Vyšívané ľanové košele. Kde sa dajú zohnať?

monkula
10. júl 2008

Ahojte kamošky 🙂
Chcela by so mvás požiadať o pomoc...Chcela by som pre manžela kúpiť pravú slovenskú ľanovú košelu s výšivkou, nie prehnanou, len pri krku a do pol hrude, viete čo myslím, že? 😀
Také niečo, ako nosieval Maťo Ďurinda na svojich koncertoch v začiatkoch svoje jkariéry..
Ďakuje mvám za pomoc

alionuska
10. júl 2008

Monkula v Trnave je na obchod ULUV a tam maju take veci!Skus tam behnut a spytat sa na to. 😉 Co idete na salas??

monkula
autor
10. júl 2008

ali, že na salaš 😀 😀
Nie, len sa to MM páči ,tak by si chcel jednu zadovážiť 🙂
A ma aj po založení témy napadlo, že v BA na Nám. SNP je predajňa ULUV-u... ešte že som okolo nej chodila každý deň do roboty... 😅 😅

alionuska
10. júl 2008

😀 😀 A to akoze by nosil normalne aj po vonku?

monkula
autor
10. júl 2008

hej, prečo nie? veĎ to nebude prehnano načačkané...Predávajú sa aj po rôznych trhoch, alebo dňoch mesta, ale sú čisto ľanové, bez výšivky...

maruschka
10. júl 2008

môj manžel takú má..Kúpil ju asi za 800 Sk na jarmoku-ľudové remeslá..Teraz bývajú všade jarmoky,tak skús popozerať.Inak ju veľmi rád nosí,nie je prečačkaná,čisto ľanová a len okolo rukávov a krku do pol hrude,ako je výstrih má vyšívané s bordové neviem čo 😉 😉 😉

bubba
10. júl 2008

moj svokor to vie vyrobit 😀

venonna
10. júl 2008

bubba, on aj vysiva??? 😲

zuzkaprofant
10. júl 2008

monkula super napad mne sa paci ked sa take veci nosia , ja som chcela slovensky kroj ale ked mi povedali sumu tak ma presla chut ale rozmyslam ze si to dako pozhanam po babkach ktore to maju doma a chcu to dat prec 😀

venonna
10. júl 2008

Aj ja po takom niecom pokukujem pre manzela, teraz v lete je vela folklor. festivalov, tam to predavaju...

bubba
10. júl 2008

no,nevysiva,ale vysit by nebol problem to by zvladol aj MM 😉 .on to robi asi takym stylom,ze kupi tie vysivane stuzky a to nasije na rukavce a spodok kosele a hore da taku cervenu maslicku ...no ja sa proste v tom nevyznam mna folklor vobec nejako netankuje,zato jeho hej 😀 a strasne.inac si dal u neho sit kosele aj starosta nasej dediny 500/3ks ale vsetok material vratane niti si doniesol 😀 na jedno male div.predstavenie 😉

monkula
autor
10. júl 2008

maruschka, presne takú chceme...
Tu veľa jarmokov nieto, a keď tak predávajú kapustu, to je tunajší folklór... 😅 😅 😅 😝

bambusko
10. júl 2008

tento vikend bude v kezmarku elro, tam sa to bude dat kupit alebo zohnat niekoho kto to robi
http://elro.kezmarok.sk/sk/aktualne.htm

monkula
autor
10. júl 2008

no, tak to mám ďaleko ☹ ☹ ☹
Maruschka, cvakni mi tú košelu prosím 😅 😅 😅
Raz sme už v Skalici takú skoro kúpili,stála 1250 Sk ,ale bez ničoho, len čistý ľan, a už mu vybledla? Ako to perieš? 😉

pmilan
31. máj 2010

@monkula Aj ja mám záujem o jednu takúto košeľu, bez výšivky, bielu.