Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

diddi
30. máj 2008

pekne oblecenie neznamena sexy oblecenie...alebo mas iny nazor???...potom je to o vkuse,urcite nebudem obliekat deti do vreca od zemiakov, aby si ich nikto nevsimol

marlene
30. máj 2008

tak ja asi patrim k tym mamam co si deti vymodia 🙂 aj moja mama sa vzdy snazila,aby som bola pekne a moderne oblecena,a mne to ostalo.moje deti maju skrine plne oblecenia ,rada nakupujem hlavne pre malu a dost si natom zakladam aby bola vzdy pekne a vkusne oblecena,aby jej vsetko spolu ladilo a je mi jedno ci je to doma,v jasliach alebo na piesku.takisto aj syn a nemam fakt pocit zeby som sa nejako predvadzala ,co vseko mozeme detom kupit,mna to tesi ked sa na ne pozriem a su ako z modneho zurnalu 😉

lencici
30. máj 2008

Neviem nadčím sa tu naťahujete...Je rozdiel medzi sexi oblečením a moderným oblečením. Ja si tež rada malú parádim 🙂

malena
autor
30. máj 2008

mám dojem že niektoré holky ste dosť nechápavé, alebo len nechcete rozumieť, ...a lencici to pomenovala: je rozdiel medzi sexi oblečením a moderným oblečením.
Takže aj ja mám malú dcérku, ktorú rada pekne oblečiem, má takisto plno hábov, až si hovorím, aby som toľko neprehánala, tiež sa vytešujem, ked je k "žožraniu".
Zaráža ma však to, ked vidím niekde malé dievčatká oblečené ako -nástky, ktoré nosia super trendy veci. Ale malé dievčatká v tom vyzerajú tak nejako smiešne, je akoby vidieť snahu ich mám, aby upútavali pozornosť alebo čo. Pozrite si napr niektoré fotoalbumy na MMB.
Alebo aj také dievčatá okolo 10,12 rokov, ktoré sa maľujú, vidím to v okolí, a niektoré sú priamo zmachlené,...
Nie že by som snad kvôli tomu nespávala, to že som sem napísala bol náhly popud, ale problém bude asi inde:
naša konzumná spoločnosť a jej hodnoty.

ivankaalenka
30. máj 2008

Ja si malu obliekam pohodlne ale myslim, ze pekne. Ale nikdy, nikdy by som ju nenechala trpet zimou, alebo dat nieco vyzyvave, nepohodlne. A nechcem nikoho odsudzovat, ale z takych matiek mi je tazko.

cicushka
30. máj 2008

malena) no niektore maminy su radi, ked putaju pozornost...a co je na tom?

dadulka19
30. máj 2008

no v poslednej dobe som si všimla na malých školáčkach topánky s opätkami.Jasne,že také chcela aj dcérka,ale také jej ani náhodou nekúpim.A nepáči sa mi,ak sú deti oblečené tak,že vďaka oblečeniu vyzerajú staršie 😝 .Dcéra má spolužiačku,čo ešte aj do škôlky chodila oblečená ako dospelácka zmenšenina.Ani to neviem riadne opísať,ale často ma to zaráža 😖 a nevyzerá,že by to bolo pohodlné pre dieťa...

ivankaalenka
30. máj 2008

cicushka, ale niektore to robia na ukor deti, ktore su bezmocne, nechapes?

diddi
30. máj 2008

myslim, ze taketo sexi oblecko sa netyka babätiek, ale starsich dievcatiek...ani som nevidela v predaji vyzyvave a sexi oblecenie cislo 56-92...vy ano?

cicushka
30. máj 2008

ivanka) reagujem iba na toto:

malena • 1d • Včera o 22:17
- obliekanie malých detí ako vymodené sexy bárbiny je jednoducho pretrčanie a exhibovanie sa mamičiek

malena
autor
30. máj 2008

u nás v predaji nie sú asi zatial také veci, je to skôr dovoz zo zahraničia a videla som také prvky na oblečení okolo 80, že som odpadávala
pamätám si, ked som bola u UK v rodine, išli na nejakú slávnosť /do starobinca, kde dali svoju babku, aby mali klud/ a dievčatka vo veku 4 a 7 rokov ked obliekli,... myslela som, že žartujú,... jedna mala čierne trblietavé priesvitné tričko - jedno plece holé a k tomu taká minisukna, to druhé dievčatko si už nepamätám, ale to vyzeralo šialene, taká zmes nevinnosti, vyzývavosti a vulgárnosti.
Najhoršie je, že u niektorých mužov to môže zatemniť mozog,... v prípade normálneho oblečenia by to také reakcie nevyvolalo.
Podľa mna deti /tie malé/ by mali zostať detmi aj v oblečení, kam sa zase ponáhľame? Ved všetko má svoj čas.

emjee
30. máj 2008

mna pri tejto diskusii napadla scena z panelaku - ked blicharova kupila vnucke cierne dupacky 😝 😀

malena
autor
30. máj 2008

...chcela som povedať, že si už nepamätám dopodrobna čo mala oblečené, ale za niektoré kúsky v ich skriniach by sa nemusela hanbiť ani striptízová tanečnica
Inak UK to samostatná kapitola,...často som si v duchu hovorila: " čo to oni majú v hlave?" ale podotýkam, že len určitá časť ľudí. Ale strata súdnosti je tam celkom bežná diagnóza. 😨 😉

malena
autor
30. máj 2008

emjee 😀 škoda že som to nevidela 🙂 , čierny humor 😉 ten mám zbožnujem

katka27
30. máj 2008

vsak kazda obliekame seba i svoje deti podla svojho vkusu a toho co penazenka dovoli, preco vam to vadi?

deni80
1. jún 2008

Ja si osobne myslim, ze tato tema a jej podobne vznikaju len z potreby ohovarania ci zavisti. Nech si kazdy oblieka svoje vlastne dieta ako uzna za vhodne.

malena
autor
2. jún 2008

podla seba súdim teba
aké ohováranie či závisť, to si musela dlho rozmýšlať, aby z teba vypadla taká perla? kto tu závidí? môžme sa baviť snád o hocičom, nie?, vyjadriť svoj názor,súhladný či menej, nikto nikoho nežaluje ani nič podobné,
kludne si založ nejakú osvietenejšiu tému, keď si taká dokonala.

deni80
3. jún 2008

😀

k.a.t.k.a.
3. jún 2008

😀 😀 a u mňa je vrchol nevkusu ked vidim 1-2-3 ročné deti oblečené v 3metrových dupačkách, už len ked to vidím visieť na vešiaku v obchode mi je k zblytí a nie to ešte na dieťati ..

monkula
3. jún 2008

katka, súhlas... v dupačkách sú zlaté novorodeniatka ,ale nie batoliace sa deti...
Ja malú teraz neparádim ,pretože je hneď zarýpaná až za ušami ,ale ako miminko, bola vymódená, pretože som dostala plno vecí od švagrinky, ktorá žiej v Londýne...

mata79
3. jún 2008

Neviem, ci mi nieco uslo, ale toto je diskusne forum. Preco sa niekomu nepaci, ze ten druhy ma iny nazor? Tu nejde o to, ktory prispevok vyhra......
Ved stale plati, co clovek, to nazor, kolko ludi, tolko chuti.........
☹ ☹ ☹ ☹ ☹

deni80
4. jún 2008

To bol zase moj nazor....taketo temy skoncia vzdy rovnako, dotahovanim sa....
A mozno ti pedofili a uchylaci si tie sexi vymodene batoliatka ani nevsimnu, pretoze ich vzrusuju prave tie sladucke a nevinne deticky...
A mimochodom to bolo rypnutie na rozprudenie debaty...( malena ved tak to mas rada, no nie?! )

sasiki
4. jún 2008

Každá mama obleika svoje dieťa podľa svojho vkusu a stavu peňaženky 😀 😀 😀
Možno žijem v zapadákove - asi žijem (na dedine), ale ja som sa tu so sexy oblečkom pre malé deti nestretla.
Ako je to v UK, neviem, u nás také niečo nevidno. Zatiaľ. No a čo sa týka líčenia, tiež sa mi nepáči 10 ročné dievča s detskou tvárou a výrazom, ktoré upútava čiernou linkou. Na to má ale svojich rodičov, ja to svojej dcére nedovolím. 😎 Dúfam, že chápete môj názor a len ho prečítate 😉

cervena_ciapocka
4. jún 2008

Myslim, ze zakladatelka temy nechcela kritizovat moderne obliekanie, ale akor chcela upozornit na to, aby to oblecenie nebolo len moderne, ale zaroven pre deticky pohodlne, zdrave a prakticke. A niektore mamicky prave na toto zabudaju.
Tiez sa mi nepaci niektore klasicke detske oblecenie a davam prednost niecomu modernejsiemu, ale ako som uz napisala deticky by mali byt oblecene predovsetkym prakticky zaroven pohodlne a zaroven moderne. A pri mnozstve detskych veci dnes sa to da. A aj bez toho aby to niekoho pohorsovalo.

A co sa tyka oblecenia starsich deti, videla som 12 rocne dievca s takym vystrihom, ze jej bolo vidiet cele prsia (ktore by jej nejedna zena zavidela) a kompletne nalicena. Tak toto je podla mna strasne silna provokacia, hlavne pre slabsie povahy chlapov a uchylakov.

luculka
4. jún 2008

tak ja si tiez myslim ze kazdý nech si oblieka svoje babo ako chce,,,,a kto chce,,,nech si kludne dáva strikované ciapocky...svetrícky a ponozticky,,,,, 😅

simonko
4. jún 2008

toto je trosku divna tema nie?
oblecenie je,bude,bolo...dikutabilne,pretoze kazdy sme iny,takze kazdemu nieco vyhovuje...aj nevyhovuje
mozem si kupit servene tricko a iny si ho kupit nemusi,lebo nema rad cervenu,nie?
podla mna je uplne jedno ci je tricko s nasivkou,nazehlovackou,kockovane,bodkovane,alebo jednofarebne...podla mna ide o to,ze je!hreje,kryje pred slnkom a tak...
a malym detom je uplne jedno ci maju strikovany svetrik po starsom surodencovi alebo znackovu mikinu...tu ide skor o to,na co rodic ma a na co sa citi...ale nemyslim ze by sme mali niekoho krytizovat za to ze obliekol dievcatko leginy a minisuknu,ak je to dievcatko zjavne spokojne...
vkus ci nevkus je pojem velmi relativny,takisto ako u dospelych,kazdy mame svoje hranice,ale nebudeme predsa odsudovat tych ktory ich maju ine ako ja,nie je to trosku nelogicke?cela tato tema mi pripada dost zbytocna,riesit take veci ako je moda a obliekanie deti...su aj podstatnejsia veci...
ked som sla pozriet do temy,tak som teda cakala nieco ine...skor som cakala ze tu budu nejake modne vystrelky,co nove vymysleli,alebo nieco podobne...od navrharov,na pobavanie a tak...
ale cele je to:aha,pozri co ma na sebe,preboha...
a to je uplne jedno,nie?nie je ovela dolezitejsie co ma v sebe?ako a k comu je dieta vedene?

ilijanka
4. jún 2008

ahojte, ja v podstate oblečenie iných detí neriešim, ale čo mi príde čudné, keď má ročné dieťa na sebe zlatú retiazku alebo náramok- mne to pripadá, že to je už prehnané

simonko
4. jún 2008

ked si rodicia myslia ze je to v poho,tak to pre ostatnych tak musi byt...
chapete co tym myslim?
ak sa neboja ze si tym nejask ublizi,alebo nieco podobne...tak nech ju ma...to dieta z toho aj tak nic nema,lebo tomu nerozumie,a rodicia mali dovod na to aby mu ju zalozili,aky?tak to je uz ich vec...

mata79
5. jún 2008

Simonko, ved su aj ine diskutabilne temy....niektore zeny sa nemaju potrebu malovat, druhe bez namalovanych mihalnic nevydu z domu, niektore maminy davaju detom papat vsetko este pred rokom a veselo ohrievaju v mikrovlnke, ine si davaju velky pozor, co a kedy dat dietatku.....

Nikto nema pravo niekoho odsudit a povedat, toto je dobre a toto nie, lebo kazdy ma pravo na svoju pravdu. Musime vediet respektovat aj ine nazory a nesnazit sa vnutit niekomu ten svoj.

A suhlasim s tebou, ze (aspon pre mna) je dolezite, co clovek ma v sebe, nie na sebe a v akom kociku sa vozi. A chcela by som to naucit aj moje deti.

grettka
5. jún 2008

ja som si vsimla dve veci, skor by som ich oznacila za neprakticke ...a to su babatkovske rifle... minule som ich pozerala v obchode, uzulinke, ved to musi v pase tlacit, nezdali sa mi pre babetko pohodlne...
A druhy postreh, moja 6 rocna neterka mala v zime moderne bedrace a modernu vetrovku do pasa... a pistala, ze je jej zima... stale sa ju snazila stahovat pod zadok, ale mila bundicka sa jej vytahovala stale hore... takze toto by som oznacila za dost neprakticke...