Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

prasiatko30
12. mar 2008

ja si na znackovom obleceni nezakladam - ja si myslim ze znackove tenisky nie su jedine co su kvalitne - vela krat najdem topanocky ktore nie su vobec znamej znacky - rozumej nike, adidas a pod - ale su to kvalitne topanky - kozene, dobre site pevne a aj vkusne - takze to o tej znacke - nie u dcery si na tom nezakladam absolutne skor hladam kvalitu za dobru cenu nie fajkovu tenisku za nehorazne peniaze 😉

z.u.z.k.a.
12. mar 2008

nie vsetky znackove tenisky maju klembu, daj si na to pozor, myslis si ze ked vela zaplatis tak musia byt dobre, no nie vzdy je to tak. my malej kupujeme len znackove vecicky,ale s teniskami treba opatrne 🙂

andrea.m
12. mar 2008

podobne ako prasiatko. a ked sa mi páči topánky s čiňáku prečo nie.kúpim v zdravotníckych potrebách ortopedicku vložku a je aj vlk sýty aj baran celý. obliekať dieťa do značkových vecí sú podľa mňa zbytočné vyhodenie peniaze. dieťa sa zašpinítak v nike teplákoch ako v sekáčových. značkove detičky ako zo žurnálu to je len ješitnosť rodičov,tým deťom je to jedno nakoľko si neuvedomuju ani cenu oblečka ani cenu peňazí.

otrivinkajanka
autor
12. mar 2008

andrejka ja to nerobim preto,aby som ukazala,ze moja dcera je v znackovych teniskach tak isto nemam peniaze nazvys,mne ide o to,aby nemala plochu nohu a v buducnosti problemy,lebo moja svagrina kupuje topanky u cinanov a kde kade a jej dcery maju ploche nohy preto si zakladam na znacke tenisiek

marse
12. mar 2008

ja osobne si na tom nezakladam co sa tyka oblecenia, ale malej od zaciatku kupujem topanky u Batu a som maximalne spokojna.

susik77
12. mar 2008

na doma je jedno co ma oblecene, ale kupujem jej kvaltne veci-tesco osobne neznasam a z trhu by som uz vobec nekupovala. .pre malu kupujem veci z C&A, H&M, sem-tam Next, mothecare.Pre seba z C&A, Marks&Spencer. VC&A su celkom pekne vecicky a velmi lacne 😉 bodycko aj za 65 Kc.
A najviac veci pre malu mam po sestrinej dcere a este od kamaratky po jej malej-onacsi potrpi na znackove veci-a ja to kupujem za 1/3, az 1/4 ceny. A vecicky vyzeraju ako nove 😉 Osobne si myslim, ze lepsie znackove vecicky z Nextu po niekom, ako nove Tesco.Trhove uz ani nespominam 😎

marse
12. mar 2008

nesla by som az do takeho extremu ako adidas, nike a podobne, pre mna je bata financne dostupny a viem ze je aj kvalitny ale ci to niekto povazuje za znacku neviem. J a som len rada ze dcera ma zdrave chodidla a hotovo. topanky od cinanov by som nekupila v zivote pre nu. Pre seba kludne a aj priznam ze ich mam dost, ked sa zoderu aspon si mozem kupit novsi model 😀 ale pre dcerku chcem aby to nieco vydrzalo, a nie o mesiac kupovat dalsie.

susik77
12. mar 2008

ja som si este na VS ked som nemala peniaze kupuila raz cizmy z trhu a dopadlo to hrozne 😒 povosdne boli cierne a na snehu sa cele odfarbili do modra 😎

marse
12. mar 2008

a co sa tyka oblecenia tak take slusnejsie do skolky, k lekarovi a pod. nakupujem v Terranove, maju pekny vyber a ceny su dostupne. a na take znicenie von postacia aj teplaky zo sekaca co mi potom nie je luto vyhodit 🙂

dominica
12. mar 2008

áno, zakladám si na tom, lebo je rozdiel kúpiť tenisky/značkové/ a topánky. Topánky sa dajú zohnať neznačkové a kvalitné, ale tenisky? Neviem, nemám skúsenosti, ale nejak kvalitné som nevidela v obuvách. A značkové vydržia skoro všetko, mne zatiaľ všetko. A nejde o to, že sa chcem ukázať, veď v značkovom chodí pomaly každý a ak aj nie oblečenie, tak vidím, že aspoň tenisky má veľa ľudí značkových. Ale každého osobná vec, ja si radšej zaplatím a mám kvalitu, lebo ako sa hovorí: nie sme až takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci!
A značkovú nosím len obuv, mám pár tričiek z výpredajov, jednu teplákovú súpravu a čižmy, to asi tak všetko, takže nechodím výlučne len v značkovom.

susik77
12. mar 2008

inak, mam dost blby pocit, ked idem k dr. a mala ma znackove veci 😎 sestricka stale hovori, ze sa to neoplati, ze lepsie je kupovat pre deti zo sekacu 😎 ale zase mne sa to paci, ked je maala pekne oblecena, ked nekam ideme 🙂

andrea.m
12. mar 2008

otrivinkajanka tak porad švagrinej tu oropedicku vložku.

susik77
12. mar 2008

ale zakladat si na tom nezakladam 🙂 len sa mi paci obliekat malu ako babiku 🙂

ada78
12. mar 2008

ja doma neznackove topanky ani nemam. na handrach mi to je viac menej jedno, kupim aj take aj take, ale topanky su pre mna zaklad a ked zacne maly chodit, tak mu tiez budem kupovat len kvalitne topanocky. vsak nohy nas cely den nosia, tak si to zasluzia.

a co sa tyka detskych veci - mne davaju aj sestra aj svegerina oblecka po ich chalanoch, ale topanky budem kupovat mojmu malemu nove, lebo kazda nozicka ma iny tvar a topanocka sa tomu prisposobi. keby som dala mojmu synovi topanku, ktora je vyformovana podla synovcovej nohy, tak si myslim, ze by mu to deformovalo tu jeho.
a vobec si nemyslim, ze je to len moja jesitnost. tiez nemame penazi na rozhadzovanie, ale nechcem setrit na nespravnom mieste.

zuzkaprofant
12. mar 2008

taka otazka co je prevas znackova vec, lebo kazda vec ma je sita pod dakou znackou 😀 😀

susik77
12. mar 2008

ada: ja rozmyslam rovnako 😉
inak, kupujete niekto pre deticky topanky znacky ecco? ze vraj su velmi dobre...aj drahe...

marse
12. mar 2008

susik ecco nie... ja jedine v batovi kupujem...
ada tiez mam ten nazor...setrit mozes na obleceni ale topanky su predsa len topanky

otrivinkajanka
autor
12. mar 2008

andrejka hovorila som jej o tom ale je to jej vec len ma stve,ze v rodine vsetci pindaju okolo toho,ze preco jej kupujem take drahe tenisky,ze svagrine sa zaobisli aj bez toho a podobne keci ale,ze vsetky decka maju ploche nohy to im nevadi oblecenie malej kupujem aj od mamiciek cez internet aj sebe ale topanky a tenisky musia byt kvalitne aj ja dcerku strasne rada obliekam pekne pokial mi to financie dovolia

goja
12. mar 2008

otrivinkajanka - ja si tiez velmi zakladam na tom, aby maly nemal ploche nohy, preto zasadne odmietam topanky po inych detoch, vzdy ma nove, ale ja som teda vhodne znackove tenisky este nanasla 😲 ani nike, ani adidas nemaju spravnu klenbu a ani tvrdost podrazky, co ma prave u tychto vyrobcov zaraza, ked uz pre ine nie, tak pre ich ceny. Takze aj ked sa mi pacili uz viacere modely, tak som mu ich nikdy nekupila. Ked uz som bola ako tak aj spokojna s podrazkou, tak zvysok tenisky bol taky makky, ze to by mu po tyzdni v nich nôzka lietala a ani ta podrazka by to neudrzala.
No a teda odkedy maly chodi, tak nakupujeme Protetiku, maju velmi pekne modely detskych topanok, cizmiciek, tenisiek a aj sandalok a papuciek. Ceny su prijatelne (cca od 550,- do 1250,-) a mozes si byt uplne ista, ze podrazka je spravna. Tiez sa mi na nich paci, ze ked su kozene, tak su pevne no nie tvrde a vzdusne (malemu sa potia nohy 😝 )
Ostatne oblecenie neriesim, ked sa mi paci, kupim aj znackove (niekedy marnotratnost vyhra 😉 ) ale na doma a prechadzky do piesku, tak to v pohode aj po synovcoch a neznackove 🙂
Takze k tvojej otazke - znackove nie vzdy = zdrave pre male detske nohy 😀

andrea.m
12. mar 2008

tak potom to počúvaj jedným uchom dnu a druhým von. je to tvoje dieťa a je na každej mamine ako sa rozhodne. ja nemám ani na baťu bohužiaľ preto kupojem ortopedicke vložky a je to.

otrivinkajanka
autor
12. mar 2008

zuzka myslim znackove co maju meno napr adidas nike reebok lonsdale a podobne

slavik
12. mar 2008

ja si na značkové veci nepotrpím. Ale páči sa mi móda značky Esoline a Lifeline. Takže keď sú výpredaje nabehnem tam a mám kvalitné veci za dobrú cenu. 😀

marse
12. mar 2008

slavik tak slovo vypredaje je v mojom slovniku oblubene, vtedy aj ja sa citim znackovo 😀

otrivinkajanka
autor
12. mar 2008

ved prave,ze som citala clanky od pediatrov a zakazuju vyslovne,ze deti po sebe nemaju nosit topanky,lebo kazde dieta ma inu chodzu a tym sa deformuje nozicka

ada78
12. mar 2008

aj ja chodim na vypredaje. 🙂

inac fajn tema. uz som sa dozvedela, ze ked budemem potrebovat topanky, tak mam pozerat: bata, ecco, protetica. hodte este nejake firmy, ak viete. 🙂 ja sa v topankach vyzivam. 😵 😵 😵

andrea.m
12. mar 2008

lekáreň a zdravotnícke potreby 😀

marse
12. mar 2008

otrivinka vobec si nevsimaj to co ti v rodine hovoria, urob tak ako myslis za vhodne a tak aby si mala pokoj na dusi, a vies ze si pre svoje babo urobila co si mohla...ak ty si spokojna ostatni ti mozu vyliezt na hrb 😅

ada78
12. mar 2008

myslim, ze v lekarnach maju vacsinou tu proteticu. alebo su tam aj ine znacky?

andrea.m
12. mar 2008

myslím že aj iné. podľa toho ským ma ktorá lekáreň zmluvu.

goja
12. mar 2008

Inak nechcela som, aby to vyznelo, ze spominane znacky nerobia dobre tenisky, to iste nie, od vacsich velkosti su rovnako dobre ako dospelacke, my s muzom si ich tiez kupujeme, kedze chodime viac sportovo obleceni a naozaj vydrzia a nohy nebolia. Ja som mala na mysli uplne malicke, take pre deticky od 8mes do 1,5r...

Susik - nakupujes ecco? Nevies, kde ich predavaju?