Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

tweety22
13. mar 2008

my nakupujeme vacsinou H&M, som max. spokojna. veci su kvalitne a velmi pekne... co sa tyka znaciek adidas, nike tak tam kupujeme len botasky pretoze oblecko je tam podla mna brutalne predrazene a okrem toho moja svokra dovaza znackove veci (adidas, nike, esprit, tommy hilfiger atd. atd) z francuzska, anglicka, ukrajiny ... su to outletove kolekcie ale ovela ovela lacnejsie ako napr. v pandorfe... vtedy si pomyslim ako moze kupit niekto teplaky za 2litre ked nakoniec aj tak zlacnia na 500sk 😒 😲 😠

vladkaz1
13. mar 2008

Ja tak ties kupujem vo výpredaji ale ked sa mi nieco paci a mam na to je mi jedno ci to stoji 5korun alebo 5 tisic.A je pravda ze cinsky tovar je napusteny rôznymi humusmi .Ja mam poblem aj s prachom na pranie ked je nekvalitny tak sa vyhadzem. Napr. muz si teraz kupil Ronaldinho bundu stala 5 tis a zlacnili ju na 1800.Tak za 5 tis by som mu ani nedovolila 😅

otrivinkajanka
autor
13. mar 2008

tweety a ma tvoja svokra aj niekde obchod s tym oblecenim?

tweety22
13. mar 2008

otrivinkajanka, ano na orawe 🙂

ja aj moj manzel sme boli vychovavani v skromnejsich podmienkach a hoci teraz mozno nerobi problem nakupovat v znackovych obchodoch ale mne osobne sa to zdaju total vyhodene prachy, radsej ich odlozim pre krpca alebo s nim pojdem niekam na vylet nech je na zdravom cerstvom vzduchu, to sa mi zda ekonomickejsie, ale kazdeho osobna vec

bybi
13. mar 2008

otrivinkajanka to fakt 🙂 Ja som jej aj adidasky tenisky kupila a stali ma tu tiez asi 400 Sk 🙂 Tu sa adidas, nike a pod. ani neberie ako znackove, je normalne ze je to adidas, nike ci puma. Preto to ani nie je take predrazene ako doma.

vladkaz1
13. mar 2008

To je pravda suhlasim.

otrivinkajanka
autor
13. mar 2008

tweety ved ani ja nemam zbytocne peniaze na rozhadzovanie bybi tu stoja detske tenisky nike adidas alebo puma aj 1600 sk v zahranici to beru normalne kazdy tam nosi znackove topanky ale tu sa to berie ako super znacka a nie kazdy si to moze dovolit kupit adidasy za 6000 sk tu na tom strasne zarabaju niekedy sa az cudujem,ze napriklad v pandorfe stoja tenisky 2500sk a tu az 4500 sk hrozne

vladkaz1
13. mar 2008

tak kocky nehnevajte sa ale 1600 za tenisky male by som teda nedala.....

melory
13. mar 2008

k tejto teme, vzdy na jar zacnu pieskoviska a rada sa vyhnem tym, kde su "znackove deti" + "mamicky"

vladkaz1
13. mar 2008

inak tie pohady poznam Mel 😕

danulka2
13. mar 2008

topanky mame znackove, ale oblecenie castokrat kupim krajsie a kvalitnejsie v sekaci ako v normalnom obchode. A podla visacky vidno, ci bolo nosene alebo je nove. A neznasam veci od cinanov, ved kazdu chvilu davaju v telke, ze akym humusom je to napustene. Tiez kupujem niekedy na burze v materskom centre.

geegee
13. mar 2008

ja kupujem malemu veci na oblecenie vacsinou od slovenskych vyrobcov - ti maju aj dobru cenu obycajne. Davam pozor na topanky, tie kupujem znackove Sante alebo Protetika 🙂 Len teraz na jar som mu chcela kupit tenisky Adidasky, su lahucke a myslim, ze sa mu v nich bude dobre behat, ale zlavy po zime som uz prepasla - vtedy boli okolo 850,-, co by som dala aj za normalne boty. Ale za normalnu cenu sa na Adidasky mozem vykaslat, kupim ine tenisky.

Ja sa cudujem, ze si niekto kupi capacky Adidasky, alebo NIke a pod. Pochopim, ked ma niekto teplaky, bundu, topanky znamej sportovej znacky, teda dospely - ten to vynosi...ale capacky na par tyzdnov? To asi nepochopim 😅

otrivinkajanka
autor
13. mar 2008

melory a to uz ako preco?co su tie deti horsie od tvojich?

ivkka
13. mar 2008

Ahojte,ja si tirž kupujem tenisky iba znčkovéa zatiaľ mi vydržali každé zo dva tri roky.Oblečenie je fakt predražené,pred dvomi rokmi som si na Ukrajine kúpila súpravu nike a vyšla ma na naše 600sk ,tu by som zanu dala okolo 2000 ak nie viac.A malej kúpim tiež značku keď mi to peňaženka dovolí.

melory
13. mar 2008

otrivinka - praveze su ovela lepsie....co sa tyka znaciek

melory
13. mar 2008

inak kupujem si sportove znackove veci ale na cvicenie a nie na prechadzku mestom.

mouse
13. mar 2008

Do topanok zainvestujem, hlavne do takych, ktore mam casto a dlho na nohach. A rozhodne nemam plny botnik,
len par kusov pohodlnej obuvi ktoru nosim do zodrania 🙂
Oblecenie na turistiku do hor si tiez radsej vyberiem kvalitnejsiu, pohorky tiez - to moze zachranit zivot.
Co sa tyka oblecenia do mesta a na cvicenie, spodne vrstvy pohodlne bavlnene najradsej zo Slovenky 🙂 a ostatne neriesim - co sa mi paci a dobre sa v tom citim, to nosim. Na cvicenie mam najradsej manzelove biele bavlnene tricka a stare vytahane leginy 🙂 .

A pre babo? Urcite nebudeme mat adidas baby 😉 , hlavne aby bolo pradlo zdravotne nezavadne a topanocky aby spravne formovali klenbu.

lienockaa
13. mar 2008

ahojte, no ja si nepotrpím na značky kvôli značkám, aby každý videl, že na čo mám, ale zo skúsenosti viem, že taká vec dlhšie vydrží..a tiež som toho názoru, že značka nemusí byť len zahraničná, mám dobré skúsenosti aj so slovenskými výrobcami..
v čom si potrpím na kvalitu, je spodné prádlo..sorry, ale podprda od číňana je úplne strašná predstava pre mňa..raz oprať a zahodiť..
ďalšia vec sú topánky..kožené, s kvalitnou podrážkou a aj pre malého budem nakupovať v normálnych obchodoch, nie u číňana..to radšej ja prežijem bez sezónnej módnej novinky, ale na nožku, ktorá sa vyvíja, patrí kvalitná obuv..no zase mám určité výhrady voči teniskám..totiž, sú pekné aj všetko, ale nedávala by som to dieťaťu každý deň na nohu..tenisky nemajú podľa mňa dostatočne tvarované klenby.. 😒

a čo sa týka oblečenia, tak sa dá nakúpiť aj lacnejšie, kde nemusí svietiť logo neviemakej značky..lacnejšie nemyslím u číňana..😉

ella1
13. mar 2008

o čom to svedčí,že niečo zlacnia aj o 3 tis. a stále sa im to oplatí?! 😠
naozaj sa viac oplatí v zahraničí,na slovensku strašne predražujú.

a inak-dnes sa fakt všetko šije v číne.na pár výnimiek.

ella1
13. mar 2008

a čo sa týka toho HM,niekto spomínal,že sa mu nezdá kvalitné.
tak môžem povedať,že máme odtiaľ ja aj dcéra milion vecí a nikdy,naozaj nikdy sa nič neroztiahlo ani nič podobné.

na rozdiel od adams kids,kde sa pyžamo za 1000 sk po dvoch praniach roztiahlo do šírky 😒

nelika666
13. mar 2008

suhlasim s lienockou...
ja kupujem pre malu "znackove" veci ale nie preto ze sa tym chcem nejak vystatovat alebo co.. kupujem ich preto lebo su kvalitne a nerozletia sa po prvom prani..
ako tu uz niektore baby spominali, aj ja kupim radsej uz niekym nosenu znackovu vec ako nove u cinana.. topanok sa to samozrejme netyka.. nohy nas nosia cely zivot a preto sa do nich oplati investovat - opat tym myslim do kvality..
co sa tyka spodneho pradla, takisto som radsej za podprdu z normalneho obchodu, nie od cinana.. vacsinou kupujem vecicky od vyrobcov, z ktorymi uz mam skusenosti a ktorych poznam..
pre malu kupujem vacsinou Next, CA, HM - z MMB a topanocky Deichmann, Bata, Next..
pre seba kupujem veci povacsine z cinakov ale uz som si viackrat povedala ze stacilo - niektore veci su tam aj take drahe ako by som kupila aj v normalnych obchodoch, s tou vynimkou ze vydrzia ovela menej.. ale mam par triciek co prezili uz vela a stale su pekne... aj ked od cinana... zalezi aj od toho na co narazim.. hlavne uz pri prezerani veci sledujem material z coho su, najradsej mam veci co sa lahko cistia a netreba ich zehllit 😀

tinusi
13. mar 2008

Znackove veci kupujem len ak su za rozumnu cenu (vacsinou ide o zlavy alebo vypredaje... sem-tam sa mi zda cena v pohode aj normalne..).
Na znacke si nezakladam a nie som ochotna platit nehorazne sumy len preto, ze ide o znackovu handru. Stale su to len a len veci, ktore sa casom znicia a vyjdu z mody.
Niekedy nakupujem aj v cinskych obchodoch, ale to vacsinou manzelovi tricka na spanie, flanelku do prace (je vkuse od oleja), pripadne nejake to tricko, ked je sik a za par korun. Inak kvalita tychto triciek je porovnatelna s kvalitou triciek napr. z Takko.
Myslim, ze je rozumne zvazit vzdy kvalitu a cenu ako aj o aky tovar ide. Inak sa spravam pri nakupe obuvi a inak pri nakupe teplakov.

cokoladka44
13. mar 2008

Ahojte ja tiez malemu kupujem odmalicka radsej kvalitnejsie topanky v kozenych obchodoch alebo v lekarni.Tiez som sa totiz bala ze bude mat plochu nozicku.Mama ma tiez presviedcala aj so starkou ze moze nosit aj po bratrancovi nezodrete topanky,ze naco zbytocne vyhadzovat peniazky,lenze ja som trvala na svojom.Ved ked sme uz chceli male tak to nieco stoji nie? 😀 A teraz ked uz je trosku vacsi,tak sme mu kupili pumy botasocky aj trosku vacsie,ved ich hadam vynosi.Inac u cinana by som si nikdy nedovolila kupit topanky uz len zo stachu ze bude mat zle nozicky.Aj veci mu kupujem zo slovenskeho obchodu a teraz v nexte ked sme v irsku,su tam fakt pekne veci a je to urcite lepsia kvalita ako od ciny.Aj ked nie vzdy je pravda ze aj tie najdrahsie veci su kvalitne... 😅

briketa
13. mar 2008

Ono je otazkou co vlastne znackove je a co nie je? Ved vsetko ma nejaku znacku co bolo usite, nie? Aspon tu v Statoch.
Ale co sa tyka dizajnerskych veci, az tak daleko neviem ci by som zasla, kupovat malemu na par mesiacov Burberry tricko vo velkosti vreckovky za sto dolarov, alebo bundicku na jednu sezonu za tristo dolarov.
Ked niekto vobec na cenovky nepozera, tomu je to jedno, ale normalnemu smrtelnikovi sa mi to zda naozaj na hlavu...

ikke
13. mar 2008

inak takko, to je taka "pseudoznacka", mi skoro oci z jamok vypadli, ked som zbadala tento obchod v BA na obchodnej 😝
tiez sa mi zda, ze H&M sa za posledne dva roky vyrazne zhorsilo, vsetko siju v indii, pakistane, prinajlepsom v turecku a tomu zodpovedaju aj materialy - bavlnene tricko je priesvitne a po dvoch praniach mozete o povodnom tvare len snivat...

ergo... 😅 ani "znacka" nie je vzdy zarukou kvality

marlene
13. mar 2008

nepozeram na znacku ,ale na kvalitu 🙂 hlavne u topanok,pretoze ak sa detom nespravne vyvinu nohy ,kvoli nekvalitnym topankam ,to sa naprava tazko.
a inak spominane" znacky" H&M,C&A ,NEXT ja za nejake znacky nepovazujem,tu su to normalne obchody dostupne pre kazdeho.
znacka je podla mna dior,burberry,hilfiger a pod.a hoci ma laka kupit malej saty od burberry,nekupim,pretoze sa mi zda fakt prehnane dat za saty ktore bude nosit mozno 4 mesiace 80 euro 😖

dididi30
13. mar 2008

ika prasne, , ja som v anglicku a ak su zlavy v h&m tak aj za libru co je asi tak 45korun na nase....takze kvalitka je vazne daleka ale tu ide o tu lacnu pracovnu silu....a vobec aj adidas a nike a kadejake ine znacky su vyrobene v cine a tak....

dididi30
13. mar 2008

inac kupujem vyhradne znackove od trhovnikov nechcem nic, chcem zaruku a kvalitu 😉

susik77
13. mar 2008

marlene: ja si myslim, ze do ciech a na slovensko vozia do obchodov len take veci, co sa na zapade nepredaju 😎
bola som v anglicku a tam mali v tychto obchodoch ovela krajsie veci a sirsi vyber...
a tie znackove drahe obchody tu radsej ani neotvoria, ved by to tu nemal skoro kto kupovat 😀 😎
inak, ja som dost nastvata, ze sa rusi kopec kvalit. obchodov aj potravinovych, pretoze sa tu neuzivili-napr.delvita...za chvilu tu zostanu len diskonty 😝

marlene
13. mar 2008

a co sa tyka topanok pre deti ,syn ma rad geox,ine uz ani nechce.malej kupujem richter ,naturino,geox.a takisto my s muzom si potrpime na kvalitne topanky ,ale u nas je to uz dane rodinnou tradiciou(svokra je naozaj expert na topanky vseobecne ,podnika v tom uz skoro 30 rokov).oblecenie si kupujeme ake sa nam paci a na nejake konkretne znacky netrpime 😵