Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

malena
autor
5. jún 2008

...a nezasluzila by si ta maminka, aby ju niiekto upozornil, v dobrom, ja ako sa poznam, by som to urobila, nehladadím totiž, že vyjdem z toho zlá ja, ale ak sa maminka aspon na chvilku zamyslí, či na to nebude niečo pravdy....už to je výhra, chápete ???????????
...nech si každy oblieka ako uzná za vhodné, sú trochu zbytočné, ja predsa nikomu nediktujem, nikoho konkrétneho som neosočila, nikoho som nebola zažalovať na polícii 😎 , len som jednoducho bola zvedavá, aký názor máte na to vy, ostatné dievčatá 😉

magg
6. jún 2008

dievcata, nie je celkom jedno, co detom obliekate. Vcera som bola s dcerkou v skolke, kde je ucitelom jej krstny. Deti mali akurat pobyt vonku, tak som nechala dcerku, aby sa s detmi pohrala. Len co sme prisli vsimla som si ako ucitel(moj kmotor) upozornuje jedno dievcatko, aby nebehala, lebo ma "klopkacky"(topanky na opatku) - popri tom ma upozornil, ze chodi stale v kratkych suknickach alebo nohaviciach a silonkach, ktore vacsinou potrha a potom je on ten zly, ze preco sli von (pobyt vonku je pri tom povinna organizacna forma v ramci programu v MS a ma sa uskutocnovat za kazdeho pocasia) Chvilku na to ako ju upozornila aby nebehala, si samozrejme vytkla clenok, pretoze upozornenie neposluchla a utekala v tych topankach na opatku, v ktorych neudrzala balans.
No a este pocas praxe sa mi stalo, ze ked nam mamicka rano priviedla dievcatko do skolky, tak nas upozornila, ze v ten den nemame ist vonku, lebo dcerke este neprisla bunda z ameriky, takze prisla len vo svetriku (bol koniec novembra, nastastie byvali v bloku oproti MS) No a ja so svojou hubou nevymachanou , som sa opytala, ci nema inu a mamicka na to, ze ma , ale ze ju kupila v Tesco a nepaci sa jej, tak jej ju neoblecie. Vtedy som myslela ze na nu zavolam socialku. No samozrejme, ze my sme isli pekne von s ostatnymi detmi a dievcatko ostalo v triede s kucharkou a s placom na nas pozerala cez okno.

yesno22
6. jún 2008

magg 🤐 😕 ... poznam aj ja taku mamicku 😔 ...
ja mam doma chlapa ako sa patri, zaspini vsetko co mu obleciem ale mne to nevadi....3/4 veci mam zdedenych a tie nosime na ihrisko a po byte...mne je luto vyhodit peniazky za oblecenie, ak mam doma sice nie nove ale este vyuzitelne...deticky tak rychlo rastu, ze veci ani nestihnu vynosit...co treba nove kupim, obcas miniem aj nekrestanske peniaze za nejaky super kusok, ale vsetko z mierou 😉

ukana
6. jún 2008

magg, to je sila 😠 ! dobra krava...

u mna je na obleceni v prvom rade pohodlnost, material, potom vzhlad. umele materialy len na vrchne odevy, zvysok sa snazim bavlnene 😉

u nas v skolke vyslovene ucky prosia mamicky, aby sme im davali do skolky take veci, ktorych nam nebude luto, ked ich deti roztrhnu, poleju farbickami, zaspinia... radsej stastny v teplakoch zo sekaca, ako smutny v rifliach z Nextu za tisicku, ktore si nesmie zaspinit 🙂

prasiatko30
6. jún 2008

u nas do skolok a jasliciek nosia zasterky - takze dcere v klude obleciem aj satocky aj lepsie veci lebo obycajne sa mi nelubi jej davat prave tie teplaky do jasiel. tiez je pravda, ze pouzivaju farbicky ktore sa daju v pohode oprat a inaksie to vsetko zastavi ta zasterka - ta je uz flakata pozehnane 😉 uz je v jasliach od oktobra a este sa nestalo ze by prisla domov zo znicenym oblecenim 😉 jedine obmedzenia co dali na oblecenie boli nohavice na traky bez otvaratelneho pudla a vsetky mozne sperky okrem nausniciek pre dievcatka.

malena
autor
8. jún 2008

mag, je dobre mať hubu nevymáchanú v pravej chvíli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja by som tej krave, čo čakala na tú bundu z ameriky, tak vypláchla žalúdok, a určite by som ju poslala ku psychiatrovi! Tu je tá vec, čo som myslela, ked som hovorila, že o tom, ako také matere škodia detom.
Sú to povrchné, hlúpe sliepky, ktoré sa prostredníctvom svojich detí chcú pretrčať, lebo inak by na to nemali.

malena
autor
8. jún 2008

presne .........
.....radsej stastný v teplákoch zo sekáča, ako smutný v rifliach z Nextu za tisícku..............
bohužial niektoré vyfintené slepice to nikdy nepochopia.

prasiatko30
8. jún 2008

malena - problem je v tom ze je treba rozlisit medzi nevhodne oblecenym babetkom a dietatkom a modne alebo radsej pekne a vkusne oblecenym dietatkom - je nieco ine nastoknut na dieta tielko na ramienka s holym pupkom alebo lepsie povedane provokativne oblecenie pre deti a potom modne pekne veci - vsak existuje nieco take ako aj moda pre deti - a nie su to provokativne handry. a potom take ulety ako tie mamicky co to zenu do extremov to sveci len o blbosti matky.

ja si myslim ze decko nemusi chodit cele dni len v teplakoch a teniskach len preto aby sa super citilo - da sa behat aj v satinach alebo vkusnych nohaviciach - pohodlnych napr lanovych, bavlnenych alebo v zime v menchestrakoch(lebo tie rifle sa mi naozaj nepacia pre tak male deticky) - a nevadi mi ak nieco potrha alebo zaspini. pozri u nas na dvore behaju a lietaju decka cely den a dievcatka su vacsinou pekne, vkusne oblecene a dokonca aj v satinach - a nevidim ze by ich to obmedzovalo - behaju, bicykluju sa, sulaju sa po zemi sadnu si na travnik, hraju sa v pieskovisku - mamky na nich nekricia ze to a to nemaju robit lebo sa zamazu a naozaj nevidim rozdiel medzi inymi deckami co by boli len v teplakoch - je to aj vec toho ako sa k tomu stavaju rodicia - najcastejsie my matky - lebo vacsinou ked navlecieme dievcatku satocky tak dievcatko ma sediet a ani sa nepohnut lebo v sukni sa neda nic robit 😉

prasiatko30
8. jún 2008

malenka a nezaradujem sa k vyfintenym slepiciam, tiez rada chodim pohodlne oblecena - ale k pohodlnym odevom zaradujem aj suknu a saty - dokonca si k nim mozes obut aj topanky bez podpatku a behat za dietatom ako v rifliach a teniskach 😉

malena
autor
8. jún 2008

jasne prasiatko, to je ok, ...to predtym bolo myslené symbolicky, aj moja malá nosí šatičky, a má ich dosť aj pekných veciičiek a tiež ju rada pekne obliekam a baví ma to, ved to je normálne, ... 🙂

.....reagovala som hlavne na ten príspevok, ked mamička čakala na bundu z ameriky a jej dcérka sa nemohla isť hrať von, lebo by jej bola zima,....vid príspevok od magg, čiže na matky, ktoré by nedbali deti zavrieť do komory, ak by nemali ísť von v najtrendy hadričkách, alebo na provokatívne oblečené malé dievčatká.

dobko
9. jún 2008

Ja by som mozno trosku spresnila Malenin nazor (aspon dufam ze som ju pochopila). Nehovorime predsa o peknom ci skaredom obleceni ale o tom ze sa kamsi stratili detske veci. 4 mesacne babatko v dupackach uz pomaly ani nevidite. Tricka maju flitre a anglicke napisy, nohavice maju plno vreciek, ktore su samozrejme uplne zbytocne. Ja svojej kupujem pekne veci ale musia vyzerat detsky:kvietocky, maslicky, zvieratka atd. Ved kedy uz len bude nosit take veci ak nie teraz. Raz som kupila prave tu z bazara na modrom konikovy paradne nohavice s vestickou. A hoci maju gumu ledva jej ich navleciem,lebo nie su pruzne a vesticka je tiez krasna ale nema okolo krku rozopinanie, takze ju musim pretlacat cez hlavu a to sa dcerke nepaci, takze jej ju ani nedavam.

malena
autor
9. jún 2008

dakujem dobko 😉 výstižne napísané, napr. dupačky akoby boli pomaly hanbou, pritom sú pre bábetká najpohodlnejšie, zakrývajú celý chrbátik, netlačia, atd....Niektoré mamičky píšu, že ich nechcú deťom obliekať,lebo sa im nepáčia. Akoby si ich obliekali ony samé.
Takisto rada kupujem pekné veci s detskými motívmi, načo majú už ročné dievčatká vyzerať ako modelky?
O nepohodlnosti takých vecí ani nehovorím...

lencici
9. jún 2008

Dupačky som malej dávala asi tak do 7 mesiaca a nevidím v tom nič zlé..

prasiatko30
9. jún 2008

no vidite a mne prave tie dupacky vobec pohodlne a prakticke nepripadali - mne moja mamca doniesla dvoje a veru som ich pouzila len velmi malo ak 2-3 razy to bolo vela skor sme vyuzili svetriky a potom ako take gatky typ dupacky ale bez ramienok - lebo mne to bolo strasne neprakticke vyzliekat ju zo svetrika a zo vsetkeho co mala od pasa hore len preto aby som ju prebalila - lebo klasicke dupacky nemaju otvorene pudlo 😖

diddi
9. jún 2008

moje maju rifle z nextu...som vyfintena slepica???...urcite von do kocika neobleciem rocne deti v dupackach!!!..doma sa v nich mozu valat, ale spinave dieta vo vytahanych dupackach rozhodne von nezoberiem!!!...ine mozno ano

malena
autor
9. jún 2008

...no tie dupačky sú naozaj tak do doby než začnú sedieť a potom už nanajvýš tak overalíky na spinkanie. Slepicami by som nazvala mamy, ktoré image kladú nado všetko,...na úkor vlastného dieťaťa. Ale myslím, že takých veľa nie je. 😉

bubba
9. jún 2008

magg, to je otras ako niektori ludia svojou nevedomostou podporuju pedofiliu 😅
my sa obliekame prakticky a pohodlne.dokonca aj dnes sme boli jedini v teplakoch u doktorky vsetky ostatne babatka ako z modneho katalogu vyobliekane.... 😅 ale mam dojem ze asi len nasa sa citila prijemne 😀

prasiatko30
10. jún 2008

baby preco si myslite ze deti sa citia prijemne len v teplakoch? to neexistuje iny pohodlny odev? vsak aj normalne veci su pohodlne nie len teplaky. do kelu vsak este aj moja babka sa prezliekala do slusneho ked isla na ulicu - a to vsetky babky z dediny ju ohovarali, ze je extra lebo nenosi kvietkovanu zasteru a papuce to bolo tiez to najpohodlnejsie 😀 ja tiez nenosim teplaky ked idem do mesta preco by somto mala robit mojej dcere 😉

magg
10. jún 2008

no mne sa velmi pacia napr tie teplakove supravicky z takeho akoby zamatu, tie smelo obleciem dcerke naozaj aj k doktorke, hlavne ked sme sli na nejake ockovanie. Neviem si vtedy predstavit, ze by som ju natahovala do tuhych rifli, alebo inych nohavic.
Ale je to skutocne na kazdej mamine, ja dcerku obliekam do saticiek kedy sa da, na leto sa mi zdaju upletove satky idealne, hlavne teraz, ked som jej prestala davat plienky, tak je velmi rychla manipulacia , ak potrebuje cikat - dam jej dole gatky a netreba nic rozopinat ani sa bat, ze sa "ocurka". A je to hlavne pohodlne, ked je s nou ocko sam a maju ist von, viem, ze nic nepokazi, ked jej ma obliect len saty .
V zime jej zasadne obliekam bodynka a budem jej ich obliekat, aj buducu zimu a vlastne uz ked sa ochladi, pretoze mam istotu, ze sa jej nevyhrnu a nebude mat holy chrbatik.
A dupacky? Na doma sme ich nosili asi do osmich mesiacov, vlastne celu zimu. No ked sme sli von, tak som jej len na tie dupacky natiahla teply overal, takze pre mna boli dupacky velmi prakticke a deticky sa mi v nich zdaju uzasne, lebo naozaj vyzeraju ako babatka a nie ako umele babiky. Tiez je pravda, ze ich netlacia na brusku a nevyhrnu sa z chrbatika, kupovali sme hlavne tie, ktore mali medzi nozickami cvoky, takze ani s prebalovanim nebol problem

bubba
10. jún 2008

prasiatko zasa neber doslovne"teplaky ako teplaky"..my obliekame tiez satocky aj suknicky ved je to prakticke,alebo lahucke nohavice a podobne...neviem preco by dieta nemohlo ist v teplakoch na ulicu ked tak chodim aj ja...aj do mesta bez problemov..mozno by so to inak brala keby sme vsade nechodili autom 😀
je nieco nesusne ist medzi ludi v cistych a dobre sediacich teplakoch?citis sa tym zarazena ked stretnes dakoho v meste v teplakoch?
S dupackami mame uzasne skusenosti na den ich mala nosila do asi 10mesiacov a teraz ma dva roky a ked nebolo este takto teplo tak som mala pre nu take dupackove pyzamka(s cvokmi medzi nohami ine som nepouzivala..)

diddi
10. jún 2008

nechapem tuto diskusiu a tiez temu...ved nech si kazdy oblieka svoje dieta ako chce a to ze niekto da dietatu kratku bundu je jeho vec a my to nezmenime....je to zbytocna tema!!!

majada
10. jún 2008

Dupačky a tepláčiky sú pre detičky najlepšie oblečenie...
...inak súhlasím s diddi ...každého je to osobná vec ako oblečie svoje dieťatko...

prasiatko30
10. jún 2008

neviem ja proste teplaky mam len na doma pripadne do telocvicne alebo vyslovene ak by som sportovala - ale len tak pre nic za nic si na seba navlieknut teplaky a ist do mesta - to sa mi hadam este ani nestalo 🙂 preto to nepraktizujem ani na malej. a ci ma nejako stve ludia v teplakoch - v podstate vyrastkovia, ktori si nevedia ani nic ineho obliect len tie hnusne teplaky - babeny ktore cele dni chodia len v teplakoch a bundach nad pupok - a to aj do skoly aj na diskoteku a ak je treba tak aj do divadla - vsak je to pohodlne no nie 😒 😖 - je to vecou vkusu - mne to pripada nevkusne - ale kazdy podla svojho gusta 😉

magg
10. jún 2008

diddi, majada - naozaj to nie je kazdeho osobna vec, co sa tyka oblecenia deti. Pokial ste s nim len vy ako matky, je to fajn, ale ako som uz spominala, v skolke je to pre ucitelku pohroma, ked jej pride 10 vystajlovanych dievcatiek, a ona ich ma vyobliekat hoci len na pobyt vonku. Kym ich nasuka do tych sexi zvrskov, tak maju deti pomaly aj obed.

majada
10. jún 2008

magg s nami by si problém nemala ja som dávala do škôlky tepláčiky osobne si myslím že je to pre dieťatko pohodlnejšie. No nestarám sa do toho čo iné matky obliekajú svojim deťom...aj keď niekedy 😕 je to na zamyslenie...

dobko
10. jún 2008

Malena, Magg, Bubba ste moja "krvna" skupina. Osobne si myslim ze uz k tejto teme nieto co dodat. Kazdy si bude obhajovat svoj vkus a svoj nazor na danu vec. Mne pri obliekani nejde len o praktickost a o krasu ale aj o vychovu. Pretoze skromnost este nikdy nikomu neuskodila. A hoci na to mam, nekupujem detom nove krasne super vecicky ale jednoduche deske oblecko ze second handu. Mozno niektore veci nie sú podla najnovsej mody ale snazim sa formovat u mojich deti podvedomy nazor ze saty nie su dolezite. Nemusi ist do skolky kazdy den v niecom novom (cistom), pretoze nema plnu skrinu. Ma len tolko , co je schopna vynosit a oblecenie ssa u nas nosi do zodratia alebo aspon pokial nevyrastie. Obcas s tym ma problem pretoze si vsima ine deti, ale moja odpoved je vzdy rovnaka: nasa rodina si zaklada na inych veciach a peniazky davame do niecoho co je pre nas podstatnejsie.

malena
autor
10. jún 2008

Takisto mám taký názor,
už odmalička sa detom vštepuje, ako dôležité je oblečenie, značkóvé veci, atd ....Bohužial naša konzumná spoločnosť a v Indii, Somálsku, ....detičky umierajú od hladu. Hoci kedy ma napadne, že koľko ľudí by si mohlo napr adoptovať nejákého školáčíka napr v Indii a finančne ho podporovať, lenže....

susik77
10. jún 2008

Ahojte, ja malu rada obliekam, ale v posl. case mame vela vydajov, tak zhanam pre malu znackove oblec. z netu od inych - tak za 1/3 ceny. Ked sa mi nieco veeelmi paci, kupim nove z obchodu, al. ked nezozeniem na inzerat-napr. teraz kratke pyzamka na leto. Velmi lacno sa da nakupit v C&A, al. H&M - napr. saticky na leto bavlnene v C&A za 150 Kc 😉
V sekaci tiez kupujem-my tu mame znackovy- napr. saticky z Nextu za 95 Kc, teplacky za 50 Kc.
Nie som tip, ze by som malu obliekla ako strasiaka do maku, ja sa rada pekne obliekam, tak by som ani nemohla malu obliekat zle...mne sa proste paci, ked ju vyparadim 😉 Ale na 1.mieste je pohodlie-vsetko sa snazim aby mala pohodlne a 100% bavlnu-v ramci moznosti 😉

magg
10. jún 2008

na vyske som mala spoluziacku, ktora mala problem najst si patnera. Ked som sa jej opytala, preco asi, tak mi povedala: "Vies, ja chcem chlapa, ktory sa dobre oblieka, lebo ten vie co chce."
Velmi by ma mrzelo, ak by sa moja dcera riadila tymto kredom, pretoze poznam vela ludi, ktori si drahe a pekne oblecenie nemoz dovolit, ale aj napriek tomu su sikovni a inteligentni. No na druhej strane poznam skutocne vela stylovo nahodenych fesakov, ktory ked otvoria usta tak z nich len horko tazko vysukaju nejaku tu vetu, ktora by mala aspon aky taky vyznam. (teraz to neberte tak, ze si myslim, ze dobre obleceni ludia su menej inteligentni ako ti, ktori sa az tak stylovo nenahodia)

bubba
10. jún 2008

dobko napisala si to presne a trefne.neznasam plne skrine,krabice a vrecia prebytocnych detskych veci...je to plytvanie peniazmi a naozaj to k nicomu neprispieva vo vychove...

prasiatko,ja som od pirrody skromny clovek preto sa obliekam,tak ako sa obliekam,dokonca som si naivne myslela,ze si ma nikto aspon nevsimne....ale ako uvadzas,tak ty by si si ma urcite vsilma 😀 asi porozmyslam nad nejakym sexi outfitom aby som v dnesnej dome"nebola na ociach,alebo vystredna" 😉