Výber šatky na nosenie bábätka

daja025
17. sep 2015

Ahojte 🙂 mám trošku problém sa vyznať v šatkách na nosenie detičiek (kedže ich je tak veľa a som prvorodička TP: 7.3.2016)...neviem čo všetko mám zohľadniť pri výbere,aké značky sú kvalitné (ale zas za rozumnú neprehnanú cenu) či sú lepšie elastické alebo pevne šatky ako sa pohybovať v dlžkach šatiek a tak celkovo by som potrebovala "lekciu" 🙂 od vás skúsenejších maminiek 🙂 za vaše rady vám vopred veľmi Ďakujem 😉

evitka83
17. sep 2015

@daja025 najlepsie, pozicat, odskusat a potom kupit. Ja som kupovala 3 satky, ani v jednej nechcela mala byt, nakoniec bola spokojna az v ergo nosici. Niektore veci je lepsie kupovat po porode

daja025
autor
17. sep 2015

@evitka83 zatial nepoznám nikoho kto by používal šatku alebo ergo nosič a nevyznam sa v nich tak som sa chcela trosku poradit..ale dakujem za reakciu 🙂

hrjanka
17. sep 2015

skús skupinu Nosíme naše deti https://www.modrykonik.sk/group/1862/detail/, mamičky v nej bývajú ochotné sa aj stretnúť a na vyskúšanie požičať šatku/nosič.

vejula
17. sep 2015

ahoj 🙂 Tak ja by som poradila kupiť hned pevnu šatku. Dlžka šatky podla tvojej konfekčnej velkosti a uväzom ktoré chceš viazať. Najpoužívanejší uväz je kríž s kapsou, ktorý sa odporuča hned od narodenia a na ten su navhodnejšie dlžky bud 5 (4,2m) alebo 6(4,7m) podla tvojej konfekčnej velkosti. Tých značiek šatiek je momentálne na trhu neuveritelné množstvo, preto ťažko takto odporučiť jednu. Tebe ako začiatočníčke by som odporučila pre male bábätko celobavlnenu šatku, ktorá sa najlahšie doťahuje, je poddajna a príjemná. Šatky s prímesami (napr lan konope) sú potom kvôli vyššej nosnosti pre väčšie ťažšie bábatká.
Pri kúpe si treba dávať pozor na klasicku metráž (napr madley, pentelka) ktoré na viazanie vôbec niesu vhodné. Ak by si sa chcela čokolvek spýtať kludne aj do IP 😉

suzife
26. apr 2017

ahojte 🙂 Tak aj ja som sa rozhodla kúpiť šatku po dlhom hľadaní informácií. Narazila som však na problém. Nie som si úplne istá nosnosťou. V každom obchode majú gramáž uvedenú rôzne. Existuje nejaká tabuľka, kde sa da gramaž vypočítať? Ďakujem

zara151
27. apr 2017

To sa dá vypočítať cez - váha / (šírka krát dĺžka), ale je na to aj šikovná kalkulačka na http://www.klbkostastia.sk/gramaz-satiek.html