Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

betka22betka
3. feb 2013

kto lacno kúpi- dvakrát kúpi... podľa mňa značka predstavuje aj určitý stupeň kvality, veci by mali dlhšie slúžiť majiteľovi. Nikdy som však nebola na nejaké " svetové" značky preto, aby som sa pred niekym ukazovala. Som z dediny a nehanbím sa za to. Som za kvalitné veci, solídne farby, čistú bavlnu- bez ohľadu na značku. Napr. nie je mi ľúto dať za kvalitné topánky aj trošku viac, ako je priemer, lebo mám boľavé nohy . Už som pár krát doplatila na to, že som si kúpila lacné topánky, ktoré som nemohla nosiť.

helennaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilitela
2. mar 2013

PORADTE. Kupila som 1,5 r. dcere 2 topanky u Batu a doma som zistila ze ani jedny nie su kozene, hoci na prvy pohlad vyzeraju. Nie je problem topanky vratit, mna vsak zaujima, ci je ozaj tak dolezite, aby boli topanocky kozene. Detom sa nozka az tak nepoti. Inak vyzeraju v pohode, maju ohybnu podrazku a je tam aj klenbicka. Co si myslite? Mimochodom, na ich stranke som si pozerala obuv a skutocne - pomaly ani jeden par tam nie je celokozeny.

adri266
2. mar 2013

teraz bol tusim v Plus 7 dni vyborny clanok o kvalite oblecenia. Bola som sokovana, kedze autor tvrdi, ze aj v znackovych oblecenia sa nachadzaju rakovinotvorne latky, ktore sa nedaju pranim odstranit. A je jedno, ci si kupujete cistu bavlna, ci polyester, ci cisto biele oblecenie, ci farebne. Je to vsade. A najsmutnejsie je, ze prave vstupom do EU sme skoncili testovanie latok, pretoze nam EU zakazala, aby kamiony cakali na hraniciach, kym sa napr. oblecenie otestuje a da sa im certifikat...a netestuje sa ani detske oblecenie 😖 😖 😖

ssisska
2. mar 2013

No tak ja by som osobne do cinskeho obchodu ani nevstupila,tymto obchodom sa vyhybam oblukom.Ked si dievca kupi drahsiu bundu napr. za 300 -500 eur tak aj draho a kvalitne vyzera,mam to overene!Kupila som si kasmirovy sal a rukavice a je to super investicia na dlhsi cas!

janicka11
2. mar 2013

Ahojte každá si podľa mňa kúpi len to,na co má.Sice mám dost znamych co majú nato nosiť len drahé veci a chodí nakupovať do čínakov🙂🙂🙂
každeho vec predsa!
ja by som svojho manžela nepresvedčila nakupovať v cinakoch,chodíme a nakupujeme sebe aj malej len lepšie veci aj topánky.predsa len vela krát natrafime na skvelu akciu atď..🙂🙂

minnie55
2. mar 2013

@ssisska Podľa mňa sa veľmi mýliš - častokrát nájdeš v čínskom obchode kvalitnejšie veci, ako v drahých butikoch. Viem, o čom hovorím, jeden čas som sa živila predajom značkových vecí. ja osobne nemám problém kúpiť si značkovú vec, ale častokrát zájdem aj do čínskeho obchodu a nájdem tam perfektné kúsky. neviem, s akými číňakmi máš skúsenosť ty, u nás v KE ich je zopár naozaj kvalitných.
Minule v telke robili testy džínsov - značkových (napr. diesel, big star, levi´s) a porovnávali ich kvalitou s čínskymi. Výsledok ? nebol medzi nimi takmer žiaden rozdiel. vlastne - áno, jeden bol a poriadny - v cene 🙂
Samozrejme, že veľa zančkových vecí je veľmi kvalitných , ale nie je to tak vždy a len preto, aby som sa ukazovala, že mám na sebe drahú značku, to určite kupovať nebudem. príde mi to smiešne.

minnie55
2. mar 2013

bola tu na začiatku debata o topánkach - svojim deťom som nikdy topánky v čínskom obchode nekúpila a ani to nikdy neurobím. Tu naozaj uprednostním značku - ale nie kvôli tomu, aby som sa ukazovala, ale kvôli kvalite - častokrát však adidasy, nike a podobné športové značky majú nekvalitnú obuv. takže treba poriadne vyberať 🙂

amouramour
2. mar 2013

tak ono kvalita aj pri tych znackach bohuzial nie je vzdy zarucena....ale napriklad si chvalim svoju znackovu bundu, ktora stala viac ako priemer ale skvele hreje a je uzasna🙂ale znacky bezne nepreferujem ani si na ne nepotrpim...kupujem to co sa mi paci🙂

sense
2. mar 2013

nepotrpim si sice na znacky, ale na co si potrpim su kvalitne a pohodlne topanky, takze topanky by som napr u cinana nikdy nekupila....pri cisto znackovych veciach je polovica ceny len znacka.Takze skor ako na znacku sa divam na material, , sposob usitia ale aj cena....

ssisska
2. mar 2013

Ja som si kupila dve jeansy velmi pekne z obchodu Vero Moda,neboli drahe stali okolo 20eur jedn kus.Ale ten smrad od gumy so nemohla vyprat ani po 6 sty krat.Navyse ma svrbeli z tej latky nohy teda mala som z toho ekzem.Tak som ich obi dve vyhodila.Takyto typicky puch z tenisiek a jeansov pochadza prave z cinskych obchodov.Nehnevaj sa ale mam kamosku ,ktora ked vojde do cinskeho obchodu chyta alergiu a astmu,lebo je tam zlavstny puch prave z tej gumy.Teraz nosim znackove jeansy Brax,su velmi to slimky,pohodlne,prijemne na pokozku a hlavne nesmrdia.Ja mam strasne citlivy cuch,takze viem.

brnka
2. mar 2013

Podla mna nie vsetko znackove a drahe je zaroven aj kvalitne, treba starostlivo vyberat, hlavne overenu kvalitu. Kopec znackovych bavlnenych veci ma na stitku odporucene pranie len na 30 stupnoch a to teda asi velmi kvalitny material nie je 😕

Niekto tu pisal, ze detom sa velmi nohy nepotia - raz sme kupili synovi v Tescu lacne botasky (asi za 5 €), ze okolo domu budu dobre, no mal v nich mokru!!! nohu ..... takze do topanok (samozrejme kvalitnych) a predovsetkym detskych treba zainvestovat.

bronia13
2. mar 2013

ja som si na SK v cinskom obchode kupila 2 kozenych topanok este po 200KS a tu v USA mi ich kazdy chvali, maju uz 6 rokov a nosim ich casto a su super 😉

ssisska
2. mar 2013

To mas pravdu ,ked maju tricka napisane prat na 30 C stupnov,su to pre mna smejdy.Ked som si ale kupila tricka ,ktore mali 40 C stupnov na opranie,boli prave z Asosu,je to americka moda,a kvalita je naozaj taka ako aj latka,tricka su stabilne ,z kvalitnej latky.

leikkka
1. jún 2013

já nikdy značkové oblečení nekoupila - jak pro sebe, tak pro děti - podle mně je důležitá praktičnost a funkčnost než značka a boty samozřejmně kupuji nové v obchodech, ale když jsou kvalitní a pěkné i v bazaru, tak vemu i ty. U větnamců bych nikdy boty pro děti nekoupila.

talula
1. jún 2013

ja som si vsimla, ze ked idem do cinskeho obchodu casto krat tam maju oblecenie aj drahsie, alebo cenovo rovnake ako v niektorych znackovych obchodoch, navyse ak maju v znackovom obchode zlavy, nakupit sa tam da lacnejsie ako v bazary na MK, tak preco nekupit kvalitu aj vkus za dobru cenu... treba len chodit po obchodoch a porovnavat to je cele 🙂 a ja by som tiez pre dceru topanky u cinana nekupila

sharlotta
1. jún 2013

Co je to znackove oblecenie? HM,C&A...Zara, Next...? Ak su toto akoze znacky... Topanky kupujem od Protetiky a oblecenie podla zlozenia. Minimalne 95% bavlna.

tea333
1. jún 2013

@otrivinkajanka otazka znaciek je dnes uz nejasna. vsetky veci dnes maju znacky, len niektore su nezname a lacne, ine drahe a notoricky zname. Ja nakupujem tam, kde mam skusenost ze sa to oblecenie nerozpadne, ze ma nejaku kvalitu, ze je latka bavlna/biobavlna. v prvom rade bezpecnost a pohodlie. u topanok to plati stonasobne. az potom sa pozeram na to ake je to oblecenie alebo topanky strasne moderne 😀
takmer vsetko sa dnes sije u cinanov, ja mam teda radsej veci ktore sa tam nesiju, ale tych nie je tak vela.
u cinanov (v cinskych obchodoch a stankoch )nenakupujem. samozrejme som v minulosti aj nakupila, ale takmer vsetko malo zlu kvalitu (rifle sa dali) o smradlavych topankach a krivo usitych, vsetko farbiacich veciach ani nehovoriac.
Neznackove su pre mna veci trebars na objednavku hackovane/site a podobne, a tie maju casto super kvalitu.
z mojej skusenosti, by som radsej kupila kvalitne oblecenie, trebars aj z druhej ruky, ako cinanov.
inak najlepsie pyzamka su zo slovenky 😵

tea333
1. jún 2013

@sharlotta nejaka mamicka tu pisala, ze nike a adidas je extrem. pricom napriklad v UK su to lacne handry. aj u nas sa tieto veci daju kupit velmi lacno ked vie clovek hladat na nete. Aj Protetika je znacka,nie? 😉

sharlotta
2. jún 2013

@tea333 Aj "Chuang Hu" je zancka, nie? Ved je to na etikete. 😀 Tazko povedat, ja kupujem, co je kvalitne a je mi jedno, odkial to je, podla toho, co sa mi kde paci. Ja si pod pojmom "znackove oblecenie" vybavujem sportove znacky a znacky ako napr. Gant, Guess, Calvin Klein a pod.

tea333
2. jún 2013

@sharlotta podla mna nie je tak celkom jedno odkial co je. Z hladiska bezpecnosti musi oblecenie ako aj hracky ktore "znackovi" vyrobcovia predavaju splnat urcite bezpecnostne kriteria, napriklad obsah jedovatych latok alebo nebezpecnych primesi ci farieb je zakazany- nehovorim ze sa nestane, ale prave preto si davam pozor na to odkial co kupujem. ak sa vsak nieco dovezie od Cinanov, ktori mozno urobia to iste hned v susednej fabrike v tom istom cinskom meste, istota nie je ziadna. Nepodliehaju ziadnej bezpecnostnej kontrole, tie veci casto aj strasne divne smrdia. V hrackach a plastovych produktoch byva kopa rakovinotvornych latok, vyparuju sa z toho vselijake ftalaty.

ritusuk
2. jún 2013

vsade je to inak.to,co je na SK znacka (adidas,nike) nosia v Anglicku vacsinou len socialne pripady,tkz.teplackari a tmavsi spoluobcania(bez urazky).next je v uk normalny priemer,nic vynimocne.primark so svojim 'little rebel' je pseudoznacka,su to veci na jednu sezonu,ktore sa extremne rychlo speru a vytahaju.na druhej strane,su to fakt mile handricky za neskutocny peniaz (tricko 1,50,gate 3libry).nosit skutocne znackove veci si mozu dovolit len naozaj bohati anglani a verte mi,po 3 rokoch ich rozoznate okamzite.to oblecenie vypada dost skromne,nic okazale,ale ked sa kuknete lepsie...nuz,ja nakupujem vsade.mame aj next,aj sportdirect,aj primark,aj george,aj ebay,kupujem co sa mi paci.pojem 'znacka' pre mna stratil zmysel.

zuzana76
2. jún 2013

@ritusuk suhlasims tym,ze casto bohati ludia sa obliekaju uplne jednoducho, proste jednoducha elegancia a vidno to hned na prvy pohlad a suhlasim aj s tymi " teplackarmi "

dejnas
2. jún 2013

@talula neviem odkiaľ si... ale presne to isté u nás !!! čiňanci pohltili celé mesto, ľudia si tam privykli chodiť kvôli nízkym cenám tak slepo a naivne - až si nevšimli, že v bežných obchodoch, butikoch, "značkových" ale i neznačkových sú tie veci buď lacnejšie alebo rovnako drahé !!!! úplne choré toto už, aby som zaplatila za čínsky šmejd - bundu, ktorú raz operiem a rozpára sa skoro 70 éčiek a za tú istú cenu mám super kvalitku napr. z reportera - ktorú mám už zopár rokov, stále v perfektnom stave.... tričká a gate detto... a nehovorím o tom, ako nakrivo je to všetko ušité 😝
u nás v meste jednoznačne len do kvalitnejších obchodov

btw._ čo je to značka? ja adidas, nike, puma za značky nepovažujem.... takisto ani HM, či next a pod. .... podľa mňa je značkový tovar, už vrcholne luxusný, od nejakých návrhárov a pod. 😉

@ritusuk to vieš, keď má na Sk niekto oblečko napr. z anglicka, nedajbože z USA tak sa ide z toho po.s**ať.... pritom sú to obyčko veci... a v bazáriku to zvyknú prízvukovať potom - aby mohli pýtať o 200% vyššiu cenu

ritusuk
2. jún 2013

@zuzana76 akurat som minule videla jednu rodinku,vsetci v sivom a v ciernom,ale zenska mala uces ako od kadernika(dalsie poznavacie znamenie,bohate anglicanky maju vzdy tip top vlasy),tak sa mi nieco nezdalo.pokukavam a jasne,taska prada,okuliare prada,hodinky,topanky s cervenou podrazkou;) hovorim muzovi,pozri na tu tetu,pozeras sa na outfit za viac ako 2000libry,skoro odpadol.vsetko zavisi od financnej stranky,na sk je adidas znacka,lebo vacsina rodin nema velky prijem,takze topky nad 20eur su uz luxus,v anglicku si vsak tento luxus mozu dovolit aj sockari,tym padom sa to tu nepovazuje za nic vynimocne.

tea333
2. jún 2013

@ritusuk tie topanocky alebo kabelocka mohli kludne stat viac kazdy jeden kus 😉

dara29
3. jún 2013

Ja sa spýtam a ako je to s kvalitou u oblečenia Abercrombie, Hollister, Gilly alebo taká talianska značka Rinascimento? Pozná dakto?

canama
15. júl 2013

@dara29 Z kvalitou je to tak, ze ani sam vyrobca to presne nevie. Su to firmy co nevlastnia sami fabriky, ale si nechavaju vyrobky usit, prevazne v Cine. Nemaju nad tym kontrolu, ako ak vedia zabezpecit kvalitu spracovania vyrobku, ale co sa tyka zdravotnej nezavadnosti, to je nula bodov. To co sa spominalo, ze aj znackove a drahe oblecenie moze obsahovat vo vlaknach karcinogenne latky, tieto sa dostavaju do latky vacsinou pri farbeni alebo finalnych upravach, cize nie je to problem toho kto vyrobok sije, ale kto a ako vyraba latku. Preto napriklad je uplne jedno ze kupim vyrobok z bio bavlny, ked latka bola farbena nejakym svinstvom. Tie nejake zvysky pesticidov co akoze mohli na vlaknach bavlny zostat su najmensi problem. Som z oboru, preto viem, ze zohnat latku ktora je farbena prirodnymi pigmentami znamena nieco ako najst hipisaka na techno party. 🙂 Hlavne si treba davat pozor na ciernu, cervenu, a vsetky prilis vyrazne farebne odtiene, tam je toho najviac. No a samozrejme skuska nosom neoklame. Vsetko co vybalite zo sacku a priserne smrdi treba obist velkych oblukom.

bambina78
15. júl 2013

Suhlasim s nazorom viacerych prispevkov, ze nie vsetky znacky su az take znacky... len tu u nas na SK sa z nich idu dokakat 😀 Mne osobne JE ZLE zo vsetkych tych PREZNACKOVANYCH MAMICIEK aj tu na MK, co sa odbavuju vo svojich albumoch na handrach a su take znackove, ze kupuju snad aj znackove rozky a znackove mlieko 😀 😀 😀 Je az neskutocné a zarazajuce, ako niekto zije tym, aky obsah ma ich skrina, co kupili svojej ratolesti, ten MILIOOON FOTIEK co musia nafotit,aby to videl cely svet, ze maju "znackove" tenisky pre dietko, alebo "znackove" tricko z HM-ka ci NEXTu (co je vsade inde lacno dostupna znacka) a obliekaju, prezliekaju, stajluju... fotia tie chudence a robia z nich dalsie zdegenerovane osoby 😒 ... tot moj nazor a pardonko ak som niekoho urazila 🙂

dari226
15. júl 2013

znackove mi je uplne jedno hlavne ze je dobre kvalitne a drzi a cenovo dostupne