Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

maca793
22. mar 2008

boli teraz v tescu nejaké výpredaje? nebola som tam 3 mesiace ☹

lenadka
22. mar 2008

ja naposledy pred dvoma mesiacmi som kupila oblecko v akcii, teraz maju novy jarny a letny tovar, akciu cakam hned ako sa zmeni pocasie 😉 😀 bola som aj nedavno ale bolo veeela novych krasnych veciciek, vzdy si poobzeram ze co kupim neskor vo vypredaji 😀

maca793
22. mar 2008

ja som v januári kúpila v Tatiane/tak sa u nás volá obchod/ strašne veľa vecí na jar-leto pre deti, všetko bolo za polovicu a aj menej, a tak som tam nechala 3000,-sk za 2 dni, inak by som dala za to všetko aj 6500,-sk. pre 3 deti je to hrôza kupovať a hlavne pre dievčatá. z vecí od minulého roka už vyrástli alebo budú mať na dvor, nech to doničia, nie?
a tieto malé deti strašne rýchlo rastú, takže veľa im netreba.
a hlavne sa dajme prekvapiť, aké bude toto leto, keď mám na jar sneží už druhý deň 😀

briketa
23. mar 2008

Joj babule, my sme dostali od starkej teraz cele supravy na jar a leto, taka som rada. Tato firma na SVK nie je, ale mam ju velmi rada:
http://www.janieandjack.com/shop/dept_mixandmat...
a komplet cele vybavenie z tejto serie:
http://www.janieandjack.com/shop/dept_mixandmat...
No nie je to rozkosne 🙂

briketa
23. mar 2008

...a do tretice vsetko dobre:
http://www.janieandjack.com/shop/dept_mixandmat...
a uz sme vybaveni az az

janulkab
23. mar 2008

ahojte,
tak ja si myslim, ze znackova obuv typu adidas....nie je vobec pre detsku nozku kvalitna, ani jedny topanky nemaju klenbu a vsetky su vyrabane v Cine.....a podobne 😝 . Zijem v zahranici a tu su znackove topanky aj veci dostupne ozaj za tie iste peniaze, co na Slovensku u Vietnamcov, ale pre moje 2 mladsie deti kupujem na Slovensku RAK topanocky a starsej dcere v slovenskej lekarni ortopedicku vlozku.A mrkla som Batu, ten ma tiez super vyber, nieco ako Naturino a Primigi, len primerane ceny. 😎
A topanocky urcite nededit.... 😕
Co sa oblecenia tyka, tak mam vytipovane znacky, ktore mi sedia stylovo,aj kvalitou a tych sa drzim. 😀

tamia
23. mar 2008

ak chceš pre svoje dieťa to najlepšie tak nie značkové topanky treba kupovať ale ortopedické. Tie majú určite tú správnu klenbu a všetko čo je potrebné pre správny rast a vývoj detskej nožičky.

alenik
23. mar 2008

kocky,my mamee u nas taky obchod,kde predavaju detske topanocky,ktore samy siju.Vyrabaju ich pre veeelmi zname znacky,kde ich potom predavaju za nehorazne peniaze.Napr u batu stoja 1000 v akcii a ja ich tu kupujem za 450,takze podla mna rozdiel 😉 Ak chcete,vediet stranku,poslem RP

dididi30
23. mar 2008

kopec znackovych veci je vyrobenych v cine, ale to neznamena ,ze su vsetky nekvalitne, zalezi od stupna kvality ,tie najhorsie kvality najdete na trchoch ....a o vietmane sa nebavim...zena ma taky dar,ze kukne na material a vie co je kvalita......ano ortopedicke su vyborne pre male deticky, ja by so ani inaksie nekupovala....ale aj tak za vacsinu veci platis len za znacku......

etuska
23. mar 2008

Alenik-my mame podobnu skusenost s postelným pradlom.Mama ho kupila v RK,tam kde ho sili a potom sme nasli to iste postelne pradlo v Quelle za ovela vyssiu cenu 😉

katy1979
23. mar 2008

toto je velmi diskutabilná tema a aj tak sa každý bude držať svojho názoru. Tí čo obliekajú detí do značkových vecí sú proti čínanom a spol. A iný považujú značky za vyhodené peniaze.
Ja malému kupujem veci aj značkové aj neznačkové. Vlastne okrem čínanov je v dnešnej dobe vlastne značkové všetko. Ja osobne som závislá na veciach od nextu, ale malý má veci aj ca, hm, mothercare či nike.
Topánky ale také nekupujem. Osobne si nemyslím že nike či adidas sú na jeho nôžku to pravé orechové.
Zatial sme kupili topanočky v cicibane. Co je tiež značka ale slovinská. Hlavne ide o to že topánky kupim len tam kde viem že je to ortopedicky v poriadku. Naturino je na môj vkus až príliš drahé. Kludne mu kúpim topánky v protetike či RAKu a k tomu mu oblečiem hoci aj nike-ovú supravu.
S tými cenami to tu už niekto spomínal. Nie vždy znamená značkové aj drahšie.
V tescu stojí tričko s krátkym rukávom 130 Sk v mothercare 140 Sk.
neznačková čiapka v predajni čiapok má stála skoro 600 Sk čiapka v nike 290 Sk.
Body v CA stojí do 100Sk.
Ak sú akcie využijem to. No a čo je na tom že moje dieťa má nike tepláky. Stáli ma 300 Sk.
Aj ked je pravda že mu kúpim aj supravu za 1000 Sk. Ano podla niektorých pre moju ješitnosť.
A čo je na tom.
Páči sa mi to a áno chcem mať dieťa ako zo žurnálu.

maca793
23. mar 2008

ja som pozerala malej topánočky na jar v Baťovi a žiadne som tam nenašla s klembou!!!! predavačka mi vravela, že také sa predávajú len pre deti okolo jedného rokka, keď sa učia chodiť a to isté je aj s papučkami. takže :
papučky som kupovala v diechmane po 149,-sk bez klenby a tie isté papučky stáli v baťovi 299,-sk.

lenadka
24. mar 2008

ja kuoujem rak-acke papucke v podnikovej predajni za 120 Sk, normalne stoja 200 😉 a minule mali akciu posledny kus za 100 Sk=cize da sa 🙂

karkulka1
24. mar 2008

Tak ja kupujem hlavne KVALITNÉ veci, ku číňanovi ani nenakuknem- smrdí mi to tam 😀
Najviac si dávam záležať na spodnom prádle, na oblečení, čo ide priamo na telo a topánkach. Musí to byť z kvalitného materiálu a dobre ušité.
Malému kupujem topánky Protetika, Sante, Baťa, Ecco, Elefanten a Wink a ja najčastejšie Rieker, Gabor a Ecco.
Syn /bude mať 2,5roka/ botasky ešte nenosí, dávam mu pevné topánky, respektíve polootvorené, či sandále- podľa počasia.
Oblečenie malému kupujem najradšej slovenskej výroby, najmä Antony, Slovenka, Tatrasvit /ponožky/ ....

U seba napr. viem, že mi "lacné" rifle nesadnú. Kedysi pri ich kupovaní som obehala najprv "neznačkové" obchody, kde mi nič nesadlo 😢 a potom frustrovaná som nakoniec zašla do "značkového" a tam mi padli prvé, čo som vyskúšala, ako uliate. Stáli síce najmenej 3x toľko ako tie "neznačkové" ale bolo to neporovnateľné. Takže teraz už idem rovno za týmito značkami a viem, že ma nechytí depka z toho, že nič vhodné na seba nedostanem.

karkulka1
24. mar 2008

andrea.m • 2d • 12. mar 2008 o 18:14
a ked sa mi páči topánky s čiňáku prečo nie.kúpim v zdravotníckych potrebách ortopedicku vložku a je aj vlk sýty aj baran celý.

Andrea.m- tak pred týmto ortopédi VARUJÚ. Ortopedická vložka, pokiaľ je v nevhodnej topánke, NIČ nezachráni. Tam je podstatné, ako je tá topánka urobená, aká je pevná, ako je šitá atď. Pokiaľ obuv nemá kvalitnú pätu, tak dieťaťu tie ortopedické vložky môžeš dať aj 4 a nemá to žiaden pozitívny význam 😀 . Bolo o tom už aj pár článkov v časopise DIEŤA alebo opýtaj sa na to ortopéda- určite to neschváli.

smary
24. mar 2008

ak sa bavime o akoze znackach (to znamena,ze nie o tych svetoznamych ako gucci,prada,...) tak potom ano,zakladam si na znackach, jedna vec je preto,ze sa mi taketo veci pacia,proste mam niekolko obchodov,kde maju oblecenie podla mojho gusta a tam nakupujem (pre seba benetton,esprit,St.oliver,puma,nike,bata,reserved-toto je sice polska znacka,ale veci su kalitne...pre maleho HM,next,adams...),jasne ze nakupujem aj inde,ale to ma uz naozaj musi nieco zaujat,a druha vec, nejde len o vzhlad,ale napriklad podla mna kupovat veci u "cinana" (vsetci vieme,aky typ obchodov myslim) a hlavne pre deti,je dost nezodpovedne,pretoze,aj ked si poviete,ze ved aj znackove veci sa vyrabaju v tej istej fabrike ako tieto lacne,tak mate pravdu,ale tieto lacne veci sa siju z odpadu (niekedy doslova,tricka z PET flias) a farby pouzite tiez nie su uplne koser,a ja nechcem aby sa mojmu dietatu vyplavoval chrom do telicka,len pre to,ze chcem usetrit a kupit tricko,alebo rifle za 50sk (ano moze sa taketo nieco stat aj pri znackovych veciach,ale ktoremu predajcovi na tom viac zalezi? kde je ta pravdepodobnost vyssia?)...

topanky no to je kapitola sama o sebe,tak ako pise karkulka,ziadna ortopedicka vlozka nezachrani nekvalitne usitu topanku a najma,deti by mali nosit kozene topanky,kedze ich nozicka potrebuje dychat a u cinana som teda kozene topanky nevidela (kozene nie len z von,ale aj zvnutra),ja osobne si cele topanky ine ako kozene nekupim a toboz nie uz mojmu dietatu...

a este jeden postreh,ani slovenske vyrobky nie su vzdy tie naj,kupila som pancuchace-tatrasvit,a zafarbili mi celu varku v pracke,ako moze kus oblecenia,ktore sa nosi priamo na telo farbit? no len tak,ze nebolo dodrzane,to,co pri vyrobe dodrzane malo byt,takze ja neverim ani slovenskym vyrobkom...

etuska
24. mar 2008

Smary-mne sa to pri Tatrasvit-skych puncoskach este nestalo 😕 😨 -a to kupujem aj ruzove.

A malej dost casto aj slovenske natelnicky,

Ja sa prave vytesujem z novej kolekcie topanociek na www.slovobuv.sk a tesim sa na spustenie E-shopu.Mozno si aj urobime na jar vyletik do Bardejova 🙂

smary
24. mar 2008

etuska nam zafarbili modre pancusky,a farbili aj po opakovanom prani a ani voda nemusela byt tepla 😖 no kazdopadne uz im neverim...

etuska
24. mar 2008

hmm 😒 modre teda pre istotu nekupim.My vacsinou kupujeme biele,alebo kremove,obcas ruzove.

Co hovorite na topanky od Deichmanna? My sme zatial spokojni,no vsimla som si,ze nemaju klenbu. V jednom cisle Mama a ja sa pisalo,ze pre vacsie deti uz topanky s klenbou nie su potrebne. 😕 -mate s tym niektora skusenost????

zuzitka
25. apr 2008

ja som kupila malemu topanky len za 500sk ale dokupila som v zdravotnickych potrebach ortopidicku vlozku 😉

a prave dnes som bola v BA v second hande Genesis a kupila som si tam pre seba riflovu suknicku zn. H&M,
velkost 42 len za 189sk 😉 😉 😉

etuska
26. apr 2008

a ja malej krasne slavnostne saty na svadbu za 199,-Sk, V obchode chceli za podobne 700,-Sk 😒 No a potom celu svadbu trpnut,ci sa niecim neoleje/kedze tie satky boli kremovo biele/a nasa je este take motovidlo 🙂
Tak mi potom nie je az tak luto ak sa aj znicia.

etuska
26. apr 2008

Zuzitka-je sranda ako beriem ceny veci v roznych regionoch 🙂 Pre mna su topanky za 500Sk pre dieta uz dost velka polozka,ale potrpim si na kvalite. Dcerke som kupil krasne a najma kvalitne topanocky s klenbou u nas za 375,-Sk,vnutri kozene-no parada/boli zlacnene,kedze to bol este minulorocny model/ 🙂
A napr. turisticke topanky som jej kupila od jednej zlatej maminy na MMB/zn.Olong/ za nejakých 380,-Sk aj s postovným +pribalila nam k nim aj krasnu mikinku Disney.
No aj k sandalkam z Protetiky som sa dostala podobným sposobom.U nas stoja 500,-Sk,my sme ich kupili za 200,-/podotýkam nove.nenosene/,mali trosku oskretu kozu,co ani nie je vidno.

majamiko
29. apr 2008

Ja malému kupujem veci z C&A, H&M, mothecare, Cherokee, niekedy baby Zara. Mám to odskúšané. Všetko je to kvalitná bavlna (hrubšia a savejšia) ako iné, čo sa "tvári" ako bavlna. Pestré farby, prijateľné ceny. Čo sa týka topánočiek- teraz sme riešili dilemu, malému sa dosť potia nôžky. Dokonca v Baťa kožených topánkach ich po dvojhodinovej prechádzke mal celé mokré. Kúpili sme mu Geox (na odporúčanie mnohých známych) a problém sa vyriešil 😎. Absolútne žiadny pot ani po celom dni behania. Sú trocha drahšie, ale radšej má jedny, ktoré môže nosiť celý deň. Aj podstielka je formovaná na správnu klenbu.

stanka7
29. apr 2008

ahojte ja si na veciach zo značkového obchodu nepotrpím no ked sa to tak vezme značku kúpim aj v sekáči ked trafím.S topánkami je to iné dieťaťu sa formuje nožička takže tie som ochotná kúpiť aj drahšie 😉

etuska
13. máj 2008

Baby, nechcela som kvoli tomuto zakladat novu temu,tak to hadzem sem 🙂
Poradte kvalitne panske kosele,ale zase aby nestali majland. Ide ma roztrhnut,ked zehlim 1 koselu 1/2 hodiny 😠 😠 😠 - a to nie som zase az taka lava 😀

terezzka11
29. sep 2008

My sme od malicka kupovali elephanty v deichmanne a mala ma v dvoch rokoch ploche nozky ☹ . Chcela by som vyskusat Slovobuv, ale v Trnave vraj nemaju predajcu, tak neviem kde ich zohnat. Neviete niektora poradit ake a kde? Od jari skusam priebezne aj Batu, ale nikdy nemaju topanocky, ktore chcem, v nasej velkosti. Tak som uz z toho bezradna. Nechcem na topaockach setrit, ale aj ked kupim drahsiu, nezarucuje mi to, ze sa malej vyvinie nozicka spravne. 😖

sassi
29. sep 2008

na značkovom si priamo nezakladá, ale ak si možem vybrať, tak radšej nosené značkové, ako nove od číňana, alebo tie čínske "značky" LUSA, FROG a podobne

Terezkaa, v takom veku ma vela detí ploche nožky, treba aj cvičiť, nenchať všetko "len na topánky"
Naša mala tiež vždy poriadne ortopedické boty a tiež v 4 rokoch mala nožky ploche, pomohla tanečná, chodenie po pätách, špičkách, v lete bosá.

sassi
29. sep 2008

a skús v lekárni, značky Santé, Protetika, Pepino... no nachystaj si minimálne 800,- za jedny.

roasha
29. sep 2008

terezka,skus topanocky aj v zdravot.potrebach.moja mala nema ploche nozky,ale aj tak radsej kupujem poriadne topanocky,alebo botasky.v zdr.potr.mavaju sandale,mokasinky,topanocky na zimu,poriadne kozene,tvar.klenba,rozne far.variacie.ja som spokojna. 😉

sassi
29. sep 2008

inak tenisky su ako obuv pre deti absolútne nevhodné, teda vhodné na šport, a nie ako niektoré maminy, kúpia ADIDASy alebo NIKE a decka to nosia cele dni miesto topánok. Hlavne že su frajeri, no a čo že sa ničí noha 😖