Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

milhaus
24. júl 2008

ja ju najradšej obliekam do tričiek a kratas a nohavic alebo teplak a na hlavu šiltovku
mam rada sama sportovu eleganciu

sasenka
24. júl 2008

Kočky, čo mate dievčatká, divam sa do profilov, že mate tak do 2 rokov. Naša tiež chodila normálne aj v modrom, elenom, krémovom... kym nedošla do školky, začala sa porovnávať a odvtedy vždy rano mrkne či " to má súpravu" teda či to spolu ladí. Aj som rada, lebo viem, že sa mi nedooblieka ako indián, ked sa začne obliekať sama. Asi to ma v povahe, že si neoblečie niečo, čo spolu farebne neladí 😉
Ale inak nosí všetko možné, podla príležitosti aj slušácke veci (na koncerty, spoločenské udalosti), do školy rifle a tričko+ mikinu alebo bundu, na hranie tepláky, v lete bavlnené šatky alebo 3/4-ťáky ... uplne normálka. Nechodí nejaká vyfintená, kupujeme aj v sekáči, ale ma aj značkove veci - napr. tenisky kupjeme ADIDAS - kvoli kvalite, mame to overené, že vydržia + k tomu jedny obyčajné. Ale nevediem ju k tomu, že neznačkove oblečko je "od veci".

No a mlý ma par pekných veci, aj riflíky frajerské, ale to ma tak do kočíka na nedelu. Ked ideme von, tak staršie rifle, alebo teplákovky - ale dbam na to, aby to neboli čínacke, alebo tie, čo sa hned vyťahajú kolená 😖

malena
autor
24. júl 2008

Milé dievčatá,
tepláčky, súpravky,maskáče, ružové šaty, kvalitné veci, značkové veci,....všetko je super, a tiež je jasné, že mamičky radi obliekajú svoje detúrence čo najkrajšie a v rámci svojich možností.

Založenie tejto témy bola spontánna reakcia, keď som videla niektoré malé dievčatká poobliekané sexy a vyzývavo. Pravdaže nemám právo nikomu rozkazovať ako má svoje dieťa obliekať, a preto som prišla sem zistiť či si aj niekto iný všimol takéto veci.

Napr. jedno dievčatko u nás, má 11 rokov, prišlo sa pohrať s mojou malou,...no a mala také tričko, kde padajú krátke rukávky na ramena a plecia zostanú holé. Tu ide najmä o to, že chlapi potom považujú už také mladé dievčatká ako objekt, o ktorom si myslí, že sa ho snaží svojim zjavom zaujať. V takom to zmysle sa vyjadrujú psychologovia.
O to mi išlo v mojej téme,... 🙂

bubba
24. júl 2008

ahaaaaaaaaaa tak po siedmych stranach si konecne napisala o co ti vlastne ide no vies,nememu ani vlastna mater nerozumie....nooooo jasne ze som videla takto chodit dievcatka poobliekane kratke tricka suknicky atd...tot u susedov mame parik 8,10 sestry ktore su presny priklad toho co popisujes....no ale ked som bola v britanii to bolo strasne.toto u nas je aspon zatial take relativne mile...ale tam...akoze tigrie elastaky a cizmy na vys.opatku priesvitne topy a podobne...a potom sa cudovali aku vysoku pedofiliu maju zaznamenanu len v okoli londyna 😠 ked toto matky dovolia svojim detom.....proste otras..

ako mne osobne sa to tiez nepaci ze takto chodia dievcata poobliekane ale co s tym narobime ked ta moja vyrastie a bude sa chciet podobne obliekat so svojimi vrstovnickami hadam ju nebudem navliekat do teplakov,ktore mam teraz tak v oblube 😀 😀

sirinka
24. júl 2008

no ta 11 rocna uz asi nebude batoliatko... 😅 😉

malena
autor
24. júl 2008

ale bubba, ak si si prečítala všetky príspevky od začiatku, musela si pochopiť, že o to mi šlo, že sa mi zdá prehnané, ked sa už veľmi mladé dievčatká cca od 2-14 rokov obliekajú provokatívne, maľujú sa, atd

tým všetkým mätú mužov, ktorým sa bohužial zvykne v odkrviť mozog a....stáva sa potom všeličo,

Inak v Anglicku som istý čas strávila a veru to bolo niečo, videla som tak zmalované už 10-14 -ročné dievčatá,...
🙄 normálne som strácala reč,...

malena
autor
24. júl 2008

sirinka,
ale z toho batoliatka tá 11-ročná raz bude 😉

bubba
24. júl 2008

malenka a preco sa tema potom vola vymodene batoliatka 😀 😀 ja som citala skoro vsetko a stale som mala pocit ze sa bavime o detoch ktore este obliekaju maminy 😀 😀 no a v tom alnglicku to brali akoze,ked oni chudatka musia nosit stale uniformu tak nech sa aspon potom vyblaznia a daju si na seba co chcu 😝 akoze chore no ale co uz....ani u nas to uz nevyzera lepsie decka dospievaju skor sak taka 10 rocna dievcinka ma vacsie poprsie ako ja 😅 😅 no a co sa bude obliekat ako nejaka hanblivka ked ma co ukazat 😅 😅

sasenka
25. júl 2008

no moja kočka ma 7 a niekedy mam fakt problem s oblečením, teda s kupovaním oblečenia... Ona nosí už velkosť 140 (to je na 9-10 rokov) je najvyššia z triedy, take tak...
Noa minule som obiehala obchody, chcela som jej nejaké veci do školy a normalne v tej velkosti všetko z toho štýlu ako píišete - zmenšeniny uleteného dospeláckeho oblečenia - priesvitné tričká, topíky, sačká, bedrové rifle.... ja neviem kto toto šije a navrhuje 😠 Bola som v CaA, HaM, TAKKO, ReSERVED,TESCO-CHEROKEE.... všetko to isté... pritom do vel 122/128 mali take milé vecičky... Ja neviem kde budeme kupovať, asi začnem šiť 😀 😀 😀
Bez ohladu na to, že je to pre deti absolútne nevkusné, nepraktické, ved to už ide o zdravie! Ako može školopovinne decko nosiť bedráky a krátke triko - a kríže holé??? Robím v škole, decka tak chodia a na jar všetky kočky problemy s obličkami, chrbticami... 😖

marorlinko
25. júl 2008

sama tiez zijem v uk a nielen ze su zmalovane ,ale uz mnohe ako 12rocne su tehotne,14rocne maju uz aj 2deti a to sa stava vo vacsine v socialnych rodinach,kde vychova deti im nic nehovori,iba vreskot,alkohol atd. ja ked tuna vidim male deti nevraviac,ze je chladno a oni ani ponozky nemaju na nohach,lahko oblecene a to su aj normalne rodiny, dievcatka oblecene jak sprepacenim,,slapky,,,suknicka jak keby ani zoadna nebola, tricko menej latky sa uz nedalo a tie podpatky, katastrofa, bez vkusu,ale ako tu uz bolo pisane, su objektom pre muzov,ktorim preskoci. aj keby som mala dievcatko, nikdy by som ju tak neobliekla,aj keby uz chodila do skoly, tak takto vystretne by som je to nedovolila,casom by pochopila preco. mam synceka, tak zatial nemusim riesit ten problem.

bubba
25. júl 2008

nooooooo to som sa aj ja nad tym vzdy pozastavovala ze vonku 10 stupnov,matka obute cizmy a dietatko v kociku bez ponoziek a topanok 😅 😅 nikdy som nepochopila vyznam toho...

a ked som sla raz z diskoteky naobliekana jak medved a videla som tie pipeny anglicke polonahe v topankach na OOOOOOObrovskom opatku zlozene z jednej snurky ako im klepotali zuby ale proste museli byt "in"tak som uz uplne nechapala 😅

trixi
25. júl 2008

nastastie je to v UK 😉 . Ja som si nieco take ako pisete v mojom okoli nevsimla a ani nevidela. Nedaleko od nas je sidlisko, deturence, dievcence ci chlapci su obleceni normalne, ziadne extravagancie a ulety. Asi sa pohybujem v priestore, kde nie su uletene mamicky.
Aj ja mam skusenosti zo zahranicia, z Kanady, z lyzovacky vo Whistleri, ked sme po lyzovacke isli na kavu, vonku bolo asi -11 st., tak do kaviarne prisli 2 mamicky oblecene ako eskimacky a v klokankach mali babatka vo veku cca 2-3 tyzdne v bavlnenych overaloch bez ponoziek s holymi nozickami, rucickami a bez ciapociek. Ja som bola v takom soku, ze som sa nezmohla na slovo.

sasenka
25. júl 2008

Trixi, asi otužovali 😀 😀 😀 je to chorééééé

erikasadek
26. júl 2008

no to nie len tam ja vo francuzku kolko krat sa rozculujem ked matky su naobliekane a deti v kociku s otvorenou vetrovkou nohy hole az fialove od zimy ved naco boli vymyslene puncochy aj bez ciapky hlavy hole ale oni ako matky este aj ciapky maju ja to nechapem deti usoplene drkotaju zubami a im tio nevadi potom sa cuduju ze su znova chore

milhaus
26. júl 2008

zatial som až take extremi ešte nestretla ale si pamätam že v 12 - tich som nosila vyrazne modre linky i ked oblečenie nie moc sexy ale odkedy po mne pokukoval mamin kolega tak som prestala a to bol starši ako ona lebo ja som jej hovorila že po mne čumi

atylka
27. júl 2008

Este k farbe oblecenia. Kedze sme nevedeli co cakame tak som mala nakupene zvacsa biele a par kuskov kremovych farieb. Potom sme dostali kopu ruzoveho a bola som nadsena 🙂 . Do roka sa skoro aj tak nic inej farby nepredava. A teraz uz mam ruzovej po krk (mala bude mat 2 roky) ☹ . Ale nastastie uz je aj vacsi vyber. Nasa mala si uz aj sama rozhoduje co si oblecie. Niekedy otvori suflik a chce suknu od tety a tricko od tatinka a nepohneme s nou kym to nema oblecene. Takze teraz sa k sufliku ponahlam ja a dam jej na vyber z 2 veci 😀 . Ono netreba hned 'ohovarat' co kdo komu obliekol, niekedy si to deti vyberu samy a maju na to pravo 😵.

marorlinko
29. júl 2008

milhaus, v tom veku som nevedla ani jak sa make up pouziva a keby som ja nosila v 12tich rokoch silne linky na ociach, tak mama by mi kozuch vyprazila, otec by mi urobil linky pekne modre, vlastnorucne.
prvy make up som mala v 15tich rokoch,aj to bol vytvor mojej sestry, sli sme na discu ja po 1x. ledva ma mama pustila.
ja mama dakedy taku chut ked vidim hole nozicky tich dediciek ,ze mam chut im kupit nejake ponozky a dat im ich na nozky. tuna,len kled je trocha zima, tak moj maly je teplucko obleceny, ja ho obliekam podla seba,ked je mne zima, tak aj jemu asi bude, kolko vrstiev dam sebe, dam aj jemu, raz mi to povedala jedna zdr. sestricka, tak to tak robim. maly sa nestazuje zatial.
pamatam si, raz to bolo asi v marci, sla po ulici jedna rodinka, jasne oni naobliekani, dievcatko asi malo rok, mozno menej a mala satvocky kratke, bez ponoziek, bez topanok a bola zima, skoro som odpadla.
raz v zime, ked sme sli na ockovanie k dr. tak dr kukal na mna, vravel,ze jaky je naobliekany maly, sak bola zima, to asi nevidel. ci co? on pozna iba polonahe deti, jedno jake je pocasie, tak kukal namna ci som ok, vravim mu, ze je chladno vonku. ina kultura tuna je, este daco, vonku bolo raz tak horuco,a jedna mala v kociku male babatko naobliekane, s ciapkou a este prikryte tym fusakom a poriadne a bola s nim dnu v nakupnom centre. tak to som uz vobec nechapala, sak to dietatko musela byt riedne prehriate.

sirinka
29. júl 2008

no ja som vcera videla mamicku v meste, vonku 30 stupnov a ona totalne zavrety kocik aj s tym navlekom do zimy a strieskou proti vetru, no asi vyrabala inkubator...

erikasadek
29. júl 2008

niektory rodicia proste to slovo na nich nesedi neboj ja to robim tiez tak ked je vonku 0 stupnov tak je jasne ze ich obleciem teplo ako mna len to treba vysvetlit niektorim trubam

lucqa
30. júl 2008

prasiatko, ked chces reagovat na mamicky fukajuce dym svojim detom do tvare a obleceni ich deti, tak si prosim Ta najprv precitaj ten prispevok este raz! Neslo o pekne oblecene deti, ale o nasuchorene, t.j. saticky velke ako na svadbe, mozno aj naskrobene, aby lepsie volaniky stali a mamicka sa s cigaretkou v ruke venuje kamaratkam.
To co si opisala ty, VS vzdelanu (aj ked na tom figu zalezi kolko ma titulov) mamicku co oblieka dieta do drahsich veci a nevadi jej ked sa v nich vala po zemi, o tom som nenapisala ani ciarku. Moj maly chodi tiez aj vo veciach drahsich a ciste mu vydrzia velmi kratko, pretoze je malicky a rad beha cez blato a cez kaluze a nikto nanho zato nekrici ani mu nenadava!

sasenka
30. júl 2008

Kočky vy všetky píšete, že nemáte radi vycukríkované ružové veci, tak prečo tie moje krásne zelené a modre, ale čisto dievčenské veci na MMB nikto nekupuje??? 😕 Popredali sa len všetky ružové a tieto nikto nechceee 😀 😀 😀

atylka
31. júl 2008

K tym ako chodia deti zababusene alebo vyletnene aj v zime. My byvame tiez v Anglicku a tu to vidno stale, deti v zime bez ponozok atd. Vobec to neschvalujem ale zas musim poznamenat, ze tie deti su skoro vobec neni chore. Takze my obliekame malu nieco medzi tym a mala bude mat 2roky a len 2xnadchu. A ked sme sem prisli v zime bolo len nejakych 6 stupnov (to je v Anglicku v zime) a tu sa vsetci divili, ze nasa mala nemala pancuchace. Ale ved mala oteplene nohavice. Myslim,ze netreba tie deti ani moc prehrivat lebo potom sa len potia a nachladzaju. No ale to netreba nastastie teraz riesit, kedze si vychutnavame leto 😀

sirinka
31. júl 2008

sasenka no musim kuknut... 😉

slaviks
31. júl 2008

ja žijem v malom meste a tu sú detičky poobliekané normálne asi aj preto, že mamičky nemajú peniažky na nové vecičky a tak detičky podedia veci po starších súrodencoch. Bábätká sú väčšinou v dupačkách, batoliatka už majú aj nohavice na traky. Samozrejme nájdu sa ja výnimky, ale to sú len detičky bohatších rodičov, alebo tých čo prišli na návštevu ku starkým zo zahraničia. Ja tiež svoju slečnu (má dva aj pol roka( parádim ale s mierou. Mám na nej rada ružové oblečko, lebo je blondínka s modrými očkami. Keď ideme niekde spolu tak sa aj farebne zladíme. Ale keď som minule videla ročného chlapčeka celého v značkovom, dokonca aj podbradník mal adidas, tak to je už priveľa. Tiež sa mi nepáčia tie moderné bedráky a krátke tričká pre malé detičky. Ale ako sa hovorí proti gustu žiaden dišputát.

marorlinko
31. júl 2008

atylka,asi si velmi malo v anglicku, bud tu aspon 7rokov jak ja a uvidis,ze tie deti su chore, u dr je stalo plno deti, v skolke,kde chodi jednej syn,je chory vkuse, lebo ti anglani maju akokeby stale leto,nechaju ist chore decko niekedy do skolky ,sak co nech nakazi aj ine a pod.navyse nie stale je v zime 6stupnov, byva aj pod nulov,ako bolo min, zimu napr. neviem,kto sa divil,ze nemala pancuchy,ked tuna kupit pancuchy hlavne pre chlapca je tazke, tuna malokto ich pouziva, kupuju sa vacsinou iba zateplene nohavice, poznam tun avela ludi s detmi,ale pancuchy som u nich nevidela, dievcatka ak maju panchuchy,tak su v satach alebo sukni.
nie netreba ich prehrievat,ale anglania im je jedno,ze je zima a dieta ma hole nohy a je lahko oblecene, tim, nici iba zdravie dtietata. a to leto v uk, je biedne, zacalo az koncom jula, zase extremne horucavy tuna nie su.

mirrinka
31. júl 2008

sasenka,mne sa náhodou páčia ružové vycukríkované veci / pokiaľ na tom nie sú volániky/ 🙂
ružová je predsa farba ako každá iná.tak ak môže byť nejaké dievčatko oblečené celé v bielom alebo v žltom,alebo v červenom,prečo by nemohlo byť v ružovom....že vyzerá potom ako malá Paris Hilton? no a čo?
/ raz to povedali aj na moju malú a verte či nie,potešilo ma to/ ....obdivujem maminky,ktoré vedia deťom pekne skombinovať oblečenie - či už farebne alebo materiálovo,alebo neviem ešte ako inak... a nemusia mať na sebe veci značky Adidas.....a prečo? preto,lebo je málo takých maminiek 😒

sasenka
31. júl 2008

ved aj mne sa páčia ružové veci, len nie od gumičiek vo vlasoch po šnúrky na topánky 😉

erikasadek
31. júl 2008

vy sa pozastavujete nad tym ze niektore deti su oblecene od vrchu pod spodok v adidase alebo nike a co by ste hovorili keby ste videli mamicky ktore nakupuju v baby dior satky na 2 rocne a pod za 1000 euro a viac vyjde ju to vzdy okolo 5000 EURo mesacne to su uz palky mne sa tie veci pacia ale dat za jedne satky moju polovicu platu ani nahodou a takych je tu vela mam pocit ze arabky su najhorsie tie ked pridu do gucci adior a poobliekaju tam seba aj svoje deti tak je to na zaplakanie je to gic ale hlavne ze maju na sebe znacku ale ze su trapne to im nevadi.

tu je na trhu tolko veci pre deti ze aj ja svoje obliekam lepsie ako mna a to ma uz ja zacina stvat ale ja ich mam rada ked su pekne poobliekany obaja

sasenka
31. júl 2008

Každy oblieka za tolko, na kolko má... ja 1000 Eur zarobím za 2,5 mesiaca 😒 ked robím, teraz dostanem 180 Eur MD

erikasadek
31. júl 2008

vies ja som hovorila o francuzkach je to moda dnes obliekat deti do znaciek typu dior gucci a pod. len treba nato mat a bezny clovek nato nema horsie je to u starsich tam je to to najozaj zle ale to je uz ina tema