Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

bzuco
3. sep 2008

sakura...ved to vravím... ☹

majka35
4. sep 2008

mne dospelej sa zachytila retiazka o náušnicu a mala som čo robiť, kým som ju odtiaľ dostala ... a čo také malé dieťa ... 🙄 považujem za hlúposť dávať dieťaťu retiazku a totálnu zbytočnosť ... 😉

bzuco
4. sep 2008

maji....nech si myslí kto chce, čo chce...ale podľa mňa je to len obyčajná frajerina a machrovina rodičov, ked to dieťaťu dajú

sirinka
4. sep 2008

erikasadek tak sestra hovori, ze aj v parizi a jeho centre bezne stretava deticky oblecene do teplakov, źe to tam nie je ine ako napr. v ba 😕

erikasadek
4. sep 2008

je to doslova detske od teba , moja sestra povedala, apod. je mi to fukt ja sa nemama komu spovedat, su casti kde ziju slabsie vrstvy , stredne a kde su bohatsi a ja byvam kde su ty bohatsi a vidno to aj v obliekanio sa deti.
v skole je to sukromna , je urcity vestimentarny poriadok oproti statnym, takze ako rodicia ho dodrzujeme, keby vsetky deti nosili len teplaky tak aj moj syn ich bude mat , ale nie je to tak!
ja nie som proti teplakom, kazdy si oblieka svoje dieta ako chce, ja mam svoj vkus a vskole su urcite naroky a ja sa prisposobujem.

ako som uz predtym povedala, pre mna je jedno ako je dieta oblecene, hlavne ze je ciste, mna by len na ulici zarazilo ak by som videla dieta s modrynami a popaleninami, to by mi bolo podozrive.
takze uz nepotrebujem kazne, od niekoho kto mam nepozna!

sirinka
4. sep 2008

erika ja neviem, ci je to detske, alebo detinske, proste ma zaujala tvoja debata s ostatnymi, tak ked sa mam koho opytat, tak som sa opytala... 😉 sa hned nedurdi...

erikasadek
4. sep 2008

ja sa nedurdim , len sa prisposobujem okoliu, tak je to vsade, a nakoniec mne sa paci ked su pekne obleceni, obaja, a na ihrisku je mi to fukt ze sa zaspinia , nato mam pracku, takze sa vyblaznia ako len chcu,
mozno som sa zle vyjadrila , bolo to v preklade takze to ta nastvalo, ostatne ako som povedal, kazdy podla svojho vkusu a potrieb, kazde dieta je krasne samo o sebe, a oblecenie ho neroby ani mudrejsim ani lepsim v zivote, len je to podla mna taka mala radost nas mamiciek ich dobre obliekat, ....

marorlinko
4. sep 2008

nie nebola som medzi turistami, este rozoznam jazyk, bola som aj v castiach,kde ziju pravi francuzi, deti boli normalne oblecene ziadna vystrednost moj manzel ma vo francuzku rodinu, takze viem co som videla, je to tvoja vec, mne je to fuk to je tak, ak by mali vsetci cervene vlasy, tak tvoje by malo tiez, lebo maju vsetci ak by vsetky skakali do studne ty skocis tiez, lebo to robia ini, asi tolko to k tomu

susik77
4. sep 2008

kazdy nech oblieka dieta podla toho na co ma a podla svojho vkusu 😉
mne sa pekne veci pacia, obliekam malu najviac do Nextu a H&M, ale mam aj dost Nextackych veci z bazaru. Ked ideme len von na ihrisko al. pri dome, tak jej dam stare teplacky a triko, al. mikinku-proste neco, coho mi nebude luto, ked znici. Pekne veci jej davam, ked nekam ideme-na navstevu, k doktorke, al. ked k nam pride navsteva 😉

erikasadek
4. sep 2008

tak to si trochu prehnala , nie?
akym pravom odsudzujes ?
ak ja ma rada, ze moje deti su slusne a pekne oblecene je to moja vec, neopicim sa mam svoj vkus, avsak ak je to dane aj spolocnostou tak sa tiez prisposobim, ale neopicim, nie som opica!!!!!

praco ta to tak stve, vlastne nechcem ani vediet nezaujima ma tvoj nazor, je pre mna nepodstatny!!

mirrinka
5. sep 2008

baby,toto čo tu predvádzate je úbohé a strašne detinské.

bzuco
5. sep 2008

mirrinka 😉

susik77
5. sep 2008

suhlasim s erikou, ak na to ma a ak su vsetky deti v skolke pekbne oblecen e, preco by mala svoje deti obliekat do starych teplakov?

erikasadek
5. sep 2008

susik dakujem ti.
detinske mozno, len neznasam ak ta niekto ani nepozna, ale uz ta kritizuje ako keby ta poznal od nepamati.

kazdy clovek sa prisposobuje svojmu prostrediu, ja sa nepamatam aby sme niekedy mi na skole chodili obleceny, v teplakoch, aj ked v obchodoch toho vela nebolo , ale nase mamy sa snazili ,a spon usit , alebo dat usit pre nas, teplaky boli na telesnu a brannu vychovu.
ak teraz v skolkach a skolach sa to nosi preco nie, kazdy kraj ma svoj mrav. 🙂

susik77
5. sep 2008

ja nechapem zase niekoho, kto chce svoje deti vychovavat ku skromnosti tym, ze ich bude obliekat do starych veci a nekupi im nove kym sa nerozpadnu...ved dnes je uz doba,ked to nikto neoceni...skor sa tym deti vyclenia z kolektivu a budu zakomplexovane 😒

susik77
5. sep 2008

myslim, ze tym vychovaju deti skor k falosnej skromnosti, ze v dospelosti sa budu vo vnutri zozierat, ze by nieco chceli ale budu si mysliet, ze to je nieco zle...myslim, ze je to typicky slovenska vlastnost 😒

sirinka
5. sep 2008

mne je tiez jedno, ako si kto svoje dieta oblieka, len mi rprislo divne tvrdenie, ze v parizi ziadne dieta nechodi po meste v teplakoch...
kedysi sme mali v jasliach a skolke uniformy, este si pamatam, ze nas tam mamy rano prezliekali, boli to take nohavice z monterkovej latky, nech sa da lahko vyvarit, keby nieco.
do skoly posielaju svoje deti v teplakoch asi len nejaky zaostali ludia, to sa fakt nehodi

k.a.t.k.a.
5. sep 2008

tie školkárske uniformy mám v živej pamäti 😝

a k retiazkam u detí, no pre mňa to je gýč 😝 a ešte ked je to žlté zlato bléééé 😝 už len pečatný prsteň a je to kompletka 😀

erikasadek
5. sep 2008

sirinka nikdy som nepovedala ze tu po meste nechodia v teplakoch!
len je tu vela rozlicnych skupin ludi a narodnosti, a socialne skupiny;
teba nastvala veta, ktoru som prelozila, z dobrych rodin, sa tu hovory slangovo, ked vidis takto oblecene deti tak sa to hovory, a po druhe to neznamena doslovne su to socialne lepsie rodiny, a vidno to, nie je to znackami, alebo sposobom sa obliekania.
dufam , ze teraz si to uz pochopila , a nebudes si vykladat moje slova inym vyznamom, nemienim ,sa uz vyjadrovat, k tomu.

sirinka
5. sep 2008

erika mna teda tato tvoja veta vobec nenahnevala, to je tvoja vec, co si myslis o dobrych rodinach 😉
ja len komunikujem, pisem moj nazor a pytam sa na veci, ktore ma zaujimaju. a ked mozem, tak sa opytam viacerych ludi, ktori o tom nieco vedia... nic viac a nic menej, vobec som ti tym nechcela zdvihnut tlak 😕

erikasadek
5. sep 2008

ty nie nezdvihla si mi, neboj, treba viac aby si mi ho zdvihla.
vies ja mam velky respekt pred slovenskymi zenami, ktore hlavne na slovensku to nemaju lahke, a aj z maleho platu dokazu robit zazraky, takze zenske ktore maju viac penazi a zvysoka na ne pozeraju , pre mna je to ubohe, deje sa to na slovensku casto, a je to smutne.
mna osobne viac nas.....e, ked je zenska super naobliekana, aj jej dieta, je v kociku alebo ked uz chodi na slabo oblecene, zasoplene, alebo placuce unavou, a jej to nevadi, to ma zerie, ale ako sa kto oblieka, to nie, kazdy podla svojho vkusu, a na slovensku aj podla hlbky penazenky.

mamicky ktore nemate tolko financnych prostriedkov hlavne hore hlavu , mozno davate vasim detom 100 krat via lasky a starostlivosti vasim detickam a ko tie ktore maju na sebe plno znaciek a le lasky a starostlivosti O%, cest vynimkam!!!

majka35
5. sep 2008

môj manžel by na túto diskusiu povedal len toľko ... "ná pipipipi, ná, ná, ná ..." ... 😀 😀 😀 a to bez urážky, tiež sem prispievam ... 😀

lucqa
5. sep 2008

ahojte, myslela som, ze sem uz nebudem pisat, ale neda mi nevyjadrit sa k tym teplakom. Suhlasim s Erikou, ze deti treba obliekat tak aby zapadli medzi vrstovnikov medzi ktorych chodia. Ja som osobne proti noseniu teplakov vzdy a vsade. Predsalen su prilezitosti kedy teplaky neobstoja... napr. praca a myslim si, ze aj skola. Ved ako by ste reagovali, keby ste prisli do nejakej firmy a tam by vas privitala sekretarka v teplakoch... lebo ona by sa v nich citila super 😠
Alebo ved zrusme svadobne saty... tie su dost nepohodlne a podme sa vydavat v teplakoch, lebo tie su makkucke, pohodlnucke a ved koniec koncov uz vyrabaju aj biele 😀
Podla mna treba deti viest k tomu, ze teplaky su fajn, ale na ihrisko, na doma, do lesa a pod. Do skoly by teplaky mali patrit do telocvicne... na to su predsa urcene. Potom ked idem do filharmonie a vidim ist vedla seba starsiu damu v robe a vedla nej ide chalan obleceny vo vytahanych mencestrakoch, tak si pomyslim svoje 😨

sirinka
5. sep 2008

majka35 debaty nasich manzelov pri pive nie su o nic lepsie a duchaplnejsie 😨
lucqa a ty to uz troska prehanas s tou sekretarkou, bavime sa predsa o detoch a vhodnom obleceni do skolky a ine situacie, ved ked dnes bude mat dieta oblecene teplaky, este to neznamena, ze mu na telo prirastu 😎

susik77
5. sep 2008

ja si myslim, ako tu uz baby pisali, ze najlepsie je deti obliekat primerane aby zapadli do kolektivu-napr. ked su vsetky deti v teplakoch v skoljke, tak teplaky, ked maju pekne oblecenie, tak tiez pekne 😉 myslim, ze sa da pekne obliect aj neznackovo, staci ked je dieta ciste a pekne zladene 🙂

sirinka
5. sep 2008

zaujimalo by ma este, kto vlastne urcuje, co sa v tej danej skolke nosi, ci pekne saticky, alebo pekne teplaciky...

bzuco
5. sep 2008

u naá v škôlke vždy deti obliekali rodičia podľa toho, čo sa im na deťoch páčilo, alebo čo si tí väčší sami vybrali ...no a hlavne podľa finančných možností....deti v škôlke to tak nevnímajú...ten má značku a ten zas číňana

prasiatko30
5. sep 2008

u nas to zavisi od vedenia skoly/skolky/jasli ale napr co sa mi velmi paci, ze vsetky deti do 6r (teda do nastupu na 1vy stupen) aj ked nenosia v skole/skolke uniformy tak chodia v zasterkach s dlhymi rukavmi - tie si oblecu pri vstupe do triedy a mozu mat pod tym oblecene co len chcu - mne sa cely rok nestalo ze by prisla dcera zaspinena od farieb alebo od jedla - a to stale nieco kreslili modelovali a v jasliach aj desiatovala jasne ze na konci tyzdna mala na zasterke vzorkovnik ale to sa vypralo a v pondelok isla zase v cistej zasterke - a pod tym satocky 😉

erikasadek
5. sep 2008

aj u nas je to vedenie skolky a skoly su spolu, tiez maju zastery ,na manualne prace,takze chodi cisty domov,
kazdy rok podpisujeme, suhlas s pravidlami , s prevadzkou skoly , co sa tyka obliekania, spravania , zakazu mobilou, elektronickych hier a pistolia mecou, klasicke hry su dovolene, a ja plysaci.

lucqa
5. sep 2008

sirinka, ja viem, ze som to prehnala. Suhlasim s tym, ze deti v skolke maju byt v teplakoch, ale uz skolak v teplakoch mi pride troska nevhodne obleceny. Myslim si, ze deti treba viest k tomu, aby vedeli neskor same rozlisit vhodne oblecenie na hranie a do skoly, alebo do mesta.
A mimo to, nebola tato tema skor o tom, ze male deti chodia vymodene v dospelackych veciach ako su bedrove nohavice a bundicky ktore ledva siahaju do pasa a deti maju potom hole krize? Ale mozno sa mylim 😅