Výhody a nevýhody nosenia bábätka

jokerka
29. jún 2016

ahojte mamicky 🙂 chcela by som vas poprosit o rady, skusenosti nazory na vsetky mozne a nemozne nosice, satky... 🙂 vyhody a nevyhody nosenia babatka, ci mu tym nemozem nejako ublizit... myslim nejake negativne vplyvy na vyvoj noziciek a tak... poradte aky nosic je podla vas najlepsi, ktory sa vam osvedcil, do ktoreho zainvestovat a ci vobec 🙂 za vsetky vase prispevky vopred dakujem

margarita
29. jún 2016

skus pozriet ci tam kde byvas nefunguje nejaka skupina, co poziciava nosice na skusku. ja som si tak pozicala kedysi 2 typy, skusila, co mojmu dietatku vyhovuje, a potom som kupila vlastny.
nosim uz 4.dietatko, a mam Manducu.
ale podla mna je jedno, aky je, len ziadne klokanky s tvarou od Teba, pozri akykolvek ergonomicky nosic.
podla mna to ma len vyhody, mam volne ruky, nevadia mi schody na urade alebo 5x prestupovat v mhd v Blave 😀
dokonca s nim aj upratujem, varim, periem, este aj na wc zajdem ked musim
jedine sprchovat sa s tym este nezvladam, ale aj na tom pracujem 😀 😀 😀

za mna odporucam nosit.
ale pozor, napr. moja najstarsia nebola zrovna typ na nosenie, len na najnutnejsi cas, na vylet do lesa, inak mi tam revala ako tur, chcela byt skor v kociku...kazde dieta je ine, treba prist na to, co matke a dietatu vyhovuje.

j0hana
29. jún 2016

@jokerka skus sa pridat do skupiny nosime nase deti, bud tu alebo na fb 🙂

za mna tiez urcite same vyhody, volne ruky, dieta spokojne uz 9 mesiacov 🙂

ja som od narodenia nosila v elastickej satke a ked sa dieta zacalo hmyrit tak v pevnej..no teraz sa uz hmýri úplne najviac a používam už na 99% len nosič (jednak má volné ručičky, viac sa vetrá a rýchlo sa dá naseba- len klik klik)...avšak pre úplne malé bábo by som išla určite najskôr do šatky..a časom uvidíš :D

jokerka
autor
29. jún 2016

@j0hana tak my mame 2 mesiace a skoro 6 kil cize uz satku riesit nechcem, skor somrozmyslal nad ergo nosicom, manducou a tak 🙂 nechce sami vsade tahat kocik, hlavne ked manzel je stale mimo sk a ja potrebujem len vybehnt na nejaky nakup a tak..

mimla
29. jún 2016

Za mňa len výhody. Pre mňa to nie je životná filozofia. Pre mňa je to praktické východisko zo situácie, v ktorej sa nachádzam. Dieťa má cez 10 kíl. Nosí sa, pretože je tu zložitý terén a tieť v kočíku reve, akoby ho na nože brali, takže ja nemám na výber. Zároveň musím priznať, že sa mi to trošku vymklo z rúk, stále pozerám po nových nosičoch. Šatky ma nejako nedostali, ale tiež sa dajú používať pomerne dlho. 6 kíl je pre pevnú šatku nič.

ragno
29. jún 2016

U nás má nosenie veľa výhody. Malá mi od 6. mesiaca absolútne odmieta sedieť v akomkoľvek kočiariku /už sme skúšali rôzne druhy od všetkých známych naokolo a vždy to skončilo tak, že som mala dieťa na rukách a tlačila pred sebou prázdny kočiar/.
My máme manducu a som maximálne spokojná. Dieťatko v manduce sa dá upevniť buď na hruď, chrbát alebo na bok. Teraz má dcérka 10 mesiacov, 9 kg, nosím ju upevnenú na boku, pretože jednak vidí pred seba /je veľmi zvedavá/ a jednak nám to odporučila MUDr. fyziatrička. Malá mala ako 8 mesačná prvé pokusy stáť na nôžkach, vtedy mi fyziatrička vravela, že už by som ju nemala nosiť na hrudi, kvôli kĺbikom a celkovému postaveniu nožičiek, ktoré sa pripravujú na chôdzu, a keď je v nosiči na hrudi, tak to môže negatívne vplývať na nožičky, ale že na boku ju nosiť môžem. Obrovskou výhodou je pre mňa aj to, že som mobilnejšia, môžem ísť napr. do obchodu, chodiť MHD, mám voľné ruky a v neposlednom rade mám svoj poklad blízko pri sebe. Rastú veeľmi rýchlo, tak si to užívam kým sa dá😉 Negatívom je, že v týchto teplých dňoch sa s bábom v manduce trošku viac spotíš...

m.i.r.i
29. jún 2016

@jokerka urcite je to super len tiez odporucam vyskusat najprv od niekoho...moj syn nebol nosiaci typ..mali sme manducu aj 2 ine nosice ale nechcel v tom velmi byt...ak vobec, tak len kratko, na nejaku prechadzku do lesika alebo na kratku navstevu...doma v ziadnom pripade, ze varit, ci upratovat s nim v nosici, rycal ako tur...a uz vobec nie si sadnut ako mnohe mamicky mozu...to ked som nebola v pohybe tak zas len rev..nas bol na kocik, na svoju postielku...takze aj ked som investovala nemale peniazky do nosicov, nic z toho, poziciavala som potom kamoskam....takze urcite si to najprv nejako vyskusajte ci malinke bude rado nosene...myslim si, ze vacsina deti ano, ale su aj take ako moj, co to moc u neho nefungovalo..

glorikarebeka
29. jún 2016

@jokerka najprv treba skusat kocik az potom by som nosila keby stale plakalo a satku len vynimocne ked treba volne ruky.Ja mam 2 a ani jednu som nosit nemusela 🙂

zapka21
29. jún 2016

Nosenie je nadherna tisickami rokov preverena zalezitost, prakticka, posilnuje vztah medzi rodicom a dietatom, kociky su novodoby vymysel, ktory moze niekedy ulahcit niektore zalezitosti, no stale je to len moderna vec ktora separuje dieta od matky. Nosenie je dane evolucne, ak by to bolo pre nas poskodzujuce, tak by sme tu neboli... sme na to stvoreni, novorodenec sa rodi s reflexami ktore mu zabezpecuju (ak je u to umoznene) ulozit sa na bok matky (uchopovy reflex, abdukcno-flekcna poloha noziciek). Na vyvoj bedrovych klbikov aj chrbticu je nosenie prospesne - klbiky potrebuju byt v uhle aky sa dosiahne spravnym podsadenim zadocka. Chrbtica sa navyse vystiera postupne (prilozeny obrazok), nie nasilne ako je to neustalym lezanim dietatka na chrbte. Odporucam ti sledovat na FB stranku "Z bricha na bricho"...

zapka21
29. jún 2016

obrazok zozadu - vidno polohu noziciek 🙂

slivocka4
2. aug 2016

My sa radi nosime, no ortoped na kontrole povedal, ze nosic radsej uz ked babo sedi... mam Manducu tak teraz neviem... 😖

dzudz4n4
2. aug 2016

Ak sa pýtaš vyslovene na nevýhody,tak u mňa nevýhodaje je,že sa spotím aj s malou v šatke :D mám aj nosič,ale nie ergo a tak ho používam max na krátkodobé prenesenie z bodu A do bodu B (max 5min) ;) inak za mňa jednoznačne oba samé výhody... Mám rada takto malú pri sebe,je pravda že nie vždy tak chce byť,niekedy zas to vyžadaje ;) ale každé dieťa je iné ako už písali babu hore,radšej by som najprv vyskúšala na zapožičanie manducu a tak kúpila,ak sa bude páčiť ;) inak aj mei tei je zaujímavý nosič,nezahadzovala by som ho

adelfil
20. dec 2016

Pre mňa osobne bolo najväčšou výhodou pri nosení to, že som mohla ísť s malou kamkoľvek, po schodoch, eskalátore, kopcoch atď...neviem si predstaviť život bez nosenia...ale tak my sme taká akčná rodinka 🙂 v tomto článku sú spomínané viaceré výhody nosenia, možno niekoho zaujme ;) http://www.klbkostastia.sk/blog-10-najvacsich-v...
a ešte by som vyzdvihla možnosť diskrétneho nakojenia počas nákupov alebo výletov, moja malá sa mohla kedykoľvek napapať a nikto o tom nemusel vedieť :D vyhli sme sa tak plačom od hladu a nervozity 🙂
Takže za mňa, ja vidím nosenie veľmi pozitívne, jediná nevýhoda je, že keď ťa to začne baviť a zaujímať, napríklad šatkovanie, tak môžeš minúť veeeeľmi veľa peňazí, ak budeš chceiť stále skúšať nové a nové a krajšie šatky alebo nosiče 😇 ale aj tu je jedna výhoda: tie používané sa dajú vždy dobre predať, s maličkou stratou 🙂