Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

melory
21. máj 2008

😵 😵 😵 kazdy podla gusta a aka matka taka katka.

cicushka
21. máj 2008

ale vsak ved to je zlate 😵 😵 😵

kazdy nech si oblieka ako chce

magda22
21. máj 2008

ahoj,
ja mam na to taky isty nazor, a je mi smutno, ze sa dnes take handry pre deti predavaju, v podstate su to skoro vsetko zmenseniny toho, co nosime my, a skutocne mile detske oblecenie malokedy najdem

melory
21. máj 2008

😵 😵 😵 nie kazde dita vyzera v tych veciach ako modelka...to mas ako s ludmi 😵 😵 😵

cicushka
21. máj 2008

melory, cize aj ja som potom trapna, ked je moje dieta v tom trapne 😀 😀 😀
mada22) ale najdes, vela...

melory
21. máj 2008

baby ruku na srdce...pozrite sa lepsie na tie veci...to by som si na seba ozaj nedala. 😀

cicuska to si napisala ty!!!....mne to skor pride ako ze co sa paci tebe v tom sa ti paci oblecene tvoje dieta

cicushka
21. máj 2008

melory) ale jasne...mne to je hlavne jedno, co si myslia ostatny...ale aby ste si teraz nemysleli, ze nellu nejak obliekam a cackam...len sa mi to paci 😉 ale som moc leniva, ju do toho navliekat.

sikulka_wien
21. máj 2008

Hmm, kazdy sa oblieka a oblieka svoje dieta ci rodinnych prislusnikov podla svojho vkusu. Ci to uz zavisi od penazenky, pohodlia alebo sikovnosti kombinovat. A samozrejme co nam ponuka trh. No a ci je to gycove alebo nie je tazke posudit. 🙂 Jedno pravidlo plati vsade: Co sa jednemu paci, drukemu sa nemusi a tretiemu sa to zda prehnane.

lindda
22. máj 2008

Ja som rada ked je Ninko ako s katalogu po maminke 😀 nejdes aj pekne vyslovene detske oblecenie a aj modelkovske je len na mamicke ako to citi 🙂

magg
22. máj 2008

😀 Mna tiez minuly rok v hlbokej jeseni zarazil pohlad na dievcatko v skratenej bundicke, z pod ktorej vykukal tenucky az priehladny natelnicek a k tomu bedrove riflicky. Nic to, ze sa asi dvojrocne dievcatko triaslo od zimy, mamicka bola zjavne vytesena, ze ma "trendy" dcerku 😅
Nepopieram, ze sa mi pacia niektore aj modernejsie kusky detskeho oblecenia, ale podla mna to tiez netreba prehanat, moja drobulka v tom vyzera pomerne komicky , kedze je naozaj malicka na svoj vek (tak ako ja, tiez som pomerne modne obmedzena 😀 )takze sa snazim kombinovat veci tak, aby som ju v konecnom dosledku nezosmiesnila. Tiez je pravda, ze stylove oblecenie pre deti je na Slovensku prehnane drahe, takze sa mi zda zbytocne vyhodit 1500 a viac sk za nohavice alebo satky, ktore si oblecie mozno trikrat.

sakura77
22. máj 2008

nuz,to je fakt "kazdeho vec",kazdemu sa paci nieco ine,mne sa velmi paci ked je kiko zladeny s ocinom 🙂
a napriklad sa mi nepacia vyruzovene vybarbinkovane vymaslickovane dievcatka-aj ked viem ze vacsine sa to paci,aj ked ktovie,ked budem mat dievcatko?mozno to aj na mna pride 🙂
no proste kolko ludi,tolko chuti,kto na to ma nech oblieka znackove a kto nie aj lacno sa da pekne

junovka
22. máj 2008

to nic baby, ked sme boli na dovolenke pri mori, tak som videla male dievcatko , asi 2-rocne a malo tanga plavky 😲 🤐 😀

milhaus
22. máj 2008

junovka tanga plavky nenosim ani ja tak určite by som to malej nedala a niekto to už s tou modou prehana, mne osobne je zima ked mam bundu do pasa tak ani dcere by som nedala ale ona je pekna vo všetkom, berem veci hlavne z mimibazaru a nie prilis drahe, ved z toho rychlo vyrastie a obnosene veci neznamena že nie su ako nove

andy.a
22. máj 2008

Júnovka,tangáče ?? 😕 😕 😕 😀 😀 😀
chúďa dieťa 😒

miskinadamko
22. máj 2008

moj nazor je taky ze pokial to je tomu dietatku pohodlne ,nijako mu to neskodi tak preco nie? samozrejme nemyslim tym tie tangace 😀 ,a kto na to ma tak nech si to kupuje,kazdy podla svojich mozností 🙂

bihan
22. máj 2008

Nikdy by som z mojej dcéry neurobila to, čo sa dá vidieť v Amerike počas kadejakých Little Miss súťaží, ale tak isto neznášam dupačky, čipkované zavinovačky a cukrové nariasené rukávy, tak do toho malú jednoducho neobliekam. Keď niekam ideme, tak jej oblečiem šatočky, jeany s blúzkou, topánočky.. Tak isto by som sa mohla zamýšľať nad inými deťmi, ktoré majú na sebe niečo iné, ale je mi to srdečne jedno, kým oblečenie chráni proti počasiu.

Júnovka, tanga plavky sú fakt husté 😲

junovka
22. máj 2008

...tiez ma to sokovalo a aj manzel len krutil neveriacky hlavou 😀 😀

prasiatko30
22. máj 2008

mne sa pacia stale viac klasicke veci pre deti - proste take co sme este aj my hadam nosili a pre male babenky ruzove a pre malych curumbelov slabomodrucke - nie zbytocne vycackane ale pekne - len to ide strasne do penazi takto obliekat deti - a to zase nie som ochotna za to davat. tiez sa mi velmi nepacia tie kopie dospelackych veci - teda poslednych modnych vykrikov (leginy, kratka volanova sukna, volanove tricko a co ja viem co este) ale tiez nemusim mickey a minie mouse, kadejake tricka s napismi a prizehlovackami - to musi byt fakt nieco decentne aby som to obliekla malej. skor som za jednoduche satiny skor aby ta latka bola pekna a pekny strih. a co vonkoncom nemusim su riflove veci pre malinke deti - minule sme zdedili po svagrinej riflovu suknicku a ja som nebola schopna ju dcere obliect - vsak je tolko krasnych veci pre takych drobcov, este budu mat cas parit sa len v rifliach - ked zacne krpana rozhodovat o tom co chce a nechce si obliect tak ju asi z riflov nevyzleciem a preto zatial sa dzinsovemu obleceniu vyhybam.

skolara
22. máj 2008

Ja ked som bola v USA tak ma najviac hnevalo ze predavaju normalne sexy veci pre 5,6,7,8 rocne dievcatka a potom sa cuduju ze je tolko uchylakov 😝 😔 😅
Take male dievcatka nemaju mat kratulinucku suknicku a mini tricko alebo dokonca cipkovanu nocnu kosielku zo satenu 😅 🙄
Ved je to na hlavu postavene.
Ja mojej malickej nedavam ani rifle skor bavlnene teplacky na gumucky aby sa citila pohodlnne.A aj take teplacky vyrabaju super zlatunke a babatko sa citi pohodlnne.
Neobliekam jej nic co i len trosku vyzera nepohodlnne. 😉 🙂

lyongirl
22. máj 2008

tak sa pridám, neviem, čo je prehnané oblečenie, ale páči sa mi, ak je malý moderný, to znamená, že nosí rifle na traky, drigovice, teplákové súpravy a pod. Zháňam aj maskáče, to je na malých špuntoch super. Ale zas nechodíme nejak v značkovom, veci má z klasických obchodov a hlavne Tesca. Ako písala bihan, nepáčia sa mi detičky v dupačkách, aj keď malý ich nosil, ale to znesiem tak do 3 mesiacov, vačšie deti sú v tom smiešne 😉 , nepáčia sa mi ružovučké a volánikové bábiky, mám rada jednoduchosť. A aj keď chodí malý moderný, rifle do pása som mu nikdy neobliekla, lebo len čo si sadol, mal ich zaborené v tom bacuľkatom brušku a nemohla som sa na to pozerať, takže ani krátke bundičky a pod. veci nemáme. Obliekam ho pohodlne a pravdu povediac, do takých vecí, v ktorých sa cítim pohodlne ja, takže asi platí, ako písala melory, že aká matka, taká katka, aj keď ja sa v rifloch do pása cítim dobre 😉

malena
autor
22. máj 2008

K tým úchylákom, ked som bola v zahraničí, bola zrovna veľká diskusia na túto tému, že mamičky obliekajú sexy už malé dievčatká.
Bola tam na jednej strane mama s normálne oblečenou asi 10-ročnou dievčinou a druhá s takou vymódenou sexi tiež asi 10-ročnou dievčinou s namalovanou pusou. Prizvaný bol psychológ, ktorý jednoznačné odmietol takéto fintenie detičiek, ....povedal, že vyzerajú akosi dospelejšie, a stávajú sa výzvou pre chlapov, ... o exhibovaní matie týchto dievčat, atd
Tiež si myslím, že také dievčatá sú už od mala vedené k tomu, že handry, šminky, zrkladlo rovná sa najdôležitejšia vec v živote, k povrchnému spôsobu života. Je to jednoducho od tých matiek hlúpe.

zuzkaprofant
22. máj 2008

nahodou mne sa to paci ja ked budem mat dievcatko tak jasna vec ze bude vymodene a oblecene v rovnakej farbe ako ja 😀 😀 😀 mne sa to paci , jasne ze uz jej nedam cipkovane spodne pradlo ked bude mat 3 roky 😀 😀 ale preco nie ju obliect moderne jasne ze nie kratka bunda v zime to nebude moct nosit ani ked bude mat 18r. 😀 ale ked je to moderne a funkcne preco nie 😉

xxmargaretka
22. máj 2008

ahoj..
podla mna kazdy nech si oblieka tak ako sa jemu paci..
leginky a suknicku by som nedala,ale leginky a tuniku ano sak leginky su pohodlne,elastycke,netlacia a tunika zakryje plienocku co v leginkach obzvlast vidno..
to,ze nieco v obchode stoji 1000 a viac neznamena,ze sa to neda zohnat aj nove za polovicu-slovensko je drahe a vecicky z druhej ruky su zvecsa tiez super..

xxmargaretka
22. máj 2008

P.S. moja anna si uz teraz vybera,ze co si oblecie a niekedy to dopadne naozaj katastrofalne,ale ked si to vybrala a je spokojna tak ju necham..
v zime rozhodne oteplovacky a bundu v lete sa da fintit..

diddi
22. máj 2008

mne sa to paci ked su deticky takto oblecene, aj ja tak moje dvojicky obliekam a vobec nemam pocit,ze robim nieco zle

malena
autor
22. máj 2008

ako takto?
Je samozrejmé, že chceme svoje detičky pekne obliekať aj módne, aj vyfintiť, tu ide o to, aby nevyzerali už malé dievčatká zvodne, sexy,s tangami na zadku, namalované,atd...
Robiť niečo zlé? Nie pravdaže, nepôjdete do vezenia, ale možno takýmto spôsobom robíte zle pre svoje dieťa.

magg
23. máj 2008

ja si tiez myslim, ze tato tema nie je o modernom obliekani deti ,ale o prehanani. Ved kazda matka chce svoje dieta vyparadit - to je podla mna normalne, a je v pohode ked sa aj spolu zladia. Ked sme boli minuly rok na svadbe, usila som dcerke saty z tej istej latky ako sebe (samozrejme iny strih) a manzelovi este kravatu - takze rodinka uzasnych 😀
Len naozaj niektore veci su prehnane odvazne, napr z USA doniesla kamaratka neterke trojuholnikove plavky, no naco je to dvojrocnemu dievcatku? Vyzera to podla mna ovela provokativnejsie ako ked by mala holy hrudnicek a zda sa mi to aj nebezpecne, lebo take dievcatko si pri hre moze zatiahnut snurku okolo krku a uskrtit sa.

diddi
28. máj 2008

malena, takto znamena, tak ako si ja obliekam svoje dievcatka...je to na matke a jej vkuse a taktiez na jej blbosti, ak si dieta oblecie do tangacov...a nemyslim si,ze robim zle pre svoje deti, ked ich pekne obliekam

mata79
29. máj 2008

Pridavam sa aj ja k tejto teme, lebo dnes sme boli v parku a boli tam deti zo skolky, alebo zo skoly, take male slecny a u dvoch sme videli sandalky na opatkoch.
Nebudem sa vyjadrovat o vkuse, je mi to tiez srdecne jedno, ale s kamoskou sme skonstatovali, ze nechceme byt ako nase mamy.
Mna osobne mama obliekala do vysivanych saticiek, a ked som chodila do skoly, kupovala mi dospelacke veci a topanky. Velmi som zavidela spoluziackam, co nosili rifle a tenisky. Toho som sa dockala az na strednej skole, ked som si nejake korunky vedela zarobit a aj minut.
Ale dostavam sa k podstate,ze budem dietatu hlavne obliekat pohodlne veci. Ziadne trpitelske topanocky, aj ked su moderne, ale hlavne, nech je to volne, vzdusne a nech sa mi v tom dieta dobre citi a nema vycitky, ze si niekam sadlo a ja ho za to vyhresim.
Beriem oblecenie ako spotrebny tovar. Nech oblecenie sluzi nam, nie my mode a obleceniu. 😎

malena
autor
29. máj 2008

- obliekanie malých detí ako vymodené sexy bárbiny je jednoducho pretrčanie a exhibovanie sa mamičiek