Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

zulok
13. mar 2008

Ahojte, inak vyborna tema, nakupovala som vybavicku a ono tie dupacky...., to sa kratko nosi, clovek ani nestihne zistiť, či je to kvalita alebo nie, tak o tom nic.
Ale pokial ide o topanocky pre deti, sestra zhanala a inak je poriadne ťažKé zohnať kvalitné topánočky pre drobca, ťažko sa hľadá aj v značkových. Keď človek nevie najsť v normalnych cenach, kukne aj tie značky, veď dieťatko potrebuje topánky a veru, aj v značkových sa nájdu zle topanočky pre deti.
Pokial ide o topanky, tenisky pre dospelych, lepšie je kupiť poriadne a nech dačo vydržia.To nepropagujem značkové veci, niekedy sú aj neznačkové vyborne. Ale mne sa stalo, že som si kupila u Baťu krááásne lodičky a škoda reči, po kvalite ani chyru, dúfam, že to bola len nahoda 😒
Oblečenie je u nas na SLovensku sranda, ono je par velkoskladov, a tam chodia z viacerych obchodov, a ono ten istý tovar môžete nájsť aj na trhu a potom v obchode, kde je to ovela drahšie. Takže nie všetko , čo je v exkluzivnych obchodoch je aj kvalitné, tak ja len, že keď kupujete oblečko, pozor na to. A hlavne, síce je tu, aspon v BA kopec obchodov, ale všade skoro to istee. 😒
A ked kupujete v činskych obchodoch.. pozor na extra farebné veci, hlavne spodné prádlo, často tam byvaju škodlive chemikalie. To radsej biele, alebo bledulinke farby alebo potom v normalnom obchode.
Tak hlavne nech sa vam podarí kupiť vecičky kvalitne za dobru cenu a nech je spokojnosť aj u drobca aj u vas. Ahoojte a nech sa dari.

etuska
13. mar 2008

Zulok-ja som citala prispevok v jednom cisle cas."Dieťa" a dotycny odbornik tam radil kupovat pre babatka najma ceske a slovenske vyrobky-vraj podliehaju najprisnejsej kontrole.
Ja u Cinana nekupim ani biele veci pre dcerku.Minule som jej tam sice kupila vestu,no ta sa nosi az ako mozno 3-tia vrstva, na mikinke/pulovri,tak to mi nevadi,ale spodne pradlo u Cinana-nikdy!! 😠

abetka
13. mar 2008

ja kupujem len v predajni , ktora ma certifikat na topanocky 🙂 .to je pra mna velmi dolezite.A u cinana som raz kupila sandalky a na druhy den isli do kosa 😠 .Opantala ma cena 😵

zulok
13. mar 2008

Abetka, aj ja som sa už raz nahytala, no topanky už u číňanov nee. Jedine, čo tam kupujem sú také tie papuče šlapkovitého typu s otvorenou špicou, že akože kožene, tie sú dobré 🙂
A to má obchod dakde zaznačené, že má certifikát? alebo si si to kukla na nete?

Inak, ak clovek porovna cenu spodneho pradla, tak aj normalne z obchodu spodne pradlo sa da kupit za dobru cenu. Niektore znacky sú vyborne a cena tiež prístupná. Ono sa ten trh dakedy len javí lacno , beťár jeden.
A teraz neviem zohnať kojopodrprdu 😠 kupila by som už hocijak drahu , len nech je dobrá velkosť. 😒

vladkaz1
14. mar 2008

Dobra pripomienka ze značka nieje zárukou kvality !!!!!!!

abetka
14. mar 2008

Zulok-Ja som ich kupovala , v predajni a normalne som sa spytala, ci maju certifikat a nakoniec ti predajcovia vyrabali tie topanocky a certifikat mi ukazali. Ale mi hovorili, ze detske topanocky slovenskej vyroby v predajni musi mat certifikat. Svokrovci sa venuju podobnym veciam a mi to aj potvrdili.
A co sa tyka podprsenky na kojenie- skus v lekarni alebo zdrav. potrebach. 🙂
Vela stastia

zulok
14. mar 2008

Abetka, velmi pekne dakujem za rady 🙂 A super, že sa tomu svokrovci venuju.

julia225
15. mar 2008

nezakladam, ale neobujem si ziadne ine 😀 a ani malej...este nemala obycajne topanky z obuvi, vzdy nike addidy alebo olang... ale ma len jedny max 2 za sezonu...
nakupujeme v zahranici, lebo tu by sme skrachovali 🙂

ivka22
15. mar 2008

vladkaz1,
reagujem na tvoj dotaz, ze znacka nie je zarukou kvality...
Suhlasim, no nie na 100%...castokrat prave ta znacka je zarukou kvality...

Je to samozrejme vec pohladu a moznosti...

briketa
15. mar 2008

Ja potvrdzujem na dospelom obleceni, ze su niektore firmy od ktorych mi topanky a saty sedia presne ako na mna site, tie potom vyhladavam zamerne podla mena.
Na kvalitne topanky vydam toho asi najviac, lebo som strasna "pluzgierotvorka"

ludik
15. mar 2008

Tak my s manzelom mame radi znacky ako adidas a nike - sportove,lebo sa v takych veciach dobre citime a zijeme v UK a tu si to clovek moze v pohode dovolit.TO iste je aj s obuvou,do prace som si vela x kupovala obycajne topanky(lacne)ale vypomstilo sa mi to,nakoniec som si kupila v znackovom s pravej koze a bola som spokojna.Malej kupujeme veci v znackovych obchodoch tu v UK a nieco som jej kupila aj na SK ale bolo vidno rozdiel a kvalitu 😉

m311293
16. mar 2008

Ahoj holky, tuhle diskusi sleduji už delší dobu a dovolím se přidat. Boty kupuji zásadně v kamených obchodech, žádný vietnamec, ale ani Nike, nebo adidas. Když byl syn menší kupovala jsem se žirafou, ale ve větších velikostech už jsem nenatrefila. Takže teď wink(mimochodem výroba je na slovensku). Pro ty co maáte malé děti, teď jim stačí jedny\ boty ale až půjdou do školky, tak se to změní. A jsem zvědavá jestli koupíte značkové boty ve 2-3 kusech zhruba 2-3 do roka. ? Mimochodem, většina značkových věcí CaA, HaM adidas..atd se vyrábí v číně a vy platíte pouze značku, bohužel ne vždy často kvalitu.

vladkaz1
18. mar 2008

ivka 22: napisala si mi ze suhlasis ,ale ze prave niekedy je ta značka zarukou?NO ja som si to prečítala 3x po sebe a mne sa to zda totalny nezmysel .Ako moze byť značka zárukou kvality to teda nepochopím nikdy. 😉

maruschka
18. mar 2008

topánky,tak na tie si potrpíme-sandále pre babuľky sa kupujú každoročne a tradične v lekárni alebo zdravotníckych potrebách a inak kupujeme len značkové topánky-o trocha viac vydržia, ako tie od číňanov 😀 Topánky sa kupujú v športových obchodoch,Baťa/i keď ten dizajn nie je bohviečo/,....
A oblečenie?Raz tak,raz tak....Niekedy aj u číňanov kúpime super vec,ktorá vydrží a je moderná...Ale pre deti väčšinou Cherokee,.... 😉

prasiatko30
18. mar 2008

vladkaz1- myslim si ze to bolo asi myslene takto - ano znacka je zarukou kvality - otazka je aka znacka - H&m, c&a,zara a podobne to urcite nie je zarukou kvality - to je zarukou toho ze zozenies nieco za maly peniaz a ze je to moderne a z celkom slusnych latok - ale viac menej si si ista ze na buducu sezonu si to uz urcite neoblecies - pripadne budu dobre handry na umyvanie 😉 no ale potom su aj ine znacky ktore ked si kupis tak ta kvalita je tam viac menej bez diskusii, preto aj platis omnoho vacsie peniaze ako v zare ak si uz kupujes nieco v burberrys alebo hilfiger alebo lacoste - tam sa mi vidi ze debatovat o kvalite je zbytocne - tam je samozrejme ze znacka=kvalita - este ti to aj bez slov vymenia ak by si mala nejaky problem - a to znaci aj to ze dojdes do obchodu a povies ze ta kosela sa ti po oprati zbehla a oni ti ju bez reci vymenia - i ked si ju uz mala na sebe a si ju prala 😉 otazkou je ci sa ti oplati pri tak malych detoch investovat tolke peniaze do tak kvalitneho oblecenia, ktore to dieta bud nevynosi alebo ho znici v parku. takze este raz retoricka otazka - co povazujete za znacku?? 🙂

nguyen
18. mar 2008

pridavam sa k prasiatku resp k jej poslednemu pripevku HM CA Zara a pod nie su "znacky" znacka je prada, gucci, valentino v nizsich kategoriach tak mozno guess a pod a kedze na ne nemam resp mi pride sialene vyvalit za kabelku vo vypredaji 300 euro nezakladam si na znackach co ale neznamena ze kupujem smejdy pripadne chodim naha😀

nie, vazne, myslim si ze existuje zlata stredna cesta, to znamena obliekart sa pekne a moderne a za relativne normalne ceny 😉

ivka22
18. mar 2008

Vladkaz1 ,
neviem preco nevies pochopit to, co som napisala..../znacka verzus kvalita/

Netvrdim, ze je to pravidlo, ale nakolko mam s tym osobne skusenosti a taktiez manzel, ktory pracuje v oblasti reklamy a reklamnych predmetov /kde vela veci zalezi od znacky/
Mozem povedat, ze preto ta dana vec, ci uz ide o oblecenie, topanky, nejaky predmet "nosi" meno urcitej znacky, lebo ma svoju kvalitu...a to sa potom rozlisuje aj v cene...

A nebavim sa o tom, kde sa to sije, vyraba...lebo vacsina veci sa sije a vyraba v Cine...ide o lacnu pracovnu silu 😉
Takze len tolko....

marlene
18. mar 2008

presne ako niekto napisal-znacka /kvalita,znamena ze tou znackou rucia za kvalitu,tym padom platis za kvalitu tej znacky.co zanmena ak sa ti vyrobok vytaha,alebo najdses nejaky kaz,bez problemov ti ho vymenia alebo vratia peniaze.ku znacke okrem kvality patria aj sluzby(vymena ,oprava,pozvania na firemne modne prehliadky).
napr.tricka rozhalenky pre burberry,ralph lauren,benetton sa siju v tunise,tricka okolo krku v rumunsku.

ivka22
18. mar 2008

Prasiatko30,
dakujem za strucne vysvetlenie...
Vystihla si ti uplne presne...

H&M, C&A, Zara...su to znacky-ako "civilizacna choroba", ma ju kazdy a sezonne.... No ja som pisala o znackach, ktore pravom nosia svoje meno...a tam sa bavime uz aj o inych cenach a sluzbach popri tom....
Bezne kupujem pre seba a svoje dieta oblecenie v H&M, C&A, Zare, Roxy a nevidim na tom nic zle, no nikdy nelutujem aj peniaze vyhodene za kvalitne veci, ktore mi vydrzia niekolko rokov bezo zmeny.

vladkaz1
18. mar 2008

Ivka asi ty to nevies pochopit ,lebo mozes mat hociaku znacku na svete a moze sa poskodit material nemusí byt kvalitný, kazový materiál sa objavuje na hociakých znackach! A to že tá znacka ti pomože ku kvalite je blbosť... Kludne sa tu domna pusti so svojim arogantnými argumentami ked ti to pomože ku štastiu a vyvršiš sa tu namne nech sa páči davam ti priestor... 😉 Som tieš nazoru že napr. hilfiger ma veci s kvalitnych materialov ,ale mam napr. taky sveter a raz som ho oprala v ruke a ostal otrasny.Nie vzdy tá značka zaručí kvalitu. Pekny den prajem 😉

ivka22
18. mar 2008

Vladka, ja sa s tebou nehadam, ani vobec neriesim nejake svoje vyvrsenie....
Vobec som to nemyslela arogantne, ani zle...je to len moj pohlad na vec a skusenost.

A je samozrejme, ze kazdy material /aj ten najkvalitnejsi/ mozes poskodit, ci sa moze najst kazovy kus....je to prirodzene.
Ja pisem o vseobecnosti kvality ....

vladkaz1
18. mar 2008

Ja som tieš robila v reklame a v marketingu takže viem o čom to je.... 😉 ,ale kazdy mame iny pohlad na vec, takže názory sú odlišné,je to vec pohladu a to je prirodzené ved sme len ludia....

ivka22
18. mar 2008

Sama si ale pisala, ze tvoj manzel sa neoblecie do neznackovych veci... tak trosku nechapem teraz...Preco sa teda manzel oblieka do znackovych veci???

No nevadi...ako pises, je to vec pohladu.... 😉
Pekny vecer!

vladkaz1
18. mar 2008

Ja som ale nepovedala ze sa neobleciem do znackovej veci... Tatko co je to znacka to uz sme rozoberali v USA toto co mi tu hovorime znackam by sa nam vysmiali..Len mi vadi to pomenovanie ze znacka je zárukou kvality ked viem ze vzdy nieje .... Ale to je moj manzelik a nie ja 😉 Ja mam ine názory ako on nie vzdy s nim suhlasím 😀

dominica
18. mar 2008

tak pre mňa sú značky známe značky, ak značku nepoznám nehovorím o tom, že je to značková vec. Samozrejme, obliekam sa aj do nezančkových vecí, ale napr. čo sa týka tenisiek, potrpím si na značku. Viem, že v USA je to ináč a sú tam značky, o ktorých ani len netuším, ale ja hovorím o značkách, ktoré poznám ja a píšeme si sem svoje názory a toto je môj. Pre mňa sú značky, čo poznám Adidas, Puma Reebok, Nike, Kenvelo, Mexx, H&M, C&A, House, a čo ja viem, nejak ma nenapadá,ale tá klasika, lebo značky v USA nepoznám.

weroni
18. mar 2008

no baby tak za prve - kazde oblecenie ci obuv ma svoju znacku nie? 😅
ale ak sa bavime o "znackach" zvucneho mena tak mne pride zbytocne vyhodit povedzme 2000,- sk za jedny rifle ked si za tu cenu kupim hoci aj u "tin-tunga" alebo v inom obchode aj tri ci styri...
ale zase - pocula som ze su baby ktore maju problemy na seba zohnat gate co im sedia - takze mozno to sitie a strih nesadne kazdemu a vtedy chapem ked sa niekto obzera po urcitych znackach ktore mu sedia..

pre mna nikdy nebolo dolezite ci mam na sebe drahe oblecenie alebo oblecenie nejakej "zvucnej znacky" - pridu mi to vyhodene peniazky. Radsej si kupim studentsku pecat 😝 😀 😀 😀
mozno je to aj vychovou - boli sme traja surodenci dlho, mamina bola s kazdym z nas dlho na materskej - 5 rokov tak nas zivil len ocino a tri deti z toho uzivit nebola sranda - mozno preto som sa naucila skromne nakupovat co sa oblecenia tyka. Ale aj teraz ked si na seba zarabam sama mi to pride zbytocne - niektori ludia oponuju ze "nemozu si dovolit kupovat lacne veci lebo nie su tak bohati" - no ja osobne som nemala za cely zivot jednu zlu skusenost z neznackoveho obchodu - ze by sa mi oblecko rozpadlo, zbehlo ci co...
Takze vzdy som bola spokojna 🙂 a som ovela spokojnejsia ked si za 1000,- sk kupim 5 triciek a este nejaku drobnost ako keby som to mala dat za jednu vec 🙂
takto to mozem striedat a ked sa mi nahodou niektore znici tak si proste kupim druhe a nestve ma ze som za to vyhodila hrozne peniaze 🙂

dominica
18. mar 2008

Weroni, rifle si nekupujem ani ja značkové, kupujem u "tin-tunga", ale už aj tam stoja 1200 - 1500 Sk, čo sa mi zdá vela 😠 . Časy kedy som tam dala za ne do 800 SK, sú u nás dávno preč, ja nechápem, kde berú tie ceny 😕
Posledne som si kúpila rifle v Korune, je to lacný obchod, vyšli ma okolo 400,- Sk, sú perfektné, ale ak by som mala dať toľko peňazí u Vietnamca, tak si radšej kúpim nejaké "značkové".

katyka24
18. mar 2008

Ahojte
Mne dr.odporucila pre maleho znacku topanok Sante,myslim,ze su kvalitne a za dobru cenu ( od 500sk )dostat ich v lekarni a zdravotnickych potrebach.Chvalabohu malemu nemusim kupovat oblecenie,vsetko co potrebuje mu donesie svokra z Nemecka,aspon na tom usetrime 😉

leva
18. mar 2008

jednoznacne sa stotoznujem s nazorom,ze znacka nieje zarukou kvality.Co sa tyka znackoveho oblecenia,na tom si nezakladam,no tenisky ci topanky kupujem v riadnom obchode.

uhlikova09
18. mar 2008

No mi kupujeme vecicky z tesca-cherokee a sme velmi spokojy a co sa tyka obuvi topanky mame nike a dalsie ideme kupit od batu lebo mame este zlavu 😀