Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

sasenka
13. jún 2008

Kati, tie topanky "hned bezim kupit" uz len dievku porodit 😀 😀 😀 no sila je to, ale ved jasne, je to z USA 😖

evaka
13. jún 2008

Bubba, gumackujeme aj my a s tou obchadzanou kalouzou vam zavidim, moja chape zatial len to, ze do nej trreba vzdy skocit 😀 .

bubba
13. jún 2008

evaka,no ale my uz budeme mat dva rociky tak od slecinky sa to hadam da ocakavat 😀 😀 sa naucite aj vy neboj 😀

katy1979
14. jún 2008

tie topanky s podpadkami, no to je už sila. fuj. kebyže mám dceru tak sa ju snažím čo najdlhšie v jej živote držať na nízkych topánkach a nie to ešte na opatkoch.

prasiatko30
14. jún 2008

inak v usa staci pozriet tie ich slavne detske sutaze krasy a je to na zgrcanie 😖 - stavim sa ze tety mali velky uspech z ich podnikatelskym napadom 🙄 neviem ci ste videli film little miss sunshine - tam je to vcelku super skritizovane - tak milo a usmevne 🙂

katmi
14. jún 2008

caute kocky..
nasla som tuto temu cirou nahodou.. pridam moj nazor,ak sa nenahnevate. 😉
ja sa vam priznam, moja mala ma kopec veci od mojej kamaratky po jej dcerke..a vobec nerobim z toho ziadnu vedu.Aj tak si to male este neuvedomuje co ma oblecene a je mu to uplne jedno.Vecicky ucel splnia a nepotrebujem nato kupovat veci za tisice korun.. takze asi tak..

minitrouble
14. jún 2008

ahojte baby,
neda mi sa neozvat - tuna zakladelka diskusie a aj zopar dalsich mamiciek s "uzasnym" vkusom ako sa tu prejavuju a pohrdaju ostatnymi normalnymi mamickami co chcu mat deti pekne oblecene - zaujimave ze nemate albumy aby sme ten vas neskutocne dobry a dokonaly vkus videli - este ze sa zakladatelka diskusie chvali tym ze ocumuje cudzie deticky na fotkach a kritizuje ich matky...naozaj rada by som videla vase albumy a to co je teda podla vas to vkusne a dokonale - ale tam by uz asi hrozilo ze vas niekto skritizuje ze ano?
inak uz som si to viackrat vsimla v tychto temach a preto to pisem - ze baby co najviac nieco kritizuju zvacsa album nemaju - az mam pocit ze chcu len provokovat - ved sorry ale ani neviem kto to je ten co pise a ani si neviem urobit obraz ani nic 😉
mozno tieto moje slova vyzneli razne - ale uz dlhsie sa mi tento styl niektorych mamiciek nepaci - ze len to co maju oni je to spravne a urazaju druhych veci, nazory a vkus 🙂

katy1979
14. jún 2008

minitrouble ja si také veci vacsinou nevšímam alebo ich prehliadam.
pozri ak to niekomu vadí ako ostatné mamičky obliekajú svoje deti tak nech sa kludne pohorsuje ale je to každého osobná vec ako a do čoho bude obliekať či ako bude vychovávať svoje deti.
Tiež tu niekto postrehol, že načo je vlastne dobrá táto tema. no v podstate podla mna asi k ničomu.
len sa tu zopár ludí občas pozastaví že ako môžu deti nosiť značkové veci a podobne.
takže chce to klud. každý sme nejaký.
a my sa predsa uraziť nedáme však baby 😉

minitrouble
15. jún 2008

katy1979 - presne suhlasim s nazorom ze tento tip tem je uplne zbytocny a divim sa ze to admin hned nemaze 😉 ...ja tiez zvacsa tieto temy odignorujem - ale mne islo naozaj len o to poukazat na fakt ktory som si ozaj uz viackrat vsimla - ze najkritickejsie su tu baby ktore nemaju ziadne albumy a preto mi to pride trosku divne ze kritizuju ostatne a pritom ony sa hambia ukazat 😉..vzdy som brala ze toto forum je o tom aby si baby navzajom pomahali a tesili sa zo svojich drobcov - ja sem davam fotky lebo sa chcem s mojimi kamoskami z mojej temy podelit o radost zo svojho babatka a nie preto aby som ukazovala ze co moje dieta nosi/nenosi a pozeram si albumy len tych bab ktore poznam - cudzie neocumujem 🙂
ale asi moj prispevok vyznel raznejsie ako bol mysleny 😅

diddi
15. jún 2008

no konecne sa niekto ozval!!!...ja som pisala,ze tato tema je zbytocna, ale bolo mi povedane-napisane zakladatelkou nech ju ignorujem, tak som sa vtedy rozhodla,ze tu uz prispievat nebudem...ale minitrouble vdaka za to co si napisala, je to presne tak!!! ani album, ale kopa reci

sasenka
15. jún 2008

kočky, tak ak sa vam to zda zbytočna tema, tak sem nepíšte 😀 😀 😀
možno ma niekto pocit, že sa chce vyjadriť aj k takejto téme 😎

malena
autor
15. jún 2008

presne tak, vy tam vyššie, čo sem leziete, ked vám táto téma nevyhovuje, už som raz napísala, ked ste také úžasné, založte si lepšiu tému.
pokiaľ viem, existuje u nás demokracia a písať si môžme o čom chceme, nie? ak s tým máte problém, odsťahujte sa do Iranu a hotovo
ako napísala sasenka, chcela som sa k niečomu vyjadriť...a ked s tým máto problém tak sem nemusíte prispievať, nikto vás nenúti, však ?

malena
autor
15. jún 2008

čo sa týka albumu, už som chcela dávať fotky, ale nešlo mi, boli priveľké a zmenšovať to neviem,...ak by mi ich tam chcel niekto nainštalovať, budem rada a pošlem fotky e-mailom - dík

sasenka
15. jún 2008

Ja tu album tiež nemám, teda mam ale iba maleho ked s narodil, ešte v nemocke, mne sa zasa nechce so zmenšovaním zabávať 😖 A napriamo mi vezme iba fotky z mobilu a tie su nie take kvalitne.
Ale ked sa mi raz bude chcieť hodim sem fotky našej módnej ( a nie teplakovej) šou.

Ozi nenatrafili ste niekde na vecičky, čo su nie prečačkané, predražené, ale kvalitne a pohodlné? Podla možností nie Made in China samoš 😉

diddi
15. jún 2008

vsetko je made china...aj adidas, nike...vsetko okrem modnych navrharov

sasenka
15. jún 2008

ved prave 😠

sasenka
15. jún 2008

preto sa pýtam... lebo vysoliť 1500,- za topky aj tak Made in China ... no comment.
Ja kupujem Anthony a Richelieu, Herma... naše veci, ale tie nebývajú nejako pekne urobené - skor take jednoduchšie, niekedy mam dojem, že naši výrobcovia niekde zaspali 😒 , no a CHEROKEE v TESCO (ale to sa tiež šije v Číne). Objednávam aj cez net... ale radšej som, ked to vidím a možem si to chytiť, aspoň primerať.
Teraz som zhanala tzv. opalovačky a naši výrobcovia to proste nešijú 😢 takže mame z TESCA.

diddi
15. jún 2008

capacky som kupovala v C&A a v H&M, topanky som obzerala u Batu, v Humanicu, su ortopedicke...alebo v niektorych lekarnach, maju topanky z protetiky

sasenka
15. jún 2008

my mame zo Santé, ale tu rušili velkosklad, bol vypredaj po 50,- ortopedické topanky, super, sice nie su najmodernejšie, skor klasika, ale radšej budeme mať nožičky zdravé, ako pekné 😉
No a sandalky z ALTERO, vraj celo-kožené, ale ako ich okopol, tak vidno pod tou kožou látku 😖

C&A a H&M su super, ked su vypredaje, da sa nakúpiť uplne lacno a veci teda niečo aj vydržia aj su pekné, len škoda že preto vždy musím do Blavy alebo Ostravy. Otvorili nam v ZA MAX a ja čakam, že tam isto aspoň jedno bude a nie je 😠

evaka
16. jún 2008

minitroude, tato diskusia je o nazore, preto nemyslim ze by bola uplne zbytocna (nevravim, ze je svetovo dolezita). Par veci je tu ozaj na zamyslenie, zalezi na tom, kto sa zamysli a chce sa zamyslieť... Je to o tom, aby sme v snahe mat co najkrajsie deticky neublizovali im samotnym. Napr. ja som minuly tyzden kupila dcerke prekrasne balerinky, ale ma v nich slabo fixovanu nozku az sa jej vyzuvaju, lebo maju strih ako dospelacke!!!, tak napriek tomu ake su prenadherne, stoja v skrini a ona nosi proteticke. Nebudem predsa deformovat nozku vlastnemu dietatu len preto, aby bola v znackovom a ostatni nad nou hikali aka je krasna! Len nie kazda mama to chape takto, tak preco o tom nehovorit? To by bolo smutne, aby sme nepovedali co chceme, aby bolo vsetko len cierne a biele, ako si to vykreslila ty. Mimochodom, ani ja uz nerobim album, nemam cas totiz zmensovat foto, mozno ty pri 3mes. babatku este ano, ale moja mala spava hodku denne, som rada ze navarim 😀

bubba
16. jún 2008

evaka to si cchela zazartovat ked si napisala minitroude????? 😀 no ale aj tak som sa pobavila nech si to myslela ako chcela 😀 😀
malena aky mas program na prehliadanie obrazkov v PC?urcite by ti dakto poradil ako to zmensit...napr ja pouzivam
ACDSE a tam sa ti pro otvoreni kazdej foto objavi hore taka lista,das si "tools"tam je "resize"a podle toho aku mas velku fotku si to percentualne zaznacis ze kolko percent chces aby tam z toho originalu(velkosti)zostalo 😀 😀 az nepochopis posli mi fotky ja ti to kludne porobim to mam za 5 minut hotove 😉

sasenka
16. jún 2008

Evaka presne, ja niekedy žasnem, čo dokážu navrhari navrhnúť, vyrobcovia vyrobiť a prvorodičky kúpiť 😀

sakura77
16. jún 2008

a co hovorite na najnovsi modny hit-capacky s opatkom pre dievcatka vo veku 0-6mesiacov?skoro som odpadla ,ked som to dnes citala v novinach 😕 a obhajuju sa tym vraj ten opatok je makky ako plysak takze neublizi,no ale tak podla mna uz toto je moc

leva
17. jún 2008

No jedno je pravda,ze to dieta este vtedy nechodi,no ale ved to ani vyzerat dobre nemoze 😝 akurat tak dobre od veci,este k tomu korale na krk,kabelku po pazuchu,hrozneee.

lenocka6
17. jún 2008

Ahojte,
neda mi nepridat sa k vasmu rozhovoru. Ja si myslim, ze deticky by mali byt pekne oblecene, ale hlavne aj prakticky. Lebo tebe, ako mamicke bude potom luto, ked nejake adidas tricko skonci v kosi s cucoriedkovou skrvnou. Keby to bolo tricko napr. z Tesca, tak len mavnes rukou, mozno. Aj ked musim povedat, ze niektore veci su tam drahsie ako v znackovom obchode. Ja teda moje deticky obliekam hlavne prakticky, aby som sa nad kazdym flakom nemusela rozculovat a a nemusela rozmyslat ci ich pustit trebars do piesku sa pohrat, lebo budu spinave. Je pravda, ze sem tam im kupit aj znackovejsie veci, lebo zase viem, ze im dlhsie vydrzia, aj ked ich budem castejsie prat.
Takyto moj nazor.

marorlinko
26. jún 2008

aj mne sa skor pacia veci pre mojho maleho take ako pre dospelich, neviem,ale mne sa s macikmi a pod nepacia, rada kombinujem farby a ak sa mi daco nepaci nejake oblecenie, tak to malemu ani neobleciem, rovnako je to somnou, kazdy ma svoj vkus,ale male dievcatko na podpatkou, tak to teda ja nemusim, zda sa mi to prehnane a nepohodlne pre to dieta, nemyslim si,ze nozka takeho maleho dievcatko ci chodidlo je na taku zataz pripravene, mojmu davam obuv taku aby sa citil pohodlne a zaroven aby mu to neznizilo chodidlo.

evuliki
26. jún 2008

Caves zenske 😀 Neda sa mi nepridat,ved som tiez holka a ako skoro kazdu,aj mna moda zaujima 😀 Mam doma babulku a snazim sa ju pekne obliekat.Pekne,ale hlavne prakticky.Ked som bola tehotna,nakupila som pre nu strasne vela veci,ale nakolko som az na nej zistila,co je jej pohodlne a co nie,tak som jej satnik poriadne zredukovala.Teraz,ked som v obchode a nieco sa mi zapaci,skontrolujem,ci je to 100% bavlna,ci ju to nebude tlacit.....ALe aj tak si myslim,ze kazda maminka oblieka svoje dietatko pekne,ved ja som este ani nevidela skaredo oblecene babo.....Teda ked neratam tie "modne vystrelky"..... Inak mi to je jedno,nech si kazdy oblieka,co sa mu paci 😵

sasenka
26. jún 2008

Evuliki, no ved práve, pri 1. dieťati nevieš, čo a ako, kopa veci sa nakúpi fakt zbytočne. Preto som toto napísala " ja niekedy žasnem, čo dokážu navrhari navrhnúť, vyrobcovia vyrobiť a prvorodičky kúpiť". Lebo su fakt veci v obchodoch, pre male deti nenositelné, nie že škaredé, ale nepohodlné.
Mne radila kamoška, čo už babo mala, aby som si kupila veci fakt len na 1. mesiac, lebo neviem ani ake babo sa narodí, ani ake počasie bude, ako rýchlo narastie... Inak väčšinu vecí, čo mi nakupili bezdetné kamarátky deti nemali ani raz, alebo iba raz, aby to aspoň vyskúšali. 😒 😒 😒
ja už teraz kamarátkam, ked ideme pozrieť prírastok donesiem radšej korunky, alebo balík plienok a nejakú dobru detsku kozmetiku, hračky - ved každy ma svoj vkus.

bublinkajasminka
29. jún 2008

kočky viete mi poradiť obchod NKD v rakúsku kde sa nachádza??