Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

prasiatko30
4. aug 2008

diki moc za ubezpecenie lebo som uz bola z toho na rozpacich 😀

inaksie tiez si nemyslim ze tie najdrahsie dizajnerske veci su to najkrajsie a zarucuju ze dieta pojde pekne a vkusne oblecene -lebo niektori z vela penazmi sa dokazu tak doobliekat 😕 a aj tie deti - zlate napisy dior cez hrudnika vsade loga dizajnerov len aby to bolo vidiet - to je tiez vrchol nevkusu - teda aspon u mna. som zastancom toho ze sa dieta da obliect pekne a za dobry peniaz. 🙂

marika80
5. aug 2008

Podla mna ide o to, ze kde chodia rodicia nakupovat pre seba tak tam idu nakupovat aj pre deti. Takze nejde len o vkus ale aj o peniaze. Ja by som do cinana ani nepachala-ziadna kvalita, ale ani do Dioru-nemam na to. Takze Next, Mothercare, Marks a Spencer ale aj Cheeroke to u nas istia. 😀

m311293
5. aug 2008

Hlky a všimli jste si že malým dětem je úplně jedno co mají na sobě. Zapráskají se a je jim jedno jestli mají Mexx, HM nabo made in China. Akorát, když si roztrhnou nebo zašpiní od smoly tepláky od tinťonů za 90 Kč, tak mi to není líto jako tepláky z Adidasu za 900,-

mimakro
5. aug 2008

m311293, moja reč. Naši majú zopár slušáckych vecí už vyššie spomínaných značiek. Ale väčšinou sú navlečení v obnosenom oblečení po vzdialenejších príbuzných. Ako novorodenci dokonca nosili veci po mojom manželovi. Keby sme obnosené veci nemali, tak by som veci nadoma kupovala u Číňaňa. Nie však obuv, ani spodnú bielizeň.

lucqa
5. aug 2008

no, uz som sa bala, ze som jedina co kupi dietatu nieco na trhu. Ved na tych par desiatok minut co to ma na dvore a vymacha sa v prvej blatovej mlake a ideme sa prezliect, nebudem kupovat super veci 😉
Inac ja na tom trhu tiez kupujem znacku - Frog a tusim sa to sije v CR. A som s tymi vecami velmi spokojna, za par korun a posluzia vynikajuco 🙂 A aj po vyprani su stale pekne, neozmolkovane a nevytahane
😀

sasenka
5. aug 2008

FROG? - ved to sa žmolí po 1. vypratí, inak je to ušite celkom dobre. Len mi absolútne nepasovali velkosti. Strašne krátky sed, kupila som amlemu teplaky na traky, a bolo to 12-18 mes. a sed na tom krátky ako na 74-ke z CaA.
No ale ved si písala, že kupuješ pyžamká... a tie nemá na sebe par minút ale celú noc. tak na to som reagovala hlavne. na dvor aj my máme nejaké teplaky, aj šuštiaky ... ale stále radšej teplaky z bavlny zo sekaču, iba ak fakt nezoženiem, kupim aj čínske.

mimakro
5. aug 2008

FROG poznám. Veľkosti fakt nesedia, ale ja mám s výrobkami dobrú skúsenosť. Malý mal nejaké tričko a Hanka má nočnú košeľu. Opotrebované je to tak, ako iné veci. A dobrá značka je aj TIMBUKTOO. A zase, nie je Číňan ako Číňan. Ale ako som písala, našťastie nemusíme riešiť až takúto dilemu. Po rodine sa vždy čosi nájde. 😉

m311293
6. aug 2008

Lucqa nejsi jediná, já skoro všechno. Rifle od vietnamců peru skoro furta vypadají dobře i po 52. vyprání. Já neřeším ani hadry do školky, my to máme 50m od domu, a jen jednou jsem mu ve školce nechala normální tričko a už odpoledne jsem litovala. Kečup to jistil. Já to vůbec neřeším, značka neznačka. Věci na ven jen u číňanů. stejně z toho během 3 měsíců vyroste. Nekupuju značky, ani 14-leté dceři.

sasenka
6. aug 2008

A ja že čo sa tým čínanom tak darí, ked sa stále tolko hovorí, a ŠOI to aj stále potvrdzuje, že tie výrobky su nekvalitne, rakovinotvorné, umelé... ale ako vidim maminky to kupujú a par ušetrených korún je asi doležitejšie ako zdravie (vlastných detí)
TIMBUKTOO šijú v Čechách a to nie je čínak, normálne sa to predávalo kedysi aj v TESCO, kým nemali CHEROKEE.

mareli
6. aug 2008

ale to je zas o tom, ze ked si mamina kupi aj na seba u cinana a nema s tym problem to nosit, tak to kupi aj dietatu. samozrejme je to kazdeho osbna vec, niekto naozaj nema pebniaze na to. ale bohuzial ti chudobnejsi na to viac doplatia, za vidinou usetrit, kupia lacnu ale nekvalitnu vec napr.aj u cinana a po jednom vyprani sa to uz neda pouzit, tak musia kupit novu vec. a zase lacnu a sme v jednom kolobehu. nakoniec aj tak prerobia, pretoze kvalitna vec vydrzi dlhsie. vacsina lacnych veci aj ked vyzeraju pekne su na jedno pouzitie 😅

janina77
6. aug 2008

Ked uz riesite, co sa zmolkuje a co nie - ja som bola uplne zhrozena z teplacikov od ADAMS KIDS, suprava pre kojenca stala cez 1000 Sk, a po prvom oprani na 30 to vyzeralo ako nosene 5 rokov! Podobna skusenost aj s riflami a mikinou rovnakej znacky. Tak vacsi smejd som nemala, a to kupujem Cherokee, HM, CA, obcas nieco NEXT, ale ten je dost drahy ☹.

lucqa
7. aug 2008

mareli, nie je vzdy pravidlom ze kvalitnejsia vec vydrzi dlhsie... moj maly vcera roztrhal na dvore nohavice z C&A, takze aj ked boli kvalitnejsie, teraz su roztrhane 😉
NEXT tenisky nam predvcerom pekne zafarbili ponozky a NEXT rifle si nabuduce velmi dobre poobzeram, pretoze jedna strana je sirsia ako druha a vytacaju sa stale do boku. Cherokee ma prilis uzke rukavy a siroke telicko a ZARA mame 2 rovnake pulovriky len kazdy inej farby, jeden je makkulinky a druhy je tvrdsi... kazda znacka ma svoje za a proti, vsade najdete aj dobre aj zle vyrobky. A tak je to aj s cinskymi vecami... aj tam si treba len vediet vybrat 😉

trixi
7. aug 2008

ja som vcera vyuzila tatinovu cestu do BA a AT a zviezli sme sa s nim a pri tej prilezitosti som malemu nakupila uz na jesen a zimu same znacky. Uz sa tesim aky bude fesak. Aspon niektore maminky budu mat o com pisat 😀 . Normalne som mu chcela kupit siltovku na ktorej bolo velkym napisane DKNY, nie preto ze sa mi to pacilo (neznasam velke napisy firiem na obleceni), ale zo srandy, aby bolo o kom pisat 😉 . Inak mi je uplne jedno co kto ma oblecene, ci maleho kamarati maju na sebe cinu, ci Diora, dolezite je ake tie deti su a nie co maju oblecene.

marorlinko
8. aug 2008

trixi, DKNY nie je az taka znacka, ja som malemu kupila taku siltovku a nestala ma vela, takmer nic a z obchodu.

marorlinko
8. aug 2008

je pravda, ze znackove veci nie su vzdy kvalitne,ako som uz pred tym pisala, znackovy dres od adidas, zacal pustat farbu, drahe topanky od clarks len trocha namokli a farba sla dole a to je ich viac, maly dost znackovich veci, inak cherokee pre mna nie ziadna znama znacka, vyrabaju to pre tesco, rovnako ako aj early day pre primark, co je lacne.
taketo znacky chapem, kedze vela nestoja,ale drahe znacky a kvalitra nikde, tak to je uz privela aj namna.

hubka
8. aug 2008

caute baby, tak ja som si prave dnes dala objednat vecicky na jesen z Nextu, velmi sa na ne tesim, aky bude nas krpec frajersky, dufam, ze bude vsetko dobre usite, este som nemala zlu skusenost...ale viete ako sa vravi:100 ludi, 100 chuti..takze kazdy podla uvazenia...jasne, ze aj ja kupim lacnejsiu vec, ako naposledy v kauflande body za 35 sk, ale videla sa mi dobra kvalitka a body naozaj nemusi mat drahe, ked vzdy na nom nieco ma 😉

erikasadek
8. aug 2008

osobne vam mozem povedat , ze znacky typu GAP, ZARA, a pod. pre deti sa mi nestalo aby farba pustala alebo iny problem a ak by aj nastal tak to kludne doeste do predajne vratia vam peniaze a este vam daju zlavu na buduci nakup.

trixi
8. aug 2008

ahoj marorlinko, pre mna to tiez nie je zasa taka extra znacka, ale pre niekoho je aj H&M znacka 😉 . Ja mam par veci od nej a aj topanky a som spokojna.

hubka, nas maly ma z Nextu vela veci a zatial som nemala zlu skusenost. Zajtra vraj ma byt skaredo, tak pojdeme trosku na jesenne nakupy. Uz sa tesim.

k.a.t.k.a.
8. aug 2008

čo sa mi páči to kupim a nekukam či to je značka alebo nie, má aj cherokee, HM, aj plno od raplh lauren či podbradníky tommy hilfiger 😀 ale zas ja mam tu smolu že všetko čo sa mi pači je práve značkové 😀 a kludne sa v tom može aj v blate vyválať z toho tragediu nerobim 😀 pre mna je väčšia tragedia ked mamičky svojim ratolestiam dajú biele podkolienky do sandal alebo "lakoviek" 😀

katka27
8. aug 2008

nechapem ze sa na takuto temu dokazalo popisat 9 stran, zrejme je na Slovensku vela zavistliviek, ktorym lezia na srdci pekne oblecene deticky inych ludi 😀 😀 😀

pretoze si to mozem dovolit budem kupovat kvalitne veci, material je vacsinou prijemnejsi a kvalitnejsi a dlhsie vydrzia, nesperu sa farby, tiez sa rada pekne obleciem a chcem aby aj moje mimi vyzeralo pekne, zavistlivci nech puknu od zlosti 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
8. aug 2008

tak tak 😀 😀

mareli
8. aug 2008

toto su vdacne temy 😀 tie, co na to nemaju ohovaraju tie, co na to maju. taka ista tema by sa mohla zalozit aj o znackovych kocikoch. chcela by som to vidiet!!! maminy co maju lacnejsie kociky by sa "pustili" do tych bugaboo,stokke, concord neo..

trixi
9. aug 2008

maly mal vcera sandale a biele ponozky 😀 😀 . A tragedia to nebola 😉 .

mareli, s kocikom a ohovaranim mam bohate skusenosti. Ale taky je zivot na malom meste. Nastastie som voci tomu imunna a co si myslia ostatni mam "na haku".

m311293
9. aug 2008

To není snad ani závist jako to že ne všechny na to máme dost peněz. A je jedno z jakého důvodu.
Mně se líbí když jsou děti hezky oblečené, ale proboha jsou to jenom věci. Které jednou stejně skonči někde v koši. já koukám, všechny máte malé děti, ale až půjdou do školky, tak budou muset mít, všechno 2x - 3x. tepláky na doma, tepláčky do školky, tepláčky na ven. Boty do školky, boty na ven do školky, boty na ven když budou doma, botasky a to vše několikrát do roka. Kalhoty jim koupíte na podzim a na jaře jsou krátký. trička to stejné.
Je to každého osobní věc za kolik a co nakupuje, já raději koupím levnější tepláky a k tomu knížku co si večer spolu přečteme.

lucxy
9. aug 2008

baby nech si kazda z nas kupuje to co chce pre svoje dieta 🙂

sirinka
9. aug 2008

erikasadek ty tusim zijes v zahranici...bohuzial na sk az take vymozenosti nemame... ☹ material je vacsinou nekvalitnejsi a s tym vracanim do obchodu sa ti rychlo vysmeju... ale to je ina tema
ja som dostala par veciciek od cinanov a vonkoncom to nie su kvalitne vecicky a podla mna ani moc pekne...
ale vsetko treba s mierou a podla moznosti, moja mama nam velmi vela veci posila, kedze to v tej dobe bolo lacnejsie...
a zase veci na dvor a ihrisko sa daju podedit...

mimakro
9. aug 2008

Sú rodiny a sú rodiny. V jedných je príjem vysoko nad priemer, inde zase hlboko pod priemer. Tam, kde je viac sa aj míňa viac. A závisí aj od pomerov, v akých kto vyrastal. My sme nikdy nemali veľa a tak mi pripadá normálne obliécť dieťaťu na dvor a do piesku obyčajné veci. Zopár lepších máme - už spomínané H&M, Next. Bývame na dedine, tam sa na to veľmi nehľadí. A v škôlke nám učiteľka povedala, aby sme deťom dávali iba staršie veci, lebo deti sa potom nechcú hrať v piesku, aby sa nezašpinili. Jednoducho nemám na to, aby som Ondrejovi kúpila Adidas súpravu za 2000,- a on si pri prvom páde na chodník roztrhal nohavice. Deti rýchlo zistia, čo je značkové oblečenie a čo nie a potom vyžadujú už len značkové. Lepšie je držať sa pri zemi. A vôbec nezávidím mamičkám, čo svojim deťom takéto veci kupujú, je to ich vec. Jediné, za čo som ochotná dať viac peňazí, je obuv. Ale uznávam len slovenských resp. českých výrobcov a obuv s certifikátom nezávadnosti detskej obuvi. Určite nie Číňan, za čo ma moja svokra kritizuje. Ako je možné, že moje deti nosia také drahé topánky a nekupujem nejaké lacné.

katka27
9. aug 2008

mimakro, problemom je, ze na Slovensku je vsetko predrazene, kdekolvek v zahranici su znackove veci omnoho lacnejsie, konkurencia je vacsia a tak su neustale velke zlavy az 70%. Takze ja kupim velmi kvalitne veci za par korun (dolarov 🙂 ). Vzdy ked idem na Slovensko tak ma zarazi ako si ludia mozu pri tych platoch tam dovolit platit tolko za zbytocne predrazene veci. Ale zrejme nie je velky vyber, tak vela moznosti neostava ako nakup vo Viedni a to sa priznam, ze len kvoli detskym veciam vy som sa tam nehnala.

to ze si to niektore a asi vacsina mladych rodin nemoze dovolit kupovat drahsie veci uplne chapem, len nechapem preco kritizuju tie lepsie oblecene deti, ved je to predsa kazdeho osobna vec na co utrati peniaze 😉

erikasadek
9. aug 2008

Sirinka , zijem v zahranici , mas pravdu, to neznamena ,ze sme super bohaty, mozno ,ze mam len lepsi vyber co sa tyka sastva pre dieta.
mne osobne sa paci ked su moje deti pekne oblecene a vatsi aj podla mody, je to tym ,ze vela kupujem vo vupredajoch za nizke ceny ale znackove, tu si tiez nutena , pretoze aj v skole deti su pekne oblecene ,( neznamena ,ze vidno velkym znacku ako adidas) proste su oblecene ako sa ma suz dobrych rodin, takze ja nechcem aby sa na neho ukazovalo prstom.
na druhej strane chapem s
mamicky na slovensku , ktorym nevystava na konci mesiaca na veci ktore stoja vela, myslim si ,ze ich deti potrebuju viac do zaludka , ako byt oblecene , ale hledne.
na druhej strane netreba odsudzovat matky ktore nato maju a chcu aby sa ich deti obliekali lepsie, je to kazdeho osobna vec a volba.

sirinka
9. aug 2008

erikasadek no ja som nemala na mysli tvoju konkretnu financnu situaciu, ale...kvalitu vyrobkov u nas a v zahranici...ked si kupim tu istu vec tej istej znacky v ba a vo viedni, neda sa to porovnat, bohuzial. do vychodnej europy sa este stale dostavaju vyrobky niszej triedy a kvality a pritom za rovnake ceny ako inde.
inac mi je jedno, ked ludia, co maju peniaze, kupuju iba drahe veci, cudujem sa, ked niekoho dieta beha v adidase a nexte a mamicka place ako nevie vyzit z materskej...