Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

diddi
12. apr 2010

aj Dior ma outlety,takze az tak tragicky by som to nevidela....na outletoch kupis znackove-designer clothes za velmi,velmi vyhodne ceny,takze sa necudujem detom,ktore su cele v designer obleceni,pretoze to rodicia kupuju v outlet,nie za full price...to by boli teda fakt sialenci

dai
12. apr 2010

ahojte,
myslim ze kazda mamina chce hlavne aby ich dedicky boli oblecene pekne a kvalitne.
Ja osobne mam rada detsky GAP ( pre dospelych nic moc ale malicke veci peknucke a prijemne ), na von kupujem rada aj v tescu - su tam pekne bavlnene veci. Inak mark & spencer, next, zara - to su znacky kde kupujem normalne veci. Z tych drahsich - ako pisete, ked je nieco pekne a nie nenormalne drahe tak to kupim, mala ma par satiek a teplackov od hilfingera - ale nie kvoli znacke, skor ze ma to zaujalo...
z tych naozaj drahych ma tiez par veci - na nu ma niekedy bavi minat korunky ale musi to byt naozaj krasne - ma jeden kabatik chloe a jedny saticky armani, ale to bol naozaj len taky vystrel...
zda sa mi to chore minat nenormalne peniaze an veci ktore mala ponosi par mesiacov a potom z toho vyrastie.
takze u nas sa to strieda. nekupujem v second handoch a u cinanov, ale ako som pisala proti tescu nic nemam ( aj ked pre vacsie deti uz toho tak vela nemaju - ked bolo ale mala mladsia ako 2 roky tak som jej tam kupovala bodynka, pyzamka a pod. ) ked ma nieco zaujme tak kupim aj drahsiu vec ale to len raz zacas. Manzelovi sa velmi paci GAP takze je viac menej cela oblecena v nom..

askorka23
12. apr 2010

dai pravda 😵 😎 😉 🙂 kazdy ma iny vkus

askorka23
12. apr 2010

reika bala som sa ze to zle pochopis 😅 no super ako sa Vam tam zije?my sa pravdepodopne budeme stahovat do USA ja malym na slovensku nekupujem take ze D&G alebo Dior presne tu su hrozne predrazene ja objednavam cez net alebo vo Viedni a Nemecku 🙂 😉

askorka23
12. apr 2010

ze reika? mi sibe 😀 😉 myslela som erika 😀

dai
12. apr 2010

askorka,
vidim ze objednavas z USA - cez aku stranku?

inak apropo znacky - mam vela kamaratov ktory raz doroka vybehnu do new yourku cisto len na nakupy, beru prazdne kufre a nosia plne znackovych veci 🙂 armani, tomy hilfinger , dior a pod. krasne nakupia - co tam stoji 30 euro, u nas 300 🙄

askorka23
12. apr 2010

dai presne tu stoja jedny saty pre Sofinku 600€ a v USa 60€ rozdiel a dost velky 😉
http://www.kidscavern.co.uk/ ale have na tejto 😉
http://www.childrensalon.com/
http://www.dashinfashion.com/

dai
12. apr 2010

dakujem 😉

rainee
12. apr 2010

nezakladam, casto znackove veci vobec nie su take kvalitne, vlastna skusenost...okrem toho su to vyhodene peniaze zbytocne platit o polovicu viac len za znacku. dokonca kupujem hrozne rada v sekacoch, nie preto ze si nemozem dovolit znackove, ale preto ze take veci siroko-daleko nikto nema 😀 a este su za babku takze si mozem dovolit kupit ovela viac krasnych veciciek.

askorka23
12. apr 2010

dai neni zaco 🙂 😉

dai
12. apr 2010

hm, neviem rainee - pre dospelych nepoviem - nikdy som sice v sekaci nic nekupila ale dajme tomu...
ale pre malicke dieta kde vsetko by malo byt cistucke a podobne... tam sa dost bojim vziat si nieco co uz bolo nosene - hlavne miminka maju vela veci priamo na tele... tu teraz nepisem o znacke, skor o tom ze nosit veci po niekom koho som v zivote nevidela, neviem ake choroby mal ... to by som dietatku neobliekla ☹

askorka23
12. apr 2010

dai prsne preto nekupujem veci z mimibazaru alebo tak...preto maju but nove alebo teraz mala v brusku bude mat nove alebo po Sofinke 😉 Alebo niekedy nam da sestra pre Sofinku takze tak 🙂 ved svoju rodinu poznam 😉 Ja tiez aj sebe kupujem iba znackove veci 😉

rainee
12. apr 2010

pre babatko suhlasim, tiez nekupujem nosene. pre seba ok, ved to kvalitne vyperiem. zober si ale taku vec ze si ides skusat znackove tricko do obchodu /hoci aj DG/ a pred tebou si ho skusal niekto s ekzemom, to len cisto teoreticky.... 😉

dai
12. apr 2010

rainee,
jedna vec je nosit, druha je skusat si. Okrem toho vsetky veci ktore sa dotykaju intimnych miest su na novych veciach chranene ( pokial je ich vobec dovolene skusat - pri malych detoch je to originalne balene )
Napriek vsetkemu, kazdu vec ktoru kupim, doma pred nosenim este raz operiem...

nguyen
12. apr 2010

podla mna pojem znacka v dnesnej dobe uplne stratil zmysel a to prave z toho dovodu ze 99% vsetkeho dostupneho oblecenia je vyrabane v krajinach tretieho sveta. Vo fabrikach XY pracovnicky XY siju podla strihu XY od rana do vecera tie iste tricka XY a jedine co obmienaju su loga a visacky (a to myslim uplne bez srandy) preto nie je vobec vylucene ze bunda pimkie za 30 euro bola sita tou istou pani a z toho isteho matrosu ako bunda Guess za 130 euro. Preto konstatujeme na vsetkych veciach rovnaku (ne) kvalitu a vobec, podobnost nietorych kusov oblecenia je niekdy az zarazajuca. Co sa tyka spominanej NEkvality, upodozrievam textilny ale aj iny priemysel z toho, ze to robi nekvalitne tak trochu aj naschval, lebo cim skor sa "zoderie" tym skor kupime nove a nove a nove.... cim rastu obraty a firma napreduje. Ved kde by dnes bol Levi's keby jedny jeany vydrzali cely zivot? A toto sa zial tyka uplne vsetkych znaciek ci neznaciek nech uz stoja kolkokolvek penazi, je to iba pseudo prestiz znacky a "huge marketing" a odzrkadlenie vysky rozpoctu pre reklamu. Tie veci ich v cine stoja max 10% ceny aj s transportom a zvysok ide managerom a predajnym sietam do vacku za to, ako zmakli odrb na spolocnosti prefikanou reklamou, ktoru nakoniec zaplati spotrebitel. Znacky uz neponukaju oblecenie ale "styl zivota" jasne to citit z reklam nike, guess ci tomy hilfiger...a zial okrem Haute Couture ci niektorych koleckii Pret a Porter velkych dizajnerov (a mozno este daky ten kabat Makyta ci spodne pradlo zo Slovenky) vsetko ale naozaj vsetko ostatne sa sije v azii a juznej amerike, takze ked sa mi nieco paci, mam na to resp som ochotna pozadovanu cenu zaplatit tak si to kupim a znacky neriesim 🙂

bellada
12. apr 2010

nguyen - zase raz s tebou musim suhlasit 😀 vystihla si to uplne presne

diddi
12. apr 2010

ako som pisala - Guess,Hilfiger...nie su znacky!!!....su vyrabane daleko na vychode,znacky su len designer clothes,oni maju vlastnu vyrobnu

askorka23
12. apr 2010

diddi pekne mano deticiek 😉

askorka23
12. apr 2010

erika jasneee potesi 🙂 😀 😵

nguyen
12. apr 2010

Diddi, Hilfiger nevyraba nic, Hilfiger si vsetko dava vyrabat. Par slov z kinhy No Logo od Kleinovej : "....hilfiger expadnuje licenciu svojej znacky vo viacerych tovarnach, Jockey International vyraba Hilfiger spodnu bielizen, Pepe Jeans London vyraba Hilfiger jeany, Oxford Industry vyraba Hilfiger kosele, Sride Rite Corporation zasa Hilfiger topanky. Co teda vyraba Tommy Hilfiger? Vobec nic." ale znacka nie je o vyrabai ci nevyrabani, znacka je dusevne vlastnictvo nieco ako patent, mozes mat znacku v podobe tvojo mena a labelizovat nou vyrobky, ci clanky, piesne. Ale toto je uz dost of topic to len na upresnenie.

rainee
12. apr 2010

nguyen mas uplnu pravdu. na doplnenie viem ze niektore znackove obchody si kupuju veci v cinskych velkoskladoch a potom na to len nasivaju svoje znacky. 😠
dai, nehovorim o spodnom pradle a pod. ale o beznych veciach /ci uz pre deti alebo dospelych/ ako su saty, tricka...tie pokial viem original zabalene nie su /teda pokial nekupujes cez net/.

nguyen
12. apr 2010

To co ty volas znacka, diddi sa vola Haute Couture a parti tam ovela menej mien ako si mozme mysliet, chyba napriklad Vuitton ci Dolce s kamosom, je to oblecenie navrhuju ako ich ty volas dizajneri a toto oblecenie musi byt vyrabane na mieru oproti Haute Couture vzniklo v 1947 Pret a porter (kde uz najdeme aj Vuittona aj DKNY a pod.) ktore sa od Haute Couture lisi hlavne tym ze ide o seriovu vyrobu a teda dostupnejsie ceny. To ale neznamena ze znacka XY nie je znacka.

nguyen
12. apr 2010

(sorry ze etapovito ale inak sa mi neda) ale uplne chapem co tym myslis, tiez si pod "znackovym" oblecenim predstavim hned Galliana, dokonca som to aj tu uz pisala ze nie su znacky ako znacky, kedze ma zarazilo, ze sa tu riesi H&M, ale definicia nepusri 😀

diddi
12. apr 2010

mozno som sa zle vyjadrila - takze Guess,Hilfiger,Puma,Nike.....SI DAVAJU vyrabat na dalekom vychode.....velkovyroba...designer ma svoju vlastnu vyrobu a minimalny pocet-obmedzeny pocet kusov,vo vela pripadov len jeden.

nguyen
12. apr 2010

ale ja uplne suhlasim, shoduje sa to s tym co som pisala o 15:34 a tymto bucham sampus, nepovadila som sa dnes s Diddi 😀

diddi
12. apr 2010

ja uz som buchla 😉

mamutka
12. apr 2010

no z mojho pohladu to dost vystihuje jeden postreh....volakedy sa za znacky povazovali veci ktore malo par ludi, ale dnes si taku znackovu kabelku kupi hociktora asistentka, topanky tiez, je to vsade...uz to je take obycajne......tie skutocne znacky len tak po uliciach nebehaju

nguyen
12. apr 2010

mamutka myslis "tuzexovky"? 😀 😀 😀

briketa
12. apr 2010

Ja sa priznam - moj manzo chodi raz rocne do butikov, lebo do prace sa potrebuje obliekat. Armani, Prada, Gucci, BOSS.
Idem s nim (ja nekupujem) ale ja si v zenskej casti takmer neviem vybrat. Skratka to nie je moj styl. Zato ma vylozte pred outdoorovym obchodom s neobmedzenou kreditkou a polovicu tovaru odnesiem 😝
Moje slabostky su Patagonia, The North Face, Cloudveil, Marmott, Teva, Avalanche, Crazy Creek, Horny Toad, Icebreaker...a tak by sa dalo pokracovat dlho.