Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

briketa
12. apr 2010

a ano su tu ludia co obliekaju deti ( a nie z outletov) naplno do navrharskeho oblecenia. ale to je kategoria ludi, ktori si do obchodu idu kupit co sa im paci a nie co si mozu dovolit.
Ak si vsimnete, v zahranici v obchodakoch ako Nieman Marcus, alebo konkretnych butikoch ani nie su ceny. Pretoze tych ludi cena vobec nezaujima. ALe to je uz ina kategoria...

bellada
13. apr 2010

cize zhrnutie: rozpravat sa MK o tom ci si potrpime na znacky je trosku aj smiesne, lebo vacsina nasincov si tie naozajstne znacky dovolit nemoze, ak len nepatrite k high society a uprimne... to by som mala ine veci na robote ako travit cas na MK 😉 😀

rainee
13. apr 2010

ja som sa bola raz zo srandy pozriet v designerskom obchode tu v BA a teda vam poviem ze tie veci by som nechcela ani zadara, horsie ako po prababke 😀 a za nekrestanske ceny, no ale proti vkusu...

nguyen
13. apr 2010

jasne, bellada, presne tak, tiez sa len pousmejem ked niekto povie ze ma znackove Guess topanky alebo H&M ci Zara znackove oblecenie, ano namojdusu je znackove, ale ked som si kupila moj prvy (a isto aj posledny) par Manolo Blahnik ( a aj to za sakra znizenu cenu ) vtedy som si povedala - aha znackove topanky 😀 😀 😀 ale ako som uz vysvetlovala vyssie, vsetko co ma R-ko v kruzku je znacka a tym padom sa vsetci obliekame do znaciek aj ked ich nakupujeme v cinskom velkosklade. Takze presne ako hovoris, diskusia je pezpredmetna 😅

jasminet
13. apr 2010

nie, nezakladam. kupujem podla toho, ci sa mi to paci alebo nie - rovnako kupim oblecko v tescu (je jedno ci pre malu alebo mna) ako v c+a, next alebo kdekolvek inde. samozrejme chcem aby mala vyzerala super, bola pekne oblecena, ale to oblecenie sa da zohnat napr. na mmb za par korun a je vo vacsine pripadov ako nove. napr. saty na krst, v obchode mali krasne za 1600,- sk, na mmb som zohnala este krajsie za 400,-

pamatam si ked som mala cca 18 rokov, chcela som kabelku LV, tak som si na nu setrila (dlho 😀 ). ked uz som na nu konecne mala, bolo mi luto tolko penazi vyhodit za jedinu kabelku o ktorej by si aj tak kazdy myslel, ze je z mileticky. tak som si za tie prachy radsej nakupila kopec oblecenia, topanok a este mi aj ostalo. 🙂

rainee - presne, ked vidim ako je dogabana napr. judínyová a este sa pochvali, ze to kupila v NY a stalo to xy a je to YZ znacka, tak sa len za hlavu chytam, ze to tu pri smetiaku kolkokrat mohla najst a usetrila by 😀

zuzkafuny
13. apr 2010

nezakladám... mne osobne je jedno čo si na seba navlečiem... 😀 ale dcéra puberťáčka je chorá na DCtopky... ale kúpiť si ich môže za ušetrené vreckové 😝 raz do roka 😀 😀 😀 a na vecičky si chodí do Europashopu na výpredaje... ale čo sa týka Mišiačika, tak on je Next... Ja ako som sa dotkla prvého oblečenia od Next, odvtedy ho milujem a nedám naň dopustiť... Prijateľné ceny a super kvalita 😉 a som z malého mesta a okrem 4!čínskych tu máme jeden detský a v ňom nič 😖

askorka23
13. apr 2010

erika uz som niektore vecicky poobjednavala 🙂 no nie objednala ale zvazujem a som rozhodnuta ich kupit

marorlinko
28. jan 2011

mojmu malemu kupujem jedine znackove veci,nie preto aby sa ukazal,ale preto,lebo casto periem a mam zle skusenosti z lacnich znaciek,farba vybledla,alebo sa veci natiahli atd, u znackovich tich drahsich mu oblecenie vydrzi hodne dlho a aj po niekolkich vyprati j eoblecenie ako nove,nemyslim len tie sportove znacky, ale zara,next calvin clain(ak najdem dobru cenu) marks&spencers, mexx, gap ...
zhanam mu tricko od pepe jeans je to vysokokvalitne oblecenie,ja si ho kupujem a nelutujem ani tie peniaze,pretoze vzdy vyzera jak nove,material je super. topanocky mu kupujem adidas,nike,pumakedy ako ktore sa mi zapacia,tiez je to clarks su to kvalitne topanky,ortopedicke,navyse v predajni mu vzdy zmeraju nozky pomocov elektronickeho meradla,ktory urci velkost a pismeno cize Falebo G. podla sirky nozky. ine nekupujem. papucky od m&S. radsej dam peniaze za kvalitu ktora vydrzi,ako kupit lacne a potom zahodit. z cohovyrastie odkladam pre dalsie babo. alebo daruvam.
rovnako sebe kupujem len znackove nove,mne s apacia veciktore nemam kazdy 3na sebe a vydrzia dlho.
kazdy sme iny a kazdemu sa paci nieco ine a rovnakosa citi kazdy inac.
navyse na nete sa daju najst veci znackove v zlavach,ze sa cato viacej oplatia,ako tie bez znamej znacky.tak preco to nevyuzit,ak aj kupim bez zlavy nelutujem.

katecameron
28. jan 2011

nie moj nazor je to blbost dietu znackove TOTALNA aj znackove znici rovnako dotrha na kolenach ale musím povedat ze niektore veci mame aj znackove ale ja som ich nekupovala dostali sme od krsnych ktory ziju v Irsku alebo od znamych 😉
ale samozrejme znackove veci su krasne dietatu je to vsak uplne jedno

dadis
29. jan 2011

to je aka hlupa otazka...ved vsetko ma svoju znacku, nikto nenosi nic neznackove, jedine ze si to sam usije 😀 😀 ...niekto sa tu vystatuje, ze iba a iba znackove veci...napr.zara,next ,calvin klein (nie clain, ze?), marks&spencers, mexx, gap...pre niekoho tieto znacky mozu byt vrcholom luxusu, pre ineho su to ludove znacky...

kubaka
30. jan 2011

neéééé, kupuju kvalitní, nositelné, praktické a trvanlivé věci a je mi šumák, odkud. nekupuju akorát u Vietnamců. Co je "značka" je velmi realtivní. Pro mě je dostačující známka kvality CA.Velikosti nám sedí a věci vydrží. To je stejné jako porovnávat, co je snobské a co dobré oblečení. Značky mohou být projevem snobství a ne zárukou kvality.

langkofel
30. jan 2011

samozrejme 😉 , ked to nie je versace ani to neoblecieme 🙄 🤐 😉

viera27
30. jan 2011

uprednostnujem osvedcene znackove a nakupujem to prevazne vo vypredajoch. Ked sme nemali peniazky tak sme nakupovali u cinana a jedli stale kapustu a cestoviny. Je to o zivotnom style. Ked mas peniaze kupis si kvalitnu salamu, ked nemas tak si rad aj za sekanu. Nie je to len o obleceni, je to tak so vsetkym.

kaja73
30. jan 2011

Zasadne nekupujem u cinana,to už radšej v sekači niečo značkove.Ale pri akomkolvek nakupe dbam na kvalitu-aby to nepuštalo farbu,netrhalo sa.Osvedčili sa mi napr. vyrobky od Slovenky.Ked je značka cenovo dostupna a pači sa mi, tak kupim.Topanky -hlavne zimne kupujeme radšej drahšie,ale kvalitne,tenisky tiež značkove.To už mam odskušane,že dlhšie vydržia,tiež vetrovky radšej značkove,nepremokave.Ale suhlasim s viera27,že sa to odvija od finančnych možnosti.Všetci ludia v mojom okoli,čo si možu dovolit kvalitne,značkove veci,si ich aj kupuju.Na dvor kupujem vačšinou v sekači.

rainee
30. jan 2011

uplne suhlasim, vsetko sa odvija od penazi a mozno aj vkusu. ako som davnejsie pisala, aj keby som mala mozno miliony na ucte tazko by som si vybrala v drahych dizajnerskych obchodoch lebo sa mi tie veci na 90% jednoducho nepacia. 😉

dadis
17. feb 2011

@sisaka zagagala si akurat ty...tak ked si to tak super pochopila, tak mi vysvetli, ako niekoho moze trapit, ze niekoho dieta ma capacky Adidas? Mna by v zivote nenapadlo riesit, ze niekto vyhodi 30€ za take capacky....ved to je kazdeho osobna vec, ved nikomu tym neublizuje, mozno akurat tak autorke prispevku, ktora sa tym citi ukrivdena, alebo este tak svojmu dietatu, ktoreho mozno vychovavaju ku konzumu, ale to je taktiez kazdeho osobna vec...ja adidas, nike a ni nic take nepovazujem za nic menej ani viac nez znacku sportoveho oblecenia, tak isto ako uz viacrat spominanu znacku botas 😀 , ci puma, reebok a pod... uz som vyssie v tejto teme napisala, ze teraz sa vsetko predava pod znackou, tak viac menej vsetci kupuju znackove, jedine s vynimkou fakeov, alebo, ze si to usijes doma, co pokladam vsak za konkurencnu vyhodu 😎 ...len nerozumiem co na tom riesit...
@mrkvakatka stale nerozumiem, co ti tak asi mohli povedat na to, ze si si kupila nove tenisky...ty si snad z nas robis srandu 😀 😀 😀 😀 😀 ..neverim, ze nie
@sue...dakujem za opravu, konecne prispevok, ktory ma zmysel...vidis vobec som toto netusila, ale nieco na tom urcite bude..

mrkvakatka
17. feb 2011

@dadis prosím ťa prečítaj si to odznova ešte raz, lebo tu pletieš dve na tri, nikto mi NIČ nepovedal že mám nové tenisky, to som ti tam písala pretože mi tu tvrdíš že si nemožem dovoliť značkové veci, už CHÁPEŠ??? JA SA NECÍTIM BYŤ UKRIVDENÁ, ja na tie veci MÁM, a príde mi zbytočné kupovať dieťaťu tenisky za 30 eur na nejaké dva mesiace...to je moj názor,
Nájdi si v slovníku čo znamená slovo diskusia a NEÚTOČ tu na mňa, ty máš nejaký problém? Ak áno tak existujú kurzy asertívneho správania a komunikácie...

dadis
17. feb 2011

@mrkvakatka prepac 😀 , tak som to zle pochopila...pisala si nieco o novych teniskach potom si dala tri bodky a pokracovala si: ano boli to aj moje kamaratky, aj rodina, nevidela som iny suvis a aj tak si nic konkretne stale nenapisala....tak som pochopila, ze mali nieco proti tvojim teniskam 😀 😀 😀
ak nevidis dovod, kupovat dietatu tenisky overenych znaciek, tak ich nekupuj...chces teda poradit, ako "odpisat" "prajne" kamaratky? normalne im povedz PRAVDU...dovod, preco tak nerobis...su to financie? hanbis sa za to? my sa s kamaratkami bezne stazujeme na nedostatok financii...bohuzial je to teraz normalne...mozno uz viac rypat nebudu...

mrkvakatka
17. feb 2011

@dadis Nič konkrétne som nenapísala preto, pretože toto je , ešte raz opakujem DISKUSIA, a nepotrebujem tu na niekoho niečo hádzať a vytvárať konšpirácie, proste som chcela podiskutovať o probléme s ktorým som sa stretla a to je posadnutosť značkami, Píšeš že by ťa to v živote nenapadlo riešiť či má niekto drahé capačky alebo nie, tak potom prečo tu stále niečo píšeš a vytváraš si tu svoje úsudky na mňa a pritom ma vôbec nepoznáš. Je to od teba dosť blbé že píšešniečo ako : , "mozno akurat tak autorke prispevku, ktora sa tym citi ukrivdena, alebo este tak svojmu dietatu, ktoreho mozno vychovavaju ku konzumu " a tým tu vyslovene konšpiruješ aj ked nič o mne nevieš, tak ako si to možeš dovoliť???

mmart
17. feb 2011

ak sa teda môžem zapojiť....
Podľa mňa tu ide o to, že mamičky na ihrisku (dajme tomu), ktoré majú oblečené detičky v "značkovom", sa vyvyšujú nad iné, ktoré sú v "neznačkovom" a tvária sa, že na to majú alebo čo. Skrátka ženská, ktorá sa možno dostala k peniazom (ktoré predtým nemala) a má pocit, že jej decko je v tom oblečku niečo viac ako iné. Nejde o to, že mu oblečiem "značku", lebo chcem a všetkým dám s tým pokoj. Ide o to, že sa potrebujú niektorí vyvyšovať nad inými. Značkou.... Ale to už je psychický problém tej mamičky, čo to robí (to vyvyšovanie sa, a zbytočné reči). A potom vznikajú na základných školách (aspoň tu v BA, nehovorím, že úplne všade...) rôzne šikany zo strany spolužiakov "čo na to majú" na žiakov, ktorí si to nemôžu dovoliť. Skrátka mamičky tých malých detičiek, čo sa vyvyšujú kvôli značke vychovávajú konzumnú mládež, ktorá vidí vo všetkom peniaze.

viera27
17. feb 2011

mna len zaujala jedna vec. Temu v style "Nechapem maminky co svoje deti obliekaju do cinaka" pripadne podobne nieco som tu nenasla ani jednu. Tem v style "Nechapem maminky co obliekaju svoje deticky do znackovych veci" je tu hned niekolko. Tak kto vlastne koho riesi 😀 ?

mmart
17. feb 2011

Rodičia to robia sam! Ak vychovávaš decko, štýlom, že v značkovom si niečo viac (nie preto, že je to kvalitnejšie, alebo pohodlnejšie alebo čo ja viem čo), tak si to samozrejme zafixuje a dáva to najavo aj ostatným, lebo si myslí, že tak je to správne.

dadis
17. feb 2011

@mrkvakatka ak si si nevsimla, tak som sa ti ospravedlnila.....o tych capackych si sama pisala..tak kto tu potom utoci?
@viera27 si to vystihla...
@mmart na skole vzdy existovali nerovnosti, tak ako aj v zivote, je potrebne sa s tym vyrovnat uz tam, ved aj v zivote to tak chodi, ja tiez jazdim na ludovej Octavii a nebudem nenavidiet vsetkych co jazdia na luxusnych autach..v skole by existovali tieto problemy aj keby vsetci chodili v uniformach...potom by mali jedni lepsie topanky, hodinky, sperky, mobily...atd...ale to je zivot, je len na nas ako sa ( a nase deti) k tomu postavime, ci budeme nenavistne hladiet na tych bohatsich, alebo sa uspokojime so svojimi kvalitami a moznostami.

mrkvakatka
17. feb 2011

@mmart tiež si myslím že to záleží asi od osobnosti, sú mamičky ktoré si na to potrpia ale neobťažujú s tým svoje okolie a sú také ktoré to dávajú najavo svojím správaním.

zuzana76
17. feb 2011

ja suhlasim s nazormi @mmart , moje deti ziadne taketo znacky nepoznaju, teda starsiemu je uplne jedno co na neho navleciem 😀 , ked mi pride nejaka dobierka so satami, vzdy skonstatuje - "zase handry - take hovadiny " 😀 , snazim sa viest ho k inym hodnotam, hoci ich mam rda pekne oblecenych a aj seba samozrejme, ale neprehanam to, nemusim mat na kazdom tricku nejake logo 😀 a teda na ihrisko by mi bolo fakt luto dat detom nejake pekne oblecenie a o dotycnych mamickach si pomyslim svoje a dalej neriesim. kazdy vidime stastie v niecom inom 😉 . Hoci viem,ze deti su krute a ked budu takymto stylom vychovavane, tak na skole sa to potom dost bude prejavovat tie rozdiely, ucila som na skole, tak viem ako to chodi.

zuzana76
17. feb 2011

a inak moj syncek ma tiez jedny capacky adidas a mal ich az raz na sebe, kvoli foteniu 😀 , to mu kupil tatino, ked som ho cakala, toho starsieho a stoja nam v skrini, tak ich mame na pamiatku

viera27
17. feb 2011

@zuzana76 preco si o mamickach na ihrisku "pomyslis svoje" len preto, ze maju deti oblecene v znackovom? Ved ti nic nespravili a jednoducho tie deticky maju znackove veci, tak ich nosia, nemusi to nutne znamenat ze su vychovavane ako namysleni spratci.
Na druhej strane ty si pomyslis svoje, ale "na fotenie" navlecies syna do capaciek Adidas, aby na fotke bolo vidno ☹ ?

zuzana76
17. feb 2011

@viera27 nie, nie preto, ak sa vyvysuju nad ine mamicky, ktore si to napriklad nemozu dovolit, alebo jednoducho nechcu svoje deti viest takym komercnym stylom,ze co ma nalepku Adidas, Puma, a nieviem co este, je jedine dobre a s niekym, kto ma veci od cinana sa nebavim. Su aj take typy, pre mna je prvorade , aky je ten ktory clovek, nie to co ma na sebe, mozno je to klise, ale je to tak, neznasam pretvarku a neznasam povrchne spravanie, ten , kto hladi jedine na znacky a nie na to, co je pdo tym " obalom " je podla mna arogantny clovek.

zuzana76
17. feb 2011

@viera27 nie, nie aby to na fotke bolo vidno, ale kedze uz nieco take doma mame, tak to synovi dam aspon na tu fotku na par minut, ale neobleciem ho do toho, pretoze tie capacky su tvrde, nepohodlne a dieta v tom musi trpiet, takze na tych par minut ok, ked je obleceny pekne, nebudem ho predsa brat k fotografovi obleceneho v dupach este po muzovi, aj take amme doma 😀 , stare klacicke 30-rocne dupacky po muzovi, je samzorejme ,ze na fotenie dam dietatu nieco pekne, nech mame peknu pamiatku, ale nezakladam si na tom a ani ho v tom nevlacim napr po obchodnych centrach, obleceneho celeho od hlavy po paty v Addidas, nech ini vidia,ze na to mame. 😉 a ta fotka je pamiatka, tak preco nie, ked ich uz muz kupil, bol na sluzobke v Nemecku a tie capacky su naozaj chutne - na pohlad, nie na nosenie, ja by som povedala, su to take imidzovky, ale len na zavesenie na klucik, ako klucenka, take drobne a pekne, teda na fotku , aby ich amly an sebe par minut, nie na bezne nosenie.

zuzana76
17. feb 2011

A tie fotky su pre nas, do nasho albumu.