Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

mimakro
9. aug 2008

sirinka, tá posledná veta trafila kliniec po hlavičke. To isté totiž zaráža aj mňa. Keď na to mám, kúpim. Keď nemám, nekupujem. A zahraničie je veru lacnejšie. Môj manžel je profesionálny vojak a mali na návšteve vojaka z USA. Ten povedal, že by tu nedokázal žiť, lebo je tu neuveriteľne draho. Ak sa mi dá, aj ja si dám nakúpiť veci z výpredajov z Anglicka, kde pracuje švagor, alebo z Nemecka, kde žije švagriná, či vo Viedni, kde býva kamarátka. A veru, s vecami u nás sa to nedá porovnať. A potom každý obdivuje a neodpustí si poznámku, že z Anglicka? to muselo byť ale drehé. V skutočnosti ma tam tričko vyjde ani nie 100 korún, teda u nás za čínsku cenu, ale oveľa kvalitnejšie. A poznám aj baby, čo chodia každú chvíľu kaderníkovi, na nechty, ich deti sú samá značka a stále jajkajú, ako nemajú z čoho žiť. Môj manžel tomu hovoro slovenský syndróm.

hubka
9. aug 2008

Jedna Katka aj druha Katka, s tou zavistou mate pravdu, bohuzial to tak je, ako aj kociky drahe,Avent flaska, spanielska deka apod....obkukavaju a zavidia...ale je jasne, ze mimo SK sa vsetko omnoho viac vyplati....ako som spominala, boli sme v SCSza viednou, bp sme mali cestu na letisko a boli tam neuver zlavy, takze tam sa to oplati...ale na SK, to naozaj musi byt rozumna investicia 😀

lucqa
10. aug 2008

slovaci si bohuzial zavidia niekedy aj nos medzi ocami 😉 Kazda si obliekame deti tak ako nam dovoli penazenka. Asi kazda z nas ma v skrini aj lacnejsie veci a aj par kuskov drahsich. Ja mam tiez rada ked moj maly ide za frajera, ale ked ideme len na dvor, tak mu dam tie lacne veci, ktorych mi nie je luto, ked ich roztrhne aj na prvy sup.
Mne "lezi v zaludku" jedna mamicka, ktora mi pozrela na maleho do kocika a vyhlasila, ze neznasa ked chodia chlapci vo vojenskom, lebo mal zelenu bundicku na sebe. Ale to som tu uz pisala...

erikasadek
10. aug 2008

Nic si z toho nerob niektore su troch trafene a staraju sa do veci do ktorych im nic nie je.
radsej nech ma neaku bundu na sebe, ako ziadnu a vonku je zima, takychto bude vzdy vela a bohuzial na slovensku je to narodny sport sa starat do veci inych.

mimakro
11. aug 2008

Tak. A niektorí sú v tom majstri sveta. Doma majú s prepáčením nasr... a druhému vytýkajú neporiadok.

erikasadek
11. aug 2008

Tak tak.....

hubka
11. aug 2008

ano baby mate pravdu, ale to uz by chcelo inu temu 😀
niktore zeny su vyslovene pridrbkane

marorlinko
11. aug 2008

presne tak, tuna v uk, sa daju znackove veci kupit za dobru cenu a nehovorim este o vypredajoch,ktore su tuna velmi casto, za znackove veci dam menej,ako na svk,za obycajne bez znacky, sebe dokazam kupit znackove tricko za 5libier co je asi na svk necelych 200korun, takze asi tak, nie len vychodna europa je draha , vo francuzku ci v belgicku je ovela drahsie oblecenie, co mi pripada az prehnane.

erikasadek
11. aug 2008

no ja zijem vo francuzku ani nehovorim ako isli ceny hore, ked vidim detske topanky za 60 az 80 euro tak ma iode slak trafit aspon,ze su vypredaje.

mareli
11. aug 2008

to som nevedela, ze aj AVENT flasky su dovod na "zavist"...akoze aj tie su nejako prehnane drahe???ja v tom prehlad az tak nemam, bolo mi povedane, ze su najkvalitnejsie, tak som ich kupila a neporovnavala som ich cenu s inymi 😕

k.a.t.k.a.
12. aug 2008

no niekto zavidi aj nos medzi očami 😀 aj ja nakupujem hlavne vo vypredajoch 😀 a je pravda že v zahraničí vyjdu veci lacnejšie aj značkové napr. v USA ked dolár je necelých 20korún .. dnes som tak malej objednala na jesen ralph lauren kožené topanočky za 37 dolárov už aj s poštovným čo je niečo cez 700 korun a v BA chcu za tenisky jedno či nike, adidas, puma okolo 1500 Sk

sylviabab
12. aug 2008

Moj nazor - je to kazdeho osobna, ale aj financna vec. Ja som mala na zaciatku "velke oci" a pre moje babatko som pokupila strasne vela veciciek, ktore som postupne balila na neskor... 🙂 s tym, ze ich moja paradnica ani nestihla mat na sebe. Prehnane? Mozno trochu, ale ako kazda prvorodicka, nevedela som, ake to bude a radost a ocakavanie babatka casto sposobovalo nakupnu euforiu. Teraz uz viem, co a hlavne kolko veci potrebuje, primerane na obdobie. Ale aj tak je to pekne, ked si ju mozem prezliekat, ako babiku. Aspon do 1 roka. Potom uz asi tak spolupracovat nebude. Pacia sa mi znackove veci, ktore su v nasich zemepisnych vyskach trochu prehnane. Ja som si vela veci doniesla z USA, po 5,10,15$

sasenka
12. aug 2008

k.a.t.k.a. a cez čo to objednávaš? a si si istá, že to dorazí OK?

sylviabab
13. aug 2008

Sasi, ja osobne. Ale riskla by som nakup aj cez net. Kludne!

sasenka
13. aug 2008

sylviababa, inka presne ako ja, tiež sme mali pre dcerku toho hrozne vela, ale aj preto, že nakpovali aj starkí ako bez rozumu a teraz mame plne skrine malych veci, teda už som stihla väčšinu rozdať alebo niečo predať cez MMB. Ešte som to nechávala, ak by bolo 2. dievčatko, ale sa narodil chlapček. No a malemu kupujem s rozvahou. radšej par vecí čo sa mi fakt páčia, aj ked drahšie. Načo zbytočne vela, ked viac detí neplánujeme.
No a nadoma mame niečo po dcerke, alebo mi davajú kamarátky.

No ja sa bojim zo zahraničia cez net, ale hlavne kvoli pošte, že mi to "stratia" stáva sa to vraj dosť často pri balíkoch zo zahraničia. Da sa to aj na dobierku myslíte? Ale to asi potom je drahé poštovné... 😖

marorlinko
13. aug 2008

mojmu malemu som tiez toho nakupila, este ani na svete nebol, plno veci dostal, a co, stale si vravim,ze necham pre svoje druhe babo, daku odpoved mat musim, nie?
z svk by som decke veci ani nekupila, sak tie ceny, tuna v uk, maly chodi cely znackovy a ani ma to vela nestalo,vkuse sam evypredaje,ale aj ked nie su, tak sa oplati viac ako tam na svk. nike topanocky som mu kupila z katalogu za necelych 1000sk v prepocte na koruny., dalsie pumy, adidas atd ma tiez vela nestali. neviem,preco je vsetko take drahe na svk,sak to musia tazko predat,ked platy nie su nijako vysoke a ceny, daco strasne.
cez net kupujem casto,ale len po precitani co sa tyka tej firmy,ci spnaju vsetko co ma splnat predaj cez net, ja mam vacsinou svoje konto,kde kupujem a nemusim platit hned,ale po castiach, viac mi to vyhovuje,

jonatanka
15. aug 2008

ahojte, ak mozem pridam sa. velmi ma zaraza zavist. Ta ma toto a ona iba toto.U nas v bytovke je to priam kazdy den. velmi sa ma dotyka ak niekto kritizuje znackove oblecenie mojich deti - ved ho nekradnem! vela veci mam z rakuska, kamaratka tam pracuje tak mi ho nosi za par supiek, svokra mi kupuje vyhradne od slovenskych vyrobcov. uprimne sa priznam ja by som na to nemala a prevazne kupujem, v tescu viac kusov za jednu cenu sa mi zda rozumnejsie, ved je to len na chvilku drobci rastu ako z vody. pacia sa mi deti oblecene s vkusom,pekne zladene, u cinana som este na nakupoch nebola ale ked deti zacnu behat asi sa tam po nejaku teplakovku zastavim, na lietanie po dvore a macanie v kaluziach to bude uplne stacit.kazda mama predsa chce pre svoje dieta len to najlepsie a ak nema na znackove handry tak to nie je katasrofa. ja som vela veci aj podostavala,a som spokojna.

marlene
20. aug 2008

erika,

citujem"proste su oblecene ako sa ma suz dobrych rodin",mozes mi vysvetlit tuto vetu?su obleceni ako sa ma,su z dobrych rodin???to mi fakt zavana trochu malomestiactvom ☹ znamena to ,ze definujes dobru rodinu podla toho co ma oblecene?
ja mozem z vlastnej skusenosti povedat,ze v zahranici nie je oblecenie to najpodstatnejsie,ja sa so sklonom obliekat deti "znackovo"stretam najviac na slovensku.

ja napr.kupujem malej to co sa mi paci ,takze ma mix rozlicnych znaciek a cenovych relacii. a tie naozaj znackove veci(jacadi,burberry)nemaju nikde napis ako hrom(nastastie) 😉

erikasadek
20. aug 2008

z dobrych rodin to je ze nie su pooblekany ako deti z ulice co nahana strach, mne sa paci oblecenie klasicke koseka nohavice na anglicky sposob alebo ako tu vo francuzku, nie je to malomestiactvo, ja nechcem tiez aby bol ako cierna ovca medzi nimi,
ja zas mozem povedat ,ze tu v parizi je oblecenie velmi dolezite, deti si uz 5 rokoch potrpia na znackove oblecenie a to az do dospelosti, kazdy mame svoj vkus.
ano mne sa paci ked moj syn je slusne obleceny kosela nohavice a ucesany cisty, a nie ako niektore deti strach a, hroza, ako cigani na slovensku. ked to mam porovnat, .

marorlinko
22. aug 2008

erikasadek, sorry , oblecene ako sa patri z dobrich rodin,, prepac,ale to podla toho sudis ludi? ty si vazne myslis,ze ked vidis niekoho pekne obleceneho, tak je z dobrej rodiny ? hmmm, na zamyslenie, vies hanbit by si sa skor mala,ked dieta by nepocuvalo, ci neucilo sa a pod, nie ze ako je oblecene,ze nema znackove na sebe a pod. asi musis dospiet aby si take veci pochopila, neviem,kde v zahranici zijes,ale tuna v uk aj v mnohich krajinach sa nosi do skoly uniforma, tuna aj v skolke. ja malemu kupujem co sa mi paci, ni epodla znacky, rada kupim aj inim, co si nemozu dovolit, zato ich nesudim,ze nemaju na znackove oblecenie, ucim malemu,aby sa neriadil tym, kto co ma na sebe,al eaky je vo vnutri, to je podstatnejsie, nie sutazit v obleceni.

erikasadek
22. aug 2008

ja som zila v uk, pred 10 rokmi takze nepotrebujem vysvetlovat , co sa tyka anglicanov tak si dovolim tvrdit ,ze sa najhorsie obliekaju , cest vynimkam,
ja zijam v parizi, nepotrebujem znackove, veci ale kvalitne, natom nic nie ,
ja sa nemam zaco hanbit , mam krasne deti a rada ich oblekam , ale v taplakoch ich do skoly nepustim, bol by len sam, v taplakoch a po druhe preco mu mam kazit pobyt v skolke, tu uz 4 rocne deti vedia co je znackove aco nie je , tak preco ma byt tercom posmechu, aj tak uz to maju deti v skolke tazke tak naco este mu pridavat, je to moja vec ked som rada, ked je pekne obleceny, nema obrovske mnozstvo veci to je zbytocne, niekolko , ale stoji to zato.
nepotrebujem dospiet mam po 30 takze mi nekaz
nemisli si ,ze dobre oblecene deti niesu dobre vychovane; aj jeho ucim hodnotam, bohuzial , zijem v spolocnosti ktora sa riadi modou, a kazdy sa snazi tak preco aj ja nie. nic netreba prehanat, staci ,ze sme ako rodicia spokojny.
spolocnost ktora je kruta , ku ludom , ktory sa vymikaju, tak preco odstavat.
nemam ti co nato dodat.

erikasadek
22. aug 2008

este jednu vec dodam , velmi dobra, vec v anglicku je nosenie uniform v skolach, mala by to byt aj tu , mozno by bolo menej problemov a sikanovania v skolach, kvoli mode.

marlene
22. aug 2008

tak to ze uz 4 rocne deti vedia co je znackove ,to povazujem za prichytene za vlasy...je pravda ,ze diktat mody a tlak zacina uz v detstve,ale je na rodicoch ako to detom vysvetlia,co je dolezitejsie 🙂
nastastie,moj syn hoci je tiez zatazeny na par znaciek,vie ze dolezitejsie veci su ine a ludi neposudzujeme podla toho ako je kto obleceny😉

melory
22. aug 2008

mna irituje jedna rodinna tradicia, ze sa kupuju znackove sportove veci a obzvlast dresy...je ich na chalana aj 18ks v skrini...ale zas rada obliekam svoje deti do znaciek, ked su to detske a zaroven macherske vecicky.
dokonca sa mi paci ten salon na lakovanie nechtov... 🙂

erikasadek
22. aug 2008

osobne mojmu synovy je zatial jedno co ma na sebe, avsak to uz nieje to iste u jeho spoluziakov; zijeme v parizi v mekke mody tak to aj tak vyzera.
me
mne osobne moze byt jedno ako su deti oblecene na ulici to ma vobec nezaujima a ani neposudzujem pokial je to dieta ciste tak moze mat na sebe aj kankalinove....;;, jedina vec co by mohla otocit mojou hlavou je modriny alebo popaleniny u dietata , tam by to naozaj malo moju pozornost,
moja fraza deti z dobtych rodin je doslovne prelozena z francuztiny, ze sa ta tak dotkla , to je o inom.

sirinka
22. aug 2008

je to smutne, ale dnes naozaj uz velmi skoro deti dokazu rozlisit, kto nosi znackove oblecenie a kto je s "chudobnej" rodiny...
ak sa nechceme tomu trendu prisposobit a kupovat detom len znacky, musime im dat do zivota dobry zaklad a sebavedomie, aby netrpeli od spoluziakov vysmech. nam to pride ako blbost ale tie deti to beru dost vazne a mozu kvoli tomu trpiet aj depresiami...

bubba
22. aug 2008

erikasadek maleho josha hadam nenosis aj na verejnost obleceneho v dievcenskych satockach aj ked byvate v parizi ?

erikasadek
22. aug 2008

ale nie to bolo len pre srandu , musim ich vymazat, to bolo len pre kocky , povodne som veci kupila , pretoze som bola presvedcena, ze je to dievca, a po druhe kazdy si mysli , ze je dievca , tak sme sa chceli zasmiat , tot vsio.

bubba
23. aug 2008

ved ja som si aj myslela ze to bolo pre zartik 😀 😀 no ale nerypnem si ked mam taku dobru prilezitost? 😀 prepac

erikasadek
23. aug 2008

neboj ja sa nehnevam, ja viem , ze si len vrtala, 😉