Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

lu777
16. feb 2014

na značkách si nezakládám vůbec 😉
jde mi o to, aby věci byly hlavně pohodlné a praktické.... pokud se to zrovna náhodou sejde s nějakou značkou a zároveň to je finančně únosné,tak to koupím... ale to se nestává tak často, je to spíš náhoda...
např. boty pro dvě děti, to kdybych měla kupovat jen značkové, tak zbankrotujeme asi... protože zatím jsou malí 6 a skoro 4 roky) a ty boty jim pořád vydrží tak na půl roku.... ale u staršího vidím, že už vydrží déle, takže na jaře dostal Superfit boty...
ale kdybych měla kupovat značkovou jarní bundu, zimní bundu, kalhoty, tepláky, mikiny, slipy.... no někdy nad tím přemýšlím a říkám si, že se nedivím, že někdo tvrdí, že na 2 děti nemá peníze, já jsem ve značkovém nevyrostla (ani náhodou, byli jsme 4) a fakt mi to do puberty bylo jedno 🙂

lu777
16. feb 2014

každopádně děti vychovávám tak, aby ze značek nebláznili.... vím co to je pak za tlak, zažila jsem to u mladšího bráchy, když pak peníze fakt nejsou a dítě vyžaduje značkového něco.... pro rodiče dost stres....
lepší když dítě na tom nebazíruje, když pak člověk nemá práci nebo se narodí další sourozenec dva, tak to tak nepocítí....

jinak prachy jsem schopná utratit, ale ne za hadry, to spíš za výlet, za knížky, za zdravé kvalitní jídlo.... tam se těžko kontroluju, prostě ty zážitky z výletu, čtení nebo jídla jsou pro mě podstatnější než visačka 😅
hlavně nesnáším jak nás pak ty značky mají v hrsti a jak mnoho lidí nakupuje nad své skutečné fin. možnosti, jen aby "drželo krok"... to je cesta do pekel, na sobě krásné oblečení a na účtě nic daného stranou

antoinet
16. feb 2014

Pohled Češky, která rok studovala v Bratislavě: je to obrovský rozdíl, u nás se vzhled řeší mnohem míň. Vždycky jsem se ráda hezký oblíkala, ale tam jsem si připadala jako šmudla, všechny holky celoročně na podpatcích, perfektně nalíčené, umělé nehty, šperky...u nás vě škole měli všichni manšestráky a šátek kolek krku, dredy apod.😀 Někdy jsem se Slovenkám smála, např. když sněžilo a ony vlekly módní kufříky na kolečkách po rozbitých chodnících v kozačkách na jehlách (já pohorky a krosnu na zádech), ale je fakt, že to prostředí mě hodně ovlivnilo a začala jsem kupovat mnohem dražší oblečení.

eviku0
6. mar 2014

já si zakládám na tom abych vypadala dobře, mám různé oblečení mezi nimi i značkové, to však kupuji výhradně v slevách a outletech. Boty mám všechny kvalitní, protože to je pro mě základ, jsem celý den na nohou a jinak bych nepřežila nemít dobré boty

bonavoxa
6. mar 2014

@antoinet Já na SVK žiju a opravdu si přijdu jako šmudla. Neřeším, kor na mateřské. Nosím, do čeho se vlezu. Mám i pár velice drahých kousků oblečení. Tady je to ale samá umělina..nehty, každá prodavačka má napletené vlasy do pasu...nebo i holky na střední. Mají tu povrchnost v povaze. A nejde jenom o oblečení. Jde io majetek, barák nebo aspoň kuchyň. A na druhou stranu je tu docela viditelná chudoba a nedostatek inteligence u některých občanů. Já nejsem nacionalista, mám ráda multikulturu, ale Slovenská povaha je jen pozlátko. Většinou. Na první pohled dokonalé kočky, lae k chlapům jsou hnusné, jsou na prachy...oni jsou na chvilku veselí a fajn, ale umí se přetvařovat jako nikdo.

adrianka1712
6. mar 2014

Pre seba si kupujem co sa mi paci, kludne aj od vietnamca🙂 detom kupujem hocijake oblecenie, ale boty len znackove, pretoze pocitam s ich kvalitou a s tym, ze aj cosi vydrzia🙂

beeee
6. mar 2014

fakt? mne to neprisiel nikdy rozdiel medzi ceskami a slovenkami, zila som v CR 6 rokov.

beeee
6. mar 2014

bohuzial uplne lacne oblecenie z trhov nema vyznam, ked to clovek moze po 3 praniach vyhodit... mne sa osvedcil mexx, detske oblecenie h&m a lidl.

niki101988
6. mar 2014

@otrivinkajanka Našej malej nakupujeme aj značkové oblečenie aj topánočky (vo výpredajoch) ale aj v bežných obchodoch ako H&M, F&F, oblečenie na lyže meníme každý rok takže tam investujeme menej, ale aj to nakupujeme v športových predajniach.
Topánky v lekárni sa dajú pekné kúpiť, v zľave minule za 20eur tenisky.
Pre seba nakoľko mám veľkú nohu, vysoký nárt a ešte aj širokú nohu kupujem len kožené topánky, makké, už mám overené obchody značky, ale prevažne tiež v zľavách. 😀
S tými teniskami Ti radia baby dobre nie všetky majú klenbu. To by som radšej zainvestovala do takých ortopedických topánočiek. lebo rovnými NIKE teniskami jej nepomožeš
Z čiňáku by som to nechala na zvážení každého, ale detská noha musí dýchať a v tých často plastových topánkach to určite nejde

beeee
6. mar 2014

plastove topanky tlacia, neprisposobia sa nohe, robia otlaky, neobula by som ich sebe a nie este dietatu!!!

niki101988
6. mar 2014

@antoinet
@bonavoxa
Dámy ja žijem v ČR a SR na striedačku a s tými umelými vlasmi máte svatú pravdu. Keď som v Prahe dám si tenisky, teplákovú súpravu a razím na nákupy kludne aj oblečenia, či do banky a každý to berie o.k.
V SR? Ešte aj odpadky vynášať chodia niektoré dámy nalíčené a nahodené. Umelé vlasy, nechty, fasáda make-upu prítomná 24 hodín, umelé řasy a prebielené zuby len u nás. Niekedy mi je do smiechu, idem na Slovensku do obchodu v džínach, saku, balerínkach bez viditeľnej značky a chovajú sa akoby som nemala ani na rohlíky.
V Prahe ak mám chuť pokochať sa vojdem aj do HERMÉS na Pařížskej a nikto na mňa nezazerá ako na póvl
Takže nepripadajte si ako šmudlinky, niektoré Slovenky rady krásne vyzerajú, ale sú kľudne hlúpe a tupé
Ja žiadnu umelinu vzhľadom k práci na sebe mať nesmiem takže mi vlasy nechty ani řasy nechýbaju 😀

atinkaa
6. mar 2014

@bonavoxa uprimne nezartuj, nesuhlasim a tiez nie som nacionalista ani tu nemienim nic rozduchavat nemam to v povahe...my sa pohybujeme na trase nemecko - Praha - kosice....a uprimne na obe strany jak kosice, tak nemky sa snazia vyzerat krasne..vyzerat krasne neznamena umelina ani nechty, ci dolepene vlasy...neviem v akych kruhoch sa pohybujes ty...ale ja ak dojdem domov do ke..tak vazne uz od busu nielen vidim ale aj citim ten rozdiel...ano slovensky robotnik na ulici v prahe tiez smrdi...lebo ich tu ''chovaju'' ako zvierata v unimobunkach neriesia ani ubytko ani vodu pre nich....a mnoho z nich je tak z chudobnych regionov ze nemaju na vyber...ale jakmile dojdes domov...tak je citit ze sa tam vsetci umyvaju...co v Prahe nepoznas, nechapes,,..tu je smrad jak v carihrade a nikde nesmrdi mestska doprava tak jak tu...a nebudem sa rozpisovat...dnes nejak nemam stastie na temy...ale nikde nenajdes viac fakt vychcanych cuz jak zde v praze....ako sorac ale co do rozvodovosti....do toho co je Standard nestandard vo vztahoch....kolko je bezne ci nebezne mat tych vztahov.....to snad nemozno ani porovnavat...a jedine s cim suhlasim...ano cim viac na vychod tak si ludia potrpia na znackach....niekedy srandovne...na domoch aby vyzerali..aj predzahradky...kuchyne ako pises....Vela robia-dru svojpomocne....Vela z toho je skor nie pozlatko ale aby ludia okolo nepovedali....aby sa ''zaradili''...takze to je jedina cast z toho co pises s cim sa da suhlasit....inak su dve pravdy, ktore platia obecne...ak pridem domov...sedim s kymkolvek v restauracii...ak si vsetky a nie stale su to kamaratky...ale i zokruhu znamych zaplatia svoje jedlo...tak sa nemusim bat povedat ze platim ten zvysok....cim viac tam sedi kamaratov, tym vacsia je istota ze platim de facto ako posledna nic...lebo kazdy da do kruzku koruny za jedlo,pitie zratane od oka+tringelt...urob toto s kolegami/kolegynami v praze 😀 😀 😀 😅 🙄 tak budes uplne v soku z toho co vsetko si si dala...najlepsie na tom je to, ze x z nich uz odijde a ani nemas s kym konzultovat....ale skratim a dam pointu...kym v ke budeme do 200vky v pluse pre obsluhu - tak v praze tak 500vku minus pre poslednu platbu....kapisto? takze ano su veci, ktore su neporovnatelne....a to mam mimochodom dost kamaratov, co prave preto nedaju dopustit na kocku slovenku...alebo naopak holky z prace dost prekvapene ak chodili so slovakom co este nezazili....pretoze su zvykle platit polovicu este aj za kino - podotykam ze som osoba co si nic platit nenecha a manzel by mohol potvrdit ze u nas som to bola skor ja..takze to tu nevyzdvihujem ako ktosi na peniaze....ale prekvapilo ma ked som videla rydzo cesku dvojicu-par ako si delia a vymedzuju sa co kto uradi...bolo to srandovne...aj ked beriem ze truhlikov a nemoznych ludi najdes za akoukolvek hranicou....ale to lavirovanie medzi modou co je v metre mozne (mam na mysli vsetky tie neumyte ale nasprejovane typy...teda nie evidentne robotnikov v monterkach, tie ponozky v sandaloch a tielka vytahane x rocne..a ine), vidiet a co je akoze v praze in (citaj minimalne 10blondyn oblecenych takmer identicky a potom jednu taku minimalne uvidis kdesi v blesku alebo na obrazovke telky)....a tym co vidim Doma v ke ci aktualne Doma v de...to je jednoducho diametralny rozdiel a s tou restikou to je svata pravda viacraz odskusana nielen na vlastnej kozi..takze na to kulturnych rozdielov neznalych upozornujem a bacha na posledneho...ten ma jednoducho cernyho Petra v ruce 😉

jadodka
6. mar 2014

Pracujem v obchode kde predavame znackove haby aj tenisky...kocky keby ste videli kolkokrat ideme na postu s reklamackami tak by ste v zivote netvrdili ze IBA znackove....nie vsetko je o znacke..maloktora znackova obuv je vhodna pre deti, nema klenbu, a ak aj ma je velmi zle tvarovana a moc tvrda, takze tam by som +nedavala, je lepsie zobrat veci z Protetiky na nohy pre deti. Zobar parov obuvi sme dali testovat na vlastne naklady...ziadna priedusnost(ako sluboval dodavatel), lepenie a pouzite lepidlo-katastrofa, tricko za 70€ po 8praniach zmolkove...takze je to o tom ze za znacku platite, ale bohuzial niekolkokrat potvrdene, nie za kvalitu. Nehovorim, aj ja kupujem, ale kvalitne overene znacky...napr. Merrel, Kefas -obuv, a detom Protetika, na nohu by som im Adidas, Nike uz po skusenostiach nedala

aristka
6. mar 2014

@niki101988 bolo to už dávno ,ale zúčastnila som sa zájazdu do Prahy a bolo to spojené z návštevou muzikálu v nár divadle v Prahe a ako hovoríš , bolo dosť počuť pochopiteľne od divákov češtinu ,nielen cudzí jazyk a ako ty hovoríš ..v čechách sa aj do národného divadla oblečú do teplákov ..absolútne ako do krčmy a nie do národného divadla na kultúru ...mi slováci sme tam boli pekne oblečený a keď som to zbadala ako sú oblečený okolo ,tak to predstavenie akoby stratilo krediť a kultúru a úctu od divákov ....inak si nepotrpím na značkovom oblečení a topánkach ,ale na peknom oblečení a pre mňa pohodlnom a zvolenom podľa miesta a udalosti ,kde sa ocitnem....

aristka
6. mar 2014

@aristka prosím my s tvrdým y ,aby ma niekto neukrižoval...

atinkaa
6. mar 2014

...teraz kukam, ze som pisala o dvoch rozdieloch a supla iba jeden...takze to prve je pravda restauracna a to druhe pravda umela...som z Kosic a tu su holky myslim fakt vacsinou pekne a potom uz len krasne...ano s vkusom oblecene do 99rokov...ano nalicene ale ak to nie su prve tahy v puberte tak vazne nie zmalovane...ano nechty upravene...a umelinu a solarka poznam z prahy...kde je to premixnute tym jak sa nic neriesi a jak i na skusku ci promoci mozes dokracat s batuzkem a v sustakovce ako nic v zlom ale ten kulturny rozdiel je skor o tom...slovaka na skuske na karlovke spoznas....aj ked si zvykne ze oblek a satky kupovane na skusky moze nechat Doma..tak ho nikdy neuvidis dojst tak ako prazaka...a to vazne nechcem nic nikomu vytykat...je mi to sumak....ale nejak som tu chcela dodat svoj pohlad...a to mi ano Doma vadi....ked mam na vsetko co nie je Standard prihliadat....vsetko by som mala riesit cez optiku toho co na to lidi....co mi je vazne fuk a neriesim....ale zas tu si sumak i susedom tak, ze ak by sa ti cosi stalo tak ta vacsina v praze na ulici prekroci a leti dalej....takze by som bola vo vyrazive opatrna....teraz som to napisala pohladom beremka a ceskeho kona ostro...ale to je zas tou slovenskou dikciou a udernostou ktora je jednoducho ina....temperamentom, ktory ked sa rozsupnes je iny....ako u vas...u nas skor hrozi jedna medzi dvermi ako kudla do zad po prazsku...treti rozdiel a koncim...tema sice bola o znackach...ale namychlo ma kde to z tvojho pohladu konci a sice zijes na svk ale netusim ako dlho ja cely svoj profesny zivot az na posledne 3roky tu...takze mam odstup od slovenska a viem ako sa zije v prahe

a k znackam......znacky su fajn...drahsie oblecenie ak sa bavime o fakt znackach, dior, chloe je poznat....chytis do ruky a je to iny material...iny strih....ine vsetko...hned mozes byt v parizi a citit to, ze i uplne obycajny chlap a uplne obyc zenska mozu vyzerat chic a robi to prave kvalita prevedenia, materialu, sitia...
ak beries drahe znacky ale de facto konfekciu...tak i tu ja napr. marks spencera citim na kozi.....najma ak je to pyzamo....biobavlna, tak to ma krasne makke prevedenie a je jedno aka je voda, ci pracka...vyzera to krasne aj po x praniach....jednoducho je citit ze je to fajn
hm takmer vobec a spolu s orsay a spol. mam pocit, ze sa tam da skor lacno nakupit ....neviem ale malokedy citim ten rozdiel alebo to priplatenie si za cosi...ano bodynka z hm rastu z dietatom, co je fajn, nejake sme dostali ale co do kvality bavlny cosi tenke...cosi co ma hned v uvode dierku od toho ich ochranneho magnetu...tak som bola vdacna ze su biele bez nejakych velkych potlaci lebo ktovie kde a v com to farbia....v zasade u tych obchodnych znaciek konfekcnych to mam tak, ze ak ma clovek chut behat po obchodoch, oko vie hladat...nekupuje ze musi tak moze v akomkolvek z nich narazit so stastim na fajn kusok i zlacneny teda za relat.dobru cenu...takze najradsej mam take tie nakupy kedy nikomu nic nechyba a len sprevadzam kamosku co chce vymetat vypredaje a ja doslova stojim v berschke pri krasnej zimnej bunde za 300stovky ktora nakoniec bude moja.... 😵 tak to mam Rada...ale na znackach ako takych....bezhlavo nakupit celu novu next kolekciu ci zaru pre holky ci seba nemusim a pride mi to skor zabavne ak to tak niekto ma, ze za tym ide aj cez hlavu
a ked sme o tych hlavach tak tie nemusim ani pri inych zlavach...lidl nakupy obleckov, vypredaje a to nielen prazske ci slovenske...velakrat je to iste vidiet v londyne a inych mestach co vedia ludia urobit ak ide cena za tovar dole
fakt mam Rada take to popoluskovske ze ti to cinkne v predajni do oka az tak ze to okukas blizsie a zisti ze maly poklad je hned tu pri tebe...potesi teba ci blizkych....nestoji Vela, cakal na teba krasny novy kusok....tak tie vam tu vsetkym holky prajem....naj to kus zmakcim a nekoncim nijak nenavistno, to by som nerada. Pekny vecer a ulovkom ktore vas potesia zdar 🙂

atinkaa
7. mar 2014

a pre detske nozky mam na behanie Rada elefantky....tie su jednoducho super...co sa tyka nike a adidas...tak neviem dla coho sa usudzuje ze su to iba tazke kopytka....ja ako byvaly atlet mam vzdy pocit ze to bola znacka bot v ktorych sa jednoducho oplatilo bezkat takze skor ako s nimi mam niekedy Problem so vsetkymi tymi hello kitty, ci peppami a spol u deichmana premyslenymi kuskami a tie beriem ako u seba....niekedy im vyjde fakt i pre deti lakavy a i fajn materialom ci vypracovanim model a niekedy je to des a bes...ten obvykle neodhadnem cez net nakup a ak toho cierneho Petra posielam dalej tak ja uz len ako dar-nedar s tym ze je na mamine dalsej ci ich chce pribalit k inym veciam....napr. nejakej nasej bundicke

bonavoxa
7. mar 2014

@atinkaa Snažím se to negeneralizovat. Je to rozdíl v lidech i v regionech. Shodou okolností jsem měla také tu ,,čest" pobývat a pracovat v Praze. A vedle velice vzdělaných lidí, kteří mne skutečně obohatili, se na druhou stranu vyskytli i jedinci bezpáteřní, s městskými manýry, neskutečně pomlouvační, leniví,... a nebojím se napsat... i hloupí. 😠 Jsem zdravotník a kdysi mi jedna stará pacientka kladla na srdce, abych si nebrala slováka. Až později jsem pochopila, že veselá a bratrská povaha má v sobě i krapet žárlivosti. U někoho více, u někoho méně. Slovenská povaha se mi jeví spíš divočejší, temperamentnější...v dobrém i zlém. žiju na Záhorí, hranice do Čech blizoučko. Povaha je tu podobná, ale v něčem jiná. Možná je to i rodinou, kde žiju. Je to sice malá vesnice, ale předhání se tu, kdo co má. Tchýně má až obsendantně kompulzivní poruchu, co se týká pořádku. Když jde na návštěvu soused vypůjčit si od muže vrtačku, tchýně ho zdržuje ve dveřích, abych mohla uklidit ty tři hračky, co malá roztáhla, když si tam hraje. Kamkoli i se švagrovou jdou, musejí být jako ze žurnálu, mít řidiče a stráví po nákupech celý den. Všechno oblečení je drahé, lesklé, efektivní a mladistvé. Když k nám jde návštěva, tchýně si bere dovolenou, vaří a peče..a hlavně uklízí do posledního smítka, vždy kompletně všechno...jak pan Monk..nesmí být nikde nic, co by narušovalo harmonii. Jednou za rok ji jezdí navštěvovat sestřenice..a jednou za rok se na baráku dělá néco nového, aby se mohli pochlubit. Minulý rok kuchyň. Můj muž jí to dělal týden..a to jsme bydleli v jednom baráku a skoro týden jsme se neviděli. Brzy ráno odešel a večer bachnul jako špalek. A to jsme byla těhotná. Je v bílé a kapučínové barvě. Bílá linka a dřez je za trest, každou šmouhu bez milosti hned setřít, protože jinak tam zůstane..navíc i vodu, protože bobtná. Ale na parádu je to fajn. A stejně ji ta sestřenice pomluví. Vždycky :D Zatímco u nás jsem napletené vlasy nebo příčesky viděla jen na pár lidech, tady to má opravdu každá....přitom mě to odpuzuje..a nevím, jak muže, když si žena v noci sundá vlasy, řasy, sní o botoxu a nových prsech...Taky sním o tom být hezčí, hlavně po porodu, ale snažím se na to jít jaksi zevnitř...Je to neustálá honba za dokonalým, účesem, kosmetikou, hadrama, botama,..Moje švagrová má šatník a botník...má milion bot, kabelek,..já mám jedny na ven, jedny na sport, jedny společenské. radši vrážím finance do naší malé.

sylvie2
18. mar 2014

dost si zakládám na tom abych měla kvalitní oblečení a také boty. Mám ráda značkové oblečení, u kterého mám jistotu že se mi po pár vypráních nerozsype. Moc ráda chodím nakupovat do nákupního centra Freeport v Hatích. Pokud máte rády kvalitní značkové oblečení a chete ho za skvělou cenu tak využijte i vy 22. - 23. 3 velké slevy. Sleva 500 Kč na nákup bot a kalhot nad 1500 Kč a slevy až 80% ve všech obchodech! Bližší info najdeme i na jejich webu.

antoinet
18. mar 2014

@bonavoxa tvoje zkušenost se naprosto shoduje s mojí, bývalý přítel byl ze Spiše a u nich doma to probíhalo stejně: posedlost pořádkem, vše na efekt pro ostatní lidi, nekončící nakupování, důraz na zevnějšek bez ohledu na pohodlí,.... Asi to ode mě zní jako kritika, ale spíš upozorňuju na odlišnost. Manžel je jako já z Moravy a je to úleva mít stejné kulturní a rodinné zázemí.

bonavoxa
18. mar 2014

@antoinet Vidíš...a to by člověk neřekl, že to bude až tak rozdílné. Morava je přece blízko. Bohužel mě to štvalo a byla jsme smutná..teď jsem rezignovala. Jsem za šmudlu uprostřed ,,vlastní" rodiny. Ale doufám, že to bude jako v pohádce o Popelce...Až se malá uklidní, povyroste, všechno se mi vrátí..a zbytky mojí krásy vstanou jako Fénix z popela :D

antoinet
18. mar 2014

@bonavoxa mezi Slovenkami bych teda nerada soutěžila v kráse🙂 ale radši si užívám svůj domov, kam může každý kdykoliv na návštěvu bez ohlášení a neřeší se, že se vše neleskne🙂 Zkušenost to ale byla cenná, to rozhodně.

bonavoxa
18. mar 2014

@antoinet Buď ráda, že jsi tomu nakonec unikla. Jinak Slovenky nejsou krásnější než Češky. Jde jen o ten čas a námahu, kterou kráse vynakládají.

sal80
18. mar 2014

Ahoj. Se přidám. Můj muž tvrdí, že Češky jsou krásnější, sám ne Slovák 😀 Na úklid pedant není...uff 🙂 Co je ale fakt je, že opotiskl Čechům jsou Slováci tvrdohlavě umanuti mezci!!! 😠

andreakan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bonavoxa
18. mar 2014

@sal80 To je neštěstí..taková povaha..:( Umanutí mezci..Můj muž je jak malý..hned se urazí, neumí diskutovat. Na značkovém oblečení by až tak netrval, ale sestra a matka ho uvrtají, i když na to nemá.

krizecek
19. mar 2014

Tak já se přiznám že mám ráda kvalitní věci které vydrží,proto třeba ano mám zimní bundu pár tisíc, kterou mám ale už 6 let a vypadá pořád nádherná, jako nová, to samé kabát, jarní bunda (prostě věci, které mi mají pár let vydržet, tam mi není líto připlatit si)... Ze značkových obchodů mám ráda H&M, ale upřímně nejraději nakupuju v sekáčích.. Takže mám šatnu napráskanou ano samými značkovými věcmi, ale koupila jsem je za minimální cenu... Na normálních obchodech mi vadí to, že v těch věcech potkáte třeba dalších 40 lidí.. To se mi ve věcech ze sekáče nemůže stát a přitom jsou to věci značkové 😉 S kabelkama a botama to mám jinak,mám obrovskou slabost pro boty a mám jich tolik, že to stejně střídám a na nějákou kvalitu si nepotrpím, spíše se dívám jak jsou ušité, aby netlačily, byly pohodlné, ale samozřejmě i tady jsou položky do kterých investuju- tenisky, kozačky, pohorky.. Strašně moc lidí mi říká jak chodím pěkně oblékaná a ikdyž mám šatnu plnou oblečení a doplňků, tak rozhodně moc neutratím 🙂 Ale vedle některých rodiných příslušníků si připadám jak nějáký boháč, když si nemůžou zajít ani třeba do toho obyčejného sekáče koupit slušnější kalhoty nebo halenku a chodí na návštěvy v teplácích nebo vypadají že uvízli tak o 15 let zpět kdy jim samotným bylo 15 😒 a vymlouvají se na to že mají děti atd.. Jednou jsou to ženské, tak by se o sebe měly starat.. prostě tohle není jen o penězích..

sal80
19. mar 2014

@bonavoxa Jo, je to děs, ale co s nimi naděláme, že? 😅
Co se týká oblečení, tak se obléknu kdekoliv a on i malá taky. Na čem nešetříme, jsou boty a bezpečnost (např.autosedačka). Pravda je, že k Vietnamcům nechodíme, protože se tam, při svých výškách, nemáme šanci obléct. Nejčasteji CA, HM a malé ještě Lindex. Ale klidně i bazárek, protože roste opravdu velkým tempem 🙂

ninive211
19. mar 2014

Pokud berete značky jako značky módních návrhářů - Hugo Boss, Dior, Prada a já nevím co ještě, tak jsem v životě neměla na sobě značkový kousek a ani po tom netoužím 😀 Nevím, co je bezvadného na kousku hadry v podobě obyčejného bílého trička třeba za tři tisíce! Pokud bereme značku jako konfekční značky typu CA, HM, tak samozřejmě ano, nejraděj nakupuji v "céáčku", sedí mi jejich styl i střihy. A v minulosti jsem v klidu nakupovala u "ťamanů" a nestydím se za to, nakupovala u nich polovina třídy, takže normálka. Do svých dvaceti jsem kupovala rifle jenom u nich (bylo mi fakt líto kupovat džíny za dva tisíce, jednou mi mamka podobné koupila, tuším HIM...stály přes dva litry a do roka se tak vytáhly, že jsem v nich plavala a mohla jsem je odložit - podotýkám, že jsem v té době rozhodně nijak nehubla.
Teď už přece jen trošku víc hledím na kvalitu než na kvantitu, takže boty u Vietnamců bych nekoupila (ale stejně když je kupuji v Deichmanovi,kde se to též do roka a půl prošlape, tak jako bych u nich nakupovala...to samé Humanic). Navíc dřív se Vietnamci fakt vyplatili, cenově to bylo prostě trochu jinde, poslední roky sakra zdražili a za tu kvalitu se to prostě nevyplatí u nich nakupovat. Ale mohu říct, že oproti takové Terranově...zlatí Vietnamci!Z Terranovy mám tričko (dostala jsem od tchýně k loňským Vánocům) a po dvou třech vypráním se vytáhlo do délky i do šířky, že je tak o dvě čísla větší. To se mi nestalo fakt ani u těch Vietnamců.

No a u malých dětí, kde ty z oblečení vyrostou za pár týdnů, mi kupovat značkové oblečení přijde jako naprostý nesmysl, to bych nevydělávala na nic, jen na oblečení...

evaviki
19. mar 2014

synovi obvykle kupuji HMko, Lindex, Next..
Sobe tezko rict.. mam rada HMko, ale taky mam par veci od Bosse.. Jenomze koupit treba kabat, ktery ma 90% vlnu a 10% kasmir a zaplatit za nej po prepoctu 5000 Kc, tak to mi neprijde jako luxus.. Taky mam kostym za cca 2000.. Takze znacky klidne ano, ta kvalita je opravdu znat, ale za normalni cenu.. A taky zalezi na tom, co kupuji.. Mam bundu, taky znackovou, stala asi 200 eur v akci.. ale mam ji 6. zimu..
To same boty.. Synovi teda kupuju taky kvalitni boty..