Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

trixi
1. aug 2008

slaviks, neviem preco sa Ti to zda privela, ked je dieta oblecene v znackovom obleceni, napr. adidas. Ked na to rodicia maju a nemusia premyslat ako vyzit z vyplaty a davok, tak nech to kupuju. Inak adidas sa mi zasa nezda nejaka extra znacka, a znackove veci sa daju za par korun kupit vo vypredajoch, v zahranici ani nehovorim. Mne sestra nakupuje v zahranici pre maleho v outletoch a vo vypredajoch znackove veci a nestoji to ani tolko co oblecenie v Tescu.

atylka
1. aug 2008

marorlinko, ja som v Anglicku uz 9. rok a vazne som nevidela deti chore na chripku alebo anginu. To skor na nejake zaludocne problemy (ale to je hygiena-zas na dlho, u nasich britskych spoluobcanov 😀 ). Nedivili sa, ze neni dostat pancuchy ale preto, ze som jej ich nedala. Je pravda, ze tu sa nosia pancuchy k sukni a inac oteplene nohavice. U nas u doktora su skor dospely tak ale u Vas je to zrejme ine. A ja s tym nesuhlasim, ze hole nohy v zime alebo kratky rukav na jesen. Ziaden extrem nie je dobry 😖 .

lucqa
1. aug 2008

najsmutnejsie je to, ked niektore mamicky nakupia tie super znackove veci v bazaroch, sekacoch, od bohatsej kamaratky za par supov a potom sa tvaria, ze to kupili original za drahe peniaze a vytahuju sa pred "chudobnejsimi" kamaratkami ☹
Ja kupujem malemu aj na trhu, aj v obchodoch, ale znacky ako Adidas, Nike, Dior a ja neviem ake este u nas v skrini nenajdete. A kludne priznam, ze ma kopec teplacikov, mencestracikov a pyzamiek z trhu. Poriadne to vyperiem, vyzehlim a nic tomu nieje. A vsetko to stoji okolo 100 Sk. Ved aj tak mu je vsetko o mesiac male, a nemrzi ma ked to roztrha 😉

sirinka
1. aug 2008

no ja kupujem vsade kde je rozumna cena...a je pravda ze v zahranici sa vo vypredajoch da paradne nakupit za par koruniek. my mame aj nejake znackove veci, ale tie sme vsetky dostali...

sasenka
1. aug 2008

Lucqa to akože fakt myslíš, že veci z trho (čínacke) ked vyperieš, tak im nič nie je??? ja teda občas niečo kúpim (a potom sa sama na seba hnevám) ale nič také čo ide priamo na kožu, a už vobec nie pyžamko, v ktorom je drobec 10 hodín v kuse a ešte sa v tom može spotiť v noci.

No ja mam tiež značkove väčšinou zo sekáču a aj to priznám, prečo by som sa mala s tým vyťahovať? nVed to na tých veciach aj je trocha vidno, že su neni kupované nové. Ale radšej značkové nosené zo sekáču, ako čínacke z trhu.

sirinka
1. aug 2008

no od cinanov by som ani ja nekupovala 😒

trixi
1. aug 2008

u nas teda sa nic nenajde z trhu. Mam na to alergiu. A maly dostava znackove veci a nemam dovod sa pred niekym vytahovat. Co by som z toho mala.

Dnes sa mi podarilo "vyparadit sa" 😅 , ked sme vyrazili podvecer s malym do mesta. Vsimla som si toho az ked som sa uvidela vo vyklade 😲 . Vyzerala som ako muchotravka zelene 😀 , hned som si spomenula, ze niektore maminky z Modreho konika by som urcite zaujala a mohli by napisat prispevok. Este stastie, ze som sa zelenej vyhla, ked som obliekala maleho. Bola som zladena do zelena od hlavy az po paty spolu aj s kocikom. Uz mi chybali len zelene sponky do vlasov 😲 , este ze mam kratke vlasy.
Ale naladu mi to nepokazilo a nesla som sa ani prezliect, pretoze: co koho do toho co mam oblecene.

lienocka235
1. aug 2008

nasa sa oblieka zasadne do ruzovej.. resp. fialkovej.. jej sa to paci a MM tiez.. tak su v presile.. ja kupujem len znackove.. teda next, barbie obcas cherokee a spor. znacky.. nakupim tak dvakrat do roka.. ked su sale a vyjde to lacnejsie ako na trhu a nehovoriac o kvalite.. cinanske mozu sposobovat alergiu a pod. deti tu chodia oblecene podobne.. myslim ze to len rodicia robia z toho vedu.. a to dieta to potom opakuje... pokial viem tak robili vyskumy ze najviac si na tieto sportove znacky.. adidas a pod.. potrpia ludia co su z nizsich socialnych vrstiev hlavne ze ukazu ze na to maju a vsetci to vidia.

sakura77
1. aug 2008

ja tiez kupujem malemu aj znackove veci a vobec ma to nemrzi ked si ich zaspini alebo podobne,ked mu to kupim,tak s tym ze to chcem,paci sa mi to na nom a ked si to znici tak si to znici,ved je to jeho.urcite nie s tym ucelom-ako som videla inzeraty-typu-tuto supravku nosime,ale setrime si ju, v septembri bude na predaj_tak to je pre mna dost "sokujuce",to akoze teraz si nikde nesadni,nebehaj,nejedz v tom aby si nahodou nieco neurobil na nej,lebo ju chcem este dobre predat???? 😕 😕

a pokial by som "nemala na chleba" tak urcite nekupim teplakovku za liter,ze ano-to je pre mna sokujuca vec cislo dva

sasenka
2. aug 2008

mne su smiešne inzeráty typu - "Predam supravku NEXT, PC 1000,- teraz 500,- ako nové - nezničené, mali sme to 2x" 😀 načo to potom za tu cenu kupovali???Avby si to v skrini pouerali, ake majú krásne značkové...

trixi
2. aug 2008

ja si neviem predstavit predat niektore veci, ktore maly nosi. Hoci su to znacky, tak uz su poriadne znicene. Je pravda, ze niektore veci, ktore sme dostali ked sa narodil ani nemal na sebe, boli mu male. Ja to chcem venovat kojeneckemu ustavu. A tie znicene pojdu na handru. A tazko by som ich predavala ako znackove, pretoze zo vsetkych veci ako prve odstrihavam a odparem vysacky a tie stitky aby ho to neskrabalo.

sasenka
2. aug 2008

No ja zvyknem niečo aj predať, čo nie je moc zničené a značkové, ale za symbolické ceny, tak 10-20% povodnej ceny. Niečo davam kamoške (čo si vyberie, že sa hodí), niečo posielam jednej profi-mamine. Chlapčenské dam sesternici, čo sa jej min. týžden narodil synček. Mam chlapca po dievčati, viac detí neplánujeme, takže všetko ide komplet z domu preč.

penelope10
2. aug 2008

Baby pridavam sa ku odporcom kupovania oblecka pre deti na trhu v cinakoch a kade - kde inde 😎 😎 Moja svokra kupuje super lacne vecu malemu v cinaku !!! 😠 😠 nielen ze to smrdi, je to kadejako pozošívane a o kvalite radšej pomlčím...
A keď si mam vybrať či kupiť kvalitnú, síce nosenú vec z bazaru alebo uplne novu z čínaku... jednoznačne bazar !!!! 🙂

sasenka
2. aug 2008

Inak tie veci v činaku vobec nie su lacnejšie. Bola som na výpredaj v CaA a kupila som malemu bodynka po 70,- teplakovu supravu po 180,-, triko 150,-, dcerke 3-pak krásnych tričiek 390,- to mam lacnejšie ako v činaku.

trixi
2. aug 2008

Moja mama je opacny pripad svokry penelope. Pred kazdym rocnym obdobim vyrazi aj s mojim otcom na nakupy pre maleho a zasadne nakupuje v drahych obchodoch. Vzdy ju prosim, nech zbytocne nevyhadzuje peniaze, ze mu take drahe netreba, ze ked chce kupit znacku, ze staci H&M alebo C&A, vzdy mi odpovie, ze tam nikdy nic pekne nevie kupit. Ked idem na nakup ja, tak nakupujem v spomenutych obchodoch a vzdy dobre nakupim a potom sa ma mama pyta, ze ake ma maly pekne veci, ze kde som ich kupila.
Nedavno sa vratili zo zahranicia a malemu nakupili krasne oblecenie na jesen, takze maly bude vymodeny batolak 😉 .

sasenka
2. aug 2008

to maš super, naši tiež malým kupujú, teraz už menej, ked su krpci dvaja, ale vždy take pekne veci z HaM, CaA, TCM ... len na športové značky moc nie sú... Ale sa napr. stalo, že malej kupil otec čižmičky ECCO za 1600,- to by som ja asi nekúpila (iba ak sebe 😀 )

Len mi je luto, že na to musíme jazdiť až do Ostravy, lebo tu pri Žiline take obchody nie sú. Inak sa CaA a HaM inde ani ako nejaké značky neberú, tak ako Cherokee u nas, normálka...
ja chodievam aj do podnikovej predajne HERMA a ANTHONY, ale škoda že tí naši výrobcovia su akosi "bez nápadu", strašne tuctové, aj ked dobrá bavlnky, kvalita, musí sa uznať. Navyše tie prehnané ceny 😒 Teplákovka na malú 600,- až 800,- ... to sa fakt radšej preveziem do tej Ostravy.

trixi
2. aug 2008

sasenka, aj ja nakupujem aj v Ostrave 😉 . Partner je z Ostravy a Matej sa tam narodil 🙂 . Inak nakupujem v BA a v Rakusku, ked tam mame cestu. Vy to do Ostravy to nemate daleko, len "cez kopec" 😀 .
Neuveris, ale ja som sestrinmu malemu kupovala veci v H&M a posielala az do Kanady, strasne moc sa jej vecicky od nich pacili, pred rokom uz aj u nich otvorili predajnu, tak uz neposielam, aspon usetrim na postovnom.

lienocka235
2. aug 2008

ECCO topanky doporucujem.. aj ja ich mam aj MM si ich kupuje.. a tuto zimu kupime aj malej..

hubka
2. aug 2008

Ahojte, aj ja sa pridam do tejto vymodenej debaty..mne sa krpci pacia , ked su krasne nahodeni...ale v tych rozumnych hraniciach...presne ako HM, Next, Mexx...najviac sa to samozrejme oplati vo vypredajoch...a ked uz nieco kupim, tak to nosime do vydretia haha 😀 ...boli sme zac jula vo SCS centre za Viednou a prave sme chytili vypredaje, aj to zhoda okolnosti, bo MM siel do Schwechatu po sestru tak sme to mali akoby po ceste, za par eur som nakupila malemu krasne veci, sice letne, objavila som aj jesennu bundicku, ale kupila som vacsie veci na buduci rok...riskla som to, dufam, ze z toho nevyrastie, ale my nosime vsetko dlhsie 😀

sofik
3. aug 2008

Ahojte. Ja svojej kočke takisto nakupujem veci v obchodoch, čínak som ešte nenavštívila pretože mi to tam smrdí a je mi zle potom z toho smradu. A inak sa mi pášia pekne vyobliekané detičky. Ja nakupujem prevažne vo výpredajoch ale aj na internetových bazároch a tam sa to dá zohnať všetko lacnejšie a niekedy aj nové vecičky nenosené. 🙂

lucqa
3. aug 2008

ahojte, vidim, ze ste odsudili vsetko z trhu. A vsimli ste si niekedy, ze aj znackove veci sije cina, thajsko, malajzia a pod.? Je to sice niekedy krajsie usite, ale uz som nasla aj na znackovej veci rozparane, krivo usite, roztrhnute... a za vysoku cenu.
A ze to smrdi... asi mam tu smolu, ze robim v chemii. Ta chemia sa da z toho vyprat a v obchodoch su veci tiez napustene chemiou, aby do nich nesli mole. To, ze nieco nesmrdi, neznamena, ze v tom nie je ziadna chemia. Ved si pozrite napr. potraviny, kolko obsahuju chemie... ktora z Vas rozumie vsetkym tym chemickym nazvom, ktore sa uvadzaju v zlozeni? Aj ked je napisane bez chemickych konzervacnych latok... ale to je na inu temu 😉
Dnesny svet je bohuzial plny chemie, tomu sa neubranite ☹ A cinske veci, ze su zle usite... a kto to v tej posteli vidi? Mimochodom pracie prasky su sama chemia.
Nechcem sa Vas dotknut a ani mi nevadi, ze odsudzujete nas (urcite nie som sama) co nakupujeme aj na trhoch, ved je to kazdeho osobna vec, len som chcela poukazat na to, aby ste si niekedy vsimli tie znackove veci, ci su ozaj hodne tych penazi.
Ja osobne napr. nemusim sekace... proste sa mi hnusia, pretoze veci ktore su tam mi jednoducho smrdia viac ako tie cinske, pretoze aj tie su chemicky cistene... a aj tie detske. Ved si zoberte, ze dieta ktore to nosilo predtym malo dajme tomu nejaku koznu chorobu, ktora je prenosna... v sekacoch neviete, kto to nosil pred vami... teraz ale neratam napr. mimibazar, kde sa da v pohode dohodnut s konkretnou mamickou, tam nakupujem aj ja 😀

erikasadek
3. aug 2008

prepac v mnohych bodoch s tebou suhlasim chemia je vsade, avsak ja vidim velky rozdiel u veci ktore su znackove co sa tyka kvality a u veci ktore su z trhou alebo z obchodou za diskontne ceny . rozdiel je hned ked to vyperies pri znackovej farby zostanu ako po prvykrat aj tvar vyrobku ktory sa nezrazi.
ja mam dve deti mladsi ma veci po starsom, mozem ti povedat su ako nove.
to ze sa vyrabaju znackove veci v cine a v inych krajinacj je sposobene lacnou pracovnou silou avsak mozno to nevies co sa tyka kvality materialu tie uz nie su vetsinou s tychto krajin .
to iste je aj u hraciek ktore su vyrabane pod znackou aj ked v cine, alebo ktore su made in china a ktore sa rozpadnu pri prvom pouziti a nehovorim o nebezpecenstve pre dieta.

hubka
3. aug 2008

presne tak, netvrdim, ze vsetko drahe je kvaliten...ale vo vacsine pripadov to plati a predsa do dietata treba trosku aj zainvestovat....nevravim, ze super znacky...ale topanky, odevy z ciny???pride mi to fakt umele davat to na to telicko...myslim, ze o takej bavlne nemoze byt ani len rec a topanky totalna guma, brrr 😖

sasenka
3. aug 2008

no ja osobne ma mtiež skúsenosť, že čo sme mali pri dcerke z činaku, to sa ožmolilo, vykrútilo, vypralo, a rozpadlo ... a vyhodilo kolkokrát po 2.-3. praní. Tie veci, čo je na tom, že vraj 100% bavlna vobec ako bavlnené nevyzerajú, nasajú pot, škriabu, divne sa zožmolkujú 😖
Ale veci, čo sme kupili v obchodoch, tak niečo ešte nosil aj synovec, aj to ešte vrátili a teraz to nosí zasa moj syn a vobec to nie je vydrané, ešte to posuniem dalej do rodiny alebo kamoškám. Takže už nekupujem v činaku skoro vobec. Fakt len take niečo čo nejde napriamo na kožu, napr. malej šušťiaky, čo potrebovala len na branné, lebo inak take veci nenosíme, takže vlastne na jedno použitie.

sasenka
3. aug 2008

inak ja komplet všetky veci, bez ohladu na to, či su kupované nové alebo nosené, a na to, kde boli kupované periem - aj veci z MMB, ktoré dojdu vonavé, vypraté, aj to si musím vyprať v mojom prášku a mojej aviváži 😀

malena
autor
3. aug 2008

no to ja zasa nie, ked si objednám z mmb a príde mi to vždy čistučké, voňavé, neperiem to znovu,...je to zbytočné mínanie, vody, elektriny, prášku - neekologické, nie som zasa taká háklivá

a je pravda, že pracie prášky sú plné chémikálii, ja používam máličko prášku, asi tak za hrsť, aj to len detský, a už sa mi stalo, že som oprala aj bez prášku, na ktorý som zabudla a veru žiadny rozdiel som nevidela 😉

mareli
4. aug 2008

vacsinou sa tato tema asi tyka vymodnych dievcatiek. ja by som si nedala do toho nikdy kecat, ako obleciem agatku. ja sama som skor na zensky styl, saty sukne, vyssie topanky a ked sa obleciem sportovo, tiez to musi vyzerat na mne dobre. samozrejme davam si aj teplak. supravu, ale ta musi padnut ako uliata. z toho vyplyva, ze na malej tiez rada vidim saty, sukne, ale niekedy aj sportove oblecenie. ved aj ja mam naladu niekedy sa nahodit a inokedy iba natiahnut niieco jednoduche.
suhlasim s prasiatkom, saty su aj pohodlne a sportove, ja sama mam vela sportovych bavlnenych satov a agatka ma tiez. nie su iba volanikove saty predsa. kazda mama vacsnou bprisposobuje obliekanie tomu, co sa paci jej. ja napr. skoro vobec nenosim rifle, a moja agatka tiez. mozno neskor, ked uz ich sama bude chciet. tak ok, ale teraz sm proti tomu. mne sa absolutne nepacia deticky teda babatka do 1.roku v rifliach.

prasiatko30
4. aug 2008

🙂 dakujem mareli - uz som si myslela ze som nejaka super cudna az som zacala rozmyslat nad psychologom 😀 za to ze chcem aby moje dieta chodilo slusne oblecene a nie len stale v nejakych teplakoch 😅 - i ked suhlasim ze su momenty ked su potrebne - napr na dvor.

marorlinko
4. aug 2008

nie vsetky znackove su kvalitne oblecenie, nedavno som malemu kupila znackovy futbalovy dres zn. adidas a stoji za nic, tricko po vyprati sice zanecha to logo a ostatne,ale pustilo ciernu farbu na to zelene tricko, takze teraz neviem co s nim, blocek neviem kde je a bolo dost drahe, mal k tomu aj ponozky.
teraz ked kupujem znackove, tak davam pozor na kvalitu a nechavam si blocky.
je sice pravda,ze tuna je znackove oblecenie lacnejsie,ako na svk, ale zalezi ktore, niektore su take drahe,ze mi je az luto dat tolko penazi za jedno tricko,co by maly z neho rychlo vyrastol.
take znacky ako su dior, ci d&g atd. su take drahe,ze az az, minule som bola v takom obchode a takmer mi oci z jamiek vypadli, jedno obycajne balnene tricko, ktore nijake ani pekne nebolo a bolo take drahe,ze sa ani necudujem,ze tam nik ani nebol, maly tam aj pekne veci, ale tie ceny,daco strasne a boli to veci pre deticky.
takze moj take nepotrebuje.

hubka
4. aug 2008

Marolinko ano, niektore totalky znacky chcu nehorazne prachy za obycajske veci...ale stredna trieda znaciek HM, Next apod su ok..a paci sa mi, ked babatka maju na sebe akoze dospelacke veci, samozrejme pohodlne a pouzitelne...takze prasiatko si ok a psychologa nepotrebujes 😀