj 2009

Ahojte, zápal stredného ucha nevzniká z vetru, alebo vánku. Viem čo píšem, lebo mi sme so zápalom stredného ucha bojovali od malého 6-tich mesiacov, asi tak do roka a pol. Každý mesiac prepichovanie oboch ušiek a podobne. Zápal stredného ucha vzniká zo soplíkov, (baktérií, ktoré soplíky spôsobujú) alebo z prievanu, to zn. v dome otvorené okná do kríža, ak dietatko ofúkne takto vietor, tak to môže sposobit zápal stredného ucha. Ale určite nie vietor vonku.
Ja dávam malému vždy niečo na hlavičku, teraz klobuk, alebo šiltovku, a to má už 2 a pol roka. Bez toho by som ho z domu nepustila, lebo "úpal" je ešte horší ako zápal stredného ucha. 😖