Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

betuska22
15. júl 2013

ahoj takže takto, ja osobne tiež deťom kupujem topanočky značkove alebo v daichmanne, alebo ako sa to píše 😀 😝 neviem .... ale u čínana nie stane sa že mama sem tam niekde kupi nejaké obyčajné ale to nosia len u nej po vonku lebo tam by zničili topanočky, ale pravdu ti poviem strašne sa mi páči adidas nemôžem si pomôcť ale stále hladam na nete nejaké veci adidas v akcií a podobne kedže peniažkov moc nemáme ☹ tie topánočky si myslím že je ok že dbáš na ne.... ja tiež nerada dávam čínske aj ked ja sama si u šikmáčov sem tam kupim 😅

bambina82
15. júl 2013

je rozdiel zit v SR a mimo - napr v UK...na SR robia "akcie" ale stale chucu na tom zarobit. V UK sa toho chcu zbavit..je jedno aky obchod...ked je sale je sale a vtedy clovek nakupi aj za smiesnych par £££. Naco kupovat v Primark-u (najlacnejsie handry v UK) ked vsade v zlavach clovek kupi dobre veci za take iste peniaze. Urcite detom je jedno ci maju triceno od cinaka alebo od Armani, v piesku budu vyzerat vsetci rovnako. Topanky su podla mna o inom...nohy nas nesu po cely zivot a preto sa o ne treba starat od prveho krocika 😉 Nove boty by mali voniat a nie smrdiet ako u cinaka za lepidlom 😝

sisaka
15. júl 2013

@ritusuk no ja sa na tom uz len bavim, ako sa na Sk ludia nahanaju za "znackami", ktore su po "no-name" brands to najlacnejsie, co mozes na zapade kupit - HM,Next,Carters, niekto tu uz dokonca zhanal George!!! Ak tu (v Kanade) stretnem niekoho vyobliekaneho v sportovom obleceni Nike, Adidas(a prave nesportuje), tak je to bud, ako si ty pisala socka, alebo cerstvo pristahovany Slovak, alebo Rus, este som sa nikdy nezmylila ....

macamac
15. júl 2013

http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=ln_zahranici&...

http://www.lidovky.cz/posledni-objeti-fotografk...

tak babulky

v časopise Život v čísle 26 je tejto tragédii venovaný dlhý článok

konkrétne tu šili napr. pre Zara, H&M, Carrefour, Tesco, Mango, C&A.... ale len tieto menované firmy patria do tridsiatky firiem, ktoré sa po tejto tragédii podpísali pod návrh dohody o prísnejšom dohľade a regulácii textilného priemyslu. okrem toho sa spoločnosti zaväzujú, že prijmú a zaplatia potrebné zmeny v továrňach, kde sa vyrába ich oblečenie...
mnohé gigantické americké reťazce, ako napr. Walt-Mart sa však k dohode nepripojili.

takže tuto a za takýchto neľudských podmienok sa vyrábajú tie "ZNAČKOVÉ" veci...ale za akú cenu...ľudia tam nepoznajú deň voľna, pracujú za 16,5 centa na hodinu 😒

a mnohé firmy sa ani nechcú priznať, že tam pre nich šije lacná pracovná sila. napr. Benetton - boli nútení sa vyjadriť až po zverejnení fotografií z miesta tragédie, kde spod ruín trčí "ich" tričko..

takže baby, takto je to s pôvodom tých "značkových handier" 😒

sisaka
15. júl 2013

@dara29 A&F + Hollister su dobre znacky, tie druhe dve nepoznam

marika_re
15. aug 2013

Ja zas nechcem mať na sebe všetko značkové, cítim sa potom blbo a trocha sa zato hanbím, nechcem aby si na mne robili názor na základe oblečenia. Kedysi som taká bola, ale teraz sa to už zmenilo a väčšinou si kupujem lacnejšie neznačkové veci a pozerám sa na materiál nech je to z bavlny.

brumka
15. aug 2013

mne pride znackove zbytocnost, take iste oblecenie sa da kupit aj lacnejsie, nemusim na sebe nosit znacku aby som bola in... vela znackovych veci sa rozpadne skor ako tie neznackove alebo rovnako. a aj tak je vsetko viac menej vyrabane v tej istej fabrike. ja si potrpim na kvalitnej ortopedickej obuvy. to jest moj nazor

hela1995
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
detskeoblecko
28. aug 2013

A co tak kvalitne slovenske oblecenie?

helenaana
13. nov 2013

Přiznám se, že značkové oblečení je pro mě hodně důležité 🙂 Teď jsem četla, že když tenhle pátek koupím Blesk, tak tam najdu slevový kupón na módní zboží, které je možné koupit v oddělení Kotva, takže teď vyzkouším toto 🙂 Domnívám se, že v Kotvě prodávají jen kvalitní oblečení a každá sleva dobrá a hlavně na Vánoce, ne 🙂

lubikan
13. nov 2013

@detskeoblecko tak ja som kvalitne slovenske oblecenie asi ani nenasla...co sme mali,tak bolo z hoznych materialov,hned vytahane,zmolkove....

hori
13. nov 2013

@detskeoblecko ja zasa kvalitu slovenskeho detskeho oblecenia dost uznavam... ale nepomozem si, dizajnovo zostava stale v casoch socializmu...

dejnas
13. nov 2013

@hori si trafila klinec po hlavičke 🙂 kvalita je jedna vec, ale na dizajne by naši firemní návrhári mali ešte hodne popracovať
ja napr. nedám dopustiť na oblečko typu - spodné prádlo, tielka, pyžamká, pančušky... kupujem výhradne v Slovenke....
ale čo sa týka zvrškov - obrovský problém nájsť niečo pekné.... a to nehovorím o farbách... úplná katastrofa! dievčatá len ružovú - vo všetkých možných odtieňoch a chlapci zas len modrú 😝

mircalla
13. nov 2013

Tak v norme, priznam sa, ze oblecko vacsinou obycajne H&M, Zara, Marks and Spencer, ale casto krat aj F&F ci aj bazar na konovi. Par kuskov Ralph Lauren. Topanky sa snazim kvalitnejsie: Geox, Nike vacsinou, sandale az tak neriesim
Ak sa mi nieco paci, kupim bez ohladu na znacku. Samozrejme ze uplnesmejdy nekupujem. Ciapky napriklad dost casto slovenske, pripadne H&M ci Tesco

hori
13. nov 2013

@dejnas xehe, tak napr. jedna nemenovana, aj tak dost dost popularna slovenska znacka, ktora vyraba dojcenske oblecenie (mimochodom pomerne kvalitne a prakticke) zasadne z jednofarebnej bavlny "ozivenej" nazehlovackou... asi nemusis trikrat hadat, ze?
viem ze aj protetika detske topanocky sa takto spamatavala peknych par rokov, co vyrabali po tri vzory z kazdeho druhu, nastastie su dnes na tom uz pomerne dobre odkedy trochu pokopirovali zahranicne znacky... 😝

batolashop
1. feb 2014

@dejnas Slovenský dojčenský tovar: http://batolashop.sk/

bbarboraa
1. feb 2014

NIE nidky sebe ani synove nevyberam veci podla znacky...tiez je to podla mna zbytocne mrhanie penazi.. keby som checla kupit neco pre zdravu nozku vyberam ortopedicku obuv... nvm co s tym ma znacka spolocne

billam
1. feb 2014

Zakladam si na kvalitnom oblečení.

gepe
1. feb 2014

Zakladame si na kvalitni obuvi i obleceni, nezavisle na znacce.

ssisska
4. feb 2014

No ak mam povedat pravdu ja ani len nevkrocim do obchodu znacky ako je New yourk ,H&M alebo taky Orsay.Tam ma uz nikdy neuvidite od doby ako som si raz kupila v Orsay tricko a bluzku,z ktorej som po prvom vyprati "musela " urobit handru na podlahu.No uz nikdy viac.

tilly
4. feb 2014

a co pokladate za znacky?

tilly
4. feb 2014

ja si zakladam na znackach vo veciach, kde je to fakt potrebne, napr. naposledy na kvalitnom lyziarskom obleceni, kedze tento rok sme skoro kazdy vikend na lyziach, tak to naozaj vyuzijeme... a v nedelu bolo take hnusne pocasie, ze v nekvalitnom oblecku by sme boli premoceni a premrznuti... takto nam okrem tvari, nebolo zima na nic...

25ka
14. feb 2014

ja som aj na znackove aj na neznackove. zo znackoveho konkretne salomon si kupujem boty su viac menej zamerany na zimne oblecenie na lyze a taaak ale aj na outdoor ale boty u mna vyhravaju su dost kvalitne a vydržia roky a prckovi zas znackove mozem aj nemusim je ekzematyk tak musim zas davat vacsi pozor na to zcoho je ta dana vec vyrobena tak napr na mamaja som mu niekolko kusou oblecenia z biobavlny kupila nedávno.

25ka
14. feb 2014

alebo ešte farmers po doporučení kamarátky tam som mu miminkovské veci kupovala je to tiež kvalitka za dobrú cenu.

soleilll
14. feb 2014

Asi jsem exot, ale nakupování oblečení, bot a kabelek mě nebaví. Dokonce konkrétně boty a kabelky vyloženě nesnáším, protože mám určitou představu stylu, co chci, ale nabídka obchodníků se mění podle aktuálních "trendů" a nic jiného danou sezonu nenabízejí. Značky neřeším a kdybych měla ty peníze, tak si raději nechám všechno ušít, než ukazovat na odiv visačku. Jinak jsem samozřejmě pro kvalitní obuv, zvlášť pro malé dítě (tenisky na plochou nohu obecně asi moc vhodný nebudou), ale to neznamená, že si na venčení psa nebo zahradu nekoupím na stánku pantofle za 50,- s výdrží na jedno léto.

miparime
16. feb 2014

Jenom když vidím nějaký fakt pěkný kousek,ketrý mě trkne do nosu jako třeba toto http://www.freeport.cz/diesel-detske-body-13, ale jinak klidně i z druhý ruky

miparime
16. feb 2014

Kromě teda obuvi,tu kupuju vždycky novou a co nejvíc kvalitní, 80% Geox a Peddy

applede
16. feb 2014

podľa mňa je to vec názoru a hlavne možností samozrejme že hlavne tých finančných....ak chcem pre malú niečo "trendy" moderné a "štýlové"...tak napriek tomu napr.že Tesco má kvalitné vecičky pre deti a cenovo dostupné...určite sa "nechytá" napr na Next al Zara..a to nehovorím o iných značkách typu Guess,Gap...pre deti....HM-ko má tiež v pohode veci pre deti,dá sa určite vybrať a je považované sa ..neviem akú značku...hmm.čo sa týka cien tak ak behnem do obchodu pre deti slovenských výrobkov...tak tam tie cenu tak ako ostatné---nie su zrovna "slovenské" ... 🙂 😀 a pekné pálky sú aj tam ....tak asi toľko k tomu,,

sunshineka
16. feb 2014

na topankach si davam extremne zalezat,hlavne na kvalite,preto radsej kupim znackovu obuv a nie cinske,ktore ti deformuju nohy a okrem toho v tom noha nedycha.ostatne oblecenie nekupujem vylucne znackove.ale taktiez dbam na kvalitu.nekupujem umele veci.

siska53
16. feb 2014

Nie. Ale na trhu nekupujem.. Topanky vyberam,kvalitne,i oblecko,ale na znacke ako-takej mi nezalezi. Myslim,znackove=drahe (levis,dolce gabana a spol.).
detom kupovavame v lidli a v tescu znacky,co nie su drahe a mame ich osvedcene po kvalitativnej stranke.