• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vyšívané ľanové košele. Kde sa dajú zohnať?

31. mája 2010 
Ahojte kamošky :slight_smile:
Chcela by so mvás požiadať o pomoc...Chcela by som pre manžela kúpiť pravú slovenskú ľanovú košelu s výšivkou, nie prehnanou, len pri krku a do pol hrude, viete čo myslím, že? :grinning:
Také niečo, ako nosieval Maťo Ďurinda na svojich koncertoch v začiatkoch svoje jkariéry..
Ďakuje mvám za pomoc
10. júl 2008 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Monkula v Trnave je na obchod ULUV a tam maju take veci!Skus tam behnut a spytat sa na to. :wink: Co idete na salas??
10. júl 2008 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ali, že na salaš :grinning: :grinning:
Nie, len sa to MM páči ,tak by si chcel jednu zadovážiť :slight_smile:
A ma aj po založení témy napadlo, že v BA na Nám. SNP je predajňa ULUV-u... ešte že som okolo nej chodila každý deň do roboty... :sweat_smile: :sweat_smile:
10. júl 2008 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: A to akoze by nosil normalne aj po vonku?
10. júl 2008 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hej, prečo nie? veĎ to nebude prehnano načačkané...Predávajú sa aj po rôznych trhoch, alebo dňoch mesta, ale sú čisto ľanové, bez výšivky...
10. júl 2008 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
môj manžel takú má..Kúpil ju asi za 800 Sk na jarmoku-ľudové remeslá..Teraz bývajú všade jarmoky,tak skús popozerať.Inak ju veľmi rád nosí,nie je prečačkaná,čisto ľanová a len okolo rukávov a krku do pol hrude,ako je výstrih má vyšívané s bordové neviem čo :wink: :wink: :wink:
10. júl 2008 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj svokor to vie vyrobit :grinning:
10. júl 2008 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubba, on aj vysiva??? :astonished:
10. júl 2008 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monkula super napad mne sa paci ked sa take veci nosia , ja som chcela slovensky kroj ale ked mi povedali sumu tak ma presla chut ale rozmyslam ze si to dako pozhanam po babkach ktore to maju doma a chcu to dat prec :grinning:
10. júl 2008 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja po takom niecom pokukujem pre manzela, teraz v lete je vela folklor. festivalov, tam to predavaju...
10. júl 2008 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no,nevysiva,ale vysit by nebol problem to by zvladol aj MM :wink: .on to robi asi takym stylom,ze kupi tie vysivane stuzky a to nasije na rukavce a spodok kosele a hore da taku cervenu maslicku ...no ja sa proste v tom nevyznam mna folklor vobec nejako netankuje,zato jeho hej :grinning: a strasne.inac si dal u neho sit kosele aj starosta nasej dediny 500/3ks ale vsetok material vratane niti si doniesol :grinning: na jedno male div.predstavenie :wink:
10. júl 2008 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
maruschka, presne takú chceme...
Tu veľa jarmokov nieto, a keď tak predávajú kapustu, to je tunajší folklór... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. júl 2008 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tento vikend bude v kezmarku elro, tam sa to bude dat kupit alebo zohnat niekoho kto to robi
http://elro.kezmarok.sk/sk/aktualne.htm
10. júl 2008 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no, tak to mám ďaleko :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Maruschka, cvakni mi tú košelu prosím :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Raz sme už v Skalici takú skoro kúpili,stála 1250 Sk ,ale bez ničoho, len čistý ľan, a už mu vybledla? Ako to perieš? :wink:
10. júl 2008 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkula Aj ja mám záujem o jednu takúto košeľu, bez výšivky, bielu.
31. máj 2010 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok