Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

goja
12. mar 2008

Hej hej zienky, tiez som uchylna na topanky, myslim, ze je to tak trochu v kazdej z nas, len je otazne, ci tie svoje uchylky mozme "ukajat" 😉 😀

otrivinkajanka
autor
12. mar 2008

marse ved to,ze ja ich ignorujem a hovorim im,ze oni nech svojim detom kupuju cinany a ze sa im za to v neskorsom veku podakuju ked si dievcata nebudu moct obut topanky na vyskokych opatkoch ale svokra ta pinda najviac ako asi kazda svokra

susik77
12. mar 2008

goja: pre seba nie, je to silene drahe 😒 ale asi pre malu kupim-maju topanocky okolo 800 kc.
tu to maju vo velkych nakupnych centrach 😉 skus pozret na nete, kde to maju na sk 😉

prasiatko30
12. mar 2008

aby sme si rozumeli - ja napr neznasam cinanske obchody na nakup oblecenia a obuvy pre mna alebo moje dieta a sekace - tam nemozem ani vstupit asi som fajnovka ale tam ma vzdycky ovali taky smradek ze potom sa tam uz nemozem ani prehrabavat 😉 ale tiez nie som z tych co musia dietatu kupit znackove super drahe veci - ale tak ako spravne poznamenala jedna babulka predo mnou co rozumiete pod pojmom znackove veci? - ja rada kupujem pre malu v zare - moderne veci za dobru cenu no a potom obcas benetton, zeta, gocco, - ale tiez rada mrknem u nas v carrefour - normalny obchodak a tam tiez maju obcas dobre veci - ja sa hlavne sustredujem na to aby to bolo kvalitne+dobry strih+pekna farba + dobra cena ja proste nie som ochotna kupovat dietatu veci za 2000 - 3000sk len preto ze to je znacka alebo preto ze to ostatni nosia takze to ze mi na znacke nezalezi neznaci ze mi nezalezi na kvalite a na zdravi mojho dietata 😉

dominica
12. mar 2008

susik, prečo si myslíš, že tesco veci nie sú kvalitné? Ja malému kupujem len tam a v porovnaní s H&M a C&A sa mi to zdá rovnaké. Nemá tých vecičiek H&M a C&A veľa, ale pár áno, keďže do Ba moc nechodíme a u nás v TT sú neni, ale sú takisto kvalitné, nevyťahali sa mi, nevyprali ani nič podobné...

dadka212
12. mar 2008

Ja si tiež potrpím na topánky značkové...my si kupujeme tie známe značky nike, adidas, puma....ale malému zatiaľ kupujem v ortopedickej obuvi a myslím, že to nie je strašné dať 460,- SK za jedny topánky a ešte mi tam aj poradia 😉

A čo sa týka oblečenia, určite nikdy nekupujem u čínanov 😒 malý má najviac vecí z tesca (hlavne body,tepláčiky,tričká,pyžamká), podľa mňa sú to dosť kvalitné veci, ktoré sa mi nijako nevyprali, sú dobre strihané (okrem búnd 🤐 ), ale dosť kupujem aj H&M hlavne súpravičky, ale keďže sa do BA nedostanem často tak ich nemá veľa...čo máme súpravy adidas, nike tak to dostal 😀 😝 ja toľko penazí nedám za súpravu, ktorú bude nosiť 3 mesiace 😝

dea
12. mar 2008

ahojte......tak ja malej tiez kupujem topanky len v bati a sandalky som jej teraz kupila v zdrav. potrebach znacku sante.............tiez su ortopedicke a chcem aby moja dcerka mala dobre vytvarovanu klembu 😉 u nas je tiez zdravie dolezitejsie 😉

jaduska
12. mar 2008

Tiež si na topánkach dávam záležať, hlavne preto, že staršia dcérka má ploché nohy a teraz dokonca aj utekajúce päty, takže musí nosiť ortopedické vložky s klinom. Papučky do škôlky, aj topánky na zimu sme jej kupovali slovenské, keď mala 2 roky tak sme jej kúpili perfektné adidasy, ale na ďalší rok som už také nenašla, tak sme občas kúpili u číňana, lebo u nás ani iný obchod nie je a takto sme na to doplatili. Ani ma nenapadlo kúpiť jej do toho ortopedické vložky. Všetky jej staré topánky som vyhádzala a maličkej už budem kupovať iba kvalitné, radšej budem chodiť pár rokov v starom oblečení, ale nekvalitné topánky už deťom určite nekúpim. ☹ Teraz sme boli na nákup u Baťu, super nám tam poradili, aj cena bola v pohode, len človek musí mať šťastie, aby natrafil na správny tovar.
A oblečenie kupujem tiež hlavne v Tescu, aj Cherokee aj Tesco výrobky, som s nimi spokojná.

alami
12. mar 2008

otrivinkajanka - tak ako píšeš, na oblečení mi až tak nezáleží, kupujem aj v sekáči, ale topánky mal môj syn vždy len z "poriadneho" obchodu. Žiadny čínsky, ani hypermarkety, len certifikovaná detská obuv. Tenisky nekupujemznačkové, ale tiež v riadnom obchode s obuvou. Každá obuv pre syna je vždy z kože. Potom má samozrejme vždy len jedny topánky na každé obdobie - minimálna cena je 700, preto nebudem kupovať viac topánk na jedno obdobie. Iné deti majú ku každému oblečeniu iné topánky(ale z číňaku), ale na tom mi nezáleží. Nech sa mu aj nehodia k danému oblečeniu, hlavne že si v nich neničí nohu!!!

Pamätám si, ako sa jedna mamička sťažovala, že jej dieťa sa nevie naučiť chodiť a pozriem mu na nôžky a malo také - síce frajerské, ale z číňaku topky, čo mali podrážku ako z papiera. Normálne sa prehýňala, až som mohla spojiť špicu a pätu aj malíčkom - hrôza!!!

kovackaadka
12. mar 2008

my kupujeme malemu najma cocodrillo,nike,next,ale aj tesco a obcas nieco aj u cinanov,ale to skor len tak teplacky na vonok a do skolky.a topanky tiez nike,puma,bata,protetika,taktiez u cinanov,ale tiez len na dvor,ale vzdy do nich kupujeme ort.vlozku.napr.pumy,kt.ma nemaju klenbu,co ma dost zarazilo pri ich vysokej cene.
a kamoska kupuje malemu vyhradne nike a bata a maly ma totalne plochu nohu,takze tazko povedat co je lepsie.

eva4444
12. mar 2008

no topanky su lepsie znackove, ale napriklad bodynka kludne tesco-znacka 6-pack, mne sa zdaju dobre 😉 sekace nemusim, ale po deckach z rodiny v poho.

susik77
12. mar 2008

dominica: mne sa prave tesco veci nepacia, a je inak aj dost rozdiel v kvalite medzi C&A a H&M-z C&A sa malej bodycka rychle vytahali ☹

dominica
12. mar 2008

my máme C&A len súpravu - tepláky, tričko s dlhým rukávom a vestu, ale H&M máme veľa vecí a som spokojná, ale to sme vačšinou podostávali, alebo zdedili, ja kupujem Tesco, lebo sa mi páčia a som spokojná aj s kvalitou 😉

maaja
12. mar 2008

ja tiez nakupujem hlavn v H/Mku ... ale sa mi zda ze tam nie je bohviekay vyber ... a potom kupujem vci znacky Wenice ,,, veci z Tesca som uz prestal kupovat, nejak sa mi vzdy zachvilku roztiahli 😝
no a topanky ? len z normalneho obchodu - teda este sme kupovali ln jedny ozajstne - dali sme za ne 1400 Sk, ale su fajn ...

ella1
13. mar 2008

My kupujeme veci v Beneton,Adams Kids,občas Next ale najviac HM a CaA.tam majú super veci za super ceny!
čo sa týka topánok-nikdy po druhom a nikdy od číňanov!
najčastejšie Baťa,humanic,Nike...alebo klasické obuvy s dobrými top.
By ma ale zaujímalo,tá ,,značka" v Humanicu-miko,či ako to je.neviete,čo je to zač?majú tam aj pekné topánky,ale bojím sa kúpiť,či to nie je niečo ázijské.

a to ecco.3 tis. Sk za top. je už veľa,navyše ked to našej vydrží 1 sezonu aj to sú hned obité 😒

briketa
13. mar 2008

susik77 malemu kupujem ecco topanocky co si spominala, su naozaj velmi dobre a kvalitne vypracovane, kvalita koze je vynikajuca a su tvarovane na simulaciu bosej chodze. som s nimi maximalne spokojna a ani syn si ich nevyzuva, aj ked on topanky vseobecne nerad.

otrivinkajanka
autor
13. mar 2008

baby dakujem vas za vas nazor a prispevky vidim,ze v tom nie som sama uz som si myslela,ze som nenormalna ked chcem svojmu dietatu dobre inak v tescu som nakupovala ked sa mi mala narodit dcerka aj znacku cherokee su to celkom dobre veci

bybi
13. mar 2008

Ja si na to nejako nepotrpim, ale nakupujem dost casto znackove. Aj pre malu mam dost supraviek, lenze ja som v UK a tu to kupim za par korun. Lonsdale supravicka tu stoji asi 300 Sk, tak preco by som nekupila 🙂 Ale nakupujem aj neznackove a toho ma ovela viac ako znackoveho. Topanky zatial nepotrebujeme, ale ked na ne pride, tiez nebudem setrit. Topanky a slnecne okuliare, to su 2 veci, na ktorych sa setrit neoplati 😉

otrivinkajanka
autor
13. mar 2008

bybi to fakt?ja som malej kupila lonsdale supravu za 900 sk a tenisky za 800 sk pekne to tu predrazuju

seki
13. mar 2008

na topankach urcite.tenisky len kvalitne a boty len kozene aj pre nas a tuplom pre maleho.
detske topky so zirafou, poculi ste o tom???
http://www.raztyzdenne.sk/clanok-8295-kupujeme-...

vraj sa predavaju v CR neviete ci aj u nas?

na veci je to dost jedno ja ked maly zdedil komplet vybavu a vsetko znackove 😅
ale malemu by som nedavala nmic cinanske. akoze super ceny ma aj slovenka je to vyrobenne u nas pekne a ucelne a podporujem tym aj pracu nasich ludi.
mne sa H&M nezda moc kvalitne 😅 mamem par veci a nic moc mimochodom je to vyrobene v cine.
najviac sa mi tusim osvedcil next a cocodrillo a early days, aj ked keby som mala tie nextacke veci kupovat...a le ked sme dostali mame 😉

otrivinkajanka
autor
13. mar 2008

seki plno znackovych veci je vyrobenych v cine taiwane alebo korei

etuska
13. mar 2008

nestihla som precitat celu diskusiu,no pripojim sa:
Ja kupujem dcerke znackove akurat topanky,resp. kvalitne s klenbou.Osvedcili sa nam v posl. dobe Pinguin Kids ,kt. kupujeme v Imbiz-e a fajn su aj Deichmann.Keby som mala na drahsie,tak asi vyberiem Elefanten,no rodinny rozpocet nepusti 🙂
Co sa tyka tenisiek,je pravda,ze nemusia byt zo zdarvot, hladiska naj-aj ked su znackove.Otravijanka-treba "preskusat" predasvacov,nech ta presvedcia,co je na ich znacke naj 😉
Dcerke stale kupim dvoje topanociek-tie kvalitnejsie na bezne nosenie a do zahrady/na ihrisko aj od Cinana.Na dvoje kvalitnych kazde 3 mesiace bohuzial nemame.

Oblecenie-aj zo sekacov/tie milujem/ 😀

ivka22
13. mar 2008

Baby pridavam sa do vasej diskusie, hoci je velmi diskutabilne sa bavit o nejakych znackach...co je znacka? v podstate ju ma kazda jedna vec, ktoru kupite, ci v obchode, na trhu...

Ide skor o kvalitne prevedenie, šitie a kvalitny material pouzity na vyrobu danej veci, ci uz topanky alebo oblecenia.
Ale vzdy v tom zohrava najdolezitejsiu ulohu obnos penazi, ktory do toho chcete a mozete vrazit.

Nezakladam si na tom, aby moje dieta, ja alebo moj manzel sme chodili v "znackovych" veciac, ale po skusenostiach viem, ze radsej vrazim do kúpy viac penazi a mam naozaj kvalitne oblecenie a hlavne obuv.

Mame svoje oblubene "znacky" kde nakupujeme, ci uz pre nas alebo dieta, ale vobec mi nejde o to, aby si niekto vsimol v com chodim oblecena, ale skor o to, ze ich kvalitu mam overenu a doteraz som bola max. spokojna....
Oblecenie ani po prani nestraca farbu, nezraža sa, netoci sa v oblasti šitia, atd atd...

A co sa tyka hlavne tej obuvi, o ktorej ste sa bavili....mame vynikajuce skusenosti s kozenymi topankami Ecco, Timberland, Gabor...sportova zase nike, adidas, esprit, roxy, tommy hilfiger, ...

To su moje skusenosti, ale uz vopred pisem, ze to nie su najlacnejsie topanky.... 😒

zucha
13. mar 2008

co sa tyka veci pre moje dieta a pre mna, naozaj si nepotrpim na znacke. Co je dolezite je kvalita a to nie vzdy kazda znacka ma. Na co si ale budem davat velky pozor, ked dcera bude vacsia, budu naozaj tie topanky. Ale tu zas nejde o znacku, ale o to, ci su ortopedicky vhodne pre dieta. A pochybujem, ze na Adidas, Nike, alebo inych je to napisane. V tejto oblasti sa urcite poradim s nejakym lekarom. Ak povie, ze najlepsie su tie Adidas, tak kupim Adidas, ale ak povie, ze su uplne na nic a ide len o znacku a neberu obhlad na zdravie dietata, tak ma ani nenapadne vyhadzovat na to peniaze.
Ale tiez si myslim, ze kupovat prehnane drahe veci pre deti, ktore tak rychlo rastu je naozaj zbytocne (teraz myslim oblecenie).

vladkaz1
13. mar 2008

ahojte kocky teda poviem vam dobra tema ja malej kupim aj tak aj tak.Nie vzdy znackove je dobre kupila som si aj tenisky za 5tis a nevydržali nic .Ale mam manzela ktory chodi obeceny len v znackovom a je zatazeny na dresy (hokejista) .Niekedy to je na nervy lebo si nic na seba lacne neoblecie teda neznackove.Strasne to lezie do penazi a moj nazor je ze aj lacnejsie veci zdoraznujem pekne site musi to aj vyzerat niesu na skodu.A urcite ked mi bude dieta behat po vonku nebudem ju obliekat do drahych veci vonku znosi zoderie aj lacnejsie veci.A ked ideme doktorovi alebo niekam kde chceme vyzerať tak sa oblecieme k svetu.Ale ajstak aj niektore nehorazne drahe veci mozu byt totalne handry....S trickami mam dobre skusenosti od Nike termo dry pretoze cez zimu udrzuju teplo a cez leto su priedusne... 🙂

pralinka25
13. mar 2008

na margo znaciek. Videla som uz niekolko dokumentov o tom ako sa siju znackove veci a topanky. Dievcata siju sa v tych istych fabrikach ako veci v korunovych obchodoch. Len kazdy raz na to nasiju inu znacku ale siju to tie iste zeny na tych istych strojoch a tak to mate vo vsetkych vyrobkoch. Aj v nasich dielnach sa siju veci znackove pre nemecky a ine trhy. Skratka tak je to. Kazdu vec si treba dobre obhliadnut. Aj znackova teniska za 4000 sa moze rozpadnut za chvilku ale rovnako moze vydrzat vecnost. Ja si nekupujem znackove a teniska mi vydrzi tiez vsetko 😉

Ked tak by som detom kupovala radsej nase ortopedicke topanky ak by mali ploche nohy. Znackova teniska je v tomto pripade uplne nanic rovnako ako neznackova. Potom uz len kvalitne vlozky do takych topanok.

ukana
13. mar 2008

ja si zakladam na kvalite, nie na znacke. Nie vzdy je znackova vec a draha vec aj kvalitna, ale vacsinou ano 😒 Takze topky zo zdravotnickych potrie, protetika, SANTE, od Batu sme tiez mali zimne, boli kvalitne, aj sandalky od nich 😉 Deichman sa mi nezda vobec, uz od nich nekupim, neboli kvalitne ☹

Veci z Tesca a zo sekaca, to mi je luto dat za tricko 500sk, ked ich potrebuje na leto 5-8kusov. Spodne pradlo, ponozky a pyzamka tiez Tesco a pod.

poleva
13. mar 2008

ja áno, mám rada značkové oblečko

vladkaz1
13. mar 2008

jasne kazdy kto na co ma a v com sa dobre citi 😉 Ale urcite by som si na seba nedala nejake tricko od cinana umelinove ze ked sa spotim hned chytím ekzém 😎

jaduska
13. mar 2008

Vladka a ešte keď každú v chvíľu v správach vravia, že čím všetkým je ten čínsky tovar napustený, že?

Inak u nás tričko u číňana stoji cca 130 Sk a v Slovenke 160 Sk. Tak nie je čo riešiť 😵