Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

prasiatko30
18. mar 2008

dominica - mozeme tiez povedat ze su znacky s rozlicnymi cenovymi a akostnymi urovnami 😉 vsak aj cinan ma nejaku etiketu nasitu na jeho tovare a tiez to ma urcitu znacku - zalezi na kazdom z nas co je ochotny dat za oblecenie a za obuv. tiez suhlasim s nazorom ze pre dieta mozes kupit peknu a kvalitnu vec za 10 - 20€ a nemusis vycalovat 80-100€ za jedny saty pre rocne dievcatko 😉

ivka22
18. mar 2008

prasiatko 😉
suhlasim....

etuska
21. mar 2008

baby,ake mate skusenosti s topankami zn.Slovobuv???Dcerka mala jedny sandalky/kupene od inej maminy/ a zdali sa mi O.K,vynosila ich cele leto.
A co Deichmann???

weroni
21. mar 2008

dominica: ano to mas pravdu s tymi riflami... inac ja som tym "tin-tungom" myslela tiez take obchody ako su u vas koruna 🙂 proste nie znackove butiky 🙂

leva
21. mar 2008

etuska,ja kupujem obuv v Daichmanne,mala uz mala odtial cizmy,botasky a teraz som jej tam kupila letne topanky,take na remienok,nemali sme problem zatial.

dominica
21. mar 2008

prasiatko30, viem, že značky sú z rozličnými cenovými úrovňami, ale ja hovorím značka, známej značke, myslím, že tak som to aj napísala v predchádzajúcom príspevku, jednoducho, ak značku nepoznám, nehovorím o značkovom oblečení, to je ale len môj názor na vec. Napríklad, značkové oblečenie v zahraničí ani nepoznám a má tiež nejakú značku. A samozrejme, drahé veci nekupujem, takže ak značková bunda stojí 3000 Sk, kludne si kúpim nejakú za 500 - 1500 Sk neznámej značky 😉 Mám veci známej "značky" a aj neznámej. Ale napr. na teniskách si potrpím, takže sú známej značky, ale ak mám dať za tričko 1000 SK, tak to nedám nikdy! Kúpim si kľudne aj v tescu, alebo u Vietnamca, nemám s tým problém. Za niektoré veci, čo sa nosia jednu sezónu som neni ochotná dať toľko peňazí, ale mne tenisky vydržia aj 5 rokov, tak prečo si nekúpiť lepšie...zatiaľ mi vydržali všetky/Nike, Adidas, Reebok/.

jaduska
21. mar 2008

Etuska:
Slovobuv kupujeme papučky staršej do škôlky, iné sme zatiaľ ani nemali...

martja007
22. mar 2008

H&M, Zara, Next, MotherCare nejsou zadne znacky. v zahranici patri mezi levne obchody. Za znacky se povazuji prave jmena jako Dior, Gucci, Prada. Proste velka navrharska jmena..

dididi30
22. mar 2008

martja.mas pravdu, ale je super ,ze tie hore uvedene znacky su cenovo vyhodne, na rozdiel u nas ...tie dior a tak, to je pre inu kapapcitu a ja si neviem predstavit,ze by solm ja alebo moja rodina chodila v jednych rifliach kazdy den, lebo to stalo niekolko tisic a na dalsie uz nebudem mat, radsej si kupim z h&m a viac a budem si ich obmienat 😉 sice rifle z h&m nemam rada, radsej kupujem v river island, lebo tie mi sedia najlespie....a zas si musis uvedomit, ze tu vacsinou pisu baby z sk a cz, tazke si tie dior nemozu tak dovolit 😉

m311293
22. mar 2008

Holky pojďte nakupovat na Freeport, v Kenvelu měli rifle za 400 Kč , bundy hannah od 300 do 500 kč. je kenvelo značka? Viděli ste film Usměv Mony Lisy, tam se dohadovali o tom co je a co není uměni? tak je to i se značkou, kdo rozhoduje o tom co je a neni značka? Makyta je značka? a Baťa?
A vyhazovat drahé peníze za tepláky Addidas pro 2 leté dítě, mi přijde naprosto zbytečne. když koupím tepláky u Tin -ťona, aspoň mi nebude líto, když si v nich nastříhá větrací otvory.

abetka
22. mar 2008

ja som spokojna s Tesco-Cherooke a aj pre teti tam maju krasne veci.Ked maju nejaky sviatok tak im kupim drahsie veci, ale nie znackove.Su slovenskej alebo ceskej vyroby a su trochu drahsie.Ale mensestraky pre maleho mi kupila mama za 600Sk. A to je pre mna dost.Aj nase veci su dost drahe , ale naozaj su kvalitne.Tielka kupujem len v slovenke, alebo Anthony , Tinko.Su to vyborne veci a super cena

etuska
22. mar 2008

Abetka-suhlasim-slovenske a ceske veci su najma zdravotne nezavadne,aj ked niektore nie su az take krasne ako tie zahranicne.

abetka
22. mar 2008

etuska-ale daju sa pekne skombinovat. Radsej biele ako kriklave skodlive a v meste ich ma kazdy druhy.Ja na modu kaslem.Kupim co potrebujem a basta.Co povies.Aj ja si kupujem veci radsej menej a lepsie a niesu prave znackove.

lenadka
22. mar 2008

ja si nezakladam, lebo na to nemam, ale ked budem bohat tak si kupim 😉 😀 znackove mam len tenisky a topanky zimne a letne som kupila v lekarni, ale mam aj par lacnych kuskov...teraz nase financie prudia inam-dokoncenie rekonstrukcie domu a planujem manzelovi kupit riadne slnecne okuliare z optiky, lebo si kupuje take crepy...tak potom aj sebe aj malej,,,ja momentalne radsej ziadne okuliare namam-radsej nic ako si znicit oci 😅

lenadka
22. mar 2008

a mala ma vacsinou cherokee a topanky renolino, pancusky najradsej tatrasvit, loana, lebo niektore tie umelinace su total na prd 😝

lenadka
22. mar 2008

a na doma krpata nosi len stare veci, podedene a tak, dokonca z jasli zrusenych svokra odkupila a tie su super, vacsinou slovenske bavlnene podstive kosielky, kamasle, pyzamka fajne frote vzdusne a par celkom novych nenosenych jaselskych menzestrakov mam v skrini lebo su este velke-su bohovske take hipies 😀

etuska
22. mar 2008

Abetka-suhlasim.Aj ja kombinujem-napr. tricko,al. natelnik slovenske a nohavice napr. zo sekacu.
Lenadka-ja si tiez potrpim nakvalitne slnecne okuliare-malej som kupila Baby Banz/boli sice drahe,no viem,ze jej ochrania ocka .

Topanky vacsinou kupujeme v Deichmanne,alebo zn.Imbiz a teraz sa chystam na Slovobuv. A napr. v sekacoch nakupim stale super veci za par korun.

kotenko
22. mar 2008

Ahojte, no ja si potrpim na kvalitnych topankach a elektronike, napr nedavno som si kupovala kulmu a vybrala som si radsej kulmu co stala raz tolko ako ta, ktorej som ani len znacku nepoznala, ale co sa tyka oblecenia, tak vietmanci a tricka po 100sk nakupujem rada, lebo viem, ze moda sa meni a o rok tubude zas nieco ine...
ale na kvalitne topanky si potrpim, to ano, kedze sa v tom vyznam, ale zas nepotrpim si na znacku...

lienocka235
22. mar 2008

odkedy mala chodi do skolky tak jej kupujem vacsinou next mothercare prip. hm ko... tie veci su kvalitnejsie vydrzia aj caste pranie..
vacsinou si pockam na vypredaj a potom jej nakupim na celu sezonu alebo si dam doviezt z londyna.. prip. si ideme nakupit aj my.. mne osobne vyhovuje next a podla mojich skusenosti aj veci co tam nie su v zlave su o polovicu lacnejsie ako u nas..

teraz uz mam napr. naplanovane ze ideme cez leto do Uk si nakupit.. lebo potrebujeme aj my dvaja s muzom obnovit satnik.. ono je to aj o tom ze obaja pracujeme a potrebujeme aj vyzerat.. tie veci su velmi kvalitne a my sme spokojni

topanky som tentokrat prvy krat natrafila v parndorfe znacky ecco goratexove a sme velmi s nimi spokojni..

ako je mi jasne ze ked dietatko je doma s mamickou tak na doma a na piesok stacia aj obyc teplacky z tesca.. a pod.. ale ked uz chodi do skolky a tak..
a topanky proste ja nebudem kvoli tomu ze som usetrila par korun lietat potom s malou po ortopedoch..

maca793
22. mar 2008

ja nekupujem značkové veci, pretože na to nemám financie. veci kupujem hlavne v číňakoch alebo niekedy aj v Takku, diechmane, keď sú zľavy. ale poviem vám, stojí to za 4 veci, pretože veľakrát sa mi stalo, že som veci musela ísť reklamovať, nakoľko sa tričko rozpáralo a topánky sa po 2 razoch nosenia rozlepili.

etuska
22. mar 2008

Maca-aj tie z Deichmannu?-lebo ja som dcere kupila prave tam asi 4 pary topanok a so vsetkymi som bola veeeelmi spokojna. 😉
U Cinana kupujem len obcas a to najma veci,ktore sa nenosia priamo na telo,napr. dcerke vestu na prechodne obdobie,ale tricka a spodne pradlo ani za nic-to radsej slovenske/ceske

maca793
22. mar 2008

tam som kupovala papučky, a 2x sa mi odlepila podrážka, a nakoniec čo sme čakali na opravu, nám do nich dorástla noha takže ich máme už odložené. a to kupujem o 1 číslo väčšie papučky.

renka1801
22. mar 2008

Ahojte, ja si nepotrpím na značkove veci. Radšej si kupím 3 veci lacnejšie ako jednu drahú. Ale nemyslim tým lacnejšie, že od tiň-toňa. Ja tak hovorím číňanovi. Tam nenakupujem vôbec, raz som kúpila synovi botasky len na bycikel, a tak sa mu v tom potila noha, že proste katastrofa. A mal ich dva mesiace a musela som ich vyhodiť, lebo sa rozpadli. Odvtedy nikdy viac. Vačšinou nakupujem slovenské a české výrobky.,hlavne spodné prádlo,ponožky a pančušky. Ale napr. ked bol syn maly tak papučky na doma, hoci boli slovenské a mali klenbu boli o ničom. Urobila sa mu plochá noha, ale to može byť aj rodovo. Odvtedy kupujem len ortopedické prezúvky v lekárni alebo v zdravot.potrebách.Aj sandálky,a topánky.Dobrú skúsenosť mám aj s Baťom. Oblečenie detské tiež SK a české,ale aj ccoccodrilo,.Ja som si teraz v zdravot.potr. kúpila topánky od "ara "veľmi pohodlné ale trochu drahšie. Máte niekto skúsenosť s týmto typom. Keď si kúpim značku, tak len vo výpredaji.

lenadka
22. mar 2008

to s tymi teniskami od cinana sa stalo aj mne, mala som take a strasne sa v tom noha poti, odvtedy mam vzdy poriadne a pre deti topanocky co nosia denne a casto treba radsej kvalitne ako maju byt. Malej som aj na dvor kupila riadne sandalky a mala aj vycackane lacne no obude boli mozni 2x, lebo nemali stabilnu patu.
ale ma ja veci zo sekaca-teraz sice veeeelmi malicko lebo ked je v tescu akcia na cherokee tak ta cena nepusti, ani sekac nie je lacnejsi 😀 a niektore tie veci su fakt chutnucke 😵

maca793
22. mar 2008

lenadka
u nás v BB bývajú raz do mesiaca sekáčové trhy tričká nohavice bundy ... po 20 ,- 30,- sk za kus, niečo tam niekedy kúpim ale to je málokedy a hlavne musím natrafiť. aj v tescu kupujem hlavne keď sú výpredaje a zvyknem aj o číslo-dve väčšie na ďaľšiu sezonu. 😀

maca793
22. mar 2008

a cherokee je fajn značka, len sa niekedy tričko roztiahne do šírky to sa mi stalo pri mikine a tú som dokonca prala len v rukách, pretože sa strašne krčila.

jankacicelova
22. mar 2008

Ja si na značkové oblečenie nepotrpím, ale mám ho rada 😉 . V kvalitnom a príjemnm oblečení sa človek cíti lepšie. No čo sa týka tenisiek je to určite citelný rozdiel. No môj manžel si radšej kúpi menej vecí, ale kvalitných! A naša 7mesačná dcérka má v šatníku aj značkové veci (ale to len tie čo dostala) pretože si myslím, že veci na oblečenie pre také malé deti sú záležitosťou 2-3mesiacov a zdá sa mi, že sú to "zbytočne" vyhodené peniaze. Predsa len dospelý človek danú vec nosí aj niekoľko rokov, ale dieťa z nej za pár mesiacov vyratie. Ale čo sa týka topánok pre deti, tak si myslím, že do toho sa oplatí investovať. No pekné, dobré a príjemné veci nemusia byť vždy značkové!

lenadka
22. mar 2008

maca ja som uz davno v sekaci n nic poriadne nenatrafila, to skor veci pre deti okolo 1 roka, ale pre starsie uz nic moc. A kupujem aj ovela vacsie veci cherokee ako ty, ved mala dorastie 😉 v podstate teraz zacina nosit tie veci co som mala nakupene dopredu. Bola len doma do skolky pojde teraz od aprila a mala som aj dost darovanych a zdedenych veci, no nebolo sa velmi kam paradit 😉
a dost kupujem just play-teplaciky, menzestraky, tricka a suprove frote pancusky 😉 je to lacne a na sezonu staci 🙂

maca793
22. mar 2008

ja mám odložené tričká, čo som kúpila ešte v decembri 2006 po 60,-sk bal. 2 tričká, tie bude nosiť nabudúci rok, keď pôjde do škôlky, ja mám dosť vecí po dvojičkách tak to si vieš predstaviť tú garderóbu, čo máme doma. hlavne na doma má veľa vecí, a kupujem jej hlavne do mesta ku doktorke nové.

lenadka
22. mar 2008

ja mam od svagrinej po 2 dcerach od kamosky, kolegyne tiez par veci a tie tricka mam tiez od vlani a su na 4-5 rokov a mala ma 3 😅 a nedavno som kupila taky super rolacik a tricko s kratkym rukavom ze na 6r.no necham ho tam za 60Sk? A co mali tie tuniky s tych som jej tiez zobrala, ved boli na polovicu a tiez 6 parov ponoziek-na teraz a elegantne gate take slavnostne tiez na 5r 😀 a synovcovi maskacove nohavice perfektne s 500 Sk na 150 a aby som nezabudla aj vetrovku tuto zimu nosila cherokee ked sme niekam isli na dvor ma starsie 😉