Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

zuzana76
17. feb 2011

A nehnevaj sa, mysliet si mozem co chcem, aj ty si mozes pomysliet o mne 😉

zuzana76
17. feb 2011

Ja len k tomu este nieco - minule som pozerala jednu relaciu o vareni a bola tam jedna playmate - no hlavne,ze bola sexy navlecena od hlavy po paty , ale ked zahlasila - ze " tie makadiove / myslela asi makadamiove / oriesky su zo severojuznej Australie " tak som si radsej ani nic nemyslela, len som sa smiala, takze tolko k tomu celemu. Ze dolezite je asi nieco ine, nez znacka cez celu hrud . 😉
@viera27

viera27
17. feb 2011

@zuzana76 jasne, tak to je pochopitelne, to beriem. Len ma to trosku zamrzelo, lebo ja som sa naozaj stretavala s tym, ze zeny na ihrisku prejavovali bezdovodne nepriatelstvo. A az potom som prisla na to, v com je problem. Ze im vadi, ako sme obleceni. Lebo som z dediny, zijem v BA. A ked som prisla pozriet na dedinu, tak som sa s tymto stretla, aj so sepotom "vidis ju, blavaaacku"? A podobne reci a narazky prisprostaste.

viera27
17. feb 2011

@zuzana76 jeziiis, tu som videla. Tak ta mala dobre v hlave vykradnute 😀 .

zuzana76
17. feb 2011

@viera27 to je uz druhy extrem, nemam rada ani to, myslim,ze treba taky zdravy stred, ja neodsudzujem nikoho , ze si da na seba drahe, alebo lacne oblecenie, kazdy nech riesi vsetko podla svojich moznosti a schopnosti a vkusu,ale naozaj nemam rada vyvysovanie, sebectvo a urazanie inych ludi, mojim mottom je to, ze nikdy nemozem vediet ako ja raz na tom budem, ze hoci sa mame teraz dobre, nemusi to trvat vzdy a kazdy by mal na to pamatat, ze nie vsetci maju stastie,ze si mozu dovolit luxus a na drahych handrach naozaj nezalezi, tie sa zachvilu znicia a nezostane po nich nic. Moji rodicia maju dom tiez na dedine, kam chodievame, neviem , co si o mne myslia ludia tam, ked idem napriklad do obchodu a obleciem sa pekne, nikdy mi nedali nic pocitit, ale na druhej strane nemam problem si dat na dvor aj stare vytahane teplaky a pliet v zahrade .

vroni
17. feb 2011

Ja mam skor pocit, ze znackove oblecenie si vsimaju hlavne matky, ktore ho detom nekupuju (ci uz z presvedcenia alebo z nedostatku financii) Ja sa snazim obliekat svoje dieta primerane. Ak ide do piesku, vobec nemam hemungy jej navsliect stare veci od kamaratky (su pohodlne, moze sa v nich valat a ked ich dorazi, vyhodim bez vycitiek svedomia - teda tie teplaky, nie dieta 😀 ) Ked ideme na navstevu, snazim sa, aby bola oblecena tak normalne, cisto a v nohaviciach s nezodratymi kolenami, ale zase nie napucovana ako z cukru (i tak bude po pol hodine ako prasa) Pri zriedkavych prilezitostiach ako oslavy ci Vianoce sa ju snazim nacancat (dieta ma ma hlboko v pazi 🙄 ) Nie len, ze netusim, v com su cudzie deti oblecene, ja si ani nevsimam, ci ma na sebe nejaku znacku moje vlastne. Ak sa mi oblecko paci a cena zda primerana, kupujem (u cinanov len ak cena je primerana jednemu noseniu.. Nie som ochotna krasnym ruzovym trickom zafarbit desat inych) Ak sa zacne dieta vytahovat znackovym oblecenim, tak je chyba niekde celkom inde nez v znacke. A bit sa do hrude, ze by som NIKDY dietatu nic znackove nekupila (to je jedno, z akeho dovodu) je prave taky isty snobizmus ako nosit sa po svete ako znackovy puding.

zuzana76
17. feb 2011

@vroni suhlasim, ja sa nebijem,ze by som nic take nekupila, ale presne pozeram hlavne na tu praktickost a akokolvek budem chciet, aby moji chlapci boli pekne obleceni, tak si to popravde pri 2 chalanoch neviem celkom predstavit , kolko im to oblecenie vydrzi pekne 😀

fragile
17. feb 2011

mám rada kvalitné a pekné veci.Dcére kupujem topánky len v protetike alebo Sante v lekárni,na zimu Olang a má aj tenisky "značkové."Ja za značku v pravom slova zmysle považujem LV,Fiorangelo, Chanel.Tenisky Nike sú normálne lebo potom je už len číňan a o ten nemám záujem.Čo sa týka oblečenia,dcérke má kopec nádherných vecí od mojej kamošky ,sú ako nové.Ja sa rada pekne obliekam ,ale mám aj dosť fakt super vecí zo sekáča ,ktoré každý obdivuje a pýta sa, že kde som to kúpila. 😀 😀 ale celkovo mám rada pekné a kvalitné veci ako pre dcérku tak pre seba.A o kozmetike radšej pomlčím. 😲 😀 😀

bihan
17. feb 2011

Tak isto mám rada pekné a hlavne kvalitné veci pre seba ako pre svoje dieťa a potrpím si na to, čo kupujem. Väčšinou kupujem na internete, ak je to možné, tak biobavlnu (od ponožiek až po čiapku) a nemám problém kupovať dopredu a postupne vyťahovať. Ofajkované a opásikované veci máme v minimálnej miere 😀 Mnou preferované značky sú oveľa diskrétnejšie aj keď často cenovo náročnejšie ako fajky a pásiky. 😀

Celé mi to príde smiešne, Sáre som kedysi kúpila takú opásikovanú súpravu.. detská ružová súprava - kraťasy a tričko s kapucou, chodila v tom na ihrisky aj do blata, tak ako chodila v iných veciach a nemám pocit, že by sa za to na mňa niekto pozeral inak. Mám kopec kamarátok, ktoré si veci po deťoch posúvajú, nakupujú v sekáčoch a mám ich rovnako rada ako tie, čo svoje deti zásadne obúvajú do ofajkovaných tenisiek. 😵

lenka3007
17. feb 2011

waaw no vy ste tu toho popísali, ak môžem pridám aj ja svoj názor. Všetko čo sa tu rieši je o sebavedomí, kto má dostatočne sebavedomie tak nerieši, či ho niekto uvidí v znackovom alebo akomkolvek inom oblečení,. ani dieťa.. ale je to naša slovenská povaha, ja sa priznam že zo začiatku ako sme sem prišli, som tiež pozerala zo zvedavosti, ako sa ludia tu (sme v Norsku) obliekaju, aký majú štýl, ale po čase mi to bolo ukradnuté a im je to tiež, pretože šaty maju služiť nam a nie my šatám..ja tiež chcem dopriať mojmu synovi pohodlie, tak ako si ja s prepačením nedám silonove nohavičky tak isto to nebudem robiť jemu. prečo by som mu mala kupiť šmejdacke topanky, ked každy vie, že kvalitna obuv je najdoležitejsia už od kedy zacne dieťa chodiť, ale nikdy mu nehovorim, čo je značkove a čo nie, to je moja starosť, hlavne že mu je v tom dobre.
aj ja som sa raz stretla s reakciou v školke, ked sa ma pani riaditelka (staršia pani) spýtala, prečo dávam Jurkovi do školky take drahe tenisky,že ich tam zničí (podla nej som ich asi mala mať vo vitríne) tak som sa len usmiala a povedala som jej že preto aby z neho nevyrástol čambloš.
A to že sem mamičky daju do albumu fotky vecičiek čo kupili, oni sa chcu len pochvaliť, ako každá hrdá mamička. ja som sa tiež tešila ked som bola tehotná...

mrkvakatka
17. feb 2011

no ale ono ani nejde tak o to kto si čo kúpi ale o to správanie sa voči ostatným, ktoré je niekedy naozaj nepekné, ja si tiež kupujem aj značkové a aj neznačkové ale poznám aj osoby ktoré si dávajú na tom vyslovene záležať za každú cenu a odráža sa to aj v ich správaní

fragile
17. feb 2011

Lenka3007- aj my sme v Norsku 😀 Životná úroveň Nórov je trošku rozdielna ako Slovákov,Nóri sú zvykntí , že majú peniaze preto na to predia, sú oveľa skromnejší.Inak k tým albumom- tie mamičky , čo tu fotia handry si fakt myslia, že to niekoho zaujíma?? 😲 😕 😀 😀

zuzana76
17. feb 2011

@fragile ono je to tak aj v Spanielksu, nemecku, mam pocit, ze tu na Slovensku, hoci ludia nemaju take prijmy, tak si zakladaju ovela viac na obleceni, ovela viac sleduju, kto sa ako oblieka a podla toho ludi skatulkuju, je to take no povedzme malomestske.

mrkvakatka
17. feb 2011

@fragile tiež mám niekedy pocit že sa tu akosi zabúda na deti samotné.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viera27
18. feb 2011

@fidka79 palec hore 😉

dadis
18. feb 2011

@fragile ja som tiez na Protetiku "vytazena"...u nas v lekarni uz maju jarnu kolekciu vystavenu, tak uz som slintala 😀 😀...inak my mame to stastie, ze dostavame dost veci pre deti od mojich rodicov, pre ktorych su nase deti jedine vnucata, od mojho brata, ktory deti nema, od mojej svokry a bezdetnej svagrinej, ktore vela cestuju po svete...takze ked donesu detom veci, tak su casto znackove (nehovorim, ze vzdy, z Australie mi doniesli uzasne kusky zn.Target, vraj je to tam za super cenu, ale su dobre a kvalitne, prirovnala by somk H&M, Next)....ja ked potrebujem kupit detom nieco, tak objednavam z Nextu cenovo vyhodne viacpacky, v H&M alebo v Tescu. Mne je jedno, aka je to znacka (s vynimkou srdcovky Protetiky 😀 ), najma, ze to je pohodlne a ked to uz kupujem, tak kupim take, ake sa mi paci...Takze moje deti maju velmi vela veci Tommy Hilfiger, Columbia, Nike, Raplh Lauren...ktore nam donesu z vypredajov v US, ale v skrini nemaju tieto veci ziaden piedestal, vyberaju, nosia sa a spinia ako ostatne...ci na doma, na von, alebo na navstevu (s vynimkou jeans a sukniciek, tie nosime iba na slusnaka 😀 )...nastastie nemam skusenost s nenavistnymi pohladmi inych mamiciek, asi preto ze na ihrisku "makam ako srob"...ja som rada, ked mam deti pekne oblecene a vobec sa tym nechcem nikoho dotknut, urazit ani sa vyvysovat...ved ani nemam preco...

dadis
18. feb 2011

este nieco...ja napriklad nemam velmi v laske sportove oblecenie znacky adidas (tenisky maju bohovske, ale tie 3stripes na vsetkom mi je proti srsti)..syn dostal od mojich rodicov na 3.narodky a pri prilezitosti nastupu do skolky 2 teplakove supravy (maly v tom vyzera ako z ukrajinskej olympijskej vypravy 😀 😀 😀 )...no ale co to vyhodim? do skolky vynosi...hadam sa nebudem ospravedlnovat za to, ze to niekto povazuje za snobsku znacku...je to moje dieta, aj keby ze je obleceny v dizajnerych kuskoch nikoho do toho nic...napr. chapem motiv, ze vyssia trieda sa chce tymto odlisit od nas stredynch a chudobnych, tak ako my nechodime vo vytahanych, vyblednutych a ozmolkovanych veciach, aby sme nevyzerali ako bezdomovci...aj ked tie veci, este splnaju svoju funkcnost...

katavinka
18. okt 2011

@dadis "z ukrajinskej olympijskej vypravy "😀 prepáč, strašne ma to pobavilo. Stretávam mamičky rôznych názorov a myslím, že je to každého vec. Chápem, že nie každý má na značkové oblečenie, ale poznám aj takých, čo im nie je ľúto dať na čokoľvek, len nie na dieťa a vyzerá ako z cigánskej osady, takých mi je úprimne ľúto. Ja kupujem hlavne to, čo sa mi páči, aj značkové a neznačkové; niekto povie načo mu to je, ale keď mám možnosť kúpiť adidas tepláky za cenu teplákov z Tesca, tak si samozrejme vyberiem adidas, lebo viem, že ich vyperiem 100x a sú rovnaké. Obuv nepreferujem vôbec, nie je to zdravotná obuv a nemám s ňou ani najlepšiu skúsenosť. No a keď je už dieťa v tom veku, že si vie povedať, toto sa mi páči, tak mu radšej vezmem to, napr. s nejakou obľúbenou postavičkou a pod.

briketa
18. okt 2011

@dadis Target nie je znacka odevov, ale celkovo nazov obchodneho domu ktory je zasobeny vsetkym od potravin az po nabytok.
Je to asi najnakupovanejsie oblecenie pre deti v Statoch, pretoze su najlacnejsi oproti ostatnym obchodom. Kvalita nie je bohvieco ale na znicenie je to dobre, lebo tie veci su za facku. Topanky by som tam napr. nikdy nekupila, ale oblecenie pre deti je tam supervyhodne.
Mne je jedno, nech je na veciach napisane aj Jurij Gagarin, pozeram vzdy na kvalitu a pohodlnost. Ci je to oblecenie, alebo topanky. Je mi jedno od koho su.
Z oblecenia je mojim favoritom Eileen Fisher ( www.eileenfisher.com) na ktorej veci sa da stopercentne spolahnut, ze budu prvotriednej kvality a prvotriedne usite a pohodlne. 😵 Hocikedy a hocikde

dadis
19. okt 2011

@briketa Target je znacka, aj znacka obchodneho domu a aj znacka tych veci, ktore maju ich stitok (aj ked v prenesenom ponimani "znackove" nie je , preto som napisala, ze "nehovorim, ze vzdy" 😉) ..ja som prirovnavala kvalitu (sitie, zmolky, vyblednutie) k next, h&m a inak aj cherokee ..k tymto znackam- neznackam iba kvoli porovnaniu, pretoze moj nazor je taky, ze su porovnatelnej kvality (kedze som mam moznost skusat vsetky 3)
teraz mi svagrina doniesla kopu veci od old navy, nepoznam tu znacku, ale vecicky su chutne, uvidim, co s nimi spravi pranie..
inak mala dostala nove bavlene bodinko od Gap a asi po 6 praniach putovalo do kosa, najprv sa na hrudnicku spravili asi 3 malicke dierky, ja ze v pohode, ved to zasijem, na doma ponosi - lenze to ani neslo zasit, tak de som zapichla ihlu, tam sa spravila nova dierka 😀 😀 😀

briketa
20. okt 2011

@dadis Old Navy je Gap. Gap je jedna obrovska firma, ktora zahrna: Old Navy (najlacnejsie), Gap (lacnejsi stred), Banana Republic (stred), Piperlime (obuv) a Athleta (sportove odevy). Athleta je podla mna velmi fajn.

dadis
20. okt 2011

@briketa dakujem za ozrejmenie 😉 prvy krat som sa s tou znackou stretla a zo vsetkych vyssie spomenutych som sa doposial stretla len s Gap, ostatne mi nic nehovoria. Dufam, ze budu deti spokojne (ale asi ano, dostali pohodlne vecicky na ihrisko...teplaciky,mikinky, tricka) a dufam, ze aj ja, ze vydrzia viac nez tych 6 prani 😀

briketa
21. okt 2011

@dadis s tromi detmi a byvanim v prirode potrebujem na take denne nosenie, nieco pohodlne, sportove a lahko udrziavatelne. Som s nimi velmi spokojna. Tieto tri firmy maju podobne veci:
ww.lucy.com
www.titlenine.com
www.athleta.com

Pre deti je u mna favorit v dvoch obchodoch:
www.janieandjack.com (ma lacnejsiu vetvu www.gymboree.com)
a www.teacollection.com
Od tychto dvoch mam veci aj este po najstarsom synovi a v pohode presli cez tri deti.
Velmi dobre veci, co pasuju mojej dcere (mam velmi "uzke" deti) su oblecenia od "sweet ivy" a"little peanut"
maju velmi dobre materialy, chutnucke veci.

dadis
21. okt 2011

@briketa dakujem, ja sice byvam na klasickom bratislavskom sidlisku, ale tiez nosime (tym myslim, ze aj ja aj deti) pohodlne, sportove a lahko udriavatelne...elegantne a stylove veci su pekne, no na bezne nosenie nepohodlne a mne je jedno, ze som pomaly jedina mamima na pieskovisku, co jej deti maju teplaky (teda tu na nasom idlisku, na Liptove, kam casto chodim, tam su ludia normalnejsi, tam by inak ako v teplakoch deti ani von nepustili. Teraz napisem nieco, co nie je k teme. Ale ja aj moj muz sme na tomto sidlisku vyrastli, bolo normalne, ze sme ako male deti chodili 95% casu v teplakoch...az ked sme zacali chodit do skoly, ale ja tak, dosli sme domov, vyzliekli slusne oblecko, obliekli teplaky a utekali sme von. Nerozumiem, ak idu s dietatom na postu, do sidliskovej Billy ci na ihrisko, preco maju deti jeans, sukne atd)...ale jasne, ze aj ja chcem mat pekne oblecene deticky, preto mam rada, ak su sportove gate, teplaciky, mikinky a tricka naozaj pekne (aj po niekolkych praniach) a jasne ze, ocenim, ak to vynosi aj mladsia dcerka. Ale priznam sa, ze nie vela veci je pouzitelnych....teraz je vsetko cisto chlapcenske a vsetko cisto dievcenske - nie len farby, ale aj strihy a take male detaily na veciach...napr. na buducu zimu chcem kupit po sezone vo predaji synovi set oteplovacky + zimnu bundicku na 5-6 rokov (som spokojna s Columbia)a budem cielene vyberat unisex, aby to potom vynosila dcerka...predchadzajuce zimne veci mam po synovi ako nove, no su cisto chlapcenske 😒

briketa
22. okt 2011

@dadis, tu sa chodi LEN v teplakoch (kratasoch, tu je teplo), rifliach a tricku.
Este ked chodil moj najstarsi do skolky minuly rok, tak bolo estra na rodicku prizvukovane, ze deti sa NESMU hresit zato, ze by sa zaspinili (jedna mexicka mamicka hresila dceru) aj ked je to kulturne zalozene (nasa a mexicka kultura si v tomto mozu ruky podat)
ze skolka je na to, aby tam deti vynaliezali, experimentovali, spinili sa a nicili saty. leno o tom je detstvo! a inokedy to uz moznost robit mat nebudu. ked sa tak zamyslis, po skolke naozaj sladky zivot prakticky hasne.
Takze deti su od toho aby nosili, spinili a drali teplaky! Pracka je na to aby prala! A my sme od toho aby sme deti nechali detmi 🙂
Dobre robis co robis. Moje zivotne kredo je My life, my way. Tak si to zapamataj aj pre seba a vzdy sa nad ostatnymi len pousmej.
Ja som teraz nasla uzasny sveter co si idem dat spravit, lebo to je uz starsia kolekcia a uz ho neviem zohnat ani na nete. Ja som kasmirova kralovna a ten sveter je do bodky moja predstava. Je od Lamberta Losaniho, z kasmirovej kolekcie. Uz som si aj objednala vlnu. Presne taka ista farba bude aj material. Mne sa strasne pacia jednoduche, kombinovatelne veci neutralnejsich farieb, co sa potom daju volne kombinovat.

zitaje
15. júl 2012

@dadis ja len k tomu, preco chodia niektore dievcatka aj do sidliskovej Billy v sukni 😀 - moje baby - obe - sa obcas oblecu a nie su ochotne sa prezliect. Cize starsia si da suknu az po zem a urobi si nejaky uces so zapletanymi copikmi a mladsia chce mat napr. tiez suknu, tak co sa budem s nimi hadat? Ved ideme len do sidliskovej Billy 😎
Mne osobne na znackach nezalezi.
Topanky vyberam celokozene a kvalitne, oblecenie sa snazim z prirodnych materialov a aby nieco vyrdzalo.
Ja mam osobne iny problem, obcas je dost narocne presvedcit moje opice, aby si neobliekli ku kvetinkovej sukni paskovane tricko 😅 .

monika15
15. júl 2012

@otrivinkajanka urcite kazdopadne nie !!! hlupost.....
su to tie iste saty.... a topanky... ako ine....( vynimka nejaky cinan ..... tam vobec nechodim.)
ale fakt som si kupila botasky za 150$ a o tyzden diera :(((((
hruza :(((((

dianka2374
3. feb 2013

Áno hlavne na topánkach moc z čiňaku nekupujem keď tak len sebe alebo mužovi i keď málokedy deťom kupujem značkovú obuv.