V čom sa najlepšie nosí novorodenec?

drobcek24
21. jan 2012

Mam mesacnu dcerku a skusali sme ergo nosic s novorodeneckou vlozkou bola som max. spokojna malinka v nom hned zaspala, ale citala som zevraj to nie je prirodzena poloha novorodenca a zevraj do 6.mesiacov by sa babatka nemali nosit vo zvislej polohe ze je to pre ne neprirodzene ze az ked sa naucia sediet tak sa mozu tak nosit. Prosim poradte v com nosit babatko ?

hajanka
21. jan 2012

@drobcek24 urcite v satke v polohe koliska

elephant
21. jan 2012

Zvislá poloha podľa mňa u mesačného bábätka nevadí, ale musí mať poriadne podopretý chrbátik (a do klbka) i hlavičku. Ja na Tobiasa, ktorý je podobne starý, používam šatku v úväze "kríž s kapsou". Okrem podopretého chrbátika je dôležité i to, aby sedel poriadne naširoko, s kolienkami vysoko (vyššie než zadoček), čo mnohé nosiče nespĺňajú. V šatke mu látku roztiahnem od kolienka po kolienko, takže to drží pevne.

penelopa
21. jan 2012

Ahojky!
Tiež som to skúmala a celkom dobre ohlasy boli aj na baby vak 🙂 .

bea1971
21. jan 2012

najlepsie v maminkinom teplom naruci 🙂

olifcek
21. jan 2012

Manduca, je od narodenia, resp. od 3.5kg.. nedam dopustit a je to pre dietatko v pohode, neuskodi to nijako. my sme pouzivali iba a len manducu, namiesto kociara...

baby vak ani nahodou... su nebezpecne pre dietatko..

hladaj take, kde sas idetatko neda otocit chrbatikom k Tebe, to nie je spravna a pre dietatko zdrava poloha... skodi to slabinam a chrbatiku, resp. celej chrbtici...

martina786
21. jan 2012

my mame Manducu,jeto skvele,od narodenia sme sa nosili,nozky ma v spravnej polohe v pismene M,chrbatik ma pevne,dobre sa opiera o maminku,a je to aj velmi pohodlne pre maminku,netlaci,super sa da nastavit.Ja odporucam,malej sa tam velmi paci,aj teraz ju vyuzivame,nosime sa na boku.

kristimikova
31. jan 2012

aj my mame manducu a bola som aj som spokojna 🙂

carmella
31. jan 2012

baby satka 🙂

zuzanockamt
31. jan 2012

ja som nosila od 1.mesiaca v elastickej satke zvislo - uväz kriz s kapsou, neskor od cca 4. - 5. mesiaca som presla na pevnu satku a na manducu a teraz v 16-tich mesiacoch prevlada manduca 🙂

jankali
31. jan 2012

Ahoj, my sme sa nosili v babyvaku, tom ceskom, to bolo na zaciatok super.. Zaciatok bol u nas od takych 3+ mes., ked bol maly uz pevnejsi a ja som nasla sposob, ako ho tam dat. Teda dost napevno a dost vysoko, potom uz sme davali vselijake polohy, az do sedu ako v satke, ci na boku maminy. Od pol roka asi sme preladili na pevnu satku - viazali sme kriz s kapsou. A asi od 9 mes. mame aj patapum. Ten vyradil z hry velku satku, teda okrem nejakych speci prilezitosti🙂 No a potom som este kupila elasticku satku, ked uz bol chlapcek na nu velky - ale aspon som ju oskusala, je super pre male babo! Keby som zas mala niekoho nosit, zacnem touto elastickou🙂 babyvak by som tiez pouzivala.. J.