Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

terezzka11
29. sep 2008

Sassi, s cenami som sa zmierila pri kupovani prvych topanociek.... 😉
Cvicit cvicime, lebo boci nozicky dovnutra tak sme museli na ortopediu, lebo stale padala, cakame na derotacne vlozky do topanok a hned potom chcem kupit nove topanocky. Tak som si povedala, ze spravim vyskum, kde ake za kolko...
No a k teme, lebo som trochu odbocila- na znackovom oblecenie a obuvi si nezakladam. Snazim sa vyberat podla kvality. Nemusi byt znackove, nezalezi ci je to next, adidas alebo co, hlavne ze je cista, ked vychadzame z domu a nie je jej zima. Raz dostala pancusky drahsie ako moje letne sandale a pri prvom noseni sa jej rozparali vo svoch. Bolo to riadne trapne, lebo mala suknicku a ked ju mal niekto na rukach, bolo to hned vidiet... Takze radsej trikrat obzriem kym kupim a je mi jedno kolko stoji- ci 300 alebo 30sk.

zebricka
29. sep 2008

Dostala som sa pri citani tohto prispevku len na 4. stranu.... a musim podotknut, ze ani Hilfiger, ci Guess, ci podobne "znacky" nie su v tej kategorii, ktore poniektore za znacku povazujete.... 😉 ... v USA su to lacakove zalezitosti... este lacnejsie ako u nas Zara, napriklad...

Ale musim podotknut aj to, ze oznacit veci z obchodov najvacsich modnych retazcov (Zara, H&M) za handry na umyvanie, je tiez viac ako prehnane... 😉

ka4
29. sep 2008

ja som len niektoré články čítala ale nerozumiem keď niekto píše že si kupuje značkové veci.podla mna aj made in china je tiež značka.ja rozdelujem dobrú a zlú kvalitu a aj čínske sú kvalitné.aj addidas alebo nike tiež vyrábajú v číne

sassi
29. sep 2008

Ka, ja myslím že čínskej výroby a číňacke je rozdiel.... a fest velký....
Všetky velke značky vyrábajú v Číne a ked nie cely výrobok tak aspon niektoré súčasti. Ale je tam nejaký predpísaný štandard, vystupná kontrola, a podobne...

roasha
29. sep 2008

sassi,presne tak,napr.taka FILA sa šila v BB v Slovenke. 😀

erikasadek
29. sep 2008

ja sa priznam ano potrpim si na znacke, pre mna je to aj kvalita, tazko sa bude diskutovat ale pre mna ano v prani ako nove, takze aj moj druhy syn vynosi vo velkom , akoby som kupila veci vcera...

k.a.t.k.a.
29. sep 2008

tak pri topánkach si potrpím aj ja na značku ako pri sebe tak aj pri malej 😉 a z vlastnej skúsenosti môžem povedať čím drahšie topánky tým pohodlnejšie 😉

roasha
29. sep 2008

ano je to pravda,neni o com diskutovat. 😉
poriadne sa neda porovnat s cinou. 😀

sassi
29. sep 2008

my mame topánky zo zrušeného velkoskladu zdravotnej obuvi ... kotníkové, pevné, s ortopedickou vlažkou a po 50,-, super nie? Vzala som až po velkosť 26 (vtedy sme nosili 22).
Nie su sice nejaké super-moderné,a ni krásne, ale zato viem, že sa dobre nosia, nevyčaptajú sa, materiál sa vobec "neokopáva"

Inak ja mam dobre skúsenosti s ADIDAS, dcera mala tenisky, ked sa zašpinili, vyprala som, do rana vyschli a zasa nosila. Ešte som ich, ked vyrástla, predala za polovicu ceny, a boli stále v super stave. Aj teplakovku mame, kúpila som ju žu nosenú, ale vyzerá stále ako nová.

Z Deichmanu tenisky Agaxy som po vypraní mohla akurát tak vyhodiť 😖 Vykrútili sa, farba popúšťala, no tak na dvoer na upratovanie vhodné. A tiež stáli 600,-.

Rada kupujem aj HaM, CaA, Reserved, TCM ... ale nešpecializujem sa nejako na tie značky. Lenže vo výpredaji v Čechách nakúpim lacnejšie tam, ako tu u Číňana....

mracik
29. sep 2008

už tu asi padla otázka, čo je to značka, však?
Ja napríklad chalanom kupujem osvedčenú značku spodného prádla a ponožiek (slovenský výrobca), tielok (nemecký) lebo viem, že keď kúpim najstaršiemu, tak to vynosí ešte aj najmladší, bez toho, aby som to musela opravovať a bude sa im to dobre obliekať a príjemne nosiť. Ostatné handry kupujem v sekáči, lebo také tepláky, nech sú akékoľvek kvalitné, jednoducho do ďalšieho levelu nepostúpia. 😅
No a topánky mám zase osvedčené, už im kupujem výlučne kožené s goretexovou membránou, najmladším ecco, najstaršiemu už v športovom obchode dospelácke Scarpy. Sú to nepremokavé a prakticky nezničiteľné topánky.

Ja sama asi 350 dní v roku už asi 5 rokov tiež nosím len dvoje topánok/sandálí podobnej značky, lebo sú strašne pohodlné a dizajnom sa hodia k teplákom aj k športovejšej sukni a keď si o cca 5 rokov budem kupovať ďalšie, tak pravdepodobne to bude zas tá istá značka

Takže si vlastne na značkách zakladám, pokiaľ ma o ich opodstatnení presvedčila vlastná pozitívna skúsenosť 😉

sassi
29. sep 2008

my sme mali ECCO čižmičky, super bolo, že neboli nejako hrubo futrované, ale zato teplučké a aj "trendy"... no za 2500,- bodaj by neboli...
ale pokazil sa nam na nich zips 😠 na oboch, takže to nebola naša chyba, od začiatkus a zasekával, aj sa to potom okolo roztrhlo

Inak ja radšej sekáč, ako čínak

k.a.t.k.a.
29. sep 2008

ani sekáč ani činčanov 😝 brr

mracik
29. sep 2008

u nás v Martine sme mali ecco podnikovú predajňu, detské zimné topánočky stáli cca 1000Sk a nosila ich celá škôlka. Ale už ju rušia... :(

katka, tiež som mala kedysi odpor k sekáčovým veciam, ale už somto nejak prekonala, jednoducho mi príde, že benefity sú oveľa vyššie ako rizika...a v čínskych obchodoch nenakupujem teda vôbec, podľa mňa je to zdraviu škodlivé a aj nemorálne 😉

sassi
29. sep 2008

katka, ty maš 1 dieťa, to som tiež pri 1 dieťati nevedela čo to sekač je ... lenže pri 2, a ked už je 1 školák, no mame sa čo obracať 😒 ak nechcem šetriť na vzdelaní a strave (mlieku, jogurtoch, mäsku a podobne) tak jedine na oblečku sa da. poriadne vyperiem a hotovo. Ale tiež si dobre vyberám, čo kúpim, a skor internetove bazariky ako klasika "sekáče"

ECCO podnkiový ouutlet rušia??? Tam aj moj otec tie "naše" kúpil, ale také lacne neboli....

marika80
29. sep 2008

no na topanky pre malu si potrpime, sice sme minule rozmyslali, ze ci musi mat fakt take drahe (su kvalitne), ale potom sme niekde citali, ze uz prvaci nastupuju do skoly s deformovanymi nohami...Takze investujeme nadalej. Noha jej tak rychlo nerastie, a nastastie to vzdy vychadza, ze aj tak sa meni rocna sezona tak by sme kupovali nove.

sassi
30. sep 2008

marika my tiež tak, niekedy aj 2 čísla za sezonu... 😒
teraz mame tie 50-korunové, inka v zdrav. potrebách stoja tie isté 800,-, ale potom budeme kupovať...

titkovamiriam
30. sep 2008

nie ,ale ked na nieco natrafim a ma to dobru cenu tak to kupim

askorka23
11. apr 2010

jasnee ja si potrpim su skvele tie vecicky

saska.t
11. apr 2010

na topankach nam zalezi celej rodine, takze tie kupujeme znackove alebo lepsie povedane kvalitne, na obleceni mi to je jedno, ak je kvalitne za slusnu cenu kludne kupim ak je znackove za prehnanu cenu ktore vela raz ani nezodpoveda kvalite kaslem na to 😉

askorka23
11. apr 2010

ja hlavne na topankach kupujem znacky puma,adidas,nike a este pre moje deticky dior,D&G a tak aj ked stoja cez 520€ su krasne,znackove a kvalitne.Taktiez na obleceni kupujem tiez adidas,puma,nike,D&G,Dior,Ed Hardy 🙂 A niekedy Chcerokee lacne a pekne ale iba obcas 🙂

diddi
11. apr 2010

H&M,C&A,Guess,Gap....nepatri do kategorii tzv.znaciek o ktorych sa tu bavite,resp.tak znie nazov temy....tieto tzv.znacky su v beznej cenovej kategorii v zahranici.....takze,ak by som si zakladala na znackovom obleceni,tak moje dvojicky by chodili cele od Diora,Vuittona,DKNY,Gucci.....to su totiz tie tzv.znacky 😉

askorka23
11. apr 2010

diddi aj moje deti maju niektore veci H&M,C&A 😉 Ved aj tie veci su krasne a mala Sofinka zboznuje Hello Kitty 😉

diddi
11. apr 2010

ved ano,aj nase maju HM,CA,maju aj Hilfiger,Guess,Gap....ja to vsak k znackovym nezaradujem...su to bezne "fabrikove" veci...ale rozhodne kvalitnejsie ako tie "stankove",kde teda ani na seba nic nekupujem,nie ze este pre deti....a o topankach nehovoriac - tie stankove su absolutne pre deti nevhodne....brrrr

erikasadek
11. apr 2010

diddi Gap uz patri k znackovym. 😉
ako zara inak zara je , kopiovka, dioru a inych znaciek. 😉 ae z apomoerne dostupnu cenu, ae j atk patri ku tym drahsim 😉
dior a zvysok co povedat za za saty 1 000€ pre jendorocnu alebo 5 rocnu slecnu nepatri k mojim prioritam; to je fakt pre ludi ktori maju peniaze, a nemaju ich kam dat, a ktori tiez nemaju radi , ked po ulici chodia 2à deti podobne oblecne ako jeho. 😀

j a sa vzdy smejem ked vidim , deti , bohatych ludi, normalne oblecne, slusne a nevystredne, a deti niektorych ludi, ktori , ani nato nemaju ale za kazdu cenu musia mat zancku; a co je najtrapnejsie , kd je to nezladene, alebop topanky , su male ale znacka , a dieta len trpi... 😠

kvalitne veci sa daju kupit , a hlavne staci pockat na vypredaje, a cena ide dolu , poriadne, a mam kvalitne veci za male ceny.. 😉

bellada
11. apr 2010

to ze je nieco znackove este automaticky nemusi byt kvalitne 🙂 mne osobne teda viac zalezi na kvalite, ako na znacke
a druha vec je aj to co vlastne za znacku povazujeme, u nas vseobecne v tomto prevlada dost mylny nazor, to co je na Slovensku akoze znacka, je inde vo svete normalny priemer....skutocne znacky su u nas zriedkavostou a ak su (hlavne BA) tak su nekrestansky drahe, este viac ako v zahranici, lebo nasinec zaplati aj niekolko krat navysenu cenu len aby sa mohol vytiahnut pred susedom a znamym, ze on nato ma a je nenormalne in a cool 😀 ale ak toto robi niekoho stastnym, tak nech sa paci 😀 😝

monkula
11. apr 2010

zakladám si na kvalite... 😉
Deti mi oblieka švagriná, žije v UK... 😉

askorka23
11. apr 2010

erikasadek no ja kupujem detom diora,D&G mne sa paci ked deti pekne obliekam 😉 ale predsa otec podnika,manzel podnika tak si to mozeme dovolit ale neberte to ako chvalu ale ako sa hovori sto ludi sto chuti ale hlavne na obuvi mi zalezi 😉

mamutka
11. apr 2010

no ked sa tu spomina Hilfiger, tak mam vec z UK za 30 libier, ktoru som sla omrknut do H. v BA a skoro mi sanka padla - ze 6 tisic SK.....je to banda nenazratych tupcov co tazia z naivnych slovakov a ich predstavy o tom co je znacka a ze ked uz to akoze znacka je, tak sa to musi predat nehorazne predrazene.....ved tie predavacky a hlavne majitelia sa musia smiat zo zakaznikov na slovensku, ako sa nechaju doslova okradat....

daducha
11. apr 2010

Ako tu uz pisali niektore maminy,dôlezita je aj pre mna kvalita,mam uz osvedcene " znacky" ktore kupujem,no velmi mi zalezi aj na tom, aby boli deti pekne oblecene.Nikdy by som nic detom nekupila zo sekacu, od Cinana, z trhu.Ja tam nie som nutena nakupovat a pravdu povediac si tam nic neviem vybrat.Ked vojdem do cinskeho obchodu a ovali ma ten smrad, tak utekam kade lahsie 😀 .Ale zase chapem rodicov, ktorym nic in neostava.Mozno by som uvazovala inak keby som nemala na drahsie veci peniaze,no zatial detom kupujem hlavne Next - mala som doteraz stastie,vsetko co som objednala bolo kvalitne a tak ten mladsi bude od 2 rokov kompletne obleceny po starsom, veci su fakt ako nove.Topanky kupujem pri mladsom predovsetkym Sante -aj sandalky na doma mame od nich, stoja sice cca 23 EUR,no nohy maju na cely zivot iba jedny, tak je pre mna dôlezite co maju obute.Nikdy nenosili topanky po sebe,tie maju vzdy nove.este mam dobru skusenost so zn. Elefanten,sandale na leto,prechodne topky kupujem starsiemu hlavne tam.No a botasky mame Adidasy,aj ked v tych mame ortop. vlozky.
Na vonku nakupim veci v pohode aj v Tescu a teplaky od slov.vyrobcu DO-MA-JA.
Este sa mi podarilo nakupit par peknych veci cez MMB od inych mamin.
Takze mame aj take aj take veci,no prevazuju tie "znackove".Ku Dioru sme sa zatial neprepracovali,no myslim, ze aj keby som na to mala, tak za koselu pre rocne dieta dat povedzme 150 EUR mi pripadne chore - len priklad, netusim co stoji kosela u Diora 😀 😀 😀

erikasadek
12. apr 2010

askorka, neboj ak nato mas ja to chapem. . ja to beriem s mojho pohladu vies ja zijem prave v parizi takze viem co stoji , a vsetky mozne znacky pre deti a okolo toho poznam..
a ver mi co som pisal apatri skor na ich podu , ako na nasu podu..
osobne co som vidlela na slovensku nic moc + zdieranie za nekrestanske ceny.. 😠

osobne mma rada kvalitu, lebo aj po 100 oprati je to kao nove aj farby , ale nie za kazdu cenu.. takze ja kupujem, ale ked su vypredaje;. a to ide cena aj 70 80% dolu vtedy no nekup. 😀
daducha, len popradnik by tolko stal u diora.. 😀 😀 😀 😀