Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

trixi
5. sep 2008

zapojim sa do teplakovej diskusie. Neviem co presne rozumiete pod pojmom teplacky, pretoze ja si predstavim klasicke modre (teplakova modra), dolu s gumickou. Ja som take teplaky naposledy videla na nasej telesnej na zakladnej skole (mala som ich oblecene 😀 ) a to bolo pred 37 rokmi 😲 . Odvtedy som ich este videla na poslednej spartakiade v Prahe 😉 a inak uz len v telke vo filmoch pre pamatnikoch alebo z doby minuleho storocia a rezimu.

Moj syn ma vela bavlnenych nohavic, ktore su site a strihane ako klasicke nohavice a su z makkej pohodlnej bavlny a moja mama im hovori teplacky. Nosi ich na doma, a na dvor.

Dnes nas maly dostal balik od tetky z Kanady k narodeninam a medzi inym tam bola krasna suprava Nike - uzasne "teplacky" a flisku. Uz sa tesim, ked vyrazime na jesen do hor a maly bude zasa vymodeny. 😉

marorlinko
5. sep 2008

trixi neuveris ,ale moj take teplaky dostall od svojej krstej z belgicka, ona je belgicanka, tiez som sa cudovala,ze tam ich kupis, spomenula som si na stare casy,ked ich boklo kupit vsade. na doma su dobre. len su bavlnene nie ten divny material.
vonku ho radsejm obliekam stylovo sak ked uz ma tie oblecenie, nech ich ukaze,no nie?

rinuska
5. sep 2008

ja som raz malého ked mal 6 tt narvala do takého oblečka z coccodrilla , strááášne nepododlné , bol v tom ako v skafandri chudák , musel sa cítiť strašne a išli sme do poradne (už som nemala síl ho y toho vyzliecť a muž sa ponáhľal - ked ho doki videla , tk len podotkla , že hmmm aký si vyobliekaný , ako do školy 😀 musela s myslieť , že mi dobre hrabe
niektoré vecičky sú fakt úplne mimo , načo sto vôbec vyrábajú a vždy sa nájde blb ako ja čo to kúpi 😀

evaka
5. sep 2008

Kocky a nemate obcas pocit ze babo obliekate lepsie nez seba? Ja sa hocikedy pozastavim nad tym,ze si lamem hlavu, co obleciem malej, pre pripad ze sa ochladi.... a ked sa idem obliekat ja, len hodim na seba co je po ruke. A ked vyjdeme von, ja idem oci nechat na malej aj manzelikovi, ako su zladeni a krasne obleceni a ja si pripadam ako zanedbana mama ☹ , som proste najmenej dolezita. Ako ste na tom vy?

rinuska
5. sep 2008

evaka , podobne 😉

bzuco
5. sep 2008

evaka...tie doprajem deckám a na seba akosi zabúdam 😒

erikasadek
5. sep 2008

evaka podobne, nie je to ako niekedy, oni ako zo skatulky a aj moj muz a ja sa citim vzdy pozadu pritom , nemam dovod, ale uz to nie je ako niekedy. 😒

trixi
5. sep 2008

evaka, 🙂 . Presne. Ked sa vyberiem na nakup, ze si idem kupit nieco na seba a idem s malym (ved kde by som ho nechala), tak to dopadne tak, ze plny kufor auta veci pre maleho a sebe si kupim akurat vodu a nieco na jedenie 😀 . Predtym som minala nehorazne peniaze na kabelky, topanky, kostymky. Teraz si neviem predstavit slapat 2 hodiny po vonku na 12 cm opatkoch Baldinini, v kostymku a s kabelkou od LV. Takze hodim na seba kratasy, tricko a tenisky alebo rychloslapky a maly batoztek, aby som mala ruky volne, pretoze maly uz cupita za ruky. Ked idem do prace (2x v tyzdni) tak sa sice snazim lepsie obliect, ale vzdy pohodlne, pretoze cestou musim stihnut nakupit a povybavovat veci, takze lietam ako kometa. Vobec toho nelutujem. Vymenim vsetky tie luxusne veci za krasny cas straveny pri rieke, v parku, v lese s nasim pokladom, ktoreho vymodim aj do toho lesa 😀 .

rinuska, coccodrillo 😝 . Mam len velmi zle skusenosti.

erikasadek
5. sep 2008

trixi , presne tak aj u mna ako sa clovek dokaze zmenit , ze? 😉

http://www.vertbaudet.fr/catalogues/statics/sta...

inak ja strasne rad objednavam u nich je tu vyborna kvalita a idu aj s modou 🙂

malena
autor
5. sep 2008

Upútalo ma, ked občas listujem v časopisoch, že detičky herečiek, či iných známych osobností, sú oblečené úplne jednoducho až skromne /teda až na pár výnimiek/.

Alebo, ako jedna veľka filmová hviezda oblieka svojmu malému synovi oblečenie zdedené po niekom z rodiny z dávnych čias, niektoré kúsky vyzerali naozaj z roku páne. 😀
Mne sa páči ten kontrast: mám na to, ale nech... nepodstatné, dieťa nie je manekýn zo žurnálu, a sú dôležitejšie veci predsa 😉

sirinka
6. sep 2008

no ja sa zase snazim zladit s malou, ked ma ona suknicku, tak aj ja, ked sportovo, tak obidve 😀 , tiez som niekedy nosila vysoke opatky, ale aj nizke topanky vedia byt paradne... rada sa pekne obliekam a aj teraz si davam zalezat.
cocodrillo mame zimny overal, perfektne makkucky a teplucky, u mna bola len spokojnost.

susik77
6. sep 2008

mne by zase prislo luto, ze budem mat dceru mozno 1x v zivote a mala by som ju obliekat len do starych handier 😝 ja si zase uzivam rada ju obliekam do peknych veciciek. Ona je fakt ako anjelicek, blondynka kucerave vlasky, modre oci 🙂 uplne si nas rodicov omotala 🙂 😎

susik77
6. sep 2008

malena: ja zase nepochopim, preco neobliect pekne svoje dieta ked na to mam? nemyslim, co najdrahsie, ale v ramci mojich moznosti a vkusne...ja sa rada pozriem na vyobliekane deticky, co Tebe na tom vadi? 😕

marlene
6. sep 2008

evaka,trixi,
presne k aj u nas 😉 decka maju plne skrine,hlavne mala,ked ju mam obliect tak vyberam dost dho muz,väcsinou nervozny,ale on nechape ze musi byt zladena od hlavy po päty 😀
a ja rychle nejake nohavice ,tricko a ide sa.cize deti a muz vymodeni a ja ako nejaka au pair povedla 😀 a ked idem na nakupy,tak sa vratim s oblecenim pre deti 😉
ale priznam sa ,ze do prace sa obliekam ako kedysi,to len ked sa vydame cela rodina niekam ja k nim akosi nepasujem 😔

marorlinko
6. sep 2008

mojmu este aj ponozky dam aby mu ladili k obleceniu aj tie plno nie len oblecenia,manzelk dakedy nechape,ze vkuse mu kupujem daco,ale ked ja neviem odolat a maly je taky krasny v tom, sebe tiez kupim, nemam rada vysoke podpatky citim sa divne a pri malom hmm to sa neda. niekedy u ani neviem co mu kupit,ked uz ma toho vela aale vsetko sa snazim vyuzit,aby mi potom nebolo luto,ze to nemal ani raz na sebe, stalo sa vam dakedy,ze ste raz kupili nejake oblecenie prevae dieta ktore sa vam pacilo a ked ste ho kupili prisli domov ,tak sa vam nepacilo a ostalo to len v skrini nove nepouzite? mne ano a potom ma to stvalo,ze co s tym, tak to nosil doma.

marorlinko
6. sep 2008

mna to nema preco stvat, moj maly ma dost oblecenia a su to aj znacky, to len na margo tvojho prispevku bolo este predtym, ale nechaj tak, ja sa tu nechcem hadat nemam dovod, skoda reci.

malena
autor
6. sep 2008

Susik, nevadí mi to, ja som sa chcela pozrieť na vec z iného uhla pohľadu, ved som aj písala, že aj ja dcérku rada občas parádim.
Hlavne ked niekam ideme, ale niekedy jej oblečiem, čo prvé schytím. Ja za tým všetkým módením vidím aj dosť stráveného času: vybrať tie veci, aby spolu jednotlivé kúsky ladili, aby som ja ladila s dieťatom, atd.
Ja na také zbytočnosti nemám čas. Na niektoré veci mám možno skôr názor ako vaši manželia 🙂

susik77
7. sep 2008

malena: no ved o tom to je: niektore mamicky to maju ako hobby-nakupit pekne vecicky detom a obliekat ich...nie je na tom nic zle...kazdeho bavi nieco ine 😉

piuska
10. nov 2013

Co jemmb a kde su fotky

hela1995
12. nov 2013

Nakupujte lacno a výhodne v Sports Direct. V on-line obchode Sports Direct nájdete športové, lifestylové značky Nike, Puma, Adidas za málo peňazí. Tovar až s 90% zľavou. Sports Direct – najlacnejší e-shop.
http://tidd.ly/3db32233