Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

marika80
29. jún 2008

Ahojte, neda mi, aby som neodpisala aj ja. Malej kupujeme veci stylom, vojdem do obchodu (normalnych kde si kupujem aj ja), ked ma nieco zaujme pozrem na cenu (ci to ma zmysel ocumovat dalej 😀 ), a potom preskumam ci je to vobec pohodlne. Nasa mala ma skrinu plnu veci az mi je luto, ze to nema kedy ponosit, ale priatel je z velkej rodiny a kazdy jej pravidelne nieco kupi alebo posiela. Za co ma asi budete odsudzovat je, mala miluje sponky, okuliare (lebo aj maminka s tatinom nosi), tak sme jej ich kupili normalne lacne ale aj tak maju kvalitny UV filter (aj trhove ich maju), takze si aspon chrani oci, taktiez kabelku (lebo aj maminka ma)tak ma uplne mini akurat na tie sponky 😀, a taktiez retiazku (lebo mame aj my a stale nam ju natahovala) Ale tu ked zacne skolku dame radsej dole koli bezpecnosti. A co teraz nedam jej to? Len preto, ze ma ostatne mamicky budu ohovarat? Neodsudzujem ziadne maminky ved kazda nakupuje v takych obchodoch kde by si kupila ona sama. Akurat si dost potrpime na kvalitne topanky pre malu na tom sa asi neoplati setrit. Tak skor ako bude niekto ohovarat ostatne deti, ze co videli na ulici a tak, ja nebudem malu tiez hnevat, ze si nemoze zobrat okuliare alebo kabelku(ta ju ale uz tak nebavi 😀).
Ved oni chcu tiez mat nieco specialne a podobat sa na rodicov. A pokial im to neskodi a robi ich to stastnymi tak preco, nie? 🙂

lucqa
22. júl 2008

Ahojte, sem tam vzdy nakuknem do tejto temy a chcem pridat jednu moju zlu skusenost s jednou mamickou...
Ked mal maly asi 4 mesiace, tak som bola v detskom obchode, kam prisla aj jedna mamicka, ktora mi kukla do kocika a na cely obchod vyhlasila "neznasam, ked takych malych chlapcekov obliekaju do vojenskeho", na co predavacka zareagovala "ja tiez nie". Maly mal oblecenu zelenu bundicku (ved skuste niekedy najst chlapcovi bundicku vo "vhodnej" farbe a vhodnej cene). Ona mala dievcatko ako cukrik, cele v ruzovom...
Ja chcem poprosit mamicky, ktore maju dievcatka, aby si niekey nechali taketo poznamky pre seba... pre chlapcov je mensi vyber veci ako pre dievcatka!

tretulka
22. júl 2008

lucqa - to akoze obycajna zelena bundicka, nie maskacova, je vojenska????? ja mam tiez rada zelenu a malemu pristane a rada ho do zeleneho obliekam...taketo poznamky svedcia akurat o IQ dotycnej maminy...a suhlasim, ze pre chlapcov je ovela mensi vyber ako pre dievcatka...

majka35
22. júl 2008

v takomto prípade mi napadá len motto v pase expertky ... "ľudská sprostosť je bezhraničná ...! ... 😀 😀 😀

tretulka
22. júl 2008

majka, asi tak 😀

lucqa
22. júl 2008

tretulka, obycajna, nemaskacova... ved minuly rok bola olivovo zelena velmi moderna farba 🙂
A pritom ta predavacka mi tesne predtym ako ta mamicka vosla ponukala olivovo zelene oteplovacky. Odvtedy som v tom obchode nebola a ani tam nepojdem viac 😀
majka mas uplnu pravdu 😀

marorlinko
22. júl 2008

to keby mne povedala nejaka zenska na mojho syna,ze neznasa vojenske veci, tak jej jednu vrazim,alewbo ju schladim jej vkusom,ja tiez neznasam, ked su dievcatka jak cukriky ruzove, same cupky, nariasane rukavy a pod, brrr. ale zato nesudim nikoho vkus, nech si to ma,ked sa jej to paci,ale byt taka drza jak ta pani co si pisala, tak neviem.
mne sa paci vojenske oblecenie pre maleho, sama som chcela byt vojackou, malemu to pristane, ma aj maskace, ved je to pekne, ako bolo povedane,ze pre chlapcov je mensi vyber, je to tak, vsade kde vojdem tak plno regalov pre dievcata a pre chlapcov iba jeden, zijem v uk,ale mam problem zohnat bundicku pre maleho taku tensiu na chladnejsie pocasie, ma nejake,aj to som ledva zohnala ked bol este mensi, pre istotu som kupila,bo tazko sa to zhana, pre dievcata kupis v pohode, chudaci chlapci.

sasenka
22. júl 2008

Naš mal tiež maskače vo vel 74 a nosil ich, boli pekné, frajerské, odvtedy som také pekné nezohnala. Bol to darček, ja by som asi sama od seba maskačove nekúpila, nejako ma to neťahá. Aj ked nemožem povedať že sa mi to vyslovene nepáči. Aj mu viac ide belasá a modrá farba, neviem, viac sa mi v tom páči, on je tmavovlasý, no a zelená skor taká jasná, jablčková. A vela kupujem v kombinácii s oranžovou, aj kočík mame ozanžový.
Min. rok sme mali bundičk ADIDAS kupenú nosenú na inzerát za 300,- a bola to fakt super kúpa 🙂 Aj ked ma mna pozerali, že asi kradnem, ked ma maly ako 8- mesačný značkovú bundu (byvame v malom meste, tu sa to len-tak nevidí) . Darmo budem vysvetlovať, že vyšla lacnejšie ako v čínaku 😉

Ružové "cukríky" fakt nemusím ani ja... ale malá miluje ružové veci... čo už s nou, ja vo svojom šatníku nemám jedinú ružovú vec a ona polku skrine 😀 😀 😀 Ale snažím sa to vždy skombinovať, nie cela od sponky po ponožky ružová. a s kabelkou rada behala tiež 😉 To je proste v povahe 😉

lucqa
22. júl 2008

moj maly mal tiez maskace, take sedo-cierne tusim znacka Minoti a bol v nich taky zlaty, ze muzov kolega siel hned kupit synovi tiez 🙂 To mal pol roka a odvtedy som ani nevidela take pekne, inac by ich uz mal 😀
A ja som malemu kupila aj take staroruzove mencestraciky, lebo boli nadherne a svokor s muzom, ze ci je dievca, ze mu kupujem ruzove. No, ale v zime s modrou bundou a modrou ciapkou sa hadam budu dat. Ved ked si vezmem dospelych chlapov... tiez niekedy maju aj rozne pastelove farby a su IN 🙂
Ale fakt je, ze dievcatka sa obliekaju lahsie a maju velky vyber nadhernych veci. Dufam, ze druhe sa nam zadari dievcatko 😀

milhaus
23. júl 2008

ja kupujem malej veci cez MMB, retiazku na ruke už ma rok a to dostala tak to nosi stale

retaux
23. júl 2008

A moja malá tiež nosí maskáče - ružové 😀 A je v nich strašne zlatá 😵

lyzenka
23. júl 2008

z Tesca veci su super a aj cena je OK....zn. Cherroke...tak nejak sa to píše... 😀

sirinka
23. júl 2008

ja kupujem malej hocikde, kde maju rozumne ceny...a vela na mmb...urcite by som nedala viac ako 500sk za veci, ktore sa nosia tak max. mesiac a po dvoch hodinach su total spinave a ja netusim, ci sa mi ich este podari niekedy vyprat 😅 a ru zovu tiez neznasam, malej ani moc nepristane, ale vacsina znamych a rodina kupuju najme ruzove 🤐

sasenka
23. júl 2008

Malá ked bola menšia, mala aj zelené, modré veci... ale teraz sme fakt viac na ružovej...ani sivo-červené sandalky nechce, že su chalanské ☹
Ale zasa aj ružova velmi ide so sivou, čiernou, riflovou...

milhaus
23. júl 2008

o mojej babe si každy mysli že je to chalan i ked malokedy ma fakt chlapčenske veci

bubba
23. júl 2008

milhouse aj pri mojej dcere lebo ja preferujem modru a kremovu farbu 😀 sportove a jednoduche vzory oproti maslickam a cipkam.....a este ked si da svoju pluto siltovku a sadne na bicykel..tak tu uz koncim 😀 😀 cisty faganisko

jevel
23. júl 2008

ahojte

podľa môjho názoru - nech oblieka svoje deti kto chce ako chce, podľa svojho vkusu a finančných možností. Nepáči sa mi ak sa niekto pozastavuje nad tým, či si niekto dieťa vymódi alebo nie. To zaváňa závisťou 🙄

a slová "nelezte sem" nekomentujem

mirrinka
23. júl 2008

ja sa pripájam ku lyzenke,že veci z Tesca - Cherrokee,sú fajn a aj za super cenu.a to nehovorím,ked sú ešte vo výpredaji...napríklad aj dnes som malej kúpila super tričko / zelené / s dlhým rukávom vo výpredaji za stovku 🙂
dosť veľa vecí kupujem z Tesca,možno aj preto,že ho mám hned poruke - 3 min.peši 🙂
....a zbožňujem maskáčové vecičky či už pre chlapčeka alebo pre dievčatko....mňam 🙂 ..........no mojej malej som zatiaľ ešte nič také nezohnala,ale napravím to!!! 😀

jevel
23. júl 2008

aj ja mám Tesco na skok 😅 - a ja som tiež so značkou Cherrokee spokojná a nie je mi potom ľúto, keď sa to rýchlo zničí.

bubba
23. júl 2008

jevel kto tu komentoval "nelezte sme?chcem to vidiet nech sa aj ja pobavim 😀 😀 😀 aj ja mam rada zlavy v tescu hlavne sezonne 70 percentne vzdy sa ujde daky pekny kusok 😀

zuzkafuny
23. júl 2008

Aj ja chcem Tesco poruke 😠 😠 😠 tiež mám rada tesco vecičky Cherokee. Ale už nám stavajú... tak sa dočkám... hádam 😀 😀 😀

malena
autor
23. júl 2008

tým "nelezte sem" som reagovala na jednu holku, ktorá sa neustále pozastavovala nad tým, prečo som založila túto tému a že je zbytočná, tak čo som jej mala povedať ?

čo sa týka ružovej / v najrôznejších odtieňoch/, tak ja ju mám rada, na maličkých dievčatkách snád nevadí, že sú ako cukríček, veď kedy inokedy také majú byť?
keď bude väčšia, pravdepodobnej ju bude odmietať, tak nech ju vynosí teraz 😕

a čo sa týka závisti, podla seba súdim teba? to akože ked som o tom napísala, som závidela čo?

bubba
23. júl 2008

malenka jaaaaaj ale to uz bolo davnejsie,no vies nemas pravo vyhadzovat ine uzivatelky ak sa ti nepaci obsah treba stlacit vykricnik a admini si s tym uz poradia....
nikto tu nikomu nezavidi jevel to je tema o tom CI alebo NIE treba alebo chceme alebo ano cifrovat babatka aj mne tu uz nadavali ze obliekam malu do teplakov no keby zavidim inym tak jej tie teplaky(nohavice,kratasky...) nedam a dam jej saty sak sa to da kupit aj za par korun ked uz ide o to ale ja obliekam malu prakticky tak aby jej sukne nezavadzali pri behani,aby sa jej nedostal kade tade piesok a kedze viac casu travime na ihriskach a flakackach ako pri"spacirovani sa po meste"ja volim menej narocny sportovy styl obliekania aj mna aj dcery ..
a ked sa mam priznat je mi luto dievcatiek v nasuchorenych satickach,farebnymi gumickami vo vlaskoch ktore ich tahaju a tlacia,....nemam rada ruzovu "at all"a mojej dcere sa ani nehodi viac jej ide zlta a modra kremova ci zelena 😉 ja som tu u nikoho nepostrehla ziadnu zavist len protichodne nazory a to je rozdiel 😉 tak sa nehadajme 😉 pliiiiiiiiiiiiiiiz 😀

lucqa
24. júl 2008

ahojte, trosku som teraz behala po obchodakoch a ked som si vsimala deti ako su poolieane, tak maloktora mamina mala vyobliekane a nasuchorene dieta. Vacsinou som videla deticky v plysovych supravkach, platenych nohaviciach a pohodlnych svetrikoch. Ale nasli sa aj vynimky, povacsinou vyobliekanych mamiciek sediacich na kavicke a fukajucich dym z cigarety rovno dietatu do tvaricky. Takze tak ako vo vsetkom su mamicky, ktore spravia vsetko pre svoje dieta, vratane pohodlneho oblecenia a moznosti zakvickania sa cimkolvek a kedykolvek a potom su tie, co maju deti ako figuriny vo vyklade, pretoze bolo moderne mat dieta, tak maju aj oni.

trixi
24. júl 2008

ahojte, tak ja tu nastvem asi vela mamiciek, vopred sa ospravedlnujem, malemu nakupujem znackove veci (znackove nerovna sa luxusne a drahe) - vlastne aj Tesco predava znacku Cherokee 😉 . Potrpim si na kvalitu a je mi jedno aka je to znacka. Nenakupujem v cinskych obchodoch, mam voci tym obchodom averziu. Maleho obliekam do pohodlneho oblecenia - na doma teplacky, pohodlne nohavice, bavlnene tricka, pohodlne mikiny. Vsetko musi byt maximalne pohodlne z prirodnych materialov - bavlny. Ked je vynimocna prilezitost (oslava, sviatok) tak je maly vyparadeny, ale vzdy v pohodlnom obleceni. Pacia sa mi deti pekne a vkusne oblecene, a vobec to nemusi byt drahe. Nevadi mi ked su dievcence oblecene v ruzovom.
Moja skusenost s detmi je, ze do urciteho veku ich obliekame my, tak ako sa to nam paci. Ale od urciteho veku si deti obliekaju to co sa paci im. Moja sestra chcela svojho syna pekne obliekat, pacil sa jej "anglicky" styl (kosielky, vesticky, klasicke nohavice). Jej skoro 4 rocny syn si neoblecie nic ine ako tricka s Batmanom, lebkami a inymi priserami. Zasadne si obuva topanky opacne - lavu na pravu a pravu na lavu, rano si vzdy sam nachysta co si oblecie. Nie vzdy je to tak ako si to predstavuju dospeli. A ked sa tak obcas pozeram tak vela dospelych pripomina sasov, tak su doobliekani. Mne to vobec nevadi. Kazdy nech sa oblieka tak aby sa citil pohodlne a tiez nech si kazda maminka oblieka dietatko tak ako sa jej paci.

prasiatko30
24. júl 2008

ja som sem uz nechcela do tejto temy ani prispievat ale proste mi toneda 🙂 zakladny problem tunak je ze niektore mamicky si nie su schopne predstavit slusne oblecene deti v pohodlnom obleceni - aj saty su pre dievcatka v 35º horucavach velmi pohodlne a nevyrabaju sa len ovolanikove a otulovane saty!!!!! existuju aj sportove satiny z bavlny a nie vsetky mamicky, ktore maju pekne alebo ako to vy hanlivo nazivate "modne" oblecene deti ich maju len na to aby sedeli s nimi v kaviarniach a hulili na nich ako to tu niektore s nadsenim odpozorovali. 🙄 u nas na dvore sa hravaju deticky - a z toho rocnika ako je moja dcera (22m)je viacero a potom este kopec dievcatiek do takych 5-6 rokov - tie babulky nosia aj nohavice ale este ani raz som im nevidela ani rifle ani teplaky - vzdy su to nejake pekne latkove gate, vkusne pohodlne a moderne!!!mame dokonca jedno dievcatko, ktore som v zivote nevidela v nohaviciach - stale je len v satach a nie lacnych - a este ani raz som nevidela jej matku ze by ju okrikovala aby si nesadala alebo sa nesplhala po preliezkach alebo aby neliezla do pieskoviska - a cudujte sa drahe mamicky - dievcatko skace, beha, bicykluje, hra sa v piesku, splha sa po preliezkach a tie sukne ju nijako neobmedzuju - ked sa hraju decka s loptou tak aj ona bezi za loptou a este ani raz som ju nevidela ze by s tym mala problemy. a mozem ti tiez garantizovat ze jej matka s nou nechodi po kaviarnach aby ju vsetci videli - dokonca ta zena je super baba s ktorou sa da o vselicom pokecat, vysokoskolsky vzdelana a nefajci - to som asi podkopala viacero teorii o matkach s prazdnymi hlavami a s cigaretou v ruke 🙄 - jej a jej muzovi sa proste paci to ze dievcatko chodi oblecene ako dievcatko. a takto by som ti mohla porozpravat x prikladov.
to hej tiez som videla v centre meste jednu rodinku co som len v duchu prevratila oci - otecko, mamicka, syncek aj drobcek v kociku povinne vymaskacovani a samozrejme s riflovymi bundami na sebe - chybali im uz len samopaly a plizenim vpred - zarucene by som si nedovolila to komentovat pred nimi alebo povedat im to tak nezne ako to urobila vyssie uvedena pani ale mam pravo na to aby sa mi to nepacilo - to dufam ano. este kebyze takto oblecenu rodinku stretnem niekde na ture tak budiz ale v centre mesta na poobednajsej prechadzke? - co idu na zachrannu akciu? 😀

bubba
24. júl 2008

prasiatko naco tolko emocii.....chces aby si dostalo infarkt? 😀

no ja s tymi satkami no moja dcera ma 2 roky a este nie je taka obratna aby si vedela pomoct ked sa jej to kade tade zachyti,toboz uz nie naposledy sme mali oslavu a bola vyfintena a liezla na preliezku a stupala si po satach teraz som nevedela co skor pustit z ruky aby som rychlo utekala a zachranovala dieta pred padom 😅 a cely cas co chcela potom lozit na tu preliezku som jej musela pomahat a saty drzat....este ze som sikovna a mala som pribalene tristvrtove bavlnene nohavicky(akoze no podla mna take lepsie teplaky 😀 )a hned po oficialnej casti som ju prezliekla....a kazdy skonstatoval....no konecne pohodlie 😎 nikto sa nehneval ze dcera uz nie je v slusnom prave naopak vsetci to akvitovali ze dieta potrebuje pohodlie a volnost pohybu co sa vzdy v sukni a satoch neda....nehovorim o 6 rocnych slecnach ktore si to uz ako tak vedia zariadit aby sa im nebodaj nestal uraz a podobne...

no a co ked bola rodinka v maskacovom v meste co boli aj spinavi aj od blata a na tvari mali popisane bojove znaky 😀 😀 ako rambo?

prasiatko zdielam tvoj nazor o vyfintenych mamickach s cigaretou v hube...no musim povedat,ze este som take ani nevidela vacsinou tie spodne vrstvy obycajnych ludi tak robia ,pretoze mamicky "co maju nato"to nemusia robit verejne pretoze k satam patri aj nejake spravanie,bonton a tiez viem ze vacsina ho aj dodrziava 😉
ahojte 😉

sirinka
24. júl 2008

prasiatko a co je zle na teplakoch? podla mna pre deti na ihrisku je to ovela vhodnejsie ako suknicka a dnes ich vyrabaju krasne farebne od vymyslu sveta. ty by si rada okopavala v zahrade v sukni?
a co rifle??? nechapem tvoje pohorsenie, preco by ich deti nemali nosit?
samozrejme kazde dievcatko je krasne v satickach, ale treba rozlisovat miesto, kam je to vhodne obliekat.

majka35
24. júl 2008

normálne vás obdivujem, že tu dokážete popísať 6 strán a vadiť sa na takej malichernosti, ako je to, kto ako svoje dieťa oblečie ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
dieťatko je krásne, či má tepláčiky, riflíky, šatky, maskáče a čo ja viem, čo tu ešte rozoberáte ... 😀 😀

bzuco
24. júl 2008

majka....svätá pravda 😉